PDA

Zobacz pełną wersję : kocioł paliwa stałe



aga_zg
23-08-2006, 19:53
witam serdecznie wszystkich użytkowników.mam pytanko.chcę kupic kocioł na paliwa stałe i nie wiem jaki wybrac;
- z górnym spalaniem
- z dolnym spalaniem
-i czy z nadmuchem i sterownikiem czy bez
nadmnieniam ze chciałbym kupic piec firmy ziębiec i palic przedewszystkim drzewem
DZIEKI ZA POMOC

sebo8877
24-08-2006, 07:25
Jeżeli chodzi o spalanie- palenie tylko drewnem - zalecam i to stanowczo piec samozagazowujący - potocznie zwanym piecem na holzgas.
Piece takie produkuje Atmos, Buderus, Vigas i wiele wiele innych.
Ja polecam i sam posiadam polski produkt piec FexPlus firmy Ferrum z Suwałk. Co do nadmuchu czy wyciągu - wszystko zalezy od tego jaki masz komin.
Co do górnego spalania -tutaj mamy mniejsze wymagania dla komina przy dolnym przedewszystkim przekroje kominów są bardzie wymagające.
Jeżeli chcaiłabyś się dowiedziec jeszcze więcej szczegółów na t. Fex to zapraszam http://www.ekokotly.com.pl/ lub możesz pytac bezpośrednio w tym wątku lub na PW

Sebo8877

Mały
24-08-2006, 08:07
witam serdecznie wszystkich użytkowników.mam pytanko.chcę kupic kocioł na paliwa stałe i nie wiem jaki wybrac;
- z górnym spalaniem
- z dolnym spalaniem
-i czy z nadmuchem i sterownikiem czy bez
nadmnieniam ze chciałbym kupic piec firmy ziębiec i palic przedewszystkim drzewem
DZIEKI ZA POMOC
Jeśli drewnem to tylko dolne spalanie,w górniaku ciepło bedzie natychmiast uciekało w komin. Obacz własnie Ferruma Fex, Buderusa Logano 111D, Kostrzewę sds ceramik.
Górniaki efektywnie spalają np koks. Przy drewnie to porażka.

aga_zg
24-08-2006, 19:15
co do pieca na holtzgaz to nie mam niestety dużo miejsca aby gromadzic dużo drzewa i je rok suszuc,a wiem ze tam jest to bardzo wazna sprawa.wychodzi tez z waszych podpowiedzi ze lepszym jest z dolnym spalaniem a co z nadmuchem.

Mały
24-08-2006, 21:50
co do pieca na holtzgaz to nie mam niestety dużo miejsca aby gromadzic dużo drzewa i je rok suszuc,a wiem ze tam jest to bardzo wazna sprawa.wychodzi tez z waszych podpowiedzi ze lepszym jest z dolnym spalaniem a co z nadmuchem.
Zdecydowanie lepiej z wyciągiem (np Fex hybryda) tudzież działający na zasadzie ciągu kominowego (Budek L 111).

MIGacZ
24-10-2006, 20:45
aga_zg wybrałaś już kociołek?
Ja mam podobne poszukiwania. Tak mi się wydaje, że u nas w regionie (Zielona Góra, Żary) sporo jet Atmosów. Wynika to pewnie z powodu bliskości granicy z Czechami. A ja jestem "napalony" :lol: na Fex'a. Niestety nie natknąłem się na użytkownika. Do Atmosa można chyba tylko wrzucić drewno liściaste a u nas raczej więcej igiełek w lasach.
Może Janussz się odezwie i poda jakiś namiar na Fex'a w okolicy.
Pozdrawiam

lekarz12
20-11-2006, 08:34
Kupiłem Atmosa i własnie go montują, ciekawy jestem czy te piece nie są przereklamowane, facet , który nimi handluje , grzeje Atmosem od 5 sezonów i strasznie go chwali. Problem polega na tym, że nie mam nawet odrobiny suchego drzewa, więc może sie okazać, że to będzie największy problem tej zimy.

heksa
20-11-2006, 17:27
witam oj będzie, oj będzie się działo,prawdopodobnie wyrzucisz kocioł po 2 -3 - ech sezonach szamot na wiosnę do wymiany, zawalony komin czyszczenie przynajmniej co dwa tygodnie. szamot 500zł, jak przestygnie to otwieranie łomikiem. Po otwarciu dolnych drzwiczek zamiast ogień lizać stopy to zakładaj kalosze. Taki jest urok palenia w tego typu kotłach mokrym drewnem. Są ludzie którzy uwielbiają sporty ekstremalne chyba do nich należysz pa. :x