PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup domu w stanie surowy otwa.-jak sprawdzic czy jest OK?



Ela1
29-08-2006, 11:24
Witam, jestem na tym forum poraz pierwszy, a to dlatego ze zamierzam kupic dom. Dodam tylko ze na murarce i budowach wogole sie nie znam :o . Zaczynam sie dopiero wgryzac w temat.
Prosze, nie przekonujcie mnie ze lepiej samemu wybudowac- to juz przeanalizowalam, i z roznych wzgledow, w mojej sytuacji lepiej jest kupic juz postawiony dom do wykonczenia.
Z tym jednak laczy sie pewien problem. Mianowicie, jak sprawdzic czy z fundamentami wszystko jest OK. Czy dom nie osiada i takie tak?
W sumie to zalezy mi na znalezieniu kogos kto bedzie umial to ocenic.
Jestem zainteresowana domem w stanie surowym , ale jest podejrzanie nisko polozony wzgleden poziomu drogi. Obawiam sie ze wody np deszczowe moga splywac i powodowac rozpulchnienie podloza.

Co mi poradzicie, a moze macie namiary do kogos kto mi pomoze. W sumie to nawet nie wiem kogo mam szukac- inspektora budowlanego??? :-?

pozdrawiam ELa :wink:

pawelurb
29-08-2006, 11:40
najlepiej kogoś z uprawnieniami budowlanymi , jakiegoś kierownika budowy np. , sprawdzi on budynek "na oko" , sprawdzi jego zgodność z projektem, dokumentację, dziennik budowy , dobrze by też było dotrzeć do kierownika budowy który nadzorował tą budowę , musiał widzieć jej kluczowe etapy np. fundamenty przed zalaniem ( przynajmniej powinien widzieć ) , to można zrobić bez jakiś kosztownych ekspertyz , ale musi popatrzeć na to ktoś kto ma o tym pojęcie , taki ktoś wyłapie większość błędów nawet "na oko" .