PDA

Zobacz pełną wersję : ile % kosztów budowy to wykończeniówka??



arluka
27-08-2006, 20:50
Pytanie pewnie zadane po raz ... Mimo to zapytam: ile procent kosztów całej budowy pochłonęła u Was wykończeniówka?
Jesteśmy już prawie na zakończeniu etapu stanu surowego otwartego, tutaj nie żałowaliśmy na jakości materiałów- bo te muszą wytrwać do "końca", no i nie powiem, pochłonęło to trochę więcej pieniążków niż planowaliśmy :-?
Zastanawiam sie teraz ile jeszcze potrzeba, aby wykończyć- już nie najlepszymi materiałami ale optymalnymi.
Podajcie, proszę , własne przykłady- w procentach.

Rezi
27-08-2006, 20:56
to co wydałas pomnóż razy x2 ale przygotuj się na x3

FREDY
27-08-2006, 21:08
U mnie wykończeniówka to stan surowy *2. :roll:

lidka.fl
27-08-2006, 21:12
Witam.Jestem na etapie wiezby dachowej ale meczy mnie to samo pytnie.MAM NADZIEJE ZE WYTARCZYMI KWOTA JAKA PRZEZNACZYLAM.MORZE SIE UDA. :)

Gurthg
27-08-2006, 21:41
50% a jeszcze nie szystko takie jak założenia.

KAS01
27-08-2006, 21:52
67%-70%

bobo30
27-08-2006, 21:58
65% i nie budujemy drogo, glazura do 40 zł, panele po 30 zł, ale wykończone jest wszystko, na gotowo, z malowaniem, osprzętem elektrycznym, barierkami, tarasami, schodami, kompletne łazienki, drobiazgi kosztują niby niewiele, ale w sumie wychodzi dużo,
jesli kupisz absolutnie najtańszy materiał to wyjdzie pewnie 50%

lutek34
27-08-2006, 21:58
Znacznie więcej jak stan surowy otwarty, 2x to minimum. Wykonczeniówka to taka studnia bez dna, no prawie.

areq
28-08-2006, 06:45
Stan surowy otwarty to u mnie około :):):) 42,53% całości. Licz stan surowy otwarty to 35-40% całego budynku /ale tylko budynku!!! żadnych kostek brukowych,chodniczków, trawki,przydomowego basenu itp.../

AldonkaS
28-08-2006, 11:01
razy 2 lub 3 i się da. Jak w średnim standardzie z podjazdami i całą resztą to x4 :):):)

magda76
28-08-2006, 11:08
tak, tak, wszystko super, ale może sprecyzujcie co rozumiecie przez stan surowy? Czy ścianki działowe, tarasy, przyłącza wliczacie do surowego?

AldonkaS
28-08-2006, 11:17
dla mnie stan surowy to:
1) fundamenty,
2) piwnica - jeżeli jest,
3) ściany zewnętrzne, stropy, wieńce, schody betonowe wewnętrzne, ścianki działowe,
4) kominy,
5) więźba dachowa wraz z pokryciem końcowym,
6) izolacja pionowa piwnicy lub fudamentów.

To tyle.

Kali
28-08-2006, 11:21
dla mnie stan surowy to:
1) fundamenty,
2) piwnica - jeżeli jest,
3) ściany zewnętrzne, stropy, wieńce, schody betonowe wewnętrzne, ścianki działowe,
4) kominy,
5) więźba dachowa wraz z pokryciem końcowym,
6) izolacja pionowa piwnicy lub fudamentów.

To tyle.

A co z ociepleniem wełną stropu lub połaci dachu ? To waszym zdaniem część stanu surowego, czy wykończeniówki ?
Bo rozumiem, że ocieplenie ścian zewnętrznych i elewacje to wykończeniówka ?

bobo30
28-08-2006, 11:29
ja tak jak Aldonkas, bez ocieplenia dachu

AldonkaS
28-08-2006, 11:33
ocieplenie dachu to już wykończeniówka :):):)

jk69
28-08-2006, 12:36
Podstawowe znaczenie w koszcie stanu surowego ma powierzchnia domu(ilość cegieł, betonu, robocizna itp)
Moim zdaniem, przy wykańczaniu już to się komplikuje, bo owszem - podłoga czy ściany idą "w metry", ale już urządzenia typu: kominek, AGD, brama garażowa, drzwi (do dużego i małego pokoju są zazwyczaj takie same) nie zależą bezpośrednio od metrażu. Łazienki (w małym domu są też zazwyczaj 2 i dwa piony), schody na poddasze o wym. 100m2 kosztują podobnie jak schody na poddasze o wym. 50m2., szambo lub oczyszczalnia, garaż itd.

