PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D20a OKAZAŁY wariant 2



Jagna
10-04-2003, 07:44
Czy ktoś buduje/zna kogoś kto buduje dom według tego projektu Muratora? W wyszukiwarce wyszło, że ktoś go budował, ale od zeszłego roku zniknął z forum a ja mam już bardzo mało czasu na decyzję.
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=73

Jagna
08-05-2003, 18:00
Czy naprawdę nikt nigdy nie interesował się tym projektem? Może chociaż znacie kogoś kto się interesował? Czyżby był aż taki okropny? :sad:

magmi
29-05-2003, 13:10
Jagna, no kupiliście wreszcie ten projekt? Bo już mnie kciuki bolą od ściskania i nie wiem kiedy wypić tego szampana... :razz:

Jagna
29-05-2003, 20:14
Magmi, kochana moja, wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć! :smile:
Jeszcze troszkę, ja sama już tracę cierpliwość....

Jagna
05-06-2003, 07:42
Może z obrazkiem będzie większy odzew:
czy ktoś jeszcze jest zainteresowany budową tego domu?

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=73

Bardzo też proszę o komentarze. Pozytywne i negatywne. Ciągle się wahamy. Dom nam się podoba, ma wszystko co nam potrzebne (oprócz spiżarni), jest szalenie funkcjonalny, tyle, że duży. :-? Namawiam męża na coś mniejszego, ale powiem szczerze, że ten jakoś tak....lubię go :oops:

Maluszek
05-06-2003, 09:36
Jaguś
dom jest extra, zwłaszcza ta zielona dachówka. Układ pomieszczeń jest zdecydowanie lepszy niż w moim domu. Połączyłabym tylko łazienkę z waszą sypialnią, żeby raniutko nie trzeba było daleko biegać :D oraz przesunęłabym ściankę tej sypialni aż do pomieszczenia gospodarczego i w ten sposób zmniejszyłabym korytarz. Wg. mnie spiżarnię możesz wykroić np. z pomieszczenia gospodarczego - tam jest taka mała wnęka lub z garderoby przy wejściu - jest bliżej kuchni. Jedyne co mi nie pasuje to okna dachowe - nie uważam tego za dobre rozwiązanie ale w tym projekcie tak musi być. A co do wielkości domu to wcale nie uważam, że jest za duży.

Maluszek
05-06-2003, 09:39
Jaguś
dom jest extra, zwłaszcza ta zielona dachówka. Układ pomieszczeń jest zdecydowanie lepszy niż w moim domu. Połączyłabym tylko łazienkę z waszą sypialnią, żeby raniutko nie trzeba było daleko biegać :D oraz przesunęłabym ściankę tej sypialni aż do pomieszczenia gospodarczego i w ten sposób zmniejszyłabym korytarz. Wg. mnie spiżarnię możesz wykroić np. z pomieszczenia gospodarczego - tam jest taka mała wnęka lub z garderoby przy wejściu - jest bliżej kuchni. Jedyne co mi nie pasuje to okna dachowe - nie uważam tego za dobre rozwiązanie ale w tym projekcie tak musi być. A co do wielkości domu to wcale nie uważam, że jest za duży.

Maluszek
05-06-2003, 09:39
Jaguś
dom jest extra, zwłaszcza ta zielona dachówka. Układ pomieszczeń jest zdecydowanie lepszy niż w moim domu. Połączyłabym tylko łazienkę z waszą sypialnią, żeby raniutko nie trzeba było daleko biegać :D oraz przesunęłabym ściankę tej sypialni aż do pomieszczenia gospodarczego i w ten sposób zmniejszyłabym korytarz. Wg. mnie spiżarnię możesz wykroić np. z pomieszczenia gospodarczego - tam jest taka mała wnęka lub z garderoby przy wejściu - jest bliżej kuchni. Jedyne co mi nie pasuje to okna dachowe - nie uważam tego za dobre rozwiązanie ale w tym projekcie tak musi być. A co do wielkości domu to wcale nie uważam, że jest za duży.

Maluszek
05-06-2003, 09:39
Jaguś
dom jest extra, zwłaszcza ta zielona dachówka. Układ pomieszczeń jest zdecydowanie lepszy niż w moim domu. Połączyłabym tylko łazienkę z waszą sypialnią, żeby raniutko nie trzeba było daleko biegać :D oraz przesunęłabym ściankę tej sypialni aż do pomieszczenia gospodarczego i w ten sposób zmniejszyłabym korytarz. Wg. mnie spiżarnię możesz wykroić np. z pomieszczenia gospodarczego - tam jest taka mała wnęka lub z garderoby przy wejściu - jest bliżej kuchni. Jedyne co mi nie pasuje to okna dachowe - nie uważam tego za dobre rozwiązanie ale w tym projekcie tak musi być. A co do wielkości domu to wcale nie uważam, że jest za duży.

Maluszek
05-06-2003, 10:04
Ale się probiło wysłałam tylko raz a pokazało się aż 4 razy :D

Jagna
05-06-2003, 16:45
Maluszku, kochana, dziękuję za odpowiedź. Co prawda ucieszyłam się, że AŻ 5 odpowiedzi dostałam, a tu .... :lol: Cieszę się, ze Ci się podoba, potrzebuję wsparcia. Ale krytykę też chętnie przyjmę 8)
Ach, a co do zmian, to wejście do łazienki byłoby oczywiście bezpośrednio z sypialni. O przesuwaniu ścianki nie myślałam...hmmm.
A spiżarnię myślałam zrobić pod schodami.
Mnie też się wydaje, że układ pomieszczeń jest dobrze przemyślany a szczególnie ujął mnie ten zadaszony taras :P

Jagna
06-06-2003, 18:12
Już się nie wahamy. Dzisiaj mąż obdarował mnie tym projektem :D
Wspaniała niespodzianka na rocznicę ślubu, prawda? :P

Maluszek
06-06-2003, 20:46
Jaguś - gratulacje!!!! i wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :D :D :D

Jagna
06-06-2003, 21:32
Dziękuję :P
Jesteś kochana.

Jezier
06-06-2003, 21:36
A za rok dostaniesz dom!

Jagna
06-06-2003, 21:45
Oczywiście! Nie przyjmę innego prezentu :evil:

Maluszek
06-06-2003, 21:48
Tak trzymaj :D

bikosa
17-06-2003, 18:44
projekt jest fajne aczkolwiek dosc duza powierzchnia, wiec pewnie koszty ogrzewania beda wieksze. mnie zastanowilo jeszcze jedno- dach daje dosc duze zacienienie okien- moze jakas scianka kolankowa podwyzszona by sie przydala?? ale wyglada ladnie! pozdrawiam ja chyba zdecyduje sie na babie lato z APA

meister
18-06-2003, 11:53
też szukałem osób które budują d20 lub d20a
w okolicach Piotrkowa Tryb. znalazłem 1 szt. d20, 1 szt d20+poddasze z d20a, oraz jeden domek d20a, ja osobisie zdecydowałem sie na d20 z przeróbkami dachu (głownie polegającymi na podniesieniu dachu i zadaszeniu części tarasu) w tym roku planuję zrobić tylko prace ziemne.
pozdrawiam

magmi
18-06-2003, 12:16
No i widzisz Jaguś ilu ludzi TO buduje ? :D

Jagna
18-06-2003, 19:40
Ufff....a ja już straciłam nadzieję, że ktokolwiek się odezwie :P
My będziemy budować D20a praktycznie bez przeróbek. Właśnie dlatego wybraliśmy ten projekt - bo spełnia nasze marzenia. Co do ogrzewania, to planujemy ogrzewanie ciepłym powietrzem (kominek + rekuperator). Cieszę się, że Ci się podoba bikosa :D
Meister, oglądałeś D20a ? Co o nim sądzisz "na żywo"?

22-06-2003, 11:58
Już w styczniu pisałem ,że buduje właśnie dom d-20a ,ale wówczas na forum zabrakło odpowiedzi dlatego przestałem zaglądać na tą strone.
Obecnie prace budowlane zgodnie ze zmianami które wprowadziłem są na etapie budowy sciany elewacyjnej z cegły licowej.
Jeżeli mogę coś doradzić , to proponuję wszystkim zainteresowanym wybrać wariant właśnie 20a. W mieście w którym mieszkam został wybudowany wariant 20 i właśnie mój 20a i nie umniejszając urody wariantowi 20, to w porównaniu do 20a wygląda on jak ubogi krewny.
Jeżeli moja wypowiedż spotka się z odzewem w przeciwieństwie do stycznia to z miłą chęci zabiorę głos w dyskusji.

Jagna
22-06-2003, 18:30
Jak super, że się odezwałeś grinat!!!
Faktycznie, ten projekt nie cieszy się popularnością na naszym forum :(
My jesteśmy na wczesnym etapie: adaptacja projektu i pozwolenie na budowę, ale makieta domu stoi na honorowym miejscu i już nie mogę się doczekać aż zobaczę prawdziwy DOM :P Fundamenty planujemy jak najszybciej a ile zdążymy przed zimą - to się zobaczy. Mam kilka pytań: w jakim mieście budujesz?
pisałeś o zmianach, ktore robiłeś - jakie to zmiany?
czy dach został zielony?
czy dom jest tak funkcjonalny jak wygląda na projekcie?

czekam z niecierpliwością na wiadomości od Ciebie :P

23-06-2003, 17:46
Jagna dzięki za tak szybką odpowiedż. Po ostatnich doświadczeniach na Forum wcale na to nie liczyłem, a tutaj proszę jest.
Brakuje mi trochę czasu [ praca, budowa] ale postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na twoje pytania. Zauważyem ,że czesto przebywasz na Forum czyżby nerwy. Jagna spokojnie CHATA JEST SUPER!!!!!!!

