PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka pod kominek



jacek_cn
24-08-2006, 07:46
Drodzy Forumowicze,
Mam problem związany z przygotowaniem podłoża pod kominek z płaszczem wodnym. Otóz okazało się, iż z pewnych względów zmieniłem lokalizację kominka na miejsce gdzie wykonano standardową wylewkę, tzn. pod 5 cm wylewką i siatką zbrojeniową jest styropian EPS 100 gr. 5 cm, poniżej folia, papa i chudy beton 10 cm.
Czy powinienem wzmocnić podłoże poprzez rozkucie wylewki i wymianę znajującego się pod nią styropianu na beton czy też podłoże które jest wytrzyma obciążenie związane z kominkiem?

Wiech
24-08-2006, 09:26
Miałem ten sam problem.Kominek mam z pł wod makroterm 24 Kw(a więc sporo waży ponad 200 kg.).Przestawiałem kominek o ponad 1 metr.W tym miejscu miałem po spodem styropian 11 cm FS 20.Nie rozkuwałem podłogi,lecz położyłem po nogi grubą blache żeby siły naciskowe rozłożyły sie bardziej rownomiernie na podłogę.Mam tak ponad rok i nie zauważyłem żadnych zmian w obniżeniu podłogi,choć sam kominek użytkuje 2 lata.Wiech

24-08-2006, 09:34
nie wiem jak ciężka jak planujesz obudowe - np. z marmuru czy karton gipsu
ale jesli obudowa lekka - podłóż pod nogi kominka 4 płytki gresowe - nie powinno sie nic dziac ...


pzdr

przemekk74
24-08-2006, 09:42
sporo zależy od tego jak ciężka plauujesz obudowe - np. marmury czy karton gipsu
ale jesli lekka - podłóż pod nogi kominka 4 płytki gresowe - nie powinno sie nic dziac ...


pzdr
mi gosc w garazu odwalil kiche i robiac spad za dlugo "ciagnal" styro 10cm.. w efekcie w jednym miejscu jest okolo 3cm wylewki!!!.. gdyby nie to ze beton w jednym miejscu przymarzl chyba i zrobil sie taki kruchy jak ciastka (dalo sie go wydlubac) to pewnie bym sie o tym nie dowiedzial.. nie robilem proby podnoszenia auta na lewarku (z naprawa i tak czekam do nastepnego roku) ale wjechalem autem przednionapedowym (okolo 60-70% wagi przypada na przednia os - auto okolo 1100wagi) i do tego wchodzilem na silnik sprawdzajac czy w innych miejscha nie peknie... nie pekla!!! - a wiec majac jakies pewnie 800kg nacisku w miejscha styku przednich opon z wylewka i ja bujalem do tego autem to wylewka ni pekla...jak dla mnie 5cm dobrze wykonanej wylewki na m2 (powiedzmy kominek) pewnie tone utrzyma.... jednym slowem bym sie nie stresowal
Przemek

jacek_cn
24-08-2006, 10:11
Dzięki za opinie, w takim razie chyba nie będe tego rozkuwał

krisga
24-08-2006, 10:38
lecz położyłem po nogi grubą blache żeby siły naciskowe rozłożyły sie bardziej rownomiernie na podłogę

rozsadne rozwiazanie i nie bedziesz musial nic kuć w posadzce