Stąd chyba te rozbieżności w ocenie "zagrożeń" dla portfela inwestora - od 2 do 4-krotności :o wydatków na stan surowy.

Ja trzymam się wersji, że stan surowy z dachem to 45%. Pewnie dlatego, że niestety buduję duży dom :wink: .

pawelurb
28-08-2006, 12:57
a od jakiego etapu rozpoczyna sie wykończeniówka?

czy jak w domu są instalacje , ogrzewanie , tynki , wylewki , okna i drzwi zewnętrzne , ocieplony dach i dom z zewnątrz , to to już jest wykończeniówka , czy jeszcze nie ?
Mi się zawsze wydawało że wykończeniówka to już tylko kafelki, panele , wanny , kraniki dywaniki , a wszystko co przed to jeszcze budowa.

co i jakie prace rozumiecie pod pojęciem wykończeniówka ?

magda76
28-08-2006, 13:03
Zawracanie głowy. A co z projektem, adaptacją, kosztami kierownika bud. Chyba nigdy nie dojdziemy do jakiegoś wspólnego mianownika. Lepiej chyba przyjąć cenę za metr i to też nie użytkowej powierzchni a raczej całkowitej. I działka - out.

areq
28-08-2006, 14:30
a od jakiego etapu rozpoczyna sie wykończeniówka?

czy jak w domu są instalacje , ogrzewanie , tynki , wylewki , okna i drzwi zewnętrzne , ocieplony dach i dom z zewnątrz , to to już jest wykończeniówka , czy jeszcze nie ?
Mi się zawsze wydawało że wykończeniówka to już tylko kafelki, panele , wanny , kraniki dywaniki , a wszystko co przed to jeszcze budowa.

co i jakie prace rozumiecie pod pojęciem wykończeniówka ?

Przyjęło się: stan surowy otwarty - cała budowlanka +konstrukcja i pokrycie dachu
stan surowy zamknięty - stan otwarty + okna i drzwi zewnętrzne.
Reszta to wykończeniówka...zalicza się do niej także instalacje tynki itp.. itp..po prostu wszystko od stanu surowego zamkniętego..dlatego niektórzy mówią,że to 2* lub 3* koszt postawienia domu w stanie surowym otwartym...

pawelurb
28-08-2006, 15:17
a od jakiego etapu rozpoczyna sie wykończeniówka?

czy jak w domu są instalacje , ogrzewanie , tynki , wylewki , okna i drzwi zewnętrzne , ocieplony dach i dom z zewnątrz , to to już jest wykończeniówka , czy jeszcze nie ?
Mi się zawsze wydawało że wykończeniówka to już tylko kafelki, panele , wanny , kraniki dywaniki , a wszystko co przed to jeszcze budowa.

co i jakie prace rozumiecie pod pojęciem wykończeniówka ?

Przyjęło się: stan surowy otwarty - cała budowlanka +konstrukcja i pokrycie dachu
stan surowy zamknięty - stan otwarty + okna i drzwi zewnętrzne.
Reszta to wykończeniówka...zalicza się do niej także instalacje tynki itp.. itp..po prostu wszystko od stanu surowego zamkniętego..dlatego niektórzy mówią,że to 2* lub 3* koszt postawienia domu w stanie surowym otwartym...

jak tak to sie zgadza , bo mniej więcej trzeba liczyć tak :
instalacja el. = 5 tyś ( około 100 punktów )
wod+kan = 1,5 tyś ( 12 punktów )
ogrzewanie kompletne = 25 tyś ( eko-groszek , 16 grzejników )
tynki gips = 8,5 tyś ( 420 m.kw )
wylewki = 5 tyś ( 260 m.kw )
ocieplenie i zabudowa poddasza = 10 tyś ( 240 m.kw wełny 15 + 5 cm )
ocieplenie zewnętrzne + tynk 10 tys. ( 20 m. szesć styropianu )

tyle przy dosyć duzym udziale pracy własnej ( całe ocieplenie , poddasze )

na wykończenie 1 średniego pokoju trzeba liczyć minimum około 1 tys zł ( farba + panele )
łazienka około 4 tyś
kuchnia ze sprzętem i mebalmi jakieś 15 tyś.

