PDA

Zobacz pełną wersję : Budowanie - to brzmi dumnie



Staszek budowniczy
29-08-2006, 18:34
Witajcie .

To i ja może zacznę swoją opowieść o spełnianiu marzeń.....
Jak w każdej baśni wszystko dobrze się skończy( mam taką nadzieję :D )ale moc przygód przede mną .

Rozpoczynam:
Działkę kupiłem niezwykle tanio w 2000 roku od bardzo potrzebującego osieroconego rodzeństwa :evil: Starszy brat ma (miał ?, chyba jeszcze żyje :wink: ) tak pod 40 a młodszy tak pod 35 lat. Trudno było stwierdzić bo zawsze chodzili na mocnym dopingu :lol: .
Okazało się że działka jest no, jest mokra :cry: . Więc podniosłem ją tak około 40 cm i mam teraz na wierzchu pustynię a pod nią jest na tyle mokro że nie będę wydawał majątku na wodę do podlewania ogrodu . Jak sobie poradzę z ewentualnym nadmiarem wody opowiem jak nadejdzie czas :wink:
Długo musiałem przekonywać swoją ślubną do budowy ale w końcu metodą kroków dokonanych zacząłem robić przygotowania .
W ubiegły piątek złożyłem w swojej gminie komplet makulatury w celu uzyskania warunków zabudowy .
Jak na razie aby uzyskać wszystkie zapewnienia straciłem 1 miesiąc .
Na decyzję muszę czekać około 1,5 miesiąca .
Dzisiaj , o godzinie 11.45 złożyłem zamówienie na projekt nomen omen " Miodowy miesiąc" ( projekt z kolekcji Muratora :D )
Domeczek mały bo tylko dla 2 osób ( ja i żona ) . Dla rodziny nie buduję , nie będą koczowali i trawnika deptali a jak im 1 łazienka będzie za mało ( jak już przyjadą na kontrolę) to najwyżej utworzą komitet kolejkowy :evil:
Za 2 dni mam dostać projekt a wtedy rozpocznę poszukiwania architekta, geodety i firm wykonawczych .
Jestem doradcą techniczno-handlowym z branży budowlanej więc raczej ( tyko raczej...) wiem jak z budowlańcami rozmawiać .

Staszek budowniczy
31-08-2006, 05:56
No i właœnie wczoraj przyszedł kurier z moim projekcikiem.
Zamówienie Murator zrealizował w cišgu.........1 dnia .
Oby wszyscy chcieli tak pracować

Staszek budowniczy
01-09-2006, 14:10
Wczoraj dowieŸli 2 Tatry ziemi z wykopów.
Dzisiaj od samego rana jeŸdzi Fadroma , zbiera z działki humus i składa na 1 warstwę .
W następnym tygodniu przywiozš ( mam nadzieję ) 15 wywrotek ziemi wykopów i podwyższam działkę .
Jak 6 lat działka zarastała tak teraz , widzšc jak coœ się na niej robi to serce roœnie

Staszek budowniczy
02-09-2006, 14:36
Byłem wczoraj o 19 na działce i co ?
Cały czas ładowara œcišgała mi humus - urosła z tego wielkachna góra i nie muszę już w tym roku na narty w Alpy jechać - mam swojš górę :D Miałem humusu na około 30 cm.

Staszek budowniczy
03-09-2006, 12:07
Dzisiaj kupiłem szpadel i siekerę - zaczynam ogradzać działkę

Staszek budowniczy
04-09-2006, 14:41
Dzisiaj odzwoniłem po geodetach . Niektórzy próbujš wcisnšć tandetę z cenš za rzekomo nie wiadomo ile ustaleń .
Zwyciężca zaproponował 1 600 złociszy - i natychmiast odpadł w przedbiegach.
Dogadałem się z geodetš na cenę 600PLN , niżej w okolicach Katowic , Sosnowca, Będzina i Czeladzi nie znalazłem .
Mapka będzie do odebrania za tydzień. :D

Staszek budowniczy
04-09-2006, 17:47
Przeprowadziłem także dzisiaj 1 rozmowę kwalifikacyjnš z wykonawcš. Za stan surowy otwarty domku parterowego o powierzchni 98m2 na poczštku zaœpiewał ..100 patoli. :evil:
Po chwili rozmowy cena oscylowała już koło 85 000 PLN ( z materiałami rzecz jasna.)
Zostawiłem im projekt i czekam na dalsze propozycje. :wink:
Jutro spotykam się ekipš polecanš na forum Muratora.

Staszek budowniczy
05-09-2006, 14:02
Spotkałem się dzisiaj z jednym szefem firmy polecanej na forum.
Zaœpiewał mi 35 000 za stan surowy otwarty .
Dla przypomnienia: projekt z kolekcji Muratora " Miodowy miesišc" , parterowy , bez użytkowego poddasza - w sumie 98m2 z garażem .
Hmmmmmmm
Szukam dalej

Staszek budowniczy
06-09-2006, 13:47
Miałem dzisiaj godzinę przerwy w spotkaniach więc wyskoczyłem na działeczkę z myœlš że będę zaczepiał wszystkie :o budowy .Skończyło się tylko na 1 , obejrzałem wybudowany domek, wzišłem namiary na budowniczych i po krótkim telefonie jestem umówiony na spotkanie w sobotę o 18 - krótko mówišc -3 ekipa do negocjacji...na razie

Staszek budowniczy
07-09-2006, 14:44
Byłem na działce ( przejazdem) - mój dostawca :wink: ziemi z wykopów przywiózł 1 wywrotkę . Miał dzisiaj wozić dalej ale będzie woził dopiero jutro .
Szkoda tylko ze wywalił ziemię na poczatku działki a nie na końcu - w sobotę będę musiał jš rozplantować taczkami .

Staszek budowniczy
08-09-2006, 19:18
Miałem dzisiaj i jutro mieć dowiezionš ziemię ale wywrotka się zepsuła .
Znaczy się - 3 koła sš dobre......... :lol:

Staszek budowniczy
10-09-2006, 19:52
Chciałem ogrodzić tył działki ale nici z tego .
We wtorek byłem w kiku hurtowniach i wszędzie było wszystko do ogrodzenia . Jadę w sobotę rano do Castoramy (było najtaniej , taniej niżż w wielu hurtowniach ) a tu szok . Nie ma słupków . Znaczy się sš ale droższe o 50% z Beakerta a ja takich nie chcę . JeŸdziłe 5 godzin po wszystkich znaynch mi miejscach i wszęzie to samo - były do czwartku :evil:
Moje słupki będš kosztowały 24PLN za sztukę a podobne z Beakerta 45 PLN za sztukę . Obydwa modele pomalowane na zielono , podobna gruboœć œcianki itp. Nie dam 80% więcej za niby jakoœć........

