PDA

Zobacz pełną wersję : Groszek węglowy - nie mogę sobie poradzić



Marzanka
24-08-2006, 09:36
Od godziny szukam ofert na eko-groszek workowany na terenie Warszawy i okolic. Sprawdzałam już, że nie opłaca mi się kupować groszku bezpośrednio u producenta, jako że cena za dowóz przekracza czasem nawet dwukrotnie cenę samego groszku. Zwykle trzeba zapłacić około 1,20 - 1.50 za każdy kilometr. Wychodzi całkiem bez sensu jeśli chce się kupić tonę. Nie kupię więcej, nie mam gdzie składować, nie mam też chętnych, którzy chcieliby ze mną kupić całego tira (5 ton).

Bardzo będę wdzięczna za wszelkie informacje i namiary na ewentualnych dostawców.

Marzanka
24-08-2006, 12:04
bump

Może jednak..

pawelurb
24-08-2006, 12:47
miałem ten sam problem w okolicy wrocławia , workowanego nikt nie mial, a jak mial to wychodzilo po okolo 700 zl / tone - obłęd , kupiłem groszek w normalnym skladzie opał , pobliskim, tam za opłatą poworkowali mi to i przywiexli , za 2 tony zaplacilem 1000 zł , z workowaniem i transportem.
Poszukaj najblizszego składu w okolicyt i popytaj.

Mały
24-08-2006, 12:54
Zajrzyj castorama, obi, brico, itp.

lukol-bis
24-08-2006, 12:58
To nie jest dokładnie tak. Zalecałbym do kotłów retortowych węgiel workowany w kopalni. To jest zupełnie inna kategoria i "0" kłopotów z kotłem.
Marzanka podaj swoje namiary na priva. Niczego nie obiecuję ale pracuję nad zagadnieniem i może coś z tego bedzie, ale na pewno nie za kilka dni.
Pozdrawiam :)

pawelurb
24-08-2006, 13:10
To nie jest dokładnie tak. Zalecałbym do kotłów retortowych węgiel workowany w kopalni. To jest zupełnie inna kategoria i "0" kłopotów z kotłem.
Marzanka podaj swoje namiary na priva. Niczego nie obiecuję ale pracuję nad zagadnieniem i może coś z tego bedzie, ale na pewno nie za kilka dni.
Pozdrawiam :)

a czym się różni workowany w kopalni od tego z tej samej kopalni , tylko że prztywiezionego na skład w dużej ilości i luzem ? chyba niczym poza ceną . Kopalnia sprzedaje tonę eko-groszku za około 300 zł. ten sam ale poworkowany w ładne worki z ładnym logo sprzedają za ponad 16 zł za worek 25 kg , prawie 100 % przebitki .... za co za poworkowanie ?, wszystkich których znam w swojej okolicy kupowali groszek na skłądzie luzem, lub poworkowany na miejscu i nie mieli zadnych problemów z kotłem ani paleniem.

Marzanka
24-08-2006, 13:20
Namiary na siebie wysłałam.

Znalazłam coś ciekawego: Skład Węglowy w Piasecznie oferuje groszek węglowy o granulacji 5-25 z kopalni Staszic, za 390 zł za tonę (nieworkowany) i za 420 zł za workowany. Transport z Piaseczna do Łosia 30 zł niezależnie od tego czy wezmę 1 tonę czy więcej. Zaczyna się robić jakoś normalniej. Jakbym wzięła dwie tony (ile to miejsca zajmie? Mogę to ustawić pod wiatą), to wychodzi mi tylko po 15 zł za transport od tony i cena za tone wynosi wówczas 435 zł.

