PDA

Zobacz pełną wersję : Jak położyć płytki na tarasie ?



sławek c.
23-08-2006, 12:55
Ma świezo wylany taras o pow. 23 m.kw. i niestety przed remontem nie miał spadu żadnego. W chwili obecnej uzyskałem spad ok.1,5 % (niestety tylko a chciałem 2) i przy drzwiach balkonowych mam warstwę betonową tylko ok. 1 cm. niżej od podłogi w pokoju. Rozważałem różne warianty wykończenia tarasu : np. sikafloor 400 x 2 warstwy, lub folia w płynie i na to płytki, lub sopro 523 i płytki, lub papa i taras drewniany....... lub też jak ostatnio doradził mi pewien fachowiec - strzelić na tą welewkę papę termozgrzewalna wierzchniego krycia i zawinąć to znaczy przykleić do końca opierzenia tarasu by płyta z boku wylewki nie "ciągła wody" a następnie na tą papę szlichta 2-4 mm. z kleju elastycznego (np. sopro 450 lub 413) zbrojona siatką plastikową (tak ją wtopić) i na to przykleić płytki klejem elastycznym. Mam wątpliwości co do ostatniego rozwiązania - czy to sie nie odspoi skoro aby przykleic płytki na betonie zalecaja by warstwa takiego podłoża miała min. 3-4 cm. Czekam na wymianę informacji i doświadczeń - wiedzy. Sławek

p.s. płyta tarasu wylana 2 tyg. temu od dołu warstwy - płyta konstrukcyjna, folia 0,2 , styropian 2cm. , folia 0,2 , wylewka od 3do 5,5 cm. ze spadkiem 1,5 % i co dalej.

sławek c.
23-08-2006, 12:57
aaa betonik oczywiście zbrojony i zdylatowany na 4 pola po ok.5,5 m.2

Sp5es
24-08-2006, 11:17
To ostatnie rozwiązanie wysoce wątpliwe.
Każda papa powinna być dociśnięta wylewką min. 4 cm.
Tak weżmie się róg w dwa palce i całość podniesie.

krzysztofh
24-08-2006, 11:25
Pierwsze słyszę aby na papie układać płytki.
A swoją drogą po co ta papa, skoro to taras a nie np. balkon?
Ważne aby był zdylatowany od fundamentu domu. 1,5% spadku powinno wystarczyć aby ściany domu nia zamakały.

Roman1591
24-08-2006, 14:05
Jeżeli pod tym tarasem jest jakieś pomieszczenie to 2 cm styropianu będzie za mało