PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY CO ZROBIĆ Z AKACJAMI



Gusiek
28-08-2006, 09:51
Witam mam na brzegach mojej działki NIECHCIANE akacje, co roku powtarza się ta sama operacja: karczujemy je ścinamy a one jak za dotknięciem czarodziejskiej różki odnawiają się w następnym roku :( . Już teraz wymyśliliśmy że może część zamiast karczować ściąć lekko i puśćić jako żywopłot :roll: ale co z resztą??????I tu rodzi się moje pytanie a raczej pytania czy ktoś na żywopłot z akacji i jak się sprawdza w "życiu" oraz jak pozbyć się reszty akacji może jakieś środki chemiczne sprawdzone w działaniu ktoś zna? Proszę o pomoc.

woj
28-08-2006, 10:07
Tez mieliśmy taki problem-jedyny sposób to RANDUP.
Akacja rozmnaża sie jak perz,odrosty od korzenia, im bardziej wycinasz tym ich więcej.Po dwóch sezonach pryskania randupem nie mamy akcji na działce.

Marek30022
29-08-2006, 09:34
A ja mieszkam na ulicy Akacjowej przy której nie było żadnej akacji, to jedną wsadziłem, przy ogrodzeniu poza działką. . Teraz to mam wątpliwości czy dobrze zrobiłem.

Gusiek
29-08-2006, 16:14
Tez mieliśmy taki problem-jedyny sposób to RANDUP.
Akacja rozmnaża sie jak perz,odrosty od korzenia, im bardziej wycinasz tym ich więcej.Po dwóch sezonach pryskania randupem nie mamy akcji na działce.
dziękuję za radę :D ....a może ktoś ma żywopłot z akacji :roll:

a***dy
30-08-2006, 07:00
Tez mieliśmy taki problem-jedyny sposób to RANDUP.
Akacja rozmnaża sie jak perz,odrosty od korzenia, im bardziej wycinasz tym ich więcej.Po dwóch sezonach pryskania randupem nie mamy akcji na działce.
dziękuję za radę :D ....a może ktoś ma żywopłot z akacji :roll:

Robinia akacjowa ( akacja) nie nadaje się na typowe zywopłoty
chyba że mamy dużo miejsca i chcemy zrobic "dzikie chaszcze"...;)
Większość gatunków które są wykorzystywane na żywopłoty charakteryzuje się krótkimi międzywęźlami i ma dużą zdolnośc do zagęszczania się po cięciu - Robinia jest jakby tego przeciwieństwem - jest dość ażurowa

Gusiek
30-08-2006, 08:49
Tez mieliśmy taki problem-jedyny sposób to RANDUP.
Akacja rozmnaża sie jak perz,odrosty od korzenia, im bardziej wycinasz tym ich więcej.Po dwóch sezonach pryskania randupem nie mamy akcji na działce.
dziękuję za radę :D ....a może ktoś ma żywopłot z akacji :roll:

Robinia akacjowa ( akacja) nie nadaje się na typowe zywopłoty
chyba że mamy dużo miejsca i chcemy zrobic "dzikie chaszcze"...;)
Większość gatunków które są wykorzystywane na żywopłoty charakteryzuje się krótkimi międzywęźlami i ma dużą zdolnośc do zagęszczania się po cięciu - Robinia jest jakby tego przeciwieństwem - jest dość ażurowa
Dziękuję za odpowiedź :D jestem już mądrzejsza w kwestii akacji :P

tynia
30-08-2006, 13:30
Ostatnio taki sam problem z odrastającą akacją miała moja mama. Podobno dobre efekty daje posypanie świeżo uciętych "odrostów" solą i my tak właśnie zrobiłyśmy.
Czy to da efekty, nie wiem. Jeszcze za wcześnie, żeby opiewać zwycięstwo ;)
W każdym razie myślę, że nie szkodzi spróbować :D