PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie komina schidlowskiego, nad dachem



acca5
24-08-2006, 11:41
Czy należy ocieplić komin Schidlowski nad dachem zanim położy sie płytki, tzn. zanim sie je przyklei. czy jest to niepotrzebna robota, kominy będą ocieplone na poddaszu- poddasze użytkowe. a może lepiej obmurowac je z cegły pełnej i na to przykleić płytki. co wybrać z tych dwóch propozycji.

acca5
24-08-2006, 12:44
O rany nikt nie wie co zrobić??? Pomóżcie.

malgoss
24-08-2006, 13:31
Nic nie robisz - kleisz płytki i zapominasz.

A! o jednym tylko musisz pamiętać - dobrze uszczelnij przejœcie komina przez dach. :D

Gryfol
24-08-2006, 13:53
Ja obmurowuje schiedla cegłą klinkierową.

PS.
Gdybym kiedyś budował jeszcze raz to powiem jedno - nigdy więcej Schiedel - w przypadku mojej budowy firma wypada bardzo ale to bardzo nie profesjonalnie. Profesjonalny jedynie był marketing....

malgoss
24-08-2006, 13:56
(...) Gdybym kiedyś budował jeszcze raz to powiem jedno - nigdy więcej Schiedel - w przypadku mojej budowy firma wypada bardzo ale to bardzo nie profesjonalnie. Profesjonalny jedynie był marketing....

Sam stawiałeœ czy "fachowcy" ?? :wink:

Gryfol
24-08-2006, 14:08
(...) Gdybym kiedyś budował jeszcze raz to powiem jedno - nigdy więcej Schiedel - w przypadku mojej budowy firma wypada bardzo ale to bardzo nie profesjonalnie. Profesjonalny jedynie był marketing....

Sam stawiałe� czy "fachowcy" ?? :wink:

Stawiała bardzo dobra ekipa - nie mam zastrzeżeń
Nieprofesjonalizm wykazali natomiast jeżeli chodzi o terminy i kompletność dostaw.

malgoss
24-08-2006, 14:14
Stawiała bardzo dobra ekipa - nie mam zastrzeżeń
Nieprofesjonalizm wykazali natomiast jeżeli chodzi o terminy i kompletność dostaw.

To pretensje powinieneœ mieć chyba do dostawcy a nie producenta ??
Posšdzanie producenta o badziewiactwo gdy mogła zawinić niesolidna hurtownia jest chyba niezbyt niemšdre :wink: :wink:

Gryfol
24-08-2006, 14:17
Stawiała bardzo dobra ekipa - nie mam zastrzeżeń
Nieprofesjonalizm wykazali natomiast jeżeli chodzi o terminy i kompletność dostaw.

To pretensje powiniene� mieć chyba do dostawcy a nie producenta ??
Posšdzanie producenta o badziewiactwo gdy mogła zawinić niesolidna hurtownia jest chyba niezbyt niemšdre :wink: :wink:


Zamówienie złożyłem bezpośrednio u przedstawiciela, który miał zapewnic kompletną i terminową dostawę do hurtowni która zaopatruje moją budowę. Przynajmniej tak obiecał.....

malgoss
24-08-2006, 14:25
Zamówienie złożyłem bezpośrednio u przedstawiciela, który miał zapewnic kompletną i terminową dostawę do hurtowni która zaopatruje moją budowę. Przynajmniej tak obiecał.....

eee... to wszystko tłumaczy :wink: Przedstawiciele olewajš takie zamówienia bo to dla nich pryszcz i to w większoœci firm :-? Co innego gdybyœ zamówił materiał na osiedle domków - oooo, wtedy by koło Ciebie skakał :lol:

acca5
24-08-2006, 21:22
A ja właśnie borykam się z podobną sytuacją co Gryfol, zamowienie bezpośrenio u przedstawiciela i po miesiącu jeszcze nie mam kominów - du...a blada. Budowa czeka na komniy.
Zdecydowałam,że będę ocieplac komny schidla i na to płytka klinkierowa. Kominkowy komin ponieaż jest z pełnej cegły to wykonam z połówek klinkieru, 3cm styropianu też dam :roll:

WM 08
24-08-2006, 22:59
Tylko powiedz po co ocieplać komin, przecież on w komplecie na wełnę do ocieplenia, jaki cel ocieplenia?

acca5
24-08-2006, 23:24
I tu mnie zastrzeliłeś. Kompletnie zapomniałam,że jest ocieplenie. Proponuję wywalic ten w,atek. Zakreciłam się w tych kominach , to wszystko przez to ,że nie dotarły i ciągle mnie zwodzi hurtownia.