PDA

Zobacz pełną wersję : Słodycze



Bełatka
29-08-2006, 17:24
Cóż ja lubię reklamowane , ale dobre ptasie mleczko Wedla.
Z ciast to najbardziej serniczek wiedeński lub WZ-tkę.
Słodycze poprawiają mi nastrój i są lekiem na doły nie tylko budowlane.
Napiszcie czego Wy musicie sobie odmawiać. :D :D :D
No i Wasze typy słodkości, chętnie z przepisami.

zielonooka
29-08-2006, 19:59
jest takie powiedzonko" ze słodyczy najbardziej lubie śledzie" :wink:
to ja sie moge pod tym podpisac :wink: :lol:

jedyne "slodkosci" jakie jeszcze lubie (choc tez nie szaleje) to lody (ale kwaskowate-cytrynowe itp.) i szarlotka :)

przy okazji zauwazylam dziwne zjawisko tak jak nie znosze czekolady to czasem (rzadko fakt ale bywa) cos mnie napada i "wtranżalam" cala tabliczke nie mogac sie opanowac :-? :o (nie wiem moze to ma zwiazek z jaimis niedoborami np. magnezu? :o )

Nefer
29-08-2006, 20:27
Czekoladowa czekolada z czekoladą, posypana posypką czekoladową i z czekoladowym sosem :):)

premiumpremium
29-08-2006, 21:00
Ja lubię "Jeżyki", ananasy z puszki, do tego jestem lodożercą, a dam się poćwiartować za "mamusiną" szarlotkę 8) :P

EDZIA
29-08-2006, 22:03
Jak paliłam to słodycze mogły dla mnie prawie nie istnieć.
Raz na jakiś czas miałam fazę na ptasie mleczko i wtedy zabierałam całe pudełko do łóżka i objadałam się nieprzyzwoicie, często nie przerywając snu. Początkowo bardzo się dziwiłam rano, że pudełko puste, później przyłapywałam się na tym, że jem w czasie snu. :o
Od miesiąca nie palę i namiętnie objadam/ obżeram się płatkami czekoladowymi, takie cieniutkie wafelki oblewane gorzką czekoladą mniam, pyyyyyycha :D

No i ciasta, piernik, szarlotka :D

kofi
30-08-2006, 23:27
Aktorka Zofia Merle na pytanie o 3 ulubione potrawy odpowiedziała: "Lody, ciasteczka, lody".
Też tak. :) :) Ostatnio jakby mniej, bo się odchudzałam, ale było parę okazji do pieczenia ciasta w sierpniu i popłynęłam... A ostatnio znowu powróciło moje uzależnienie od czekolady...
Moje typy to: gorzka ze skórką pomarańczową, gorzka z migdałami i gruszkami (chyba taka kombinacja - Lindt to robi), mleczna z kryształkami karmelu. Oraz ptasie mleczko (1 sztuka = 80 kcal) :( , prince polo classic, lody lentylkowe (jedliście? - takie ze zmielonymi lentilkami w środku - pyyycha). :)
Zielonooka, ale msz fajnie, że nie lubisz słodyczy...[/b]

zielonooka
31-08-2006, 00:47
Zielonooka, ale msz fajnie, że nie lubisz słodyczy...[/b]


Kofi luzik, nie martw sie lubie cala mase potwornie tuczacych rzeczy ktore wcale nie sa slodkie :wink: :lol:

Heath
31-08-2006, 07:47
Zielonooka jedyny magnes jaki moze Ci się przydać to przyciąganie ziemskie :wink: Co do potrzebnych organizmowi pierwiastków to polecam magnez. :lol: Sorry, zboczenie zawodowe :wink:

a co do słodyczy to wiem ze nie powinienem wtranżalać, ale czasami jak dopadam Michałki albo jakieś wafelki to wchłaniam w każdej ilości :D

zielonooka
31-08-2006, 10:56
Zielonooka jedyny magnes jaki moze Ci się przydać to przyciąganie ziemskie :wink: Co do potrzebnych organizmowi pierwiastków to polecam magnez. :lol: Sorry, zboczenie zawodowe :wink:

a co do słodyczy to wiem ze nie powinienem wtranżalać, ale czasami jak dopadam Michałki albo jakieś wafelki to wchłaniam w każdej ilości :D

dzieki - faktycznie strzelilam literówke - byka :wink:
juz poprawiony

ps. tez mam zboczenia (niekoniecznie zawodowe :wink: :lol: )

Pytanie do fanow ptasiego mleczka - wolicie Wedla czy Milke?;)
ja jesli juz to zdec Milke (wedel mni nie przechodzi przez gardlo)

31-08-2006, 17:45
Tylko Wedel, Milka za słodka. Niestety uwielbiam słodycze a nie lubię śledzi

Bełatka
31-08-2006, 19:36
Ptasie mleczko tylko Wedla, nadaje się nawet na drobny prezent dla kogoś z zagranicy, tam jest neznane.
kofi gdzie można te lody lentylkowe kupić?

Zochna
01-09-2006, 18:36
Pytanie do fanow ptasiego mleczka - wolicie Wedla czy Milke?;)
ja jesli juz to zdec Milke (wedel mni nie przechodzi przez gardlo)

:o
zielonooka nie bujasz ? to nie jest mozliwe ..:roll:
Wedel , koniecznie waniliowy - i schlodzony , tak zeby czekolada sie tak ladnie odrywala i zjada sie najpierw czekolade - a srodek to juz mozna wyrzucic - ale koniecznie musi byc waniliowy ;)

zielonooka
01-09-2006, 19:10
Pytanie do fanow ptasiego mleczka - wolicie Wedla czy Milke?;)
ja jesli juz to zdec Milke (wedel mni nie przechodzi przez gardlo)

:o
zielonooka nie bujasz ? to nie jest mozliwe ..:roll:
Wedel , koniecznie waniliowy - i schlodzony , tak zeby czekolada sie tak ladnie odrywala i zjada sie najpierw czekolade - a srodek to juz mozna wyrzucic - ale koniecznie musi byc waniliowy ;)


nie bujam :wink: tzn ja ani tego ani tego nie lubie...
czasem jak ktos mnie poczestuje to bezmyslnie pochłone.... :oops: :wink: :lol: ale mniej nie lubie Milki :wink:

Maxtorka
02-09-2006, 11:04
Czekolada mleczna z orzechami Wedla , orzechy laskowe w czekoladzie Jutrzenki , ptasie mleczko waniliowe Wedla , batoniki marcepanowe , torcik węgierski i ......mogłabym tak wymieniać i wymieniać .
W tym sklepie wszystko jest smaczne :D 8)
Ale żeby było dobre to ilości muszą być umiarkowane .

A ostatnio chodziły za mną gofry z bitą śmietaną . I to chodziły skutecznie bo przynajmniej raz dziennie :oops:

izat
02-09-2006, 20:09
kiedyś też nie przepadałam za słodyczami, ale wraz z wiekiem widać i te upodobania się zmnieniają
bez ptasiego mleczka życ nie mogę, to już chyba jakies uzależnienie
oczywiście tylko wedlowskie :)
poza tym tiramisu!!!!!! jadam regularnie co niedziela :D:D:D:D

03-09-2006, 15:28
Galaretka w czekoladzie-hmm, pycha to też miłe wspomnienie dzieciństwa :D Zamierzam więcej tu nie zaglądac bo jak to czytam to coś słodkiego mi się chce :-?

premiumpremium
03-09-2006, 20:54
Pytanie do fanow ptasiego mleczka - wolicie Wedla czy Milke?;)
ja jesli juz to zdec Milke (wedel mni nie przechodzi przez gardlo)

:o
zielonooka nie bujasz ? to nie jest mozliwe ..:roll:
Wedel , koniecznie waniliowy - i schlodzony , tak zeby czekolada sie tak ladnie odrywala i zjada sie najpierw czekolade - a srodek to juz mozna wyrzucic - ale koniecznie musi byc waniliowy ;)
Ooooo. Nie tylko ja wcinam ptasie mleczko w taki sposób :o :) :P
Wedlowskie oczywiście.

jabko
16-09-2006, 21:03
Tiramisu Carte Dor'a w wydaniu litrowym
O każdej porze dnia i nocy
Łyżeczka z pudełka i najlepiej jak nikt nie przeszkadza 8)

gaga2
21-09-2006, 21:19
a ja myślałam, że z tym ptasim mleczkiem Wedla to tylko moja przypadłość...
trochę się uspokoiłam... :)
Pozdrawiam,
gaga2

mbz
22-09-2006, 08:48
Oj, jaki swietny watek :) Tylko trzeba uwazac, bo od czytania slinka leci i latwiej ulec pokusie :lol:
Ja oczywiscie jak wiekszosc Wedlowskie ptasie mleczko, lody (praktycznie w kazdej ilosci poza czekoladowymi i kakaowymi), draze mleczne Jutrzenki, domowe wypieki (mniam!), galaretki i najwieksza chyba slabosc Raffaello :oops:

julcik
22-09-2006, 20:36
Ja równiez lubię ptasie mleczko Wedla,ale Milki też.Jak byłam w ciąży,to potrafiłam zjeść cały słoik Nutelli w nocy!!!! :D
Uwielbiam Chałwę i pamiętam z dzieciństwa,że była pyszna chałwa w takich metalowych opakowaniach-pycha!!!
Lody-np.Carte`dor-mniam,mniam.
Pyszne są pomadki "Michałki","tik-taki",i jeszcze takie w kształcie podobne do tik-taków ,ale nie pamiętam nazwy.

Luc Skywalker
23-09-2006, 10:29
Julcik

Mamy identyczne upodobania .

julcik
24-09-2006, 10:34
A to dziwne chyba Luc? :o

kofi
25-09-2006, 13:39
kofi gdzie można te lody lentylkowe kupić?
Sorry, nie zuważyłam pytania. W supermarketach, to Nestle chyba robi. W rakich granatowych opakowaniach.
Ostatnio odkryłam czekoladę bąbelkową Milki, ale za bardzo się kruszy.
A poza tym wcinam ciasteczka zbożowe, podobne w smaku do sezamków, albo florentynek, ale jakby z bardziej przypalonym karmelem. :lol:

Luc Skywalker
26-09-2006, 00:45
A to dziwne chyba Luc? :o

Dlaczego ? Ja tez potrafie zjesc caly sloik .


