PDA

Zobacz pełną wersję : czym przykleić kafelki



Mariusz.M
28-08-2006, 14:22
Proszę o poradę: w małej kuchni 4.2m kw chciałem położyć kafelki na podłodze (wilekości 30 cm). Wcześniej leżał tam (z 30 lat), gumolit. Klej którym był przyklejony jeszcze odrobinę się lepi (wygląda to trochę jak jakiś butaprem) i w 95% został na podłodze. Próbowałem go usunąć i dosyć łatwo udaje się zbić warstwę podłogi z klejem tak ok 2 mm. Podłoga jest popękana, ma z 4 pęknięcia - pojawiła się różnica poziomów po miedzy pęknietymi częściami tak ok 3 mm w miejscu styku pęknięć. Podłoga wydaje się być już ustabilizowana (po tych pęknieciach) - wyglada to tak jakby w środkowej części kuchni podłoga nie miała właściwego podparcia i dlatego popękała.

Czy mogę zbić ten klej, zagruntować podłogę i położyć kafelki na jakimś elastycznym kleju?
Jaki klej kupić?

tonkin
28-08-2006, 20:55
Witam lepiej skuj posadzke ,ustabilizuj to co jest pod nia,i wylej nowa koszt jest niewielki a i materiałow ci pójdzie niewiele.Poco sobie pluc w brode pózniej ze tego nie zrobiłem.

Tedii
29-08-2006, 21:12
A co pod podłogą?
Jak wytrzyma to rzucić siatkę zbrojeniową i zalać betonem na 4cm. Na równej posadzce układanie płytek to bajka.

adi_
13-09-2006, 17:28
no nie powiem ze sie nie zgodze najpierw pozadna podstawa a potem wlasnoreczna praca tylko nie zapomnij o pozadnym kleju do plytek i o krzyzykach zeby jakos wygladaly