Jagna
23-06-2003, 18:12
To nie nerwy, to uzależnienie :-?
Dzięki, dzięki, czekam, ja się wcale nie denerwuję....czekam, dzięki, czekam...
:wink:
Nie masz pojęcia jak się cieszę, że się "znalazłeś" po długiej rozłące z forum, ze swoim D20a
A, jeszcze mi się przypomniało: jak poddasze? Fajne? Pokoje jasne i ustawne? Stryszek nie za mały?
A na dole nie jest za dużo wolnej przestrzeni? Co tam można robić? Na rolkach jeździć? 8) Nie żebym coś miała przeciwko rolkom....wręcz przeciwnie :P
Tyle tych pytań, chociaż właściwie Twoje "chata jest super!!!" już mi wystarczy :P :D

23-06-2003, 22:10
JAGNA ZNALAZŁEM CHWILĘ CZASU WIĘC DO KONKRETÓW.
DOM SWÓJ BUDUJĘ W GNIEŻNIE. DOCELOWO BĘDĄ W NIM MIESZKAĆ TRZY OSOBY MOJA ŻONA CÓRKA NO I JA. MIMO SPOREGO METRAŻU KTÓRY POWIĘKSZYŁEM O PODDASZE NAD PARTEROWĄ SYPIALNIĄ UWAŻAM ZE MIEJSCA JEST TYLE ILE POTRZEBA. PRAGNĘ MIESZKAĆ WYGODNIE , I NIE" OBIJAĆ" SIĘ O ŚCIANY.OCZYWIŚCIE ZMIENIŁEM FUNKCJE POSZCZEGÓLNYCH POMIESZCZEŃ ALE O TYM NAPISZĘ TOBIE PRZY INNEJ OKAZJI.
ZARÓWNO NA STRONACH MURATORA JAK I W GOTOWYM PROJEKCIE ANIMACJA ZDJĘĆ UKAZUJE DOM W JAK NAJLEPSZYM ŚWIETLE TZN. W DALEKIEJ PERSPEKTYWIE W ODPOWIEDNICH KOLORACH. ITD. WIDAĆ RÓWNIEŻ ,ŻĘ WYSOKOŚĆ SCIAN W STOSUNKU DO WYSOKOŚCI DACHU W KALENICY CZY NA KALENICY [nie wiem jak gramatycznie to ująć] JEST PRAWIE TAKI SAM . SPOGLĄDAJĄC NATOMIAST W PROJEKCIE NA rys.ELEWACJE A4 WIDZIMY ŻE STOSUNEK WYSOKOŚCI DACHU W STOSUNKU DO WYSOKOŚCI SCIAN WYPADA LEPIEJ NA RZECZ TEGO PIERWSZEGO. W MOIM PRZYPADKU JEST TO JESZCZE BARDZIEJ WIDOCZNE PONIEWAŻ POPRZEZ ZMIANY JAKIE WPROWADZIŁEM MUSIAŁEM " TROSZECZKE" TEN POTĘŻNY DOCH POWIĘKSZYĆ. DO CZEGO ZMIERZAM. DACH JEST PIĘKNY ,CUDOWNIE SPEŁNIA SWOJĄ FUNKCJĘ ZADASZENIE NAD TARASEM ALE OSOBIŚCIE NIE WYOBRARZAM SOBIE TEGO DACHU W KOLORZE PROPONOWANYM PRZEZ ZDJĘCIA W INTERNECIE. OCZYWIŚCIE NAD GUSTAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE GUSTY SIĘ MA ALE RADZĘ WZIĄŚC TO POD UWAGĘ.
BLISKO 400m2 DACHU [ U MNIE 480m2 ] W KOLORZE ZIELONYM W MIEJSCOWOŚCI TAKIEJ JAK GNIEZNO ,NA CAŁE ŻYCIE DLA MNIE TO ZBYT DUŻA ADRENALINA.
JESZCZE JEDNA SPRAWA NA DZIŚ NA ETAPIE NA KTÓRYM JESTEŚCIE .
DŁUGOŚĆ A MOŻE GŁEBOKOŚC GARAŻU TYLKO 5M. JA ZWIĘKSZYŁEM DO 6 I JEST OK. PAMIĘTAJCIE O OGRODACH, ROWERACH SANKACH I SAMOCHODACH PRZECIĘTNIE TO OK.4,5M MÓJ OBECNY 4,85M JEŻELI WCZEŚNIEJ BYM NIE POMYŚLAŁ TO STRACH SIĘ BAĆ.
JAGNA NA DZIŚ KOŃCZĘ PRZEPRASZAM ZA BŁEDY ALE NIGDY ORŁEM W TYCH SPRAWACH NIE BYŁEM ,ODEZWIE SIĘ WKRÓTCE
GRZEGORZ[/b]

Jagna
23-06-2003, 22:47
Dzięki, Grzegorz, za post.
Garaż nam "nie robi", bo i tak robimy w nim mieszkanko dla naszej Cioci (opiekunki). Garaż będzie wolnostojący.
Bardzo jestem ciekawa jak zmieniłeś funkcje pomieszczeń. Mam podejrzenia co do gabinet-pom.gospodarcze, ale nie wiem czy słusznie. Zastanawiamy się czy nie zamienić ich rolami. Co do koloru dachu, to my budujemy w polu, niedaleko lasu - masa zieleni - więc ten ciemnozielony dach mógły się ładnie komponować z otoczeniem, ale też szczerze mówiąc, jest to temat ciągle omawiany.
Bardzo mi zależało na informacji o zadaszeniu tarasu. Uważam to za najpiękniejszy element tego domu i cieszę się, że nie tylko ładnie wygląda... :P
Czekam na więcej szczegółów, jak znajdziesz chwilkę.
Pozdrawiam,
Jaga

24-06-2003, 05:30
podział funkcji parteru został zmieniony w następujący sposób.
pomieszczenie gospodarcze zamiast gabinetu ,gabiet zawędrował na poddasze w wygospodarowane miejsce nad sypialnią parteru.
w miejsce pomieszczenia gospodarczego wraz z kawałkiem łazienki powstał spory pokój łazienkowy z możliwością umieszczenia tam małego fitness lub sauny. ściana sypialni która w projekcie jest w prostej lini ze ścianą tarasu została przsunięta w głąb sypiali o około 1 metr . W ten sposób uzyskałem zarówno prostokątną sypialnie jak i pokój łazienkowy.
Zrezygnowałem z drzwi tarasowych w sypialni , a na srodku sciany zamontuje okno 1450\1450 drzwi tarasowe z holu powiększyłem do wymiaru 1450\2300. w projekcie proponowane są znacznie mniejsze i głupi to wyglądało. Prawie jak drzwi balkonowe w przysłowiowym M-2.
Okna tarasowe zmniejszyłem z proponowanych 1700 na 1450\2300 mimo to powierzchnia przeszklenia jest nadal bardzo duża. więcej informacji niebawem,

24-06-2003, 17:32
CD. Ważną zmianą konstrukcyjną stropu pomiędzy jadalnią i salonem była zamiana belki B1 na dwuteownik w który następnie wsunięto belki stropu. Dzięki temu uzyskałem prosty syfit który można dowolnie aranżować.
W SALONIE I JADALNI MOŻNA JEŻDZIĆ ROWEREM SAM SPRAWDZAŁEM. TARAS
Ceglane słupy zastąpiłem drewnianymi belkami 25\25 , które bardziej pasują do stylu w jakim pragnę wykończyć dom. Dodatkowo cieśla wykonał tzw. zastrzały i taras pomału zaczyna wyglądać jak z bajki.
Zadaszenie gwarantuje ze w upalne dni słońce nie będzie stanowiło problemu podobnie jak deszcz w pochmurne. Śmiało można powiedzieć że stanowić on będzie przynajmniej dla nas letni salon w którym spędzać będziemy miło czas odpoczynku i relaksu. Nie chwaląc się wielu sąsiadów nas odwiedzających zwraca szczególną uwage właśnie na taras i jego charakterystyczny klimat.
NA TARASIE RÓWNIEŻ MOŻNA JEŻDZIĆ ROWEREM NAWET SLALOMEM POMIĘDZY SŁUPAMI CDN



[/quote]

Jagna
24-06-2003, 19:15
.....oniemiałam z wrażenia....
rowerem po salonie....rowerem po tarasie....mój mąż był zachwycony, kiedy to przeczytał :P :D
Widzę, że mamy podobne plany odnośnie wykończenia tarasu - my też od początku widzieliśmy tam słupy drewniane a nie ceglane. Tylko małe pytanie: co to są "zastrzały"? Mamy takiego speca od drewna, chcemy go wpuścić i niech czaruje.... :D
Mnie się marzy jeszcze taki drewniany płotek dookoła tarasu (nie wiem jak to się nazywa fachowo) żeby się czuć bardziej intymnie....
Eeech, Grzegorzu, rozmarzyłam się.... :) Dziękuję i czekam na c.d.....

25-06-2003, 19:32
Przepraszam za nieszczęsne "zastrzały " ale tak nazwali ten element konstrukcji dachu murarze na budowie.Po otrzymaniu twego postu szybko pobiegłem po pomoc do mojego MEGA cieśli już wiem jak to się nazywa UWAGA to są ramiona lub dawna nazwa miecze.
Z otrzymywanych od Ciebie odpowiedzi na moje posty wywnioskowałem ,żę bardziej ineresuje was to jak optycznie upiększyć coś co i tak jest piękne a nie jakieś tam zmiany konstrukcyjne stropU.
Zgodnie z waszymi oczekiwaniami będę poruszał tylko te sprawy które według mnie Was interesują.
Pozwolę sobie tylko przy okazji opisywania poddasza wspomnieć o problemach związanych z konstrukcją dachu które wielu fachowcom sprawiły olbrzymi problem.
Domyślam się ,że mój opis zmianfunkcji parteru nie jest zbyt czytelny pracuje nad możliwością przesłania szkicu a może zdjęć całego domu. Obecnie skaner odmówił posłuszeństwa . Postaram się dzisiaj jeszcze coć konkretnego napisać.

