PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozmieścić zabudowę w kuchni??



AAgnieszk@
28-08-2006, 09:37
Witam ponownie!
Teraz to już jestem w kropce i... nadal nie wiem jak rozmieścić szafkiby było funkcjonalnie i ładnie.pomóżcie mi w tym... :wink:

Kuchnia ma ok.12m2 i najważniejsze sprzęty chcę umieścić na jednej ścianie (dłuższej) prawie 4 m, lodówka na pewno będzie na samiutkim końcu, a dalej to nie wiem i licze na Wasze podpowiedzi... :P

Sonika
28-08-2006, 09:49
A jaki planujesz zlewozmywak, bo aby było wygodnie to jeden z blatów roboczych powinien mieć przynajmniej 120 cm.
A nie chciałabyś dać zlewu na inną ścianę?

Nasza kuchnia też ma 12 m2 - 4x3 i zlew daliśmy pod okno.
Zdjęcia są w moim albumie - może Cię zainspirują jeśli chodzi o ustawienie sprzętów.
Pozdrawiam

Funia28
28-08-2006, 13:10
W tej chwili właśnie moja kuchnia jest montowana - wymiar pomieszczenia jest prawie taki sam - więc odpowiadam: ściana 4 m - od wejścia lodówka, szafka cargo, słupek ze zmywarką i piekarnikiem, słupek z szufladami, słaupek z szafkami odkrytymi, który jest zarazem "zakrętem na drugą ścianę i tutaj zlewozmywak 1,5 komory, blat 80 cm, płyta gazowa, i blat do końca. Ta sciana z lodówką jest zabudowana do sufitu, czyli nad lodówką jest szafka na telewizorek, na cargo szafki otwierane klasycznie , nad piekarnikiem mikrofala i szfki otwierane do góry, itd. Nad krótszą ścianą nie ma szafek wiszących. Jak zrobię zdjęcie postaram się wkleić.

Funia28
28-08-2006, 13:24
W tej chwili właśnie moja kuchnia jest montowana - wymiar pomieszczenia jest prawie taki sam - więc odpowiadam: ściana 4 m - od wejścia lodówka, szafka cargo, słupek ze zmywarką i piekarnikiem, słupek z szufladami, słaupek z szafkami odkrytymi, który jest zarazem "zakrętem na drugą ścianę i tutaj zlewozmywak 1,5 komory, blat 80 cm, płyta gazowa, i blat do końca. Ta sciana z lodówką jest zabudowana do sufitu, czyli nad lodówką jest szafka na telewizorek, na cargo szafki otwierane klasycznie , nad piekarnikiem mikrofala i szfki otwierane do góry, itd. Nad krótszą ścianą nie ma szafek wiszących. Jak zrobię zdjęcie postaram się wkleić.

lidka07
29-08-2006, 14:41
Soniko, a ten blat główny ma być pomiędzy czym a czym? Tzn. gdzie zlew a gdzie kuchenka, a gdzie zlew roboczy? Ja mam kuchnię 13,5m2 długą i wąską. Zanosi się na jednorzędówkę. Nie wiem gdzie ten roboczy blat umieścić...pomocy

AAgnieszk@
29-08-2006, 14:49
SonikoTwoja bardzo nowoczesna kuchnia jest piekna... :P
Postanowiłam jednak, że nie umieszczę zlewozmywaka pod oknem, w rogu tez podobno nie sprawdza sie najlepiej, pozostaje mi opcja " wszystko w jednym rzędzie" nie wiem tylko czy to realne...

Proszę Was o fotki swoich kuchni..

Sonika
29-08-2006, 15:27
Soniko, a ten blat główny ma być pomiędzy czym a czym? Tzn. gdzie zlew a gdzie kuchenka, a gdzie zlew roboczy? Ja mam kuchnię 13,5m2 długą i wąską. Zanosi się na jednorzędówkę. Nie wiem gdzie ten roboczy blat umieścić...pomocy

Lidko - w ergonomicznej kuchni kolejność sprzęto powinna być taka:
lodówka - zlew - kuchenka.
Według mnie, żeby było najwygodniej to główny blat roboczy powinien być pomiędzy zlewem, a kuchenką, ale może nie mam racji.
U mnie nie udało się niestety ustawić sprzętów w takiej kolejności, bo kuchenka wypadłaby pod oknem :wink: .

Sonika
29-08-2006, 15:38
SonikoTwoja bardzo nowoczesna kuchnia jest piekna... :P
Postanowiłam jednak, że nie umieszczę zlewozmywaka pod oknem, w rogu tez podobno nie sprawdza sie najlepiej, pozostaje mi opcja " wszystko w jednym rzędzie" nie wiem tylko czy to realne...

Proszę Was o fotki swoich kuchni..
Dzięki Agnieszko:D .

Jeśli ściana ma 4-y metry, to policzmy:
- lodówka 60cm, jeśli ustawisz ją w rogu, to przed nią powinna być jakaś szafka, bo inaczej drzwi będa się obijać o ścianę, albo nie wyjmiesz szuflad z zamrażalnika. Taka szafka to powiedzmy 40 cm.
Mamy już metr.
- kuchenka 60 cm
- nie wiem jaki zlew, ale powiedzmy następne 90 cm
Mamy 250 cm
- wszystko jedno co będzie na końcu szeregu nie może dochodzić do ściany, bo będziesz obijać łokcie, czyli na końcu powinno być znowu z 30 cm blatu.
Mamy już 280 cm
- pomiędzy lodówką, a płytą tez musisz zrobić jakiś blat...

zaczyna być mało, ale nie wiem jakie masz oczekiwania odnośnie kuchni.
Może nie potrzebujesz długich blatów?

Chcesz mieć zabudowę tylko na jednej ścianie?

variuss
29-08-2006, 15:43
Po pierwsze wklej plan kuchni, wymiary, wejście, okno.
Wtedy na pewno dostaniesz wiele ciekawych propozycji zabudowy.

Moim zdaniem gotowanie na 4m ciągu roboczego to prawie piesza pielgrzymka na Jasną Górę !!!
Myślałaś o zabudowie z wyspą kuchenną ???

AAgnieszk@
29-08-2006, 18:08
Tak wyglada mój parter, zabudowa kuchni bedzie na dłuższej ścianie bez okna, drzwi do jadalni nie planuję...
http://images1.fotosik.pl/153/a0427f068d70475c.jpg
kuchnia ma wymiary 3mx4m.

variuss
30-08-2006, 09:38
Zobacz, tu jest urządzona bardzo podobna do twojej kuchnia, tylko z 2 oknami:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=34093&start=60

AAgnieszk@
30-08-2006, 13:07
variuss, dzieki :P ale ja nie planuje zlewu pod oknem czy w rogu.. :wink:

annanatali
30-08-2006, 14:06
najbardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest tzw. trójkąt roboczy więc przynajmniej jeden ze sprzętów :lodówka, zlew, kuchenka powinien znajdowac się na innej ścienie niż pozostałe, by razem tworzyły trójkat. Nie robiłabym wszystkiego na jednej ścianie, bo po za tym będzie nudno i nieciekawie.

AAgnieszk@
30-08-2006, 17:50
Zabudowa będzie na obu ścianach, ale na tej 4m-trowej chcę umieścić lodówke, póżniej kuchenke i zlew...pod oknem normalny blat...

variuss
31-08-2006, 09:17
Zgadzam sie całkowicie z annanatali
zabudowa na 2 ścianach,
np na jednej:
szafka-zlew-szafka-lodówka-szafka wysoka

na drugiej:
szafka-szafka-kuchenka- szafka -szafka


co chesz mieć pod oknem? szafki, stolik, nic ?
Skrobne jakiś planik w olnej chwili i wyśle ci na mejla.
Pozdro.