Tylko jak się ma ta cena do jakości? Czy zetknęliście się z tym produktem? Gdzieś tu na forum doczytałam się, że właściwie tylko Piekary się liczą :(

lukol-bis
24-08-2006, 13:35
pawelurb tak mówisz jakbyś życia nie znał. Na skład przychodzi np 50t węfla a sprzedaje się 52t, a te 2t to jest produkt zdecydowanie nie porządany w kotle retortowym.
Róznica w kopalni miedzy workowanym (płukany i wysuszony w kopalni, najlepiej w workach papierowych - suchy) i luzem wynośi 50zł/t brutto.
Pozdrawiam

lukol-bis
24-08-2006, 13:51
Marzanka to jest na pewno workowany na składzie. Weż 1 tonę i przetestuj.
Pozdrawiam

pawelurb
24-08-2006, 13:53
pawelurb tak mówisz jakbyś życia nie znał. Na skład przychodzi np 50t węfla a sprzedaje się 52t, a te 2t to jest produkt zdecydowanie nie porządany w kotle retortowym.
Róznica w kopalni miedzy workowanym (płukany i wysuszony w kopalni, najlepiej w workach papierowych - suchy) i luzem wynośi 50zł/t brutto.
Pozdrawiam

wszystko się zgadza, tylko że kopalnie mówią tylko o jakiś cudownych sieciach dystrybucji, itp a kupić porządny groszek , w workach dalej nić kilkadziesiąt kilometrów od kopalń to już jest spory problem, ja też bym chciał kupić elegancko poworkowany , dobrej jakości , ale gdzieś blisko domu , a jak narazie jedyna możliwość jaką znalazłem to zamówienie przez sklep internetowy , gdzie za paletę 800 KG płaci się 560 zł. czyli za tonę wychodzi 700 zł. to bardzo dużo. A jechać po 5 czy 6 ton na sezon do kopalni też mi się ani nie chce ani nie opłaca. A nawiasem mówiąc , nawet tu na tym forum był watek na temat wegla workowanego, sprzedawanego przez "renomowaną" kopalnię , we workach było wszystko tylko nie eko-groszek. Więc też nie ma gwarancji super jakości ( sam mam kilka worków takiego węgla , który jest delikatnie mówiąc bardzo kiepski , a niby "oryginalny" i markowy )
Na zakupy na składzie najlepsza metoda to kupić troche , zobaczyć jak się pali , i jak jest ok, to szybko kupić więcej z tej samej "kupki" i powinno być ok.

kommark63
25-08-2006, 05:56
Witam wszystkich , moze ktos zna pewnego ale i taniego dystrybutora eko groszku w okolicy Ciechanowa. Bede wdzieczny za jakies konkrety. pozdrawiam wzystkich forumowiczów

rumak1974
25-08-2006, 07:50
Od godziny szukam ofert na eko-groszek workowany na terenie Warszawy i okolic. Sprawdzałam już, że nie opłaca mi się kupować groszku bezpośrednio u producenta, jako że cena za dowóz przekracza czasem nawet dwukrotnie cenę samego groszku. Zwykle trzeba zapłacić około 1,20 - 1.50 za każdy kilometr. Wychodzi całkiem bez sensu jeśli chce się kupić tonę. Nie kupię więcej, nie mam gdzie składować, nie mam też chętnych, którzy chcieliby ze mną kupić całego tira (5 ton).

Bardzo będę wdzięczna za wszelkie informacje i namiary na ewentualnych dostawców.

ja przez sezon letni do CWU jeździłem z czystego lenistwa do Castoramy na Targówek - tam maja groszek w workach bardzo dobrej jakości tylko że tona wychodzi 590 zł (14,60 za 25 kg) i nie sądze żeby można było coś utargowac
A tak wogóle to bardziej polecam jechać na skład, wcześniej kupić worki (ja naprzykład będac na wsi u rodzinki pojechałem na targ i kupiłem takie worki na zboże 30 kg po 30 gr) i złapać ze dwóch żulików dac im włape trochę złotówek żeby poładowali i po kłopocie. Nawet jak im bedzie trzeba zapłacić po dniówce wydaje mi się że po 70-80 zł to max to i tak wyjdzie taniej bo myśle że te 4 tony to powinni władowac z palcemw nosie przez cały dzień.