25-06-2003, 22:53
Powrócę jeszcze do tarasu który bardzo Ciebie interesuje.
Pisałem wcześniej ,że powiększyłem drzwi wychodzące z holu na taras do wymiarów pozostałych okien tarasowych. W pierwszej wersji murarze wykonali je zgodnie z projektem ale wyglądało to niezbyt ciekawie.
Po zmianie wygląda to znacznie ładniej i oczwiście funkcjonalniej.Według moich założeń to właśnie te drzwi będa stanowiłylatem głowny ciąg komunikacyjny łączący taras z pozostałą częścią domu.
Idąc dalej, na wprost omawianych drzwi wykonałem dodatkowe schody umożliwiające zejście z tarasu. W piewszej wersji cały koniec tarasu miałbyć schodami ,ostatecznie ograniczyłem się do schodów proponowanych w projekcie oraz dodatkowych szerokości 1,5m. W życiu codziennym te dodatkowe schody umożliwią szybkie przedostanie się z holu na ogród bez konieczności przechodzenia przez cały taras.
Jeżeli zdecydujecie się na słupy drewniane to należy pamiętać o odpowiednim doborze surowca . Z tego co wiem od mojego cieśli a potwierdza to tartak a przedewszystkim rachunek te na moim tarasie pochodzą z gór i jast to jakaś odmiana świerku.
cdn.

Jagna
26-06-2003, 18:13
Dla mnie to jak powieść sensacyjna w odcinkach... :o
Czekam też na informacje o poddaszu :P

27-06-2003, 23:28
Przestrzeń życiowa , komfort ,luz, relaks, dla każdego z domowników tak w moim przypadku2+1 mogę określić możliwości jakie daje poddasze które jak mówi moja żona "tu zaszła zmiana" troszkę zmodyfikowałem.
Pierwsze co mnie zabolało patrzac na rzut poddasza to zbyt duży metrarz korytarza który w przypadku poddasza pełnią tylko funkcję komunikacyjną. Bardzo długo zastanawiałem sie co zrobic aby to zmienić . I zgadni co zrobiłem , wreszcie wszystko sobie wymyśliłem , zaprojektowałem, zkonsultowałem i okazało się ,że dla nas moje zmiany to rozwiązanie wręcz idealne.I tu ponownie staje przed dylematem,jak opisać dla Ciebie zmiany zeby sypialnia nie wylądowała nad tarasem a łazienka nad garażem.
Chwila skupienia......................................... i do rzeczy.
Jagna zrozum chwila skupienia musi niestety zająć trochę wiecej czasu . Potraktuj to jak przerwe reklamową która wkrótce się zkończy.
Tak powarznie to poddasze jest świetne ,szczególy niebawem.

06-07-2003, 19:00
Chwila przerwy którą wykorzystałem na uregulowanie spraw w cegielni z której biorę cegłe elewacyjną pozwoliła mi przemyśleć moje dotychczasowe posty do Ciebie. Doszedłem do wniosku że opisy które dotychczas zamieszczałem nie są na tyle obrazowe aby mogły oddać faktyczny stan zmian które przeprowadzam na budowie. Zdaję sobie sprawę ,że mówiąc grzecznie były one trochę nieudolne. Mam pewną propozycję. Jeżeli Wasz szlak wakacyjnych wędrówek będzie przebiegał przez Wielkopolske , to proponuję krótką przerwe w Gnieżnie gdzie osobiście będziecie mogli zobaczyć budowę dom D- 20a z jego wszelkimi zaletami i niewielkimi wadami. Domyślam się ,ze jest to propozycja dość odważna i możecie uznać ją za zbyt szaloną , która narusza pewną anonimowość użytkowników Forum. Decyzja należy do Was. W momencie ewentualnej akceptacji mojej propozycji adres,tel kontaktowy prześlę na prywatny e-mail. [/img][/code]

06-07-2003, 19:10
Chwila przerwy którą wykorzystałem na uregulowanie spraw w cegielni z której biorę cegłe elewacyjną pozwoliła mi przemyśleć moje dotychczasowe posty do Ciebie. Doszedłem do wniosku że opisy które dotychczas zamieszczałem nie są na tyle obrazowe aby mogły oddać faktyczny stan zmian które przeprowadzam na budowie. Zdaję sobie sprawę ,że mówiąc grzecznie były one trochę nieudolne. Mam pewną propozycję. Jeżeli Wasz szlak wakacyjnych wędrówek będzie przebiegał przez Wielkopolske , to proponuję krótką przerwe w Gnieżnie gdzie osobiście będziecie mogli zobaczyć budowę dom D- 20a z jego wszelkimi zaletami i niewielkimi wadami. Domyślam się ,ze jest to propozycja dość odważna i możecie uznać ją za zbyt szaloną , która narusza pewną anonimowość użytkowników Forum. Decyzja należy do Was. W momencie ewentualnej akceptacji mojej propozycji adres,tel .kontaktowy zostanie wysłany na prywatny e-mail.
Pozdrawiam Grzegorz

Jagna
07-07-2003, 09:08
He he, powiem szczerze, że już nawet rozmawiałam z mężem na ten temat: żeby poprosić Cię o pozwolenie odwiedzenia Twojej budowy. Wiedząc, że wprowadziłeś sporo zmian nie odda nam to 100% obrazu tego co będzie u nas, ale wrażenie ogólne, no i....taras :P
Będę bardzo wdzięczna za informację jak dojechać na privie :D
A co do anonimowości - dawno nie poznałam osobiście tak fajnych ludzi jak grupkę z Forum! Spotykamy się na pogaduchach "niekoniecznie o budowie" :P
Dziękuję z góry!

amber
02-08-2003, 23:28
Witam ja również buduję D 20 a i jestem bardzo zadowolony ta przestrzeń i ten taras jest super ,ale projekt zawiera błąd, nie wiem czy już został naniesiony, w moim projekcie na ścianie szczytowej od strony salonu jest ściana kolankowa której nie powinno być ,dodatkowa robota ponieważ trzeba było ją rozebrać

Jagna
04-08-2003, 07:46
Hej, Amber. Cieszę się, że jest nas więcej!
Parę pytań:
Na jakim jesteś etapie?
Robiłeś jakieś zmiany w projekcie?
Gdzie budujesz? :P

amber
04-08-2003, 19:39
Witam
Grono budujących ten dom jest niewielkie , może jest duży i to przeraża potencjalnych inwestorów ale do rzeczy , podobnie jak granit wydłużyłem garaż do 6 m , nie wpłynęło to na wygląd budynku, oraz wyjście na taras z holu z pojedyńczych drzwi na podwójne , ponadto zlikwidowałem wyjście na taras z sypialni choć bardzo ciekawe ale żona doszła do wniosku że będzie się nosiło do sypialni piasek . Wejście do łazienki przeniesione zostało do sypialni . Taras praktycznie bez zmian z tym że filary wykonane są nie z cegły lecz wylane betonowe , będą wytynkowane tak jak cały dom Zmieniłem witryny w salonie na okna otwierane ponieważ witryny traktowane były jako okna niestandardowe i różnica w cenie była niewielka i zlikwidowałem ścianę dzielącą kuchnię od jadalni , przestrzeń ogromna blisko 80 m2 wygląda świetnie i to tyle na dole , poddasze jest zrobione jako jeden pokój dla syna + łazienka i garderoba i na tym koniec zmian w domku
Trochę się rozpiasłem obecnie czekam na drzwi do garażu i wełnę na elewację zewnętrzną mam nadzieję że w do końca września dom będzie wykończony z zewnątrz
To tyle buduję 45 km. od W-wy
Pozdrawiam
Byłbym zapomniał świetny pomysł z zastrzałami muszę to zrobić :D

Jagna
05-08-2003, 10:29
Dzięki serdeczne za odpowiedź. My też planujemy zrobić wejście do łazienki z sypialni i otworzyć kuchnię. Z tego co widzę to wyjście na taras z holu musi rzeczywiście nieciekawie wyglądać, skoro i Ty i Grinat je zmieniliście na podwójne. Pewnie też tak zrobimy. Ale jeszcze dużo czasu przed nami. Na razie ratujemy żaby z wykopów :wink:

amber
05-08-2003, 19:55
Zyczę powodzenia z żoną trzymamy za Was kciuki
I jeszcze jedno nie oszczędzałem na ekipach wykonawczych i jak do tej pory budowa sprawia mi przyjemność . Tylko na początku chciałem zabić murarza" górala" i zakopać go głęboko żeby nikt inny nie męczył się z nim
Czekam na pierwsze informacje jak przebiega budowa
pozdrawiam Marek A. :lol:

Jagna
06-08-2003, 08:53
Amber, bardzo to miłe co piszesz. Dziękujemy Tobie i Twojej Żonie! :P Szczęście nam potrzebne, jak zresztą każdemu kto porywa się na taką inwestycję. Jak na razie staramy się, żeby było solidnie: mamy metrowe ławy, dużo zbrojenia, będzie solidna izolacja. No i chyba wybraliśmy dobrego kierownika budowy: upierdliwie dokładny :P Co dalej - zobaczymy, ale ja nie sypiam, budzę się nad ranem i myślę i buduję, i analizuję.... :roll: Boję się okropnie. :( Nie wiem czy czytałeś mój dziennik budowy, ale ja ciąglę się martwię, że ten dom jest taki duuuży! Nie macie wrażenia, że przestrzeni jest aż nadto? :o Jak będziecie ogrzewać to cudo?
Pozdrawiam serdecznie,
Jaga

amber
06-08-2003, 19:54
Witam ponownie
Nie wiedziałem że prowadzisz dziennik budowy i zaraz go poszukam
w założeniu ustaliliśmy że dom będzie ogrzewany gazem z butli
w przyszłości mają podłączyć gaz ziemny i sądzę że jest to realne ,
mamy obrotnego sąsiada który jest szefem dużej firmy na terenie gminy
i trzyma rękę na pulsie jeżeli pojawi się taka możliwość to dopina swego
oraz tradycyjnie kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza do kilku pomieszczeń . O kosztach ogrzewania będę mógł powiedzieć dopiero na wiosnę po zakończeniu sezonu , jeżeli będzie to Ciebie interesowało to podam jakiej mocy i marki zamontowałem piec do centralnego ogrzewania
Świetnie że masz dobrego kierownika jest to nieoceniona pomoc przy budowie tym większa im mniejsza jest wiedza inwestora.W moim przypadku korzystam z pomocy brata budowlańca oraz mam dostęp do
wielu specjalistów branży budowlanej, specyfika pracy zawodowej
Pozdrawiam i uśmiechu :lol:

Jagna
07-08-2003, 20:32
My też będziemy mieli zbiornik na gaz, ale niestety z bardzo nikłą perspektywą na gaz ziemny :( Bardzo jestem ciekawa, jak będą wyglądały Twoje rachunki po sezonie. Nam się marzy cała instalacja ogrzewania powietrzem + rekuperator + DGP. Mam nadzieję, że cena instalacji nas nie powali a użytkowanie okaże się być jej warte :-?
Powiedz mi szczerze....Czy jak ktoś ogląda Twój dom, to nie pytają Cie ludzie "Po co Wam taka wielka chałupa?" ? :o :wink:
Jesteś bardzo cierpliwy i uprzejmy, odpowiadając na moje pytania dziękuję :D

amber
08-08-2003, 19:44
Jak mowię ile metrów ma dom to mówią jak zobaczą to podziwiają
Teoretycznie po zmianach mamy tylko 3 pokoje i salon z kuchnią i jadalnią czy to tak wiele . Przeczytałem Twój dziennik budowy
i gwarantuję Ci że z takim zapałem budowa sprawi Wam przyjemność
Najpiękniejsze są chwile gdy wznoszone są mury, rośnie w oczach ,
później jest trochę gorzej nie widać efektów tylko czuć pustkę w kieszeni

Jagna
09-08-2003, 19:44
Super to ująłeś z tą pustką w kieszeni :lol: :lol:
Dziękuję serdecznie jeszcze raz za wsparcie i pozdrawiam całą rodzinę :D

amber
10-08-2003, 22:37
Dziękuję tym bardziej że rodzina się powiększy i nasze maleństwo
będzie wychowywane z dala od wielkomiejskiego zamętu , na wsi
Pozdrawiam Marek

Jagna
11-08-2003, 20:33
:o Dopiero przeczytałam Twój post. No to GRATULACJE!!! :P
Ale jednego nie rozumiem: to Maleństwo to już drugie dziecko, tak? Bo syn już jest....Dobrze rozumiem?
A w takim układzie - Wasz dom będzie za mały :lol: :lol: Gdzie pokój dla drugiego potomka? :wink:
Pozdrowienia w takim razie specjalnie dla Żony i życzę wszystkiego naj, naj, żeby wszystko poszło cudownie :P :D

13-08-2003, 18:03
Witam ponownie. Pytanie mam do Marka. Interesuje mnie w jaki sposób rozwiązałeś sprawę CO,jaki masz kocioł, czy zastosowałeś ogrzewanie podłogowe w salonie i jadalni oraz orientacyjny koszt całęj iwestycji.. Obecnie zbieram oferty i ceny kształtują się na poziomie od 30 do 36 tyś. za samo ogrzewanie do tego należy doliczyć koszt instalacji wodnej. Pod uwagę biorę kocioł G-124X 24KW Buderusa + zasobnik 160L . Paliwo gaz ziemny.
Drugie pytanie dotyczy rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka czy zrealizowałeś ten pomysł i jak to wygląda w praktyce. Może jakiś schemacik. Z góry dziękuje.

Jagna wakacje się kończą i z wizytą na mojej budowie będzie raczej kiepsko. W krótce "witaj szkoło ukochana" i zabraknie pewnie czasu , a jest naco popatrzeć. Zakończyłem śćiany licowe chałupa nabrała zupełnie innego charakteru .Zakładany efekt został osiągnięty.

Pozdrawiam Grzegorz

Jagna
14-08-2003, 07:04
Witaj, Grinat! :D
Ja z oczywistych powodów nie pomogę Ci w sprawie kotła i instalacji wodnej :( , ale mogę tylko powiedzieć, że my planujemy ogrzewanie ciepłym powietrzem i wycena na D20a jaką dostałam z Polskiego Komfortu za całość: ogrzewanie + DGP + rekuperator to 33 tys. zł, z zaznaczeniem, że jest to cena do negocjacji. Z tego co piszesz wygląda na to, że nie jest to drogo....
A Amber coś się ostatnio nie odzywa :(
Co do wakacji - praca w szkole ma ten plus, że pracuję tylko 18 godzin tygodniowo i czasem o 13-tej jestem już po robocie :P

amber
15-08-2003, 21:27
Witam
Miałem problem z komputerem syn wrócił z wakacji
Przymierzam się do kupna kotła kondesacyjnego Vailant coś ok. 28 KW
znowu problem z komputerem

amber
22-08-2003, 21:32
Witam po przerwie
Ostatnio niewiele napisałem na temat ogrzewania
Jak wspomniałem wcześniej zdecydowałem się na piec Vaillant
kondensacyjny 28,9 KW jednofunkcyjny z modulacją palnika od ok.12 KW
oraz zasobnik 150l.warstwowy czekam obecnie na ofertę cenową. Grzejniki konwektorowe . Ogrzewanie klasyczne z rozdzielaczami . Zastanawiałem się nad ogrzewaniem podłogowym w kuchni , łazienkach i holu ,pozostałe nie wchodzą w rachubę ,,parkiet,, ale ze względu na koszty związane z zastosowaniem mieszaczy i skomplikowania instalacji zrezygnowałem z tego pomysłu natomiast w to miejsce zastosowałem ogrzewanie podłogowe elektryczne wyszło taniej i prościej . Co do kosztów to do chwili obecnej wynoszą , całe CO , cała instalacja woda, hydrofor ( 3700) ,kanalizacja i wentylacja ok. 20000 PLN pozostaje jeszcze piec i grzejniki
Co do rozprowadzenia ciepłego powietrza będę to montował dopiero w grudniu i bardzo chętnie podzielę się swoimi uwagami
A teraz pozdrawiam i jadę na działkę przenosić wełnę z garażu do domu
Coś Wy się nie odzywacie
:lol:

Jagna
23-08-2003, 08:17
Ja jestem cały czas i czekam na wiadomości od Was, jako, że ja żadnym doświadczeniem służyć jeszcze nie mogę :P

Jagna
24-08-2003, 08:26
Widzieliśmy dom ambera! Do Żyrardowa było całkiem blisko, no i ten dom jest bardziej "nasz" bo bez większych zmian :P
Jesteśmy pod wrażeniem. D20a jest po prostu piękny! Taras cudny, salon przestronny, wygoda, wygoda, wygoda. No i wcale nie wydaje się być taki ogromny :o
Dzięki jeszcze raz za gościnę :P
A tak w ogóle pytanko do obu panów: kiedy pochwalicie się swoim dziełem w Galerii domów? :o Myślę, że warto, a zanim nasz powstanie, to.... :(

amber
25-08-2003, 21:43
Myślisze że dom nadaje sie do galerii zdjęć

Jagna
26-08-2003, 08:25
Czy ja myślę??! :o Ja wiem!
Mogę być z lekka subiektywna z oczywistych powodów :wink: , to jednak uważam, że trzeba go pokazać, choćby z tego powodu, że jeszcze NIKT nie prezentował na forum tego projektu.
No a poza tym - jest piękny :P :P
Koniecznie trzeba pochwalić się tarasem.... :D
....i wnętrza!
Panowie, pliiizzzz! :P :P

Jagna
26-08-2003, 08:56
Amber, wysłałam Ci coś na priva (muratorowego) 8)

Marbo
26-08-2003, 10:46
Troszkę z zazdrością oglądałam projekt Waszych domków.
Taras i układ kuchnia + jadalnia + pok. wypoczynkowy to jest TO.
Nasunęła mi się jedna wątpliwość (nie sprawdzałam wymiarów) ale czy schody mają odpowiednio duże wymiary. Wg mnie bezwzględne minimum to bieg o szerokości 120cm.
[/list]

Jagna
26-08-2003, 11:08
Marbo, dzięki :P
Ja o używalności schodów nic jeszcze nie mogę powiedzieć. :(
Ale u Ambera chodziło się po nich bardzo wygodnie, nawet z dzieckiem na ręku :P

Marbo
26-08-2003, 12:04
Jam mam 2 biegi o szerokości po 100 cm są "klaustrofobiczne". Muszę kombinować z balustradą i wykończeniem tak by sprawiały "lekkie" wrażenie. A chodzi się faktycznie wygodnie ( z dzieckiem na rękach nie próbowałam, bo już większe ode mnie).
O tym jak się po schodach chodzi decyduje też wyskość stopnia i szerokość stopnicy.
Podziwiam Was za przenikliwość z jaką patrzycie na projekty.

