PDA

Zobacz pełną wersję : Wklad kominkowy MERKURY 101 W



anetta_p
23-08-2006, 20:40
Witam serdecznie :)

Szukalam na forum opini o wkladzie kominkowym MERKURY 101 W (kominek z plaszczem wodnym), ale informacji znalazlam jak na lekarstowo.
Czy ktos z Panstwa ma kominek z tym wkladem?
Cenowo wydaje sie atrakcyjny, ale jak z jego funkcjonalnoscia?

Jednym slowem POLECACIE? ;)

Bierzemy pod uwage rowniez wklady z Makrotermu.

mariobros35
23-08-2006, 22:02
Wybież model merkurego 101 W-A z komorą powietrzną ma możliwość przyłonczenia powietrza z zewnątrz wiem bo instalowałem już merkurego.

fidel
29-08-2006, 11:33
Ja użytkuje od roku to znaczy paliłem ubiegły sezon non stop 7 miesięcy. Poszło 16 metrów drewna i sporo śmieci. Nie paliłem w olejaku bo nie miałem na to kasy a poza tym dom był nie ocieplony styropianem. Wszyscy przetrwali ni o dziwo nie chorowali jak prawie co roku wiec to tez oszczednosci, czasem miałem nawet 21 stopni. Drewno nie było suche. Ja sobie chwale a nie chce robic reklamy. Radzę miec nosa jezeli chodzi o zakupy. marketing robi cuda a potem i tak człowiek zostaje sam. Dom ma 140 metrów do ogrzewania, ale ściany 30 cm z PH. Pomimo lata po wykonania ocieplenia już widzę różnicę na plus

lukol-bis
29-08-2006, 12:16
anetta_p jeżeli cenowo i estetycznie Ci odpowiada, to go kup.
Konstrukcyjnie i technologicznie zacznie przewyższa to co jest powszechnie na rynku i na pewno nie bedzie z nim żadnych kłopotów eksploatacyjnych.
Pozdrawiam.