Staszek budowniczy
12-09-2006, 06:43
Wczoraj wieczorkiem spotkałem się z następnym ewentualnym wykonawcš . Miałem się spotkać z nim już w sobotę ale nie przyszedł .Olałem goœcia wedle zasady: ak teraz tak robi to co potem , będę się użerał ze wszytkim . Dzwonił w niedzielę i strasznie przepraszał - spóŸnił się na spotkanie 40 minut bo na aktualnej budowie coœ go zatrzymało . Dałem się udobruchać no i doszło do spotkania . Powiedziałem oczywiœcie co myœlę :evil: .Zobzymy co będzie dalej .Na razie 3 firmy przygotowujš mi kosztorys robót ....

Staszek budowniczy
16-09-2006, 13:07
Tja.
Działkę kupiłem w 2000 roku. Przed zakupem wymusiłem na sprzedajšcym :wink: aby dostarczył mi jakiœ dokument jaki to typ działki . Dostałem dokument z gminy że działka jest budowlano rolna . A wczoraj dostaję list polecony ze starostwa że w planach widnieje ona jako rolna :evil: .
Więc na razie nici z warunków zabudowy - muszę odrolnić działeczkę - zapewne znow trochę kasy i nastęne 2 tygodnie w plecy .
Na marginesie , moich słupków na ogrodzenie dalej nie ma , natomiast dzwoniła pani geodeta abym odebrał już mapki do celów projektowych :D

Staszek budowniczy
21-09-2006, 10:08
Słupków dalej niet :evil:
Natomiast co ważniejsze na tym etapie to to , że będšc wczoraj w gminie dowiedziałem się że warunki zabudowy sš w toku a odrolnienie działki nastšpi tylko w niewielkiej tej częœci którš zajmie dom , podjazdy i takie tam......
Czyli jedziemy dalej .
Wczoraj też odebrałem mapki do celów projektowych ( 600PLN) a także uzgodniłem ( wstępnie) cenę robocizny na fundamenty i œciany ( bez materiałów) na 16 000 PLN .

Staszek budowniczy
26-12-2006, 11:34
Oj , długo nic nie pisałem.
A jest co do pisania , chyba rozłożę to sobie na 2,3 dni.
Zacznę od słupków - tych najtańszych dalej nie ma . Jak przez zimę nie dostanę ich to chyba jednak kupie Bekerta :evil:

W międzyczasie dostałem WZiZT , trwało to ponad 2 miesiące . Na tydzień przed otrzymaniem warunków zabudowy dowiedziałem się iż na mojej działce Polskie Linie Energetyczne ( czy jakos tak) chca postawić słup przesyłowy 400kv . PLE wysłało do gminy zapytanie w tej sprawie . Odbyło się posiedzenie rady gminy i wójt gminy oddalił ich prosbę i w ten sam dzień dał mi upragnione warunki .
Z warunkami pobiegłem do architekta coby zrobił mi adaptację projektu . Pieprzył się z tym aż do piatku przed świętami , półtora miesiąca...... Miał kilka rzeczy zmienić ale zwiał mu konstruktor do Irlandii i musiałbym jeszcze z 2 tygodnie czekać - mam to w nosie . Zapłaciłem mu 1 600 pln , chciał 1 800 pln . Najważniejsze że od jutra mogę już biegać znowu po urzędach i załatwiać dalej .
Kredyt załatwiam w Nordea Bank , oczywiście franki szwajcarskie .
Zaraz ide do szwagra wypełniac wniosek dla energetyki - każą mi sie określać jakie zapotrzebowanie i na co a ja nie mam zupełnie pojęcia co i ile. Szwagier jest elektstrykiem z wszelkimi uprawnieniami więc mi pomoże wypełnić wniosek .
Czyli jutro załatwiam:
zakład gazowniczy, zakład energetyczny, wodociągi, drogi ( wjazd) -na więcej już chyba czasu nie starczy.
Liczę że do końca tego tygodnia złoże wszędzie potrzebne wnioski , potem z 3 tygodnie czekania i pod koniec stycznia składam wniosek do starostwa o pozwolenie na budowę.
Teraz sprawa ekipy budowlanej . Załatwiłem 1 ekipę na cały stan surowy otwarty . Za całość wezmą 28 000 pln. Kierownik ekipy jest od razu kierownikiem budowy więc mam i następny papierek dla urzędu . Jeszcze muszę załatwić sobie niezależnego inspektora i będe spał ciut, ciut spokojniej .
Materaiłay załatwiam z baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo zaprzyjaźnionej hurtownii na zasadzie : ich cena zakupu + 4% marży=cena zakupu dla mnie .

Mam nadzieję że teraz będzie się cos działo i będe miał więcej do pisania - na razie to papierologia stosowana.

Staszek budowniczy
27-12-2006, 11:33
Ufffffffffff.
Byłem dzisiaj w energetyce, zakładzie komunalnym, urzędzie gminy i gazowni.
No i oczywiscie zakład gazowniczy ma dzisiaj wolne więc wniosku nie złożyłem .
Zakład komunalny mnie poinformował że za projekt i przyłacze wody życzy sobie 2 500 złociszy - oczywiscie broń Boże nie oni ale projektant i instalatorzy :wink: .
Jutro jeszcze wniosek do zakładu gazowniczego i tepsy .Potem następne 2 do 3 tygodni czekania i w końcu będę mógł dać wniosek o pozwolenie na budowę .
Potem jeszcze z miesiąc na pozwolenie , następny miesiąc na uprawomocnienie się i będzie można wbic 1 łopatę w ziemię.
Co do energetyki to chcieli dać mi przyłącze napowietrzne , nie chcę takiego.
Więc zaproponowali by mój kierownik budowy napisał pismo żeby przyłącze było kablowe.
Tak jakbym to ja nie mógł, jako inwestor zrobić. :evil:

Staszek budowniczy
29-12-2006, 07:00
Wczoraj załatwiłem zakład gazowniczy i telekomunikację .
Dobre strony to takie że dowiedziałem się iż koszt przyłącza gazowego w zakładzie gazowniczym to 1 000 złociszy + projekt rzecz jasna jaki musze wykonać .
Tak na serio to wszę dzie zdzieraja ze mnie kasę. Biore kredyt w banku Nordea .I muszę korzystać z ich rzeczoznawców bo inaczej moga byc problemy z uzyskaniem kredytu . A większość chce od 850 - 950 złotych za wycenę . Jawne zdzierstwo .