31-08-2003, 09:54
Witam. W sprawie zdjęć o których pisała Jagna mogę napisać tyle ,że na umieszczenie na forum czeka w moim kompie cała galeria. Niestety potrzebowałbym pomocy jak szybko i sprawnie można zamieścić zdjęcia na forum.
Schody w projekcie nie odpowiadały moim oczekiwaniom i zostały przeprojektowane. Zamiast drewnianych czyli zapewne takich które podobają się Jagnie wykonane zastały tradycyjne betonowe o szerokości 125 cm, które następnie pokryję drewnem .
W jednym z postów umieszczonych na forum Jagna napisałas ,że jestaś zainteresowana pokryciem dachu gontem drewnianym.
Znalazłem w gazecie TWOJE DOMY z2001 obszerny artykuł na ten temat i obok wielu zalet takich jak:
-materiał w pełni ekologiczny [ nasączony do granic możliwości chemią antgrzybową ,antypleśniową itd - to jest moja skromna uwaga]
-wysoka trwałośc[ przy dobrych impregnatach - to jast uwaga autora ]
-doskonałe właściwości izolacyjne [ termiczne i dżwiękowe]
-niewielki ciężar
-znakomita estetyka
-duża ilość dostępnych form
możemy znaleść również sporą liste wad i najważniejsza z nich ,że MAJĄ TYLKO ZASTOSOAWNIE NA DACHACH O DUŻYCH SPADKACH PONAD 45 STOPNI.
Przypomne ,że nasz dom ma dach o spadku 32 stopni .
Dla ścisłośći podam pozostałe wymienione wady
-pomimo stosowania środków ogniochronnych materiał należy zaliczyć do palnych
-wysoka cena
-konieczność okresowej konserwacji [ czym chemią]

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji to napisz .

Jagna
01-09-2003, 17:29
Grinat,
Mam szczerą nadzieję, że szybciutko ktoś Ci pomoże ze zdjęciami do galerii !!! Możesz je sobie umieścić w fotolabie onetu. To naprawdę proste, nawet ja sobie poradziłam :oops: Czekam.
Co do schodów, to my też planujemy betonowe i pokryte drewnem. Same drewniane wydają mi się być takie skrzypiąco - niepewne. Nie wiem czy jasno się wyrażam, ale na pewno będą betonowe :D
Co do wiórów....Niestety, trochę mnie przeraziła konieczność smarowania dachu co jakiś czas jakimś "siuwaxem", żeby się dobrze trzymał. O spadku dachu nie wiedziałam :( Z ogromnym żalem (bo te wióry są piękne) zaczynamy się zastanawiać nad dachówką. Dziękuję za informację na ten temat :P
Czyli jak widać - zgadzam się ze wszystkim co piszesz... :o :wink:

Darwol
11-11-2003, 17:39
Witam Wszystkich posiadaczy projektów domu okazałego. Sam nabyłem taki (D20aL), i na razie mam tylko wytyczony budynek. Budowa dopiero w przyszłym roku... Wracam do czytania waszych uwag i jestem pełen podziwu, bo pomimo tego że sam przesiedziałem nad tym projektem sporo czasu kombinując co nieco to o wielu sprawach nie miałem pojęcia. O zmianach w swoim projekcie wkrótce napiszę.

Pozdrawiam,
Darek

Jagna
11-11-2003, 18:53
Witaj, Darku
Fajny dom, nie? :wink: :D
Czekamy na wiadomości od Ciebie. Powodzenia.
Jaga

amber
11-11-2003, 19:11
Witam
Gratuluję odwagi , efekt końcowy jest rewelacyjny .
Postaram się zamieścić zdjęcie domu na forum
Powodzenia
Marek

Jagna
12-11-2003, 11:34
Panowie, ja już czekam na te zdjęcia i czekam! :roll: :D
Słowo daję, że na myśl, że zobaczę ten dom w Galerii, żołądek wywija mi koziołka... :-? Kiedy? Kieeeeedy?!! :(

Darwol
12-11-2003, 20:11
Jagna w pełni Cię rozumiem. Ja zanim zdecydowałem się na ten projekt to mineło parę miesiecy, a po jego zakupie rozglądałem się po budowach czy aby ktoś tego nie budował (niestety bez powodzenia).

Zanim powiem coś o zmianach to parę słów o działce. Jest to 1,8ha działka siedliskowa z wiazdem od węższej strony (37m) niestety od strony południowej :( . Dom będzie położony aż 45 m wgłąb działki. To był jeden z powodów wyboru tego projektu ponieważ ma okna w pokoju dziennym z trzech stron świata! Drugim powodem to możliwość wydzielenia osobnego mieszkanka dla babci.

Teraz zmiany: patrząc na lustrzane odbicie (D20aL) to po pierwsze został powiększony przedsionek przesuwając ściankę działową wgłąb "gabinetu" tak że jest wejście do garażu (w prawo) i do gabinetu (drzwi na lewo) w zamian za brak przejścia z przedpokoju. I tak gabinet, pomieszczenie gosp. (jako dodatkowa kuchnia) stanowi odrębne mieszkanko dla babci.

Dalej pokój dzienny: ponieważ wjazd od strony południowej to zostało znacznie powiększone okno od strony zachodniej (z boku domu) i w niewielkim stopniu (albo wcale) od strony południowej.

Sporo zmieniło się w sypialni bo w tym miejscu powstał mały gabinet (7,5m2) i garderoba (3,3m2 w miejscu gdzie było wyjście na taras), korytarz, a tam gdzie była garderoba jest sypialnia (14,6m2) i łazienka 9,2m2) z wejściem bezpośrednio z sypialni. Nie ma w tym miejscu wejścia do pom gospodarczego i jego kosztem jest większa łazienka. Trochę to zagmatfane ale podobny układ jest tego miejsca w domu D20. Co do drugiego wyjścia na taras (tego na wprost z holu) to jest ono zamienione na okno, ale zastanawiam się nad Waszymi rozwiązaniami. Największy dylemat to jak od strony północnej sprawdzi sie wielka tafla drzwi balkonowych (trochę mniejszych niż w projekcie) i zadaszony taras :-? . Z jednej strony mam przed sobą kilkaset metrów działki którą planujemy ładnie zgospodarować i osobiście wole cień od słońca, ale z drugiej czy nie bedzie za ciemno :-? .
Na górze zostały przygotowane pokoje dla moich trzech :D córek z małym salonikiem z miejscem na komputer i telewizor. Łazienka i garderoba bez zmian z przejściem przez nią na strych (nad sypialnią).

Z grubsza założenie jest takie że góra jest tylko dla dzieci i kiedy one wywędrują to będzie ono nieużytkowe (bez ogrzewania z kurtyną na schodach) a my dziadkowie bedziemy mogli żyć bez biegania po schodach. Załuje, ale nie powiększyliśmy garażu (tylko 5m i z jednym wjazdem).

Dzięki za bezcenne rozwiązania np. zamiana belki stropowej na dwuteownik! Mam teraz sporo materiału do przemyśleń!! A co sądziecie o moich zmianach? Będę wdzięczny za każdą, nawet krytyczną uwagę!

hmmm to na tyle
Pozdrawiam! :)

Ps.Dołaczam się do Jagny w oczekiwaniu na zdjęcia :P :P

Jagna
12-11-2003, 23:15
No dobra, chciałeś uwagi, to proszę bardzo: :wink:
Po pierwsze: czy przy takich rozmiarach działki nie można by zrobić wjazdu jakoś tak "z zakrętem", żeby dom stał tarasem w trochę bardziej słoneczną stronę? Północ to jednak bardzo ciemny kierunek. Jeden z moich synów ma pokój z oknem od północy i przysięgłam sobie, że już nigdy nic takiego nikomu nie zrobię - ciemno i ponuro.....
Nasz dom będzie stał zupełnie ukośnie do drogi i wjazdu i bardzo fajnie to wygląda.
Po drugie: zanim zaczniesz budować ze swoimi zmianami w części nocnej radziłabym Ci zobaczyć ten dom w naturze. On "na żywo" nie jest taki olbrzymi jak na papierze (co mnie niezmiernie cieszy :P ) i jak dla mnie te pomieszczenia są super: przestronne, ale nie przesadzone. Mnie byłoby jednak szkoda rezygnować z planowej sypialni i planowej garderoby, bo są takie "akurat", ale najlepiej odpowie Ci na to ktoś kto już to ma wybudowane.
My dlatego właśnie zrezygnowaliśmy z garażu w bryle, żeby tam zrobić dodatkowe pomieszczenia mieszkalne a garaż będzie wolnostojący.
Po trzecie: a gdzie będzie pomieszczenie gospodarcze? Jakoś nie załapałam.....
A po czwarte to mamy zamiar zrobić dokładnie ten sam manewr jak nam się chłopaki wyprowadzą: zamykamy strych na klucz i mieszkamy na dole. Bardzo dobry pomysł :D
Przepraszam, jeżeli namieszałam, ale to tylko pierwsze moje skojarzenia.
Pozdrawiam,
Jagna
P.S. No kiedy te zdjęcia? Prooooszęęęę! :cry: :cry:

Darwol
13-11-2003, 08:14
Witam,

Dzięki Jagna za Twoje spostrzeżenia! Przyznaje, że sam się zastanawiam czy te zmiany sa potrzebne. (tj. czy już teraz szykować pomieszczenia dla Babci bo na razie takiej potrzeby nie ma i nie wiadomo czy będzie...). Podobnie jak Ty mam (a może miałem!) dylemat czy ten dom nie jest za duży i tutaj Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna. Co do usytuowania domu na działce to jest ona duża ale nie za bardzo szeroka (37 m) z małym problemem po przecina ją napowietrzna linia średniego napięcia ( ok20 m od drogi) stąd dom musiałby być tuż przy drodze lub dość daleko i wybraliśmy ten drugi wariant. Pokoje dzieci mają okna na południe i zachód (poza jednym), a sypialnia na dole to chyba nawet lepiej jak jest na północ.Inna sprawa to taras który jest od północy. Latem późnym popołudniem będzie tam nawet sporo słońca ale to niewiele... Niestety na takie zmiany jak obrót budynku czy powiększenie garażu jest już chyba za późno...