to przykladowo , wszystko zalezy jak wiadomo, górnej granicy nie ma , podałem orientacyjne koszty na swoim przykładzie.

pepe*
28-08-2006, 20:55
dodam tylko, że najlepiej stan surowy stawiać z najdroższych materiałów, bo wtedy wykończeniówka procentowo wyjdzie taniej :D

Ela_i_Maciek
28-08-2006, 21:09
to my zadamy pytanie inaczej:

ile % poniesionych kosztów będziemy musieli dodać na wykończenie domu, który generalny wykonawca postawi do etapu "deweloperskiego"? Dla wyjaśnienia cena stanu deweloperskiego obejmuje:

1. dom gotowy na zewnątrz (pokryty i ocieplony dach, okna i drzwi, bramę garażową z napędem, ocieplenie, tynki, zdobienia elewacji, orynnowanie)

2. wszystkie instalacje wewnętrzne

3. ścianki działowe

4. wylewki

5. tynki na ścianach i sufitach.

Czyli pozostaną:

1. posadzki (płytki, parkiety, panele, etc.)

2. malowanie ścian i sufitów

3. łazienki (3)

4. kuchnia

Czy 20-25% kosztów poniesionych na stan deweloperski wystarczy na wykończenie (na jaki standard możemy liczyć)?

Pozdr.
EiM

jabko
28-08-2006, 21:10
dodam tylko, że najlepiej stan surowy stawiać z najdroższych materiałów, bo wtedy wykończeniówka procentowo wyjdzie taniej :D

Niezwykle ciekawe :roll:

Wersja 1:
Jutong 25 + styro - starannie

Wersja 2:
Szary BK na klej + styro - starannie

W czym te wersje będą się róznić przy wykończeniu ??

krisga
28-08-2006, 21:42
Niezwykle ciekawe

Wersja 1:
Jutong 25 + styro - starannie

Wersja 2:
Szary BK na klej + styro - starannie

W czym te wersje będą się róznić przy wykończeniu ??


po zakonczeniu ma sie swiadomośc ze masz sciany super-mega-hiper w kosmicznej technologii [cos w rodzaju mercedesa wsrod materialow budowlanych ] i ze zaplaciłes extra ... robi to wrazenie na mlodych dziewczynkach :lol: i na laikach co sie nie znają w temacie .... a gdy powiesz to fachowcowi ...stresci jednym zdaniem .....MOZNA BYLO TANIEJ UZYSKAĆ TEN SAM EFEKT :lol:

Ela_i_Maciek
28-08-2006, 21:51
taniej od Ytonga???

jabko
28-08-2006, 21:53
To jest tak:

Taniej wykończysz dom bardziej wykańczając siebie :lol:

Edgar the liar
28-08-2006, 22:39
I na końcu dylemat czy tv 42 czy 50 cali , i kiedy sie to 8 dodatkowych cali zwróci.

Kali
28-08-2006, 23:08
I na końcu dylemat czy tv 42 czy 50 cali , i kiedy sie to 8 dodatkowych cali zwróci.
Z tymi calami to dobre jest... :P
50 cali to dobre dla małych dziewczynek...fachowiec kupi 42 cali i po prostu usiądzie bliżej!

ppp.j
29-08-2006, 07:51
Jedno jest pewne, dobrze że wykończeniówka jest na samym końcu i jak się powiedziało "A" to trzeba powiedzieć "Z" i dokończyć. Gdybym na poczatku uwierzył tym, co już się wybudowali, że wykończeniówka nawet bardzo oszczędnie robiona jak w moim wypadku tyle kosztuje to pewnie nigdy bym nie rozpoczął budowy. Z drugiej strony jakoś tak się składa, że jak się bardzo poszuka to pieniądze się znajdują. A co do procentowego udziału wykończeniówki to bardzo trudno powiedzieć. Wszystko zależy od ilości i jakości "wodotrysków", jakie się zastosuje. W każdym razie nawet najtańsza wykończeniówka jest droższa od samej budowy. Ale początkujący nie zrażajcie się, jakoś się wykończy. :D

Funia28
29-08-2006, 08:17
U mnie wykończeniówka to stan surowy *2. :roll:
U mnie podobnie niestety :cry:

29-08-2006, 08:37
Stan surowy to 1/3 kosztów (zaczynając myślałam, że 1/2, na szczęście w odpowiednim momencie zmieniłam poglądy). Liczę wszystkie koszty - kostkę i ogrodzenie + zaczątki ogrodu też - u nas nie dało się tego przełozyć na przyszły rok)

tom17
29-08-2006, 11:13
mam stan surowy otwarty (dach = deski +papa)
wczoraj odwiedził mnie kolega budowlaniec i powiedział:
Dotychczas przywoziłeś towar ciężarówką a pieniądze w kieszeni.
Teraz będzie odwrotnie.
:lol:

jabko
29-08-2006, 13:06
...50 cali to dobre dla małych dziewczynek...
hmmm
Kali czarnoskóry ?? :roll:

Poważnie mam sie przygotować na wykończeniówkę równą 2*stan surowy ??
Jak wszystko zrobię sam to wyjdzie 1*stan surowy :lol:

Rezi
29-08-2006, 13:21
...50 cali to dobre dla małych dziewczynek...
hmmm
Kali czarnoskóry ?? :roll:

Poważnie mam sie przygotować na wykończeniówkę równą 2*stan surowy ??
Jak wszystko zrobię sam to wyjdzie 1*stan surowy :lol:
Kali czarnoskóry to dla duzych dziewczynek

variuss
29-08-2006, 14:37
Poważnie mam sie przygotować na wykończeniówkę równą 2*stan surowy ??
Jak wszystko zrobię sam to wyjdzie 1*stan surowy

Wszystkiego nie zrobisz sam, bo nawet jak zrobisz sam i do tego źle to będą cię słono kosztowaly poprawki.

1/3 stan surowy
2/3 wykonczenie pod klucz, pod warunkiem, ze wiele rzeczy zrobisz sam, zadowolisz się płytkami z promocji w supermarkecie, meble kuchenne do samodzielnego montażu, sam pomalujesz dom itp.

Mały, 100 metrowy dom bez garażu to szcunkowo:
100 tyś stan surowy otwarty
200 tyś wykonczenie pod klucz

Nie pisze tu o kosztach dzialki, ani o takich extrasach, jak przyłącza mediów, ogrodzenie, podjazd, ściazka do domu, wiata na samochod, szopa na narzedzia, wiata na drewno, taras.

Przepraszam, jeśli nudzę .......
ale mam taka nieuleczlaną chorobę - zdrowy rozsądek

Kali
29-08-2006, 15:19
...50 cali to dobre dla małych dziewczynek...
hmmm
Kali czarnoskóry ?? :roll:

Poważnie mam sie przygotować na wykończeniówkę równą 2*stan surowy ??
Jak wszystko zrobię sam to wyjdzie 1*stan surowy :lol:
Kali czarnoskóry to dla duzych dziewczynek

Telewizor, te cale to ma TELEWIZOR!! A już mi zazdrościli :-)

P.S. Jestem naturalnym blondynem

Rezi
29-08-2006, 18:00
...50 cali to dobre dla małych dziewczynek...
hmmm
Kali czarnoskóry ?? :roll:

Poważnie mam sie przygotować na wykończeniówkę równą 2*stan surowy ??
Jak wszystko zrobię sam to wyjdzie 1*stan surowy :lol:
Kali czarnoskóry to dla duzych dziewczynek

Telewizor, te cale to ma TELEWIZOR!! A już mi zazdrościli :-)

P.S. Jestem naturalnym blondynem

odrazu zazdrościli
myślałem że konkurencja jakaś nowa się pojawiła :lol: :lol:

jabko
29-08-2006, 21:20
...
Wszystkiego nie zrobisz sam...

Kto śmie tak twierdzic zarzucając mi kłamstwo ?? :evil:
Chcesz się założyć ?? Pogadamy za rok. :lol:



odrazu zazdrościli
myślałem że konkurencja jakaś nowa się pojawiła
:lol: :lol: :lol:
Marna bo marna ale zawsze to konkurencja :lol: