PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie zwariuję z tymi piecami EKO-GROSZEK\GAZOWY EUROSTAR



strik5000
28-08-2006, 13:23
Witam
Mam dom ocieplony steropianem 10 jest parter piętro i poddasze około 200m2.
Wykonana jest instalacja z rurek miedzianych i grzejniki purmo
Zamierzam teraz kupić piec i nie wiem co wybrać
Bo chciałbym gazowy dwufunkcyjny np EUROSTAR JUNKERS ale nie wiem czy wydoli na takei mieszkanie i jak duże będą rachunki. Czy możecie mi napsiać ile płacicie za gaz w sezonie zimowym w domku i podać powierzchnie i typ pieca.
Zastanawiałem się też nad piecem na EKO-GROSZEK ale znowu jest drogi i do tego musze przerabiać instalację żebyu byłą z jakimś wymiennikiem ciepła bo inaczej sie nie da podłączyć do instalacji zamkniętej.
PROSZĘ POMÓCIE CO MAM WYBRAĆ
I CO BĘDZIE SIE BRDZIEJ OPŁACAŁO

pawelurb
28-08-2006, 14:25
napewno taniej będzie się grzało eko-groszkiem, ja mam taki piec , bo nie ma u nas gazu , a z butli nie chciałem bo strasznie drogo , sąsiad ma gaz z butli i ostatniej zimy wychodziło mu po 1000 zł. miesięcznie za gaz.... mam do ogrzania też około 200 m.kw. i planuje że na zezon powinno spokojnie wystarczyć 5-6 ton węgla , to maksymalnie około 2,5 - 3 tyś.zł. więc znośnie , tyle że żeczywiście instalacja musi być otwarta lub z wymiennikiem, musi być odpowiedni komin, trzeba się pogodzić z kłopotliwym opałem trzeba go kupić, magazynować, i troche się pobrudzić przy obsłudze pieca. Co do kosztów to jeszcze nie wiem, bo 1-szy zezon grzewczy to dopiero przedemną. Ale wydaje się że eko-groszek to jedna z tańszych sposobów ogrzewania i w miarę niekłopotliwy na codzień , bo piec z podajnikiem )

PRO
28-08-2006, 14:30
Gaz z butli drogo, niedrogo zalezy jak na to patrzeć na pewno nie najtańszy, ale najwygodniejszy (bez opału , magazynu i brudnej roboty), a i pomieszczenia specjalnego nie trzeba na kocioł i magazyn paliwa, bo butla na zewnątrz.
A za wygode się płaci.

I z tego powodu mimo wszystko będę miał butle :D

lukol-bis
28-08-2006, 18:42
strik5000 bez wchodzenia w szczegóły w Twoim konkretnym przypadku kup kociól gazowy (jeśli punkty poboru ciepłej wody są blisko kotła to dwufunkcyjny, jeśli dalej to jednofuncyjny z zasobnikiem), najlepiej wiszący. Jest to optymalne rozwiązanie.
Przy Twojej powierzchni kocioł na ekogroszek będzie się zbyt długo amortyzował w stosunku do powyższego rozwiązania.
Pozdrawiam

lukol-bis
28-08-2006, 18:46
Zapomniałem dodać; 20kW całkowicie zabezpieczy Twoje zapotrzebowanie. Kup kociół z modulacją. Standard to 8 - 24kW.

szpclab
28-08-2006, 18:55
Gaz z butli..... Tak, bajkowy wygląda ten blaszany balon w ogródku na tle zachodzącego słońca...

PRO
28-08-2006, 19:07
Można ten mebelek zakopać mozna zakryć u mnie będzie stał z boku domu na ślepej ścianie i nie będzie widoczny ani z ogrodu ani z przodu budynku.