Dzieki za Twoje uwagi i pozdrawiam :)

Darwol
09-12-2003, 19:42
Nie chcę być za bardzo niecierpliwy, ale czy zdjęcia Waszych (i naszych też) ukochanych domków można już gdzieś zobaczyć?

Jagna
10-12-2003, 16:50
Pierwszy wątek do jakiego zaglądam to Galeria, w poszukiwaniu zdjęć tego domu. Jakoś nikt nie chce się nim pochwalić :(
Ja też nie chcę być niecierpliwa. Ale jestem. I to bardzo. :-?
Czekamy...

21-12-2003, 08:16
Wysyłam Tobie zdjęcia na adres prywatny z mojego służbowego adresu od kilku dni , a Ty nie dajesz znaków życia. Zrezygnowałem z poprzedniego adresu ponieważ HOGA wycofała sie z darmowej poczty.
Kolejne zdjęcia wysłałem dzisiaj tj. 21.12.2003

Jagna
21-12-2003, 10:28
Odpowiedziałam na priv/służbowy adres. Niestety otwierałam pocztę "od góry" czyli od ostatnich wiadomości i nie doczytałam, że mam dać krótkie potwierdzenie i z lekka dałam się ponieść emocjom. Przepraszam, jeżeli to nastręczyło jakieś problemy :(
Ale zdjęcia są cudowne. Jeszcze raz namawiam na umieszczenie ich w forumowej Galerii. Jest więcej zainteresowanych, a jestem przekonana, że po obejrzeniu zdjęć będzie ich jeszcze więcej :P
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt !!!

Darwol
31-12-2003, 17:18
Grinat, zgadzam się z Jagną, że obejrzeniem tych zdjęć jest zapewne zainteresowanych znacznie więcej osób! Jeśli są z tym problemy to ogromna prośba o ich przesłanie także na mój prywatny adres :roll: . Z góry wielkie dzięki :D .

Korzystając z okazji chcę Wam życzyć samych radosnych chwil w Nowym 2004 Roku!

10-01-2004, 22:11
obawiam się ,że to już koniec szerokiej wymiany poglądów na temat projektu na forum , a zapowiadało się tak interesująco.
Jagna , Darwol cieszę się ,że owoc mojej pracy zyskal w waszych oczach uznanie. Jest to napewno budujące zwlaszcza ,że wkrótce czeka mnie najgorsze czyli środek a jak wiadomo podobno to bardzo trudny temat.
Napiszcie coś ciekawego . G

Darwol
21-01-2004, 18:37
A ja mam nadzieje że nie! Co prawda mamy środek zimy i w moim przypadku nie ma mowy o jakichkolwiek postępach w budowie. Ale już z początkiem wiosny pojawi się wiele problemów budowlanych w rozwiązaniu których liczymy na Twoją pomoc!

Wspomniałeś wcześniej o paru bardzo interesujących zmianach konstrukcyjnych. Wydaje się, że jeszcze nie wyczerpałeś tematu....

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wykańczaniu domu a nie siebie :D

21-01-2004, 18:55
Darwol mam pytanie z innej beczki. Czy budujesz dom na podstawie wykonanego na własne potrzeby kosztorysu?
Czy trzymiesz się zakładanego planu wydatków , oraz w przybliżeniu jaką kwotą masz zamiar zakończyć budowę pod klucz?
Osobiście przyznaje,że kosztorysu nie mam a koszty budowy zapisuje pobieżnie ole z tego co widzę i czuję to zbliżam się do okrągłej sumki w piorunującym tempie.

Darwol
24-01-2004, 18:27
Nie mam jeszcze żadnego kosztorysu i dopiero sam zaczynam wstępnie zliczać koszty stanu surowego. Jest to dość żmudna czynność stąd idzie mi to strasznie opornie. Stan pozwalający na odbiór mam nadzieje uzyskać za ok. 300tyś, (jeśli nie wystarczy to odłożymy w czasie wykończenie poddasza). Szacunki wykonane przez Muratora to 400 tyś.

A jeśli można to o jakiej "okrągłej sumce" wspominałeś?

Mam do Ciebie super ważne pytanie. Jaki masz rozmiar dwuteownika w stropie do podtrzymania belek i kto Ci go dobrał (wykonywał obliczenia)?

Darwol
24-05-2004, 09:29
Hej! Czy wiosna i szaleństwo budowy sprawiło że nikt nie zagląda na ten wątek? Co słuchać na polu boju z projektem "okazałego" domu w ręku.

renatamis
05-07-2004, 09:12
Prosze o kontakt z osoba, ktora buduje lub wybudoawala dom D20a. :D

Jagna
07-07-2004, 11:26
Pani Renato, wysłałam Pani wiadomość na e-mail. Proszę sprawdzić pocztę. Pozdrawiam :P

Jagna
22-07-2004, 23:37
Jako, że mamy tu na forum grupkę osób, które potrafią dopatrzyć się każdych wad w projekcie, postanowiłam z drżeniem serca przedstawić naszą wersję projektu Muratora D20a, który teraz przypomina bardziej swoją parterową wersję D20, ponieważ rezygnujemy z poddasza, obniżamy i upraszczamy dach (przedtem dach był na trzech różnych poziomach) a w garażu robimy pokoje dla dzieci. Salon będzie obniżony w stosunku do reszty domu o ok. 30cm. Bardzo proszę o uwagi na temat naszego pomysłu, póki jeszcze jest czas coś zmienić :-? Przepraszam za nieudolność rysunku, ale inaczej nie potrafię :(
http://foto.onet.pl/upload/9/82/_300711_s.jpg
to jest dom
http://foto.onet.pl/upload/17/45/_299874_n.jpg
a to środek

Maluszek
23-07-2004, 07:38
Jangna - rysunek się nie otwiera :(

Jagna
23-07-2004, 08:28
Jeszcze wczoraj się otwierał...ki czort? :evil:
Spróbuję to poprawić.

Maluszek
23-07-2004, 08:35
Dalej nic :( Prześlij na emalję :D

Marbo
23-07-2004, 08:40
Ale można go zobaczyć w albumie zdjęć.

Jagna
23-07-2004, 08:41
No dobra, to inaczej:
W stopce jest adres do mojego albumu (tam gdzie strona www.) i ostatni obrazek to TO....U mnie wygląda jakby się otwierało. Sorry, trochę techniki i człowiek się gubi :evil:

Maluszek
23-07-2004, 08:44
Oto link z projektem domku Jagny (http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=3&id=24664&q=Podrzutek%20Jagny&k=5&nxt=0)

Jagna
23-07-2004, 08:45
:lol: No tak...tak też można.... :lol: Dzięki Maluszek :D
No to teraz czekam na opinie...ufff!

Marbo
23-07-2004, 08:45
Zrezygnowałaś z wiatrołapu?
Przy tak urokliwym tarasie drzwi na taras będą latem ciągle otwarte - bałabym się skutkow przeciągów, gdy ktoś będzie wchodził drzwiami frontowymi ( a nie będzie wiatrołapu).

Jagna
23-07-2004, 08:53
Marbo, słusznie, ale myślę, że my jako domownicy będziemy głównie korzystać z drzwi tarasowych i drzwi bezpośrednio do pomieszczenia gospodarczego. A te główne, to tylko jak goście jacyś. Wlezą i zaraz drzwi się zamknie.

Maluszek
23-07-2004, 08:53
Jaguś - bardzo fajny projekcik z tego wyszedł :D Mam tylko jedno ale czy ten wcecik dla chłopaków nie jest aby za mały :( Może by go tak troszkę powiększyć kosztem pomieszcznia gospodarczego. A w przedsionku zawsze możesz dodać drzwi (jest na to miejsce) i nie będzie przeciągów :D Z własnego doświaczenia wiem, że najczęściej używanymi drzwiami są właśnie drzwi tarasowe :D

Maluszek
23-07-2004, 08:58
Wrzucam zdjątko tego projektu:

http://foto.onet.pl/upload/29/84/_299666_n.jpg

kroyena
23-07-2004, 10:10
No przydałby się prysznic dzieciakom i gościom, chyba, że będziecie ich puszczać przez sypialnię własną.
Jeżeli orientacja taka jak na rysunku to mocno bym sięzastanowiła nad koniecznością tego narożnego okna w salonie. Masz taką ładną taflę szkłą od południa.
A co to za gzygzaki między 1 i 2?

Jagna
23-07-2004, 10:17
Ta łazienka dzieckowo - gościnna ma ponad 5m2, tam się przeca spokojnie zmieści kabina, umywalka i kibelek....chyba...nie?
Okna narożne wyglądają fajnie a im więcej światła tym lepiej, raczej zostaną. A te ZYGZAKI to wielce artystycznie ukazane przeze mnie schody - salon będzie obniżony o 30cm. Ale koncepcja wyglądu schodów jeszcze się klaruje, na razie narysowane są tak-bylejak.

kroyena
23-07-2004, 10:41
A co mi tam.
Te drzwi z sypialni na taras to może je kęsim?
A może by tak jeszcze to okienko na hallu, i wychodzi tam całkiem ładna szafa-biblioteka. Komunikacji masz dużo m2 może by ją do celów przechowalniczych przeznaczyć?

A te schodziki to bym łukiem dał, tak z praktycznego punktu widzenia, wykreśl linię komunikacyjną taras-kuchnia. Nie robiłbym toru przeszkód. Może coś bardziej obłego?

magmi
23-07-2004, 10:42
Co do łazienki, najlepiej ją sobie narysować w powiększeniu w skali oczywiście i spróbować wrysować wszystkie potrezbne sprzęty w różnych konfiguracjach. Zdaje mi się też, że na stronie koła www.kolo.com.pl jest taki programik do ustawiania łazienki.

Ja mam małą uwagę co do tych schodów w salonie: ten zakręt tuż przed drzwiami tarasowymi mi się trochę nie podoba. Nie wiem, czy drzwi tarasowe będą tylko jedne w salonie, czy tez drugie w jadalni? Napisz może?

A poza tym jest fajnie. :D

magmi
23-07-2004, 10:57
O tu sobie łazieneczkę można poustawiać:

http://www.kolo.com.pl/galeria/projekt/

:)

Jagna
23-07-2004, 11:16
Kroyena, co do drzwi z sypialni to ja je po prostu zapomniałam "kęsim", oczywiście, że ich nie będzie!
Tak jak piszesz o celach przechowalniczych - teraz cierpię na brak szaf, półek, schowków i innych takich. Jak zobaczyłam te puste przestrzenie komunikacji to się wcale nie zmartwiłam: tam się wyżyję w szafach! (dobra, dobra, wiem jak to zabrzmiało... :lol: ) Schody - Ty się chyba z moim mężem spiknąłeś, co? On cały czas mówi o takich półkolistych, obłych. Ja bym wolała proste, ale nie koniecznie w taki deseń jak na moim zjawiskowym rysunku. Ale upierać się nie będę.
Magmi, też o tym pisałaś. No to tak: schody mają lecieć tak, żeby kuchnia i taras były na tym samym poziomie - wiecie, spacery na taras ze szklanką, soczkiem, gorącą kawką, zupką, lodami itp - znacie te dziecięco - gościnne klimaty :P Od obniżonego salonu nie będzie wyjścia na taras, będzie tylko wielkie, nieotwieralne okno, tak więc drzwi na taras będą tak jak na rysunku, ale schody będa pewnie o wiele bardziej "bezpieczne", żeby nawet przy...eeee...nieco zachwianej perspektywie z nich nie zlecieć. Narysuję je jeszcze raz i poprawię obrazek.
Magmi, dzięki za link o łazience. I cieszę się, że Ci się nasz pomysł podoba :D

Betka
23-07-2004, 11:23
Projekt bardzo mi się podoba, wszystko jest na miejscu. Kuchnia z tą jadalnią jest fajnie pomyślana. Ja na pewno ne robiłabym obniżanego salonu stopnie w takim miejscu zawsze są niebezpieczna dla dzieci, ale z drugiej strony fajnie sobie na nich posiedzieć hihi.

kroyena
23-07-2004, 11:45
Jagna sorki, jak tak trochę sceptycyzmu dałaś to sobie o tych obłych :lol: schodach pomyślałem i wymyśliłem ,że ceramiki na fale to za bardzo z mężusiem (nie podawał posta na priva :lol: ) nie znajdzieci. Napisz z czego planujecie podłogi.
Albo nie podpuchę zrobię. Jakby tak te fale z tego samego materiału co obudowa kominka? :roll:

Jagna
23-07-2004, 12:12
Jak to fajnie, że na papierze tak łatwo wszystko poprawić :D
Betka, dziękuję, i zobacz teraz, troszkę bezpieczniej te schody wyszły?
Kroyena...ceramika ma być, cramika...Jestem przekonana, że nawet jak obłe, to coś się wymyśli :P

poprawione schody (http://foto.onet.pl/upload/17/45/_299874_n.jpg)

kroyena
23-07-2004, 12:37
Sorki nie sprecyzowałem przez ceramikę rozumiałem kafle. A są jeszcze inne możliwosci typu klinkier, albo inna cegła. Tylko potem fugi, na właśnie co z fugami. :-?
A uskok to tak bardziej spróbój z rzutu fortepiana.

PS. Ale sobie grabię. :wink:

Jagna
23-07-2004, 14:03
Kroyena, na całej części dziennej ma być gres. Jestem przekonana, że da się zrobić i "fortepian" ( :wink: ) z gresu. Jeszcze nie wiem jak, ale nie wierzę, że się nie da. A grab se, grab, przecież wiadomo, że o własnym projekcie to można godzinami :P

magmi
23-07-2004, 14:11
Jagna, ja bym nieśmiało zproponowała taką małą zmianę:
może by te drzwi na taras zrobić w jadalni (tam obok, jest tam wrysowane chyba okno tej samej szerokości co dzrwi).
Wtedy i salon będzie ustawniejszy, i schody proste, i na taras z kuchni bliżej będzie...

kroyena
23-07-2004, 14:12
No to jak myślisz o frotepianie, to uwazaj na klawiszowanie, zwłaszcza w stylu Paganiniego. :wink:

PS. Co do grabienia, to przeczesz moją radość:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=28909

Jak możesz oczywiście.

Jagna
26-07-2004, 09:07
Magmi, jakie nieśmiało. Śmiało, śmiało! Bardzo proszę, przecież ja tu po to ten rysunek na świat wywlokłam a na Twoich opiniach i radach jeszcze się nigdy nie zawiodłam! :P
Myśleliśmy o tym i patyrzyliśmy sobie na te drzwi na taras. Tak na żywo, tzn, na fundamentach to jakoś tak inaczej wygląda. Poustawialiśmy bloczki tak jak miałby iść schodek, usypaliśmy piasek i wygląda to całkiem fajnie. A gdyby tak zrobić otwierane drzwi z jadalni i te środkowe, otwierane w sposób "łamany"....wiesz o chodzi?....Te od jadalni łamałyby się na lewo a te środkowe na prawo i wtedy by się robiła wielka otwarta przestrzeń. Co Ty na to?

kroyena
26-07-2004, 12:18
Jagna, a jakby tak przy takim obszarze szklistości (pewnie P4) zamiast zadaszenia tarasu zrobić pergolę?
Niby makabreska, ale morze wypaść korzystnie.
Przy budowie. Mniejsza ilość konstrukcyjnego drewna i pokrycia nieporównywalnie mniejsza. Pergolę w celu odaszenia pożna nakryś falistą pleksi lub komorowym poliwęglanem.
Przy elsploatacji. Ilość konserwanta przeznaczona na podbitkę powinna być niewiele większa od ilosci na pergolę. Niestety na zielonośc będzie trzeba przeznaczyć trochę więcej czasu niż na sam taras.
Walory estetyczne. Zadasznie to dachówa i/lub podbitka. Pergola to zieloność.
Korzyść dla domku. Jagna jak ruszt główny tej pergoli dalibyście jak oś N-S to po utracie zielonego, które dawało cień macie w dni słoneczne pełną operatywę darmowej energi do ogrzewania chatki co może zrekompensować szaleństwo okien balkonowych.
Bo co tu będziemy ukrywać dryfijesz jagno kochana w kierunku trzech okien balkonowych. Jak już są nadproża to czemu nie wykorzystać :roll: .
Środkowe otwierane symetrycznie i dwa skrajne harmonijkowo do zewnętrznych. Niestety fortepian w tym wydaniu odpływa w niebyt. Jadalnia 2 wywiera ogromny nacisk na kącik kominkowo biblioteczny który licuje z kuchnią, wyburzając ścianką działową na przedłużeniu kominka. I można wstawić już taki piękny stół co to Pani Domu siada z jednej strony i podaje do Pana Domu solniczkę z gracją wykonując poślizg o długości tak ze 6m.

Ciekawym co ty na to?

PS. Znowu na kroyenę będzie.

Betka
26-07-2004, 12:57
Schody teraz wyglądają fajnie i będą robić wrażenie :D . Wydaje mi się, że takie usytuowanie drzwi balkonowych jest ok, ponieważ w jadalni stół można "przytulić" do okna i jedząc śniadanko widzimy taras i ogród, a z tarasem mamy nadal komunikację. Jest super i nic nie zmieniaj.

Betka
26-07-2004, 12:59
Schody teraz wyglądają fajnie i będą robić wrażenie :D . Wydaje mi się, że takie usytuowanie drzwi balkonowych jest ok, ponieważ w jadalni stół można "przytulić" do okna i jedząc śniadanko widzimy taras i ogród, a z tarasem mamy nadal komunikację. Jest super i nic nie zmieniaj.

Jagna
26-07-2004, 14:20
Betko, kochana, dzięki :D Mnie też się podoba wersja śniadania przy oknie a jak ciepło to za oknem, na tarasie znaczy... :wink: Te schody to nie wyjdą wcale takie wielkie jak się wydaje na projekcie, ale są fajowe, takie akurat.
Kroyena - tu się nie dam! Taras zadaszony to moje marzenie od urodzenia....no dobra, od kilku lat, ale za to bardzo głębokie. Ja to wszystko widzę tak: podbitka będzie drewniana, ładnie wykończona. Słupy na tarasie będą albo całe drewniane, albo drewnem wykończone. Sam taras prawdopodobnie też będzie drewniany. Do tego k o n i e c z n i e chcę mieć drewnianą barierkę, żeby taras był częściowo zamknięty. Tam stół drewniany, krzesełka, bujane takie coś....ja siedzę na bujanym a mój mąż półdupkiem na barierce, z kubasem kawy, gwiazdy na niebie i jest baaaardzo romantycznie.
Co do drzwi balkonowych to tylko dwie części by się otwierały: te przy jadalni i środkowe. Te przy salonie nie, bo tam już będzie niżej podłoga a okno na tym samym poziomie co reszta okien, więc bez sensu robić kolejne schodki, żeby się z powrotem wdrapać z salonu na taras :wink: Ale poślizg z solą też mi się podoba. Mogę się ślizgać z jadalni, potem skok na Małysza ze schodków i już jestem w salonie :wink: :D

magmi
26-07-2004, 14:29
Moim zdaniem, w tym układzie schodów jak na rysunku, właśnie nie bardzo jest jak stół do okna w jadalni przytulić, bo za blisko schodów wychodzi.
Ale takie rzeczy widać dobrze, gdy się je sobie w skali narysuje - i stół też koniecznie w skali, i to z krzesłami (na wygodnie odsunięte od stołu krzesło trzeba doliczyć 60cm), bo optycznie na rysunku zawsze się wydaje że meble będą zajmowały mniej miejsca niż w rzeczywistości.

