PDA

Zobacz pełną wersję : czy klinkier można normalnie otynkować?



pawelurb
23-08-2006, 13:57
mam kominy zrobione z klinkieru dziurawki , jest to jedna z rzeczy która poprostu jest kompletnie zepsuta przez budowlańców , krzywe fugi , nierównej głębokości , poza tym przez te kominy zacieka woda , przestały mi się poprostu podobać i nie mam ochoty ich poprawiać , w projekcie miałem pierwotnie kominy otynkowane , i chciałbym do tego wrócić , czy można teraz na ten klinkier dać tynk ? jak tak to jaki zwykły cementowo-wapienny , czy jakiś akryl ? jak przygotowac podłoże żeby to było szczelne i nie odpadało ?

julkawrocław
23-08-2006, 19:28
Czesć
Mam ten sam problem,mój wykonawca zaproponował przyklejenie płytek klinkierowych.
Ma to sens?Oczywiście zawsze moze rozebrać 2 kominy i wybudowac z cegły pełnej ,jak twierdzi przyparty do muru

krisga
23-08-2006, 19:36
a moze wdrapać sie na dach zaspoinowac porzadnie fugii [ np na plasko z klinkierem]....poprawić obrobki dekarskie .....i zakonserwowac komin zeby nie chlonąl wody

mialem u siebie taki sam problem ...po dlugotrwalych deszczach woda włazila przez fugii w klinkier i dalej w dol cegla po cegle ..... ..na forum polecono mi SARSIL H-14/2 ....kupilem i jestem mile zaskoczony ......sprysklalem porzadnie kominy az pocieklo po nich .....i teraz 2 dzien leje a w srodku ani sladu wilgoci na scianie komina

klinkier wyglada teraz nak nowka ....az sasiad zwrocil uwage czym to wysmarowałem

LamiaReno
23-08-2006, 22:03
przy klinkierowych kominach nie robi się fug "wklęsłych" tylko właśnie "na płasko", z dołu tego nie widać, a jakie praktyczne

Sp5es
24-08-2006, 11:02
Zasadniczo nie radzę . Klinkier ma minimalną nasiąkliwość, stąd kleje mineralne będę się bardzo żle trzymać.

Pozostają próby położenia na grzebień warstwy zczepnej z klejów syntetycznych (grzebień 10x12 mm) z wypełniaczem mineralnym, a potem ew. próbować tynkować, koniecznie zatapiająć siatkę z włókna szklanego.

Wariant generalnie odradzany.

Marcin_Łódź
24-08-2006, 11:24
ja bym te kominy rozebrał i wymurował z cegły pełnej i dopiero otynkował, bo teraz już masz kominy, które się nie podobają, zakryjesz to niepolecaną metodą, potem będą większe problemy.
Jeseś na etapie budowy, masz murarzy na placu więc każ rozebrać co spieprzyli i poprawić, wtedy będziesz miał dobrze, a tak to pewnie za rok zalożysz temat, że Ci tynk z komina odpada.

pawelurb
24-08-2006, 11:35
ja bym te kominy rozebrał i wymurował z cegły pełnej i dopiero otynkował, bo teraz już masz kominy, które się nie podobają, zakryjesz to niepolecaną metodą, potem będą większe problemy.
Jeseś na etapie budowy, masz murarzy na placu więc każ rozebrać co spieprzyli i poprawić, wtedy będziesz miał dobrze, a tak to pewnie za rok zalożysz temat, że Ci tynk z komina odpada.

problem z tym że już nie jest to etap budowy , murarzy pogoniłem ponad rok temu , teraz dom jest w trakcie wykończenia i dopiero teraz zauważyłem że kominy przeciekają , nie przez obróbki tylko właśnie przez fugi , wcześniej nie było tego widać jak nie były otynkowane od wewnątrz , a teraz są i na tynku widać wilgotne zacieki po kilkudniowym deszczu , jak przejdzie gwałtowna ulewa to jest sucho.