PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie elewacji - styro



MaroW
24-08-2006, 11:21
Koleżanki i Koledzy Inwestorzy,

czy ocieplenie 10 cm styro na pustak Max wystarczy, a może warto dołożyć jeszcze 2 cm?

Kładąc styropian na ścianę dajemy jedną płytę o danej grubości (np 10 cm), czy lepiej położyć 2 x 5cm z przesunięciem?

Jak u Was to robiono lub jak robicie to sami?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

ex67
24-08-2006, 11:26
Może najpierw poczytasz forum i użyjesz opcji "Szukaj". Temat był już milion razy poruszany.

Jak ja lubię takich co to wskoczą na główne forum i zadaja "odkrewcze" pytania...

Sp5es
24-08-2006, 11:27
Wziąć styro 12 cm, tylko w jednej warstwie.
Korzystnie płyta na pióro i wpust- wykonawca będzie napewno odradzał, bo się trudniej robi.

piejar
24-08-2006, 11:42
U mnie na MAX-ie 10 cm styropianu i mnie to wystarczy. Jak dasz 12 to będzie cieplej :D . Frezowanego nie kupowałem bo droższy a ja się nie boję mostków cieplnych o szerokości 1 mm.

AldonkaS
24-08-2006, 14:15
piejar - no co ty???? tu za farmazony wypisujesz :(:(:(.
Przecież za taką wypowiedź, to Cię na tym Forum zlinczują :D :D :D .

Moje zdanie jest podobne, ale mnie juz kilka razy tu publicznie zlinczowano :evil: :evil: :evil: .

ddoommiinniikk
24-08-2006, 14:40
Najlepiej byłoby wziąć i wykonać formę w kształcie domu i na miejscu spienić...

ESKIMOS
24-08-2006, 14:55
Najlepiej byłoby wziąć i wykonać formę w kształcie domu i na miejscu spienić...

Jest firma która pokrywa ściany pianka poliuretanową (prawie dwukrotnie cieplejszą od styropianu), metodą natryskową.
Niestety link do ich strony gdzies mi sie zawieruszył.
Jak znajde - to podam.

Rezi
24-08-2006, 18:29
wełna najlepiej .............. owcza

pozdrawiam wartownika :D

Pawel78
24-08-2006, 18:36
Tak naprawdę to najmniejsze straty ciepła są już przy 5 cm potem różnica jest coraz mniejsza.

piejar
25-08-2006, 05:30
piejar - no co ty???? tu za farmazony wypisujesz :(:(:(.
Przecież za taką wypowiedź, to Cię na tym Forum zlinczują :D :D :D .
Moje zdanie jest podobne, ale mnie juz kilka razy tu publicznie zlinczowano :evil: :evil: :evil: .
Mnie narazie tylko raz :D :D
Jakby co, to umówimy się na wspólny lincz. Kupię paluszki, pogadamy-jakoś zleci :D :D :D :D
ESKOMOS uważaj. Spienianie pianki grozi roztopieniem igloo!!!

MaroW
25-08-2006, 09:11
Dziękuję za odzew. Prawdopodobnie też zostanę przy warstwie 10 cm. Może tylko jakiś gęściejszy styropian.

Pozdrawiam
M

piejar
25-08-2006, 12:17
Daj chłopie 12 bo na forum będziesz miał przerąbane :D :D :D :D

AldonkaS
25-08-2006, 12:33
Ja jednak proponuję ..... tak ze 25cm - to współczynniki wyjdą Ci na poziomie 0,12-0,13 :D :D :D . To dopiero jest energo oszczędny dom.

No, dobra koniec wygłupów - każdy ma swój rozum i robi jak uważa za stosowne:
- jeden twierdzi, że styro poniżej 15cm to kicha i OK (wolność słowa i myśli),
- drugi twierdzi, że prąd w ogrzewaniu jest najtańszy i OK (wolność słowa i myśli),
- trzeci uważa, że ........ (wolność słowa i myśli).

ESKIMOS
25-08-2006, 12:40
ESKOMOS uważaj. Spienianie pianki grozi roztopieniem igloo!!!

Spoko.
Moje igloo ma sie dobrze, właśnie dzieki piance poliuretanowej.
Teraz takie budujemy :lol:

ddoommiinniikk
25-08-2006, 13:11
Najlepiej byłoby wziąć i wykonać formę w kształcie domu i na miejscu spienić...

Jest firma która pokrywa ściany pianka poliuretanową (prawie dwukrotnie cieplejszą od styropianu), metodą natryskową.
Niestety link do ich strony gdzies mi sie zawieruszył.
Jak znajde - to podam.
Są firmy trudniące się wstrzykiwaniem w szczelinę dawnej ściany trójwarstwowej (tej sprzed ery styropianu, z samą szczeliną powietrzną) specjalnej dwuskładnikowej pianki (ekspandującej już w murze). Wtedy jak na dłoni widac było niedosonałości murarskie - przez szczeliny wyłażą malownicze strupy.Zdarzało się także, że tam, gdzie zaoszczędzili na cemencie, pianka wypychała całe fragmenty ścian.

Wracając do tematu ocieplania styropianem, to zdarza się, że ludzie zamawiaja wielkoformatowe płyty, długości 3 lub 5 metrów. mniejsza ilość szczelin - mniejsze prawdopodobieństwo zostawienia dziury.

A co tego natryskiwania pianki poluretanwej: podeślij link. Ciekawi mnie w jaki sposób otrzymują gładką powierzchnię czołową.

piotr.o
25-08-2006, 19:19
Gładka powierzchnie to nie jest taki straszny problem większym jest cena.

Pozdrawiam Piotr