Bardzo doradzam, Jagna, popróbowanie umeblowania jadalni na rysunku.
Ja sobie wycinałam, jako mebelki, prostokątne kartoniki i suwałam nimi po planie pokoju - bardzo pouczające ćwiczenie i i godne polecenia, pozwala uniknąć kłopotów w "realu"...

Pomysł z harmonijkowymi drzwiami uznałabym za przedni gdyby nie koszt takiego czegoś :(... Sami chceiliśmy harmonijkowe potrójne w salonie, ale cena nas powstrzymała.
Ale decyzję o oknach można jeszcze odwlec - natomiast co do kształu schodów, już niedługo będziecie się musieli zdecydować, bo wylewki trzeba będzie robić na różnych poziomach... Także jeszcze raz doradzam wieczorne zajęcia plastyczne. :wink:

ewa maciejewska
29-07-2005, 21:29
:
D
MAM PYTANIE CZY KTOS Z WAS BUDOWAŁ TEN DOM. JA JESTEM NA ETAPIE STANU SUROWEGO ZAMKNIETEGO. PROSZE DAJCIE ZNAC

zitke
28-02-2006, 16:48
Witam

Wybralismy z mezem taki projekt :
Murator D20a - Okazały - wariant II
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=73&IdKolekcji=


Co sadzicie na temat tego domku ? koszt budowy , wnetrze ?
A moze ktos budowal ten domek to milo by bylo zobaczyc jakies zdjecia :D

Pozdrawiam

e.kala
28-02-2006, 18:24
Ładny i duży dom. Przestronny salon, zadaszony taras. Dom ze względu na wielkość, dach czterospadowy, powierzchnię zabudowy do tanich nie należy.

Wymienię co mi się w nim nie podoba.

1. Duża powierzchnia zabudowy (zajmuje dużo miejsca i koszty większe, trzeba mieć również odpowiednią działkę).

2. Na poddaszu tylko dwa pokoje i na dodatek mające jedynie okna
dachowe, skosy po dwóch stronach. Jeżeli te pokoje na górze byłyby
tylko gościnne to mogą być. Ja jakoś nie lubię pokoi tylko z takimi
oknami.
3. Przydałoby się przejście z domu do garażu ale to moja opinia.

Jeżeli wam się podoba i posiadacie środki na jego wybudowanie to myślę, że trzeba kupować projekt i do roboty. :wink:

mario_pa
28-02-2006, 18:56
Witam

Wybralismy z mezem taki projekt :
Murator D20a - Okazały - wariant II
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=73&IdKolekcji=


Co sadzicie na temat tego domku ? koszt budowy , wnetrze ?
A moze ktos budowal ten domek to milo by bylo zobaczyc jakies zdjecia :D

Pozdrawiam

Ja zmieniłbym układ okien i wziął takie w stylu "Z wykuszem",
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=77&IdKolekcji=

Jak miałbym większą działkę, to może wybrałbym:
Murator D26a - Rodzinny - wariant II
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=37&IdKolekcji=

gosikk
28-02-2006, 20:14
dzialka bedzie 1500 m wiec mysle ze domek sie zmiesci , i zostanie kawal ogrodu :P fakt ze nie ma przejscia z garazu do domu to jest duzy minus , trzeba to bedzie jakos rozwiazac tylko narazie nie bardzo mamy pomysl jak . U gory beda pokoje dla dzieci wiec mysle ze okna to nie jest az taki problem - to moje zdanie :)

mario_pa
28-02-2006, 20:37
dzialka bedzie 1500 m wiec mysle ze domek sie zmiesci , i zostanie kawal ogrodu :P fakt ze nie ma przejscia z garazu do domu to jest duzy minus , trzeba to bedzie jakos rozwiazac tylko narazie nie bardzo mamy pomysl jak . U gory beda pokoje dla dzieci wiec mysle ze okna to nie jest az taki problem - to moje zdanie :)

Przejście np. przez garderobę.
Okna połaciowe - mogą być, ew. można pomysleć o lukarnach.
+ dobrze zorganizowana strefa dzienna.
Należałoby też pomysleć o dodatkowej garderobie na parterze i spiżarce. NIe powinno być z tym problemu.

+/- W sumie 3 pokoje + gabinet. Jeśli nie odwiedza was rodzina z daleka to jest OK.
My lubimy się gościć, a bliska rodzina czeka aż się wybudujemy.

e.kala
28-02-2006, 21:15
W sprawie pokoi dla dzieci. Zależy w jakim są wieku. Małe dzieci będą się bały bez rodziców na górze w pokojach z połaciówkami, wyobraźcie sobie jak leje deszcz i wali w te okna i do tego na niebie widać błyskawice. :wink:

zitke
28-02-2006, 22:33
ha dzieciaczek to jest dopiero jeden ale w planach jeszcze z dwojka :P gora i tak narazie bedzie stala pusta . Nad tymi oknami to bedzie trzeba sie porzadnie zastanowic .

fasola25
01-03-2006, 08:18
dzialka bedzie 1500 m wiec mysle ze domek sie zmiesci , i zostanie kawal ogrodu :P fakt ze nie ma przejscia z garazu do domu to jest duzy minus , trzeba to bedzie jakos rozwiazac tylko narazie nie bardzo mamy pomysl jak . U gory beda pokoje dla dzieci wiec mysle ze okna to nie jest az taki problem - to moje zdanie :)

z tym przejsciem z domu do garazu to nie do konca jest tak
ja jestem wlasnie na etapie przygotowania projektu z tym, ze bedzie to projekt indywidualny i celowo nie zrobilam przejscia do garazu
garz bedzie "doklejony" ale bez przejscia - to ze wzgledu na spaliny
wszyscy moi znajomi narzekaja, ze mimo podwojnych drzwi czuc w domu spaliny
a niestety smierdza one najbardziej w momencie "odpalania" auta a to odbywa sie w garazu
pozdrawiam

fasola25
01-03-2006, 08:23
ha dzieciaczek to jest dopiero jeden ale w planach jeszcze z dwojka :P gora i tak narazie bedzie stala pusta . Nad tymi oknami to bedzie trzeba sie porzadnie zastanowic .

tylko dobrze przemyslcie sprawe okien
- wydaje mi sie ze lukarny zepsuja bryle budynku
- z tymi blyskawicami to lekka przesada - sa piekne zaslonki lub rolety na okna polaciowe

jednak przy malych dzieciach nie zdecydowalabym sie na spanie na oddzielnych kondygnacjach - musicie to przemyslec

znajomi (piecioosobowa rodzina) zamieszkuja juz Rodzinny Muratora i bardzo sobie chwala

zitke
01-03-2006, 09:00
Powiem szczerze ten dom podoba mi sie wizualnie z zewnatrz . Lepszym rozwiazaniem byla by parterowka bez poddasza uzytkowego. Powiem tak : gore przeniesc na dol polaczyc i wymarzony domek :D tylko jak to zrobic? bo takiego projektu nie widzialam :roll:

13023209
01-03-2006, 09:17
Powiem szczerze ten dom podoba mi sie wizualnie z zewnatrz . Lepszym rozwiazaniem byla by parterowka bez poddasza uzytkowego. Powiem tak : gore przeniesc na dol polaczyc i wymarzony domek :D tylko jak to zrobic? bo takiego projektu nie widzialam :roll:

A popatrz na takie.To typowe parterówki bez poddasza:
GL351 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-351,391,61,opis.html
GL274 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-274,293,61,opis.html
a tu z poddaszem:
GLX52 http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-52,64,61,opis.html

zitke
01-03-2006, 09:23
ten pierwszy jest ladny ale z przodu , taras to bym chciala taki jak w tym co pisalam , i tu jest problem :cry: z takim naszym podejsciem to ciezko z idealnym projektem :-?

13023209
01-03-2006, 09:27
ten pierwszy jest ladny ale z przodu , taras to bym chciala taki jak w tym co pisalam , i tu jest problem :cry: z takim naszym podejsciem to ciezko z idealnym projektem :-?


Przecież taras to jest najmniejszy problem. Po prostu powiększasz go tak jak chcesz.

fasola25
01-03-2006, 22:20
ten pierwszy jest ladny ale z przodu , taras to bym chciala taki jak w tym co pisalam , i tu jest problem :cry: z takim naszym podejsciem to ciezko z idealnym projektem :-?

ha ha ha !!!!
skad ja to znam?????
idealu chyba nie znjadziesz - zawsze konieczny bedzie kompromis
mi sie wydawalo kilka razy ze znalazlam ideal ale potem sie okazywalo ze to jednak nie to
i to poszukiwanie trawo ponad 2 lata :)
teraz jestem na etapie projektu odnywidualnego i wiem na pewno ze dla mnie jest on idealem
moze wiec warto sie nad tym zastanowic?
sama narysowalm projekt a architekt powiedzial, ze nie musi w nim niczego zmienac
teraz czekam na wycene projektu i mysle ze nie bedzie ona kilkakrotnie wyzsza od proj. gotowego (ktory i tak kosztuje w rzeczywistosci duzo wiecej niz te 1800 czy 3000 zl)
poza tym cena projektu indywidualnego to i tak kropla w morzu przy budowie domu a mam dokladnie to czego chce
pozrawiam i zycze powodzenia w podejmowaniu projektowych decyzji

MoFi1
25-08-2006, 09:01
Czy ktoś buduje lub wybudował D20a OKAZAŁY II?
Jesteśmy z mężem na etapie wyboru projektu i chętnia zapoznam się z waszymi uwagami na temat tego domu.

Pozdro