PDA

Zobacz pełną wersję : strop monolit - pomocy!



perwer1
28-08-2006, 08:59
w projekcie mam strop monolit chyba 14 cm grubości. Wymiary największego pomieszczenia w obrębie ścian nośnych to 5.10 albo 5.15 na 6.20 - czy to nie jest za mało?

Geno
28-08-2006, 09:03
jest ok

perwer1
28-08-2006, 09:09
a mozna dać mniej? żartuję :D

perwer1
28-08-2006, 09:13
Jeszcze jedno pytanie - tak już a propos - kiedyś widziałem, jak jeden kolo (naście lat temu) wykonywał zbrojenie stropowe używając prętów o długości chyba z 10 m powstałych przez zespawanie dwóch a nawet trzech odpowiednio krótszych - czy tak mozna w ogóle robić?

Geno
28-08-2006, 09:36
Jeszcze jedno pytanie - tak już a propos - kiedyś widziałem, jak jeden kolo (naście lat temu) wykonywał zbrojenie stropowe używając prętów o długości chyba z 10 m powstałych przez zespawanie dwóch a nawet trzech odpowiednio krótszych - czy tak mozna w ogóle robić?

Można ale raz spawania łukiem elektrycznym, dwa w odpowiednich miejscach,nie można robić byle gdzie, trzy trzeba odpowienio dobrać rodzaj spawania doczołowe,zakładkowe itd.

perwer1
28-08-2006, 09:40
łukiem elektrycznym, czyli normalna elektroda z otuliną? a gdzie zakładkowe, a gdzie doczołowe?

variuss
28-08-2006, 13:46
Hmmm, jak rozumiem po twoich pytaniach, chcesz robic strop monolit a nie masz projektu wykonawczego , że szczegółowym rozmieszczeniem zbrojenia i projektowanymi łączeniami - no to powodzenia.

Oczywiście, zawsze możesz zaufac panu "Heniowi" po zawodowce, że jak on zazbroi to strop bedzie 1 000 lat i sie nie zawali.
Twój dom, twoje pieniadze, twoja rodzina będzie tam mieszkac.

aru
28-08-2006, 17:34
Jeszcze jedno pytanie - tak już a propos - kiedyś widziałem, jak jeden kolo (naście lat temu) wykonywał zbrojenie stropowe używając prętów o długości chyba z 10 m powstałych przez zespawanie dwóch a nawet trzech odpowiednio krótszych - czy tak mozna w ogóle robić?

mistrzowie zza wschodniej granicy tylko to stosują i z powodzeniem od x-lat :D
nie ma się co tego bać, jedyny dylemat - jak to zrobić poprawnie