PDA

Zobacz pełną wersję : Nieuczciwa forma reklamy na forum- wasze opinie.



Wowka
01-04-2003, 08:47
3. Wydawnictwo MURATOR sp. z o.o. nie redaguje wypowiedzi prezentowanych na Forum, ale zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum w przypadkach, gdy:
.....
uczestnik FORUM zamieszcza reklamy będą inne materiały o lub ogłoszenia o charakterze komercyjnym,
......

To jest wyciąg z regulaminu Forum

W dziale ogłoszenia drobne ktoś kto występuje pod nickiem "CYS" nachalnie reklamuje usługi pewnej firmy budowlanej oraz architekta. Chcę wierzyć, że zarówno firma jak i architekt są godni polecenia ale nieuczciwa jest forma w której CYS to dokonuje . Moim zdaniem Cys zaistniał na forum tylko w celu zareklamownia tych firm. Za wyjątkiem udziału w konkursie i podania ogłoszenia o sprzedaży (darowiźnie?) supremy brak jest jakichkolwiek innych jego wypowiedzi. Mało tego prowadzi ożywioną wymianę zdań z kilkoma osobami (które wypowiadają się tylko i jedynie w tym wątku) prześcigając się w peanach ku czci tej firmy i architekta. Podejrzewam, że ta wymiana zdań jest reżyserowana i w związku z tym nieuczciwa
Podkreslam, że wyżej przedstawiona opinia jest tylko moją prywatną opinią z która oczywiście można polemizować.
Proszę o uwagi Forumowiczów dotyczące powyższego zagadnienia jak i innych przypadków kryptoreklamy
Pozdrawiam

skorpionka
01-04-2003, 18:01
Popieram Twoje uwagi!!
Publiczne umieszczanie reklam kosztuje ogromne pieniadze i zawsze znajda sie cwaniacy ktorzy beda korzystac z darmowego reklamowania swoich uslug.Nie tak dawno,ktos na forum reklamowal hodowle psow.
Jesli jednak wlasciciela forum stac na altruizm,to mysle ze nie jest to sprawa forumowiczow.Chociaz z punktu widzenia tych wszystkich ktorzy przestrzegaja regulaminu, z pewnoscia jest to denerwujace.

Redakcja
01-04-2003, 18:55
Forum nie jest miejscem na reklamowanie swoich usług, poza działem "Ogłoszeń drobnych". Usuwamy wiadomości, które są sprzeczne z regulaminem Forum - głównie właśnie z reklamą.

Bartt
01-04-2003, 19:08
Niestety, trudno na to zjawisko zaradzić. Jest cała masa podejrzanych ogłoszeń i wypowiedzi, gdzie kilka osób zachwala produkt a każda ma zaledwie po kilka wypowiedzi (w najlepszym razie).
Usuwać tego nie można, ale ja zawsze zostawiam ostrzegawczą wiadomość dla niezorientowanych lub naiwnych :smile:

Redakcja
01-04-2003, 19:16
My również staramy się reagować na Wasze sygnały.

Wowka
02-04-2003, 14:38
Pisząc swój post kierowałem się tym, że ktoś poleca usługi pewnej firmy w sposób nieuczciwy. A mianowicie sugeruje, że pewna grupa "forumowiczów" zetknęła się z tym wykonawcą (architektem) i każdy z tych "forumowiczów" jest ich pracą wprost zachwycony. Powtarzam ponownie, że chcę wierzyć iż ci wykonawcy są solidni. Ale podszywanie się pod uczestników forum jest nieetyczne. Przypuszczam iż "CYS" i kilka innych nicków to jedna i ta sama ooba.
Nic nie mam przeciwko reklamie np. o treści "Polecam swoje usługi.... tel........ Bo wiem że podpisał się pod ta reklamą ewentualny wykonawca a nie ktoś kto udaje zachwyconego jakością usług "forumowicza".