Staszek budowniczy
14-01-2007, 13:53
Mam już w rękach pozwolenie na wodę , dzwonili z gazowni że mogę dokumencik sobie odebrać . W gminie pozwolenie na wjazd także już do odebrania.
najważniejsze chyba to to że wycenili mi ziemię na 123 tysiące. Ale ze względu na to że w mojej okolicy nie ma prawie obiegu wtórnego nieruchomości to całośc , wraz z domem , wycenili mi na 230 tysięcy.
Jakas paranoja-sama działka 123 tys. a z domem który bedzie kosztował około 200 tys. wycenili na 230 tys.
Mówili ( rzeczoznawcy) że w momencie jak ruszy się wtórny obieg to na pewno kwota powinna się podwoić. Na dzień dzisiejszy to mieli do czynienia tylko z nieruchomościami wybudowanymi w latach 60 .

Staszek budowniczy
04-02-2007, 19:25
17 stycznia dałem w końcu kpl. dokumentów na pozwolenie na budowę do starostwa w Będzinie .
Kilka dni temu minął ustawowy termin gdzie starostwo miało czas na odrzucenie wniosku z powodów formalnych , braku jakichś dokumentów, jakichś nieścisłości .
Więc w ciągu najbliższych 3-4 tygodni powinienem mieć już pozwolenie na budowę .
Na razie nic się ważnego nie dzieje więc w sumie nic nie piszę ....

Staszek budowniczy
13-02-2007, 15:22
No i rozpoczęcie budowy w marcu poszło do piachu .
Dzisiaj rano byłem w starostwie z pytaniem co z moim pozwoleniem. Dostałem zapewnienie że w ciągu tygodnia powinienem go już mieć.
Po czym , po około 2 godzinkach pani dzwoni mi i gada że są nieścisłości .
Ganiam z powrotem do Bedzina i fakt: w Warunkach zabudowy jest napisane 110m2 powierzchni zabudowy a w projekcie jest 127 powierzchni...całkowitej. Warunki Zabudowy do porawienia....
Miesiąc leżało moje podanie o pozwolenie , miesiąc mogła pani sprawdzić ....
Doczepiła mi się też że w Warunkach zabudowy jest ogrodzenie a nie ma...projektu ogrodzenia .
Tłumaczę grzecznie że nie wiem jeszcze na jaki płot będzie mnie stać na koniec budowy, ja to nie obchodzi , ma być projekt narysowany choćby przeze mnie. Narysuję jej ,co mi szkodzi . :evil:

Ganiam z powrotem do gminy , tam na szybko piszę podanie o zmianę w Warunkach zabudowy . Obiecują BARDZO szybkie załatwienie sprawy , ja na siebie biorę donoszenie korespondencji do sąsadziów itp.
Może w ciagu 2 tygodni sprawa będzie załatwiona :cry:

Staszek budowniczy
18-02-2007, 12:02
W piątek dostałem odpowiedź ze starostwa w sprawie odrolnienia części działki .
Otóż okazuje się że nie ma takiej potrzeby , klasa gruntu jest taka że można się budować a tylko potem zgłosić faktyczną powierzchnię jaka uszczupliło się to ...pastwisko :D

Staszek budowniczy
22-02-2007, 19:36
Byłem dzisiaj w gminie.
Pani urbanistka jak się okazało jest od tygodnia na urlopie.
Więc moje nowe WZiZT jest opóźnione o tydzień :evil:

Staszek budowniczy
25-02-2007, 15:36
Dzisiaj byłem na działeczce ( znowu , bo jeżdżę tam co 2 dni) i uzgodniłem już z gosciem niwelację terenu. Czyli: nawieziona ziemię wyrówna i rozplantuje humus - tak z 10 metrów przed planowanym domem by robotnicy nie włazili już na przygotowana powierzchnię pod ogród

Staszek budowniczy
27-02-2007, 18:00
Był dzisiaj uzgodniony wcześniej sprzęt do niwelacji terenu . Jednak leje a podłoże jest nasiakniętę wodą ze po 5 minutach zdecydowaliśmy że zrobimy to za tydzień, dwa :evil:

marek.bu
02-03-2007, 18:11
Dzis podpisalem akt notarialny i stalem sie wlascicielem dzialki budowlanej!!! :D :D

Mamy (rodzinka) zamiar budować wlasnie miodowy miesiac w wersji I z garazem. Bedzie mi milo sledzic postepow w budowie.

Staszek budowniczy
04-03-2007, 11:00
W piatek byłem znowu w gminie po nieszczęsną zmianę WZiZT.
No i pani urbanistka od 3 tygodni nie pojawiła się w pracy :evil:
Pogoniłbym babsko batem , jak nie chce się kobicie pracować to niech spieprza z pracy i da stanowisko takiej osobie której się chce i może .
Najpierw urlop, teraz niby choroba - panie w gminie psocza na nią że lewus i wogóle

Staszek budowniczy
08-03-2007, 17:40
Dostałem w końcu nowe warunki zabudowy.
Sąsiedzi mi podpisali odbiór więc jutro dostanę wpis o uprowawomocnieniu się i zanoszę do starostwa.

Na rynku materiałów budowlanych tragedia . Zamówionego materiału nie mam , szybko próbuję coś załatwić

Staszek budowniczy
09-03-2007, 15:35
Uprawowomocnioną decyzję zaniosłem dzisiaj do starostwa . Ponoć w ciągu tygodnia dostanę pozwolenie na budowę :D .
Także dzisiaj w energetyce załatwiłem tymczasowy prąd , na docelowy musze poczekać około 2 miesięcy.
Na dzisałce dalej powódź , zresztą wszędzie tak jest . W sumie to od października jest taka pogoda że nie tygodnia bez 2,3 dni bez deszczu . Od poniedziałku zapowiadana jest super pogoda więc może na następny tydzień zniweluję działeczkę :D

Staszek budowniczy
12-03-2007, 17:44
Dostałem pozwolenie na budowę - zadzwoniła pani ze starostwa i poinformowała mnie że jest do odebrania jutro.
Kupiłem ponadto 1500 bloczków betonowych na fundament.

Jutro idę do banku załatwiać kredyt

Staszek budowniczy
18-03-2007, 12:58
2 dni temu chciałem wyrównac działkę .
Niestety , tam gdzie ściągnąłem humus zrobiła się niecka a w niej sporo wody.
Tak więc w poniedziałek ściągam pompę , odpompuje sobie wodę z niecki a sama nieckę zasypię już ziemią z wykopów i położę na nią ściągniety wcześniej humus.

Może nauczy ,mnie ktoś wklejania zdjęć to powklejam zdjęcia.
Uprzedzam - jestm antytalenciem komputerowym :D

Staszek budowniczy
18-03-2007, 13:07
W komentarzach padło trochę pytań na które odpowiadam.
Co do kosztów fundamentów: mam juz bloczki betonowe -kupiłem je po 3 PLN netto. Mam ich 1 500.
Szacuję fundamenty ( na gotowo) na około 13 000 - 15 000PLN.
Co do ścian.
Niestety , ale do tej pory nie mam jeszcze materiałów. Chcę budować z Ytonga 36,5 cm scianę jednowarstwową ( odmiana 400).
Ale czy to będzie ten materiał nie wiem - może zamienię na ceramikę poryzowaną . Wszystko zalezy teraz od tego co dostanę.
Na obnizki cen nie ma liczyć . Siedze trochę w budownictwie i widze te tysiace inwestycji typu fabryki, centra handlowe itp.
To one ściągają 99% materiałów z rynku a inwestycje dopiero sie zaczynają .
Więc taki bum może potrwać jeszcze z 4-10 lat.
A ceny po powiedzmy 2 latach nie wróca do tych z 2006 , niestety.

Oceniam w miare realnie wybudować i wprowadzić się do swojego domku za max 200 000 PLN. W sumie mocno podrożała ciężka budowlanka . Materiały do wykańczania domu sa w dużym wyborze więc konkurencja robi swoje .

Staszek budowniczy
21-03-2007, 18:07
Wczoraj z moim kierownikiem budowy robiłem kosztorys dla banku.
No i wyszło że domek będzie mnie kosztował około 224 000 PLN.
Z tym że w tym kosztorysie są już ogrodzenia , kuchnia , łazienka , prace ogrodowe ( cirka 8 000PLN) itp.
Prócz tego w tym kosztorysie umieściliśmy także takie rzeczy jak koszt projektu, papierologia.
Standart określilismy jako średni - np. średni koszt czegoś co będzie leżało na podłodze ( płytki ceramiczne, panele) określilismy na 50 PLN/m2
W kosztorysie są takie pozycje jak malowanie ścian ( 2 500 PLN) itp.
Podczas "krojenia" cen doszedłem do ceny 191 000 PLN .
Więc teraz w miare realnie oceniam że za około 240 000 PLN wprowadze sie na gotowo do domku.
Najwiekszy koszt ( nieuwzględniony) to jest 17 000 PLN za kominek kaflowy .

Mistic_2005
21-03-2007, 21:14
W komentarzach padło trochę pytań na które odpowiadam.
Co do kosztów fundamentów: mam juz bloczki betonowe -kupiłem je po 3 PLN netto. Mam ich 1 500.
Szacuję fundamenty ( na gotowo) na około 13 000 - 15 000PLN.
Co do ścian.
Niestety , ale do tej pory nie mam jeszcze materiałów. Chcę budować z Ytonga 36,5 cm scianę jednowarstwową ( odmiana 400).
Ale czy to będzie ten materiał nie wiem - może zamienię na ceramikę poryzowaną . Wszystko zalezy teraz od tego co dostanę.
Na obnizki cen nie ma liczyć . Siedze trochę w budownictwie i widze te tysiace inwestycji typu fabryki, centra handlowe itp.
To one ściągają 99% materiałów z rynku a inwestycje dopiero sie zaczynają .
Więc taki bum może potrwać jeszcze z 4-10 lat.
A ceny po powiedzmy 2 latach nie wróca do tych z 2006 , niestety.

Oceniam w miare realnie wybudować i wprowadzić się do swojego domku za max 200 000 PLN. W sumie mocno podrożała ciężka budowlanka . Materiały do wykańczania domu sa w dużym wyborze więc konkurencja robi swoje .

Staszek dzięki za odpowiedź.
Życzę powodzenia i zmieszczenia się w tej kwocie, którą zakładasz.
Ja teraz coraz "trzeźwiej"patrzę na budowę mojego MIODOWEGO MIESIĄCA i nic pozostaje mi pogodzić się z kwotą znacznie większą niż liczyłem.

Dziś przeczytałem, że podała informacja TVN 24 że UOK wszczął postepowanie wyjaśniające w sprawie "zmowy cenowej budowlańców" może te cholerne ceny stana w końcu w miejscu bo niedługo to tylko markety będą sie budowały.

Czyli stan zero będzie cię kosztował 15 tys. zł???


Staszek czy coś zmieniłeś w projekcie???

------------------------
Pozdrawiam

Staszek budowniczy
24-03-2007, 11:55
Cały tydzień tylko lało i lało.
Próbowałem przygotować jakoś działkę pod przywóz bloczków betonowych na fundament-mieli najpierw przywieźć wnajbliższy wtorek ale przełożyłem na piątek i hurtownia zaczyna sarkać
Z przygotowania, utwardzenia terenu na razie nici , tylko uplastyczniam grunt i robię błocko . Wstrzymuje więc na około 2 tygodnie wszelkie prace ziemnie, musi zacząć się sezon wegetacji roślin a wtedy błyskawicznie gleba na tyle obeschnie że bedzie można cos na niej robić :evil:
Jak zaczęła mi hurtownia sarkac o bloczki to.....wkurzyłem sie i poszukałem bezposredniego producenta koło mojej budowy . I znalazłem go oddalonego o około 5 km. od budowy .
Zamówiłem bloczki na fundament z dostawą na pod koniec kwietnia. A najlepsze to to że: w hurtowni miałem zapłacić 3 PLN netto za bloczek a tutaj płacę .....2,7 PLN brutto z dowozem - oszczędziłem prawie 1 500 złociszy :D
Co do ścian zewnętrznych to tragedia- nie mam jeszcze materiału choć był zamówiony - ale błędy w hurtowni spowodowały że nici z tego będą.Zmieniłem już hurtownię , szukam materiału . Axiom zaproponował mi Solbet ( 2 po Ytongu producent BK w Polsce) ale nie wiem kiedy go dostanę i w jakiej cenie. Wszystko się wyjaśni w poniedziałek.
Jutro mam spotkanie na działce z kierownikiem budowy i operatorem sprzętu do wyrównywania terenu, jestem ciekawy co on powie , kiedy określi możliwość wejścia na działkę.
Poza tym w poniedziałek składam wniosek do DB o kredyt, mam już wszystkie potrzebne dokumenty .
mam własnych oszczędności 30 000PLN i musze szybko dostać ten kredyt bo teraz muszę wszystko kupować za gotówkę już w momencie kiedy pojawi się towar . Liczę na 1 transzę w 2 połowie kwietnia.
Co do kosztów budowy - nawet nie staram się już przewidziec ile bedzie to wszystko kosztowało, ceny galopuja niemiłosiernie. I wybieram nie to co chcę ale to co w danej chwili jest lub będzie dostępne.
Lata komunizmu wróciły :evil:

Inna sprawa to papiery potrzebne na budowanie się. Istna paranoja , by sie budować , by wogóle rozpocząć budowanie 1 osoba w rodzinie powinna się zwolnić z pracy i zająć tylko załatwianiem papierków.
Byłem wczoraj w ZE - mój wniosek o prąd na budowe leżał 3 tygodnie i dopiero wczoraj , przy mnie , pan wypisał warunki z którymi , a jakże , musiałem pojechać 10km do rejonu energetycznego , do monterów którzy okreslili kiedy i za ile przyłączą. Przy czym muszę pojechać jeszcze raz do ZE by coś tam podpisać. Jak juz przyączą łaskawię to znowu musze udać się do ZE i podpisać umowę na dostarczenie prądu.Czyli w sumie od momentu decyzji o budowaniu tylko w 1 urzędzie musiałem być chyba z 9 razy . A jeszcze mnie czeka załatwianie ( już załatwiam) przyłącza na prad docelowy - tak z 5 wizyt :cry:
Teraz tylko jeszcze gaz i woda czyli powiedzmy sobie z 10 wizyt w urzędach i mozna spokojnie usiąść przed kominkiem z lampką winka . Usiąść jeżeli do tego czasu nie umrę ze starości lub złości. Choć nie- powiedziałem sobie że jezeli nie można ominąć tej papierologii to muszę ja polubić. I staram się jak mogę ale za cholere nie umiem tego polubić , choc już nie denerwuję się tak jak na początku :D

Staszek budowniczy
24-03-2007, 19:43
Wkleję kilka zdjęć .
Na poczatek pokażę jak wygląda moja działka przed i podczas zbierania humusu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb3ab20fac8222a3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28579fc226b5afc2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f19040186edd1395.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f19040186edd1395.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f19040186edd1395.html

Staszek budowniczy
08-04-2007, 13:29
Znowu minęło kilka dni , w sumie niewiele do pisania na razie.
W najbliższą środę podpisujemy kredycik w Deutche Banku ( 200 000 we frankach) , pieniądzory obiecane są na najbliższy wtorek.
W środę także ptzyjeżdża już spychacz i powoli niwelujemy działeczkę pod fundamenty .
Więc w najbliższym tygodniu do załatwienia: geodeta, prąd, woda .
A - najważniejsze - także w środe idę do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zgłosić rozpoczęcie budowy .

Powoli zaczyna się robić ciekawie

Staszek budowniczy
09-04-2007, 19:07
Próba generalna wklejania zdjęć

Mój kierbud:
http://img239.imageshack.us/img239/3720/p3190020vt6.jpg

Staszek budowniczy
11-04-2007, 13:31
Dzisiaj idę podpisywać już ostatni świstek w banku a w poniedziałek po 1 transzę :D
Jutro i pojutrze będzie spychol niwelował teren pod budowę , jak wyglada teraz działka pokażę wieczorkiem jak wkleję zdjęcia. Na razie tragedia :evil: pozimowa , była woda jest błoto.
Dogadałem się także z geodetą, wytyczy mi budynek w najbliższy wtorek. Cena 600 złociszy .

Staszek budowniczy
16-04-2007, 08:38
Tak wygląda moja działeczka z przodu:
http://img204.imageshack.us/img204/9996/p222224140040te3.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/4078/333334140037jw9.jpg
Z tyłu jest jeszcze trochę pracy po podnoszeniu .
Te zwały ziemi to ściągnięty humus :D
W czwartek będę miał juz prąd i PRAWDOPODOBNIE wytyczone przez geodetę fundamenty

Staszek budowniczy
28-04-2007, 16:39
W tym tygodniu byli z energetyki i mam juz prund :D
http://img120.imageshack.us/img120/3589/p00000ta1.jpg


Dzisiaj dowieźli mi bloczki na fundament , są sliczne :D
http://img120.imageshack.us/img120/12/p4pr4.jpg
http://img120.imageshack.us/img120/9164/p5ux7.jpg

Także w tym tygodniu dostałem juz deski na szalunki oraz na drewutnie ( drewutnia na drewno kominkowe będzie później a teraz to będzie szopa dla budowlańców)
http://img120.imageshack.us/img120/6674/p2wt2.jpg


Mam już cały materiał na ściany , cały dach .
Muszę jeszcze załatwić drewno na więźbę ale uczciwie na to pracuję.

Te bloczki kupiłem za 2,70 brutto za sztukę z przywozem.
Dzisiaj dowiedziałem się że gdybym zamawiał teraz to musiałbym zapłacić 3 złote netto + dowóz .

O materiale i cenach na pozostałe materiały jakie mi dowiozę będę pisał wtedy jak je zobaczycie na zdjęciach .

Staszek budowniczy
03-05-2007, 13:15
Byłem wczoraj wieczorkiem na działce na spotkaniu z geodetą.
Jutro wytyczy mi budynek . Co do kopania fundamentów to mój kierbud pogada z operatorem koparki i chyba już do środy będe miał wykopany dół pod fundamenty.
Martwi mnie trochę wysoki poziom wód gruntowych ale jakoś dam sobie radę- wybuduję studnię chłonną i będę pompował .

No i podlałem wczoraj warzywnik , może coś wyrośnie .

Staszek budowniczy
04-05-2007, 19:48
Mam wytyczony już budynek. W następnym tygodniu będą kopać fundamenty ( środa-czwartek).
Geodeta wziął 600 złociszy.

Jutro przyjedzie dachówka , hurtownia stawia pod scianą i każe zabierać .
Dobrze że wogóle jest . Za dachówke na cały dach zapłaciłem przawie 15 500PLN.
Jest ro Roben S w kolorze kasztan. Wielkość dachu to 156 m2.

Jutro wkleję następne zdjęcia

marek.bu
04-05-2007, 20:20
Jutro przyjedzie dachówka , hurtownia stawia pod scianą i każe zabierać .
Dobrze że wogóle jest . Za dachówke na cały dach zapłaciłem przawie 15 500PLN.
Jest ro Roben S w kolorze kasztan. Wielkość dachu to 156 m2.



Witam!!

Czy miodowy miesiac moze byc pokryty dachówka - nie jest on zbyt plaski?? W projekcie przewidziana jest blachodachówka. Czy robileś jakąś zmiane co do tego??
Pozdrowienia

Staszek budowniczy
05-05-2007, 19:29
Co do pytań- proszę wpisywać się do komantarza do dziennika :D .
Nie , nie robiłem żadnych zmian. Rozmawiałem z przedstawicielem Robena i ten zalecił mi jedynie aby folię dać na większą zakładkę . No i zwiększyłem przekroje krokwi , w sumie zwiększyłem całą więźbę .

Dzisiaj przywieźli mi własnie dachówkę i część materiału na ściany. To załadunek na hurtowni ( pilnowałem by był "delikatny")
http://img238.imageshack.us/img238/8690/p7wk6.jpg

To juz rozładunek na działce
http://img413.imageshack.us/img413/9639/p8xn2.jpg

Dostaliśmy ( ja i żonka :D )od sąsiadów 70 sadzonek truskawek
Tutaj moja żońcia podczas sadzenia truskawek
http://img413.imageshack.us/img413/4961/p9kk5.jpg

A tutaj same już sadzonki
http://img413.imageshack.us/img413/6447/p10wn2.jpg


W poniedziałek będzie dowóz pozostałej części materiału na ściany zewnętrzne ( na wewnetrzne jeszcze nie mam - w drodze)

Staszek budowniczy
06-05-2007, 17:02
To moje dachówki.
Na razie na posesji sąsiada czekają na swoją kolej :D
http://img105.imageshack.us/img105/3140/p11zf0.jpg

Staszek budowniczy
07-05-2007, 19:41
Dzisiaj dowieźli następne 10 palet Porotherma.
Miałem juz w tym tygodniu robic fundamenty ale zapowiadają ulewy od jutra więc z moim kierownikiem budowy zdecydowalismy że rozpoczniemy budować za tydzień.
Ponoć 4 dni ma lać jak z cebra. Szkoda wykopów ...

Staszek budowniczy
10-05-2007, 20:38
Nie mogę się doczekac soboty...
Bo w sobotę przyjedzie kopara i zaczynam wykopy pod fundament .
Na pewno wkleje zdjęcia .
Obym w sobotę mógł napisać : Zaczęło się... :D

Staszek budowniczy
13-05-2007, 08:10
No i zaczęło się :D :D :D
Wczoraj kopara wykopała mi dół pod dom .
To pierwsze łopaty ...
http://img96.imageshack.us/img96/3908/p13lb1.jpg

To mój kierbud ustawia głębokośc kopania
http://img96.imageshack.us/img96/9292/p14oh1.jpg
Cały wykop nie jest głęboki , ma 80-90 cm . Na to wysypię 20cm piachu , ubiję to i dokładnie wypoziomuję a dopiero na to wyleję ławy . Rzecz jasna po położeniu folii . Robię to też po by całe podłoże pod dom miał jednakowy poziom i jednolicie ustabilizowany grunt .Cały dom będzie wystawał około 80cm ponad poziom gruntu , będzie obsypany ziemią więc problem posadowienia poniżej granicy przemarzania jest załatwiony .

Wczoraj zaczęli robić mi szopę na drewno kominkowe ( drewutnię), wiadomo że na razie będzie budowlańcom służyła jako szatnia i skład na ich narzędzia.
Muszę tylko lekko oszlifować deski i zabezpieczyć je . Kupiłem wczoraj szlifiereczkę i drewnochron , W następnym tygodniu oszlifuję z zewnątrz dechy i pomaluję je .
http://img96.imageshack.us/img96/9943/p15kb8.jpg

Powoli zaczynam robić porządek z tyłu ogrodu , miałem tam sajgon z powodu podnoszenia działki . Tak to wyglądało w marcu...
http://img227.imageshack.us/img227/3150/p18yo4.jpg
http://img227.imageshack.us/img227/9079/p19kx9.jpg

A tak zaczyna już wyglądać:
http://img96.imageshack.us/img96/1456/p16su8.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/4208/p17ch1.jpg
Poświęciłem na to sporo czasu jeżdżąc popołudniami i wieczorami na taczce.. To jest 1/3 ogrodu . Co prawda mam jeszcze około 1 700m2 ziemii za ogrodzeniem ale kto to by obrobił w przyszłości . Zostawiłem tak około 1 200m2 ogrodu - wystarczy :-?

Staszek budowniczy
13-05-2007, 09:25
Muszę napisać tutaj o pomocy. Mam wspaniałych sąsiadów którzy OD SAMEGO POCZĄTKU mi pomagają we wszystkim co tylko możliwe :D . Brałem od nich prąd ( rzecz jasna się rozliczyłem :) ) jak pompowałem wodę . Biorę wodę do podlewania warzywniaka . Sąsiad sam z siebie przeorał mi nieurzytki za płotem by ładnie wyglądało . Sąsiadka wspólnie z małżowinką zakładała nam warzywniak , dała 70 sadzonek truskawek , 21 sadzonek kapust itp. Wspólnie z sąsiadami zrobilismy sobie już 2 grille :D . Rzecz jasna ja z sąsiadem wyp......śmy ze 3 flaszeczki jako wkupne ( znaczy się flaszeczki postawione , sąsiad sobie polewał z flaszeczki a ja piłem colę itp- wiadomo, wrócic trzeba samochodem itp....) . Na posesji sąsiada przechowuję całą dachówkę , stal i inne łatwo chodliwe materiały . Jeżeli to się nie zmieni to mam SKARB a nie sąsiada.

Co innego moi rodzice :cry: - od poczatku nie akceptowali mojego budowania więc zupełnie się budowa nie interesują :cry: . Podczas naszych spotkań budowanie to temat tabu . Żadnego zainteresowania, żadnych pytań , tak jakby temat nie istniał. Moja teściowa , jak przyjechała na Śląsk to była z 3 razy na pobojowisku ( bo jeszcze to było pobojowisko- patrz zdjęcia powyżej) , cieszyła się że jej zięć z córką się wybudują a moi rodzice... :evil: Rodzinka specjalnie dzwoni do nas dowiadywać się jak tam sprawy na budowie biegną , Edek -mój super szwagier :D ciągle sie pyta czy w czyms już nie pomóc a moi rodzice się zasklepili w swojej skorupie..
Ech , jak czytam jaką inni mają pomoc ze strony rodziny to jak widzę pomoc dla mnie ze strony mojej rodziny to aż mi się czasami łzy do oczu cisną . Musiałem w końcu to z siebie wyksztusić . :oops:

Staszek budowniczy
17-05-2007, 06:36
Byłem wczoraj na budowie.
Cały dzień lało i w wykopie wody po łydki. Nie dość że mam mokry teren to jeszcze ten deszcz :evil: . Cały wczorajszy dzień wypompowywali mi wodę ale w tym czasie skręcali też zbrojenia więc w sumie robota posuwa się do przodu . Beton z pompą zmówiony na wtorek .
Przy okazji wykopów okazało się że pod częścią domu jest glina a pod częścią gruboziarnisty piasek . Kierbud chce aby projektant i konstruktor szybko wypowiedzieli się co do posadowienia i ewentualnych zmian , powiekszenia, usztywnienia, dodatkowego uzbrojenia ław fundamentowych. Dzisiaj mamy dostać od projektanta odpowiedź, pojadę do niego i niech mi to wpisze w dziennik budowy.
Dmucham na zimne ale nie chcę z powodu ewentualnych różnic w osiadaniu budynku by pękały mi posadzki i ściany :-?

Staszek budowniczy
19-05-2007, 17:03
Ławy mają być szersze o 10 cm , dodajemy także po 2 druty w zbrojenie.
Teraz coś o mojej ekipie ( mam nadzieję że to będą czytać :-? ) . Mam po prostu szczęście - na serio . Cokolwiek sie dzieje u mnie na budowie to wszystko jest przemyslane i celowe. Szef firmy i kierownik budowy zarazem jest FACHOWCEM przez duże F :D . Mam nadzieję że za kilka dni , tygodni dalej będę tak o nich pisał.
Teraz może kilka zdjęć z przebiegu budowy.

To jest zakładanie tablicy informacyjnej - zwróćcie uwagę że szczególny podnośnik :)
http://img341.imageshack.us/img341/5271/p20od8.jpg

Jak pisałem to ostatnio padało jak cholera i na budowie pojawiło sie błoto po kolana :evil: więc aby móc się przebrać i dojść wogóle do "szatni" zrobili z łamańca dolomitowego dróżkę:
http://img341.imageshack.us/img341/7403/p21wc2.jpg

Tutaj jest zagęszczenie terenu dolomitem ( około 30cm) pod ławy:
http://img341.imageshack.us/img341/6563/p22yw7.jpg

Tak jak pisałem , wszystko jest robione z poziomicą itp...
http://img341.imageshack.us/img341/803/p23tl7.jpg

To część ekipy robiąca ławy..
http://img341.imageshack.us/img341/8469/p24yy5.jpg

Kierownik budowy, pan Jarek nadzorujący swoich pracowników:
http://img341.imageshack.us/img341/1635/p25hq2.jpg

Beton będzie lany w najbliższy czwartek :D

Staszek budowniczy
19-05-2007, 21:25
Na komentarzu padło pytanie jak dużą mam działkę - niewielką , 3 270m2 :D

Staszek budowniczy
23-05-2007, 14:37
Ławy pozbijane, druty (uzbrojenie) podwieszone . Jutro lejemy beton . :D
Qrde, jak się cieszę :D

Staszek budowniczy
31-05-2007, 16:20
Jutro powklejam zdjęcia z lania betonu na ławy.
W poniedziałek dalsza część robienia fundamentów :D

Staszek budowniczy
17-06-2007, 11:55
Długo nie pisałem ale w międzyczasie dużo się działo ,tak jak i na budowie tak jak i w moim życiu zawodowym.
Zmieniłem pracę , rzecz jasna na lepszą i lepiej płatną :wink:

Wracam do budowy . Ławy fundamentowe są już wylane , fundamenty także stoją . Wklejam kilka fotek które najlepiej opowiedza co i jak.

http://img265.imageshack.us/img265/3364/p26re7.jpg
to ogólny "wgląd " w to czego zaraz nie bedzie widać i chyba nigdy już ani ja ani następne pokolenie nie zobaczy


http://img514.imageshack.us/img514/9021/p27cv5.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/3313/p28fn1.jpg


http://img124.imageshack.us/img124/9830/p29av0.jpg
lanie betonu ciąg dalszy


http://img258.imageshack.us/img258/3153/p30lu8.jpg
niepotrzebna strata pieniędzy :D :wink:

http://img525.imageshack.us/img525/5369/p31wi5.jpg
ogólny widok ław po wylaniu .


Wylałem 17 kubików betonu-koszt to prawie 4 800 złociszy .

W najbliższym tygodniu wkleję zdjęcia zrobionych fundamentów . Niestety ale nawaliłem i nie naładowałem baterii do aparatu fotograficznego więc z fotek były nici.
Warzywka rosną sobie, niektóre jak na mój gust to zbyt wolno ale trudno - w sumie to ziemia leżała odłogiem chyba z 15 lat , bez nawożenia itp. W każdym razie swoje rzodkiewki juz jemy :D

Staszek budowniczy
19-08-2007, 20:02
http://img523.imageshack.us/img523/1467/p32dt1.jpg

Staszek budowniczy
19-08-2007, 20:12
Długo nic nie pisałem ale musicie uwierzyć- nie miałem czasu.
Wkleję teraz kilka zdjęć byście zobaczyli co sie na budowie w tym czasie działo....


http://img357.imageshack.us/img357/9278/p33kw7.jpg


http://img503.imageshack.us/img503/1426/p34kz4.jpg

http://img526.imageshack.us/img526/1936/p35rs9.jpg

http://img520.imageshack.us/img520/6683/p36gb2.jpg

http://img530.imageshack.us/img530/6014/p38vs0.jpg

http://img527.imageshack.us/img527/7130/p39fx6.jpg


http://img401.imageshack.us/img401/5333/p40hg9.jpg


http://img524.imageshack.us/img524/1189/p41uf4.jpg


http://img528.imageshack.us/img528/1473/p42vc2.jpg


http://img261.imageshack.us/img261/2500/p43ic5.jpg


http://img444.imageshack.us/img444/2747/p44xv1.jpg


Oczywiście prace sa posuniete znacznie - jutro porobie nowe zdjecia i wkleje je....

Staszek budowniczy
16-09-2007, 19:55
Czas na powklejanie nowych zdjęć .
Od ostatnich zdjęć minęło trochę czasu i na budowie też się pozmieniało. Niestety , moją ekipę też dotknął problem z ludźmi - było w pewnym momencie 6 osób ( bez kierownika ) na budowie , pozostało 3 ( bez kierownika) . Pomimo tego robota idzie jakoś do przodu . Najważniejsze dla mnie to to że wszystko robią tak jak należy . Wolno ale dokładnie :D

Staszek budowniczy
16-09-2007, 20:12
http://img117.imageshack.us/img117/1796/44qm2.jpg

Staszek budowniczy
16-09-2007, 20:16
http://img131.imageshack.us/img131/426/45fn8.jpg

http://img117.imageshack.us/img117/7826/46rw2.jpg

http://img409.imageshack.us/img409/6852/47gv4.jpg

http://img265.imageshack.us/img265/2018/49sd9.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/7482/50qe9.jpg

Staszek budowniczy
16-09-2007, 20:53
Dalsze zdjęcia...


http://img403.imageshack.us/img403/3598/51mg2.jpg

http://img508.imageshack.us/img508/9586/p45gc8.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/7658/p46ix3.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/6686/p47ie9.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/938/p48hu5.jpg

Staszek budowniczy
23-09-2007, 09:10
Wczoraj na budowie odbyła się mała uroczystość - tzw. wiecha :D
Nie będę wklejał zdjęć z imprezki ale za to wkleję kilka ogólnych zdjęć z procesu budowy .

Dom jest już przykryty folią , od poniedziałku zaczynają kłaść dachówkę. W poniedziałek przyjeżdża pani Kasia z Banku na wizytację i robimy następną transzę kredytu.
15 października przywożąi już okna , drzwi do garażu i drzwi wejściowe , do tego czasu muszę mieć już dach kompletny . Potem wchodzę ze szwagrem i robimy elektrykę a następnie z sąsiadem , panem Edkiem jedziemy z tynkami wewnętrznymi. Robimy ( znaczy on robi a ja jako pomagier tylko czyli przynieś, wynieść , pozamiataj..) tynk wapienno cementowy a na to chyba potem gładź gipsowa.
W projekcie są ściany z karton gipsu ale z małżowinką zdecydowaliśmy że chcemy mieć zwykłe, murowane


Taki jest ogólny widok na nasz przyszły dom - już widać jaki będzie choć jeszcze jest bez dachówki:

http://img206.imageshack.us/img206/2567/53lk3.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/3999/54lq8.jpg

http://img146.imageshack.us/img146/598/55md6.jpg

http://img169.imageshack.us/img169/4677/56zm6.jpg


Moje ściany wewnętrzne
http://img169.imageshack.us/img169/4097/59ik7.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/289/60pz4.jpg


Komin w pomieszczeniu gospodarczym
http://img169.imageshack.us/img169/9708/62tu2.jpg

http://img169.imageshack.us/img169/6114/63ba4.jpg


Słup robiony na gotowo w ganku , przed wejściem

http://img295.imageshack.us/img295/4839/65hp8.jpg


No i ostatnie dzisiaj zdjęcie, koniecznie z opisem: ten gościu w środku to ...ja :oops: , po lewej to pan Edek - najlepszy sąsiad pod słońcem a prawej to Michał , jego zięć - najlepszy sąsiad pod słońcem . Chłopak pracowity i uczynny jak cholera :D
http://img295.imageshack.us/img295/6239/66wo5.jpg

Staszek budowniczy
02-10-2007, 07:31
Powoli powstaje już dach .
Oto kilka zdjęć z tego procesu ;

http://img441.imageshack.us/img441/5793/67ne7.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/5929/68xj4.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/999/69re6.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/7224/70fe9.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/179/71ti7.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/3319/72ob0.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/1838/73gd5.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/7823/74eb4.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/2224/75ne3.jpg

http://img441.imageshack.us/img441/5774/76ie9.jpg

Są to zdjecia sprzed kilku dni . Niestety w tym tygodniu ekipa idzie na inna budowę wyciągać kominy :evil: - trochę mnie to denerwuje ale przynajmniej kierownik uczciwie to powiedział . Sam będzie u mnie na budowie i murował w tym czasie klinkierem kominy więc czas nie bedzie całkowicie stracony .
15 października przychodza montować mi okna . Także 15 października powinni przyjść i zamontować drzwi wewnętrzne i garażowe . Zobaczymy :wink:

Staszek budowniczy
12-10-2007, 15:11
Na razie na budowie mało co się dzieje . Budowlańcy poszli na inna budowę 2 tygodnie temu , teraz tylko kierbud muruje kominy .
W poniedziałek przyjadą z montażem okien i drzwi wejściowych .
Prawdopodobnie także ekipa przyjdzie już dokańczać dach - za długo to trwa :evil:

Staszek budowniczy
13-10-2007, 18:55
Kierbud założył wczoraj wyłaz dachowy . Dobre i to.
Pokopałem sobie z żońcią na działeczce i przygotowałem już część ogrodu pod przyszłoroczny warzywniak . Chwasty rosną jak cholerka :D ale i warzywa w tym roku też mi obrodziły.
Jaka to niesamowita frajda jeść własne buraki, rzodkiewkę , marchewkę , kapustę itd,itd..... :D

Staszek budowniczy
17-10-2007, 19:11
Jutro powklejam zdjęcia okien :D i drzwi wejściowych.
Co prawda ekipa dalej się p........li z dachem :wink: ale w sumie to koniec budowy do stanu surowego zamkniętego . :D
Oglądam sobie teraz pogodę i mówią że od jutra załamanie pogody.
Trochę mi będzie szkoda ekipy na dachu ale trudno- była pogoda a robili gdzie indziej

Staszek budowniczy
26-10-2007, 06:16
He.
Miałem powklejać nowe zdjęcia ale jakos tak wyszło że dopiero jutro je porobię . Dach dalej nie skończony :evil: . 2 miesiące bawią się z dachem. Co prawda ponad miesiąc robili gdzