PDA

Zobacz pełną wersję : Odzyskanie Vatu- jak?



Radek1974
29-08-2006, 10:08
Witam,

Czy ktoś już może odzyskiwał Vat za materiały i czy to dużo roboty czy lepiej udać się do jakiegoś biura rachunkowego? Gdzie można uzyskać informację na jakie materiały podrożał VAT.

Pozdrawiam

Radek

margen
29-08-2006, 10:26
sporo roboty.
zonka robiła, napracowała się ale warto mają zwrócić ponad 3kzł..

Wojtek R
29-08-2006, 10:45
sporo roboty.
zonka robiła, napracowała się ale warto mają zwrócić ponad 3kzł..

a ile już czekasz od złożenie dokumentów bo ja 2 miesiące i cisza , o ile dobrze pamiętam mają 3 miesiące na decyzje i 2 lub 3 na wypłatę - co za chory kraj

Ania i Mariusz
30-08-2006, 08:08
Pracy jest troszkę, ale warto posiedzieć, bo skoro już brałeś faktury i płaciłeś więcej, to zawsze jakiś dodatkowy grosz się przyda. Nam wyszło około 9.000 , poświęciłam temu dwa dni. Dużo jest na ten temat na innych forach muratora, warto poczytać. W razie pytań- pomogę. Pozdrawiam

miwol
30-08-2006, 08:47
Rzeczywiście temat już przewałkowany na wskroś :roll:

Sprawa sprowadza się to sprawdzenia każdej pozycji, jakie masz na swoich fakturach budowlanych. Pytanie czy faktur masz 10 czy 100. Ja przy 130 fakturach siedziałem 3 dni.

Jeśli dana pozycja znajduje się w "Załączniku do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z 30 grudnia 2005 r." (znajdziesz w necie) to należy Ci się za nią zwrot. Samo stwierdzenie czy się znajduje nie jest proste, bo powinieneś kierować się numerem PKWiU, ale tych numerów możesz na fakturach nie mieć (ot hutrownia nie wpisała...). Bywają też numery PKWiU błędnie wpisane, trzeba wtedy zdroworozsądkowo ocenić pozycję na fakturze. Jest z tym sporo zabawy ale warto przysiąść bo przy budowie zwroty są liczone w tysiącach zł :wink:

Biuro rachunkowe... Ja wolałem to zrobić sam, bo np. tylko ja wiem, że na mojej fakturze "GR LA INSTAL 160" to grzejnik łazienkowy, z ładnym zwrotem. Biuro rachunkowe raczej by nie zaryzykowało zgłoszeniem tak inteligentnie opisanej pozycji do zwrotu (oczywiście brakowało PKWiU) :D Pozdrawiam.

Arkadly
30-08-2006, 12:43
sporo roboty.
zonka robiła, napracowała się ale warto mają zwrócić ponad 3kzł..

a ile już czekasz od złożenie dokumentów bo ja 2 miesiące i cisza , o ile dobrze pamiętam mają 3 miesiące na decyzje i 2 lub 3 na wypłatę - co za chory kraj

Muszę Cię zmartwić. 6 miesięcy na decyzję, 25 dni na wypłatę od doręczenia decyzji.

Arecki