(....) to potrafiłam zjeść cały słoik Nutelli w nocy!!!!

Nie cierpie tylko tego smaku naklejki .

tomek1950
26-09-2006, 00:58
Zasadniczo nie przepadam za słodyczami. Lody mogą dla mnie nie istnieć, ale czasami nachodzi mnie, jak mawia moja żona, "wieczorna cukrzyca" i jestem w stanie zjeść zawartość słoika dżemu. :D

zielonooka
26-09-2006, 20:24
(....) to potrafiłam zjeść cały słoik Nutelli w nocy!!!!

Nie cierpie tylko tego smaku naklejki .


:lol:

Ew-ka
26-09-2006, 22:43
Ja równiez lubię ptasie mleczko Wedla,ale Milki też.Jak byłam w ciąży,to potrafiłam zjeść cały słoik Nutelli w nocy!!!! :D
Uwielbiam Chałwę i pamiętam z dzieciństwa,że była pyszna chałwa w takich metalowych opakowaniach-pycha!!!
Lody-np.Carte`dor-mniam,mniam.
Pyszne są pomadki "Michałki","tik-taki",i jeszcze takie w kształcie podobne do tik-taków ,ale nie pamiętam nazwy.
podpisuję się obiema rencami ....te same smaki :D :D :D

Luc Skywalker
26-09-2006, 23:49
(...)i jestem w stanie zjeść zawartość słoika dżemu. :D

No to chyba tu nie pasujesz , bo tu sie jada nie tylko zawartosc .

tomek1950
26-09-2006, 23:57
(...)i jestem w stanie zjeść zawartość słoika dżemu. :D

No to chyba tu nie pasujesz , bo tu sie jada nie tylko zawartosc .

Szklanka ciensza, to można zgryźć, ale słoik to przesada i jeszcze ta etykieta klejona takim klejem. :wink: :D

Luc Skywalker
27-09-2006, 00:22
No dobrze . Mozemy pojsc na kompromis . Zawartosc zjesz , a z opakowan powstanie piekny komplet szklanek do drinkow na 6 osob .

tomek1950
27-09-2006, 00:31
:D :D :D :D
W komturii za kieliszki do wina służą... musztardówki :oops:

Włodek W.
01-04-2016, 11:49
Po tym filmiku przestałem słodzic herbatę i dobrze mi z tym
https://www.youtube.com/watch?v=vG9yI_coziI
Wolna wola
Słodycze ograniczyłem co by nie karmić grzyba ,(w sobie )bo każdy go ma ,a on jest poczatiem raka

crle
01-06-2017, 09:44
Równiez nie słodzę herbaty. No chyba,ze piję taka mocną gorzką. Wtedy muszę.... Sama nie jestem taka restrykcyjna jeśli chodzi o cukier. Jestem zdania,że wszystko jest dla ludzi i nie ma niczego złego w tym jeśli raz na jakiś czas posłodzimy sobie herbatę czy zjemy coś słodkiego. Nie powinno się jednak z tym przesadzać.....

Posmakowały mi ostatnio czekolady Hersheys. Koleżanka przywiozła mi z zagranicy. Pycha! Smaki bardzo nieszablonowe, zupełnie inne niż czekolady w polskich sklepach. Stacjonarnie raczej się ich ie dostanie ale polecma poszukać w sieci. Tam już można je znaleźć.
:spam:

bobek81
21-11-2017, 11:05
A mi jakoś Hersheys nie podszedł. Jadłem w USA i nic nadzwyczajnego.

dziewanna84
22-11-2017, 09:36
Kiedy potrzebuję słodkiego pocieszenia piekę czekoladowe muffiny z nadzieniem z serka mascarpone - szybkie, przepyszne i domowe! Są tak dobre (zasługa sprawdzonego przepisu), że od pewnego czasu nie przygotowuję żadnych innych deserów. Tylko muszę się zawsze upewnić, że coś dla mnie zostanie, jak się rodzina dorwie ;)

Zamurowany
30-11-2017, 16:03
Hej! A wiecie, że te wasze przysmaki bardzo zakwaszają organizm i potem jest w was idealne środowisko dla rozwoju wszelkiego rodzaju grzybów (grzyby żyją tylko w środowisku kwaśnym), a kolejny krok, to rak. Nie chcę Was straszyć, tylko wiem, że nikt inny o tym nie pisze, bo nikt nie ma w tym interesu. A ja mam, bo chcę żeby Polacy byli zdrowi, a nie napychali portfele koncernom farmaceutycznym. Jeśli możecie to przerzucajcie się na naturalne słodycze - owoce, te Wan nie zaszkodzą.

Tomaszs131
30-11-2017, 16:06
Ciekawa teoria.