PDA

Zobacz pełną wersję : piece akumulacyjne dynamiczne- jakie doświadczenia



art/gda
29-08-2006, 13:52
witam
mam zamiar kupić piece akumulacyjne dynamiczne, ale brak jakichkolwiek doswiadczeń w tym temacie, póki co nikt ze znajomych tego nie używał i nie wiem na ile sprawdza się to co się pisze o tych urzadzeniach.
Jeśli ktoś wie cos więcej , czy warto w to zainwestować prosze o opinie
pozdrawiam

j-j
14-12-2006, 18:29
odświeżam temat.
Ja właśnie mam zamiar grzać prądem piecami akumulacyjnymi dynamicznymi.
Na razie mam jedną opinię baaardzo pozytywną mojego znajomego.
Czytałem, że:
1. Mogą niedogrzewać i w ciągu dnia i po powrocie z pracy może być zimno- BZURA (gdy wyłączyli im prąd na osiedu na 3 dni to on miał najlepioej bo "gazowicze" piszczeli a on miał po 3 dniach jeszcze piece ciepłe). Ktoś kto takie rzeczy pisał miał wg mnie źle dobrane piece.
2. Zarzu, który też czytalęm- Oddają ciepło bez względu na temp. wewnątrz- BZDURA- Takie chyba były zwykłe statyczne. Znajmy opowadał, że pełna JEST kontrola nad temp. Oddają gdy trzeba, inaczej trzymają, i następnej nocy jeśli trzeba to akumulują albo nie, wszystko zależy od tego czego my chcemy, pelna automatyka, ustawianie w jakich godz. nocnych ma akumulować i ile czasu.
Jedyna wada to to że gdy akumuluje to wiatraczek ciut halasuje.
Ja na razie jestem przekonany do tego ogrzewania. Roboty mniej, kasy na inwestycję mniej, żadnych rur c.o..
Może ktoś coś jeszcze wie o czym warto wspomnieć?

pzdr

radomik
14-12-2006, 19:04
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=14712&highlight=termos

radomik
14-12-2006, 19:07
i jeszcze tu, a może bardziej tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54835&highlight=ogrzewanie+akumulacyjne+elektryczne

greggor
04-10-2013, 09:07
Witam
może znajomy miał piece statyczne (powierzchniowo-kanałowe) - takie rzeczywiście niektórym mogą "nie pasować" choć i tak uważam że są bardzo dobrym rozwiązaniem. Osobiście wybrałbym dynamiczne - najlepiej z pełną elektroniką sterowania - tu już NAPRAWDĘ nie ma się do czego przyczepić.
pzdr

PS. Elektrotermia?


odświeżam temat.
Ja właśnie mam zamiar grzać prądem piecami akumulacyjnymi dynamicznymi.
Na razie mam jedną opinię baaardzo pozytywną mojego znajomego.
Czytałem, że:
1. Mogą niedogrzewać i w ciągu dnia i po powrocie z pracy może być zimno- BZURA (gdy wyłączyli im prąd na osiedu na 3 dni to on miał najlepioej bo "gazowicze" piszczeli a on miał po 3 dniach jeszcze piece ciepłe). Ktoś kto takie rzeczy pisał miał wg mnie źle dobrane piece.
2. Zarzu, który też czytalęm- Oddają ciepło bez względu na temp. wewnątrz- BZDURA- Takie chyba były zwykłe statyczne. Znajmy opowadał, że pełna JEST kontrola nad temp. Oddają gdy trzeba, inaczej trzymają, i następnej nocy jeśli trzeba to akumulują albo nie, wszystko zależy od tego czego my chcemy, pelna automatyka, ustawianie w jakich godz. nocnych ma akumulować i ile czasu.
Jedyna wada to to że gdy akumuluje to wiatraczek ciut halasuje.
Ja na razie jestem przekonany do tego ogrzewania. Roboty mniej, kasy na inwestycję mniej, żadnych rur c.o..
Może ktoś coś jeszcze wie o czym warto wspomnieć?

pzdr

marek.kowalski313
27-11-2013, 16:29
Witam wszystkich użytkowników jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość gdybym popełnił jakąś gafę. Podłącze się do kolegów ponieważ również poszukuję pieca około 3 kW do jednego pomieszczenia i potrzebuję pomocy przy wyborze marki ponieważ nie zależy mi na tanim kupnie tylko niskich kosztach ogrzewania. Szukałem po necie i podaję wykaz (http://grzejemy.pl/pl/c/piece-o-mocy-3-kW/62) kiecy o mocy 3 kW, może któryś z użytkowników korzysta z któregoś z tych piecy akumulacyjny i może mi powiedzieć jak wychodzą go rachunki za ogrzewanie na poziomie całej zimy ?? Prosze o szybka odpowiedź ponieważ juz robi sie trochę zimnawo za oknem :D Pozdrawiam