Majka
02-04-2003, 14:55
Oj! tak, tak. Był też taki który zachwycał się pod wieloma nickami saunami, które sam montował czy sprzedawał. Brrrr.

niezły
08-04-2003, 13:22
Popieram

franekF
11-04-2003, 13:17
Mnie nie przeszkadza reklama na Forum, pod jednym wszakże warunkiem - bym wiedział, ze to właśnie reklama. Nawet cieszę się z obecności reklamującego się producenta, gdy właśnie poszukuję danego produktu.
Urkyta i podstępna reklama (jak ten przykład z CYSem) to oszustwo i dobrze, ze są tacy, którzy to odkryją i "doniosą" redakcji. Ale niestety tak będzie się zdarzać ciągle, bo takie są prawa sieci. Po prostu nie można ufać za bardzo temu, co się wypisuje na Forum. Nie każdy z piszących rzeczywiście zna się na budowaniu, jest przecież wielu "mędrków", którzy nawet łopaty jeszcze nie wbili, a udzielają rad na każdy temat.
Forumowiczu, bądź czujny!

cys
05-05-2003, 16:22
Przypadkiem tutaj zajrzalem i ... Mam wrazenie, ze ktos sie na mnie uwzial.

Nigdy nie ukrywalem, ze zaczalem pisac na forum, aby polecic wykonawce, a pozniej architekta. Adnotacje umiescilem w dziale ogloszen drobnych, tak jak to zaleca redakcja. Czy wedlug Wowki powinienem wczesniej wziac udzial w kilku goracych dyskusjach czym moglbym sobie nabic konto wypowiedzi, a tym samym byc bardziej wiarygodny? To chyba bez sensu, tym bardziej, ze nie znam sie na budownictwie. A tak na marginesie, to dziekuje Wowce za dokladna analize moich maili, w roznych czesciach Forum :smile:

Z tego co zaobserwowalem, wiekszosc moich znajomych korzystala i korzysta z poleconych uslugodawcow. Jeden poleca drugiemu itd. Dzieki temu taka firma jest juz sprawdzona i nie ma obawy, ze naciagnie, albo odwali partanine. Jak polecic takiego sprawdzonego wykonawce wiekszemu gronu zainteresowanych? Nic prostszego jak zebrac sie w kilka osob i napisac na Forum. Czy to nieuczciwe?
Ktos rozpetal burze o wielkim oszustwie i tak jak wczesniej dostawalem (nadal troche dostaje) maile potencjalnie zainteresowanch, to obecnie zapychaja mi skrzynke jakies brednie o oszustwie. Szczerze mowiac, jestem tym zmeczony i bliski utajnienia adresu mailowego. Duza czesc moich krytykow na Forum wystepuje zupelnie anonimowo i jakos nikomu to nie przeszkadza.

Co do supremy, to zostala mi po wczesniejszym remoncie. Poprzedni wykonawca namowil na jej kupno, ale w koncu jej nie wykorzystal. Teraz musze sie jej pozbyc, bo jest juz "troche" starym materialem i zajmuje mi miejsce na strychu. Czy to takie dziwne? Jesli ktos chce tym wylozyc garaz, to z checia oddam.


Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: cys dnia 2003-05-05 16:26 ]</font>

dobrzykowice
13-05-2003, 17:23
hmm jestem w rozterce bo wlasnie dzisiaj na jednym z wątków polecilem wykonawcę posadzek podlogowych. Zrobilem to w dobrej wierze i mam taką nadzieję, że tak wlasnie zostanie to odebrane. Moze by otworzyć dzial pod tytulem Wykonawcy ? Obawiam się jednak że Redakcja z wiadomych względów zbyt entuzjastycznie do tego pomyslu nie podejdzie :wink:

Tak przy okazji to pozdrawiam Redakcję, juz sporo czasu ze sobą przebywamy. Ja Was prawie nie znam, Wy mnie jak najbardziej, myślę że na podstawie odpowiedzi mozna sobie zbudować w miarę
wiarygodny wizerunek :grin: