PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja budynków gospodarczych - hodowlanych



op!s
28-08-2006, 12:15
Witam,

Chciałbym zrobić z dawnego budynku gospodarczego garaż. Niby wszystko fajnie, ale były nim przed kiedyś trzymane jakieś zwierzęta (świnie, krowy, owce, etc.) w ścianach jest kupe jakiś związków (głównie azotu) co pewnie będzie powodować korozje metali. Czy miał ktoś kiedyś podobny problem??? Bo niewiem co zrobić, myślałem o pobieleniu wapnem ścian tylko nie wiem czy to wystarczy, albo nawet położeniu płyt gipsowych na ściany.

Pozdrawiam

beton44
28-08-2006, 16:47
śmierdzi pewnie :o


hmm robiłeś jakąś analizę chemiczną tynków "ścianach jest kupe jakiś związków (głównie azotu)" ????


zbić tynki zrobić nowe...


tynki "tradycyjne" są najlepsze nie jakieś płyty gipsowe....


usunąć posadzkę /beton?ziemia?/ bo jest bardzo zapewne nasączona odchodami poprzednich mieszkanców,

i zrobić nową...


jakoś tam będzie


w końcu gdy nastąpiło przejście z transportu konnego na samochodowy z stajni na ogół zrobiono garaże

i nikt już o nie pamięta co było przedtem :P

retrofood
29-08-2006, 07:45
Witam.

Wszystko zależy od czasu, jaki upłynšł od ostatniego roku "zamieszkiwania" obiektu i czy póŸniej był wietrzony. jeœli minęło parę lat (tak ok. 5) to nie będzie chyba większych problemów. Tynki najlepiej jest zbić, chociaż fragmenty nie zabrudzone i nieuszkodzone można sobie darować. całš ziemię z podœciółkš wybrać do kolorowego piasku (przy wybieraniu ta granica jest bardzo widoczna). W stajniach, po pewnym okresie eksploatacji następuje uszczelnienie gleby i odchody nie postępujš dalej w głšb. przy okazji wykop może się przydać do wykonania kanału.
Ogólnie, jeœli stajnia była dobrze wywietrzona (otwarta kilka lat) i wysuszona, to nie widzę problemów. Po wykonaniu takich prac o wszystkich azotach zapomnij.

op!s
29-08-2006, 09:10
Witam,

w tej stajni nie było zwierząt jakieś 5-10 lat, wywietrzona też jest nawet nieźle, chociaż lekki "zapaszek" pozostał. O skuciu tynków też myślałem, klepisko jest w niej wybetonowane i chyba je tylko wyrównam , dzięki za wszystkie rady.

retrofood
29-08-2006, 11:54
Witam,

w klepisko jest w niej wybetonowane i chyba je tylko wyrównam , .

jeœli będziesz wyrównywał, to daj dodatkowš izolacje poziomš (czarnš folię), to na pewno zdecydowanie ograniczy ewentualny wpływ (wypływ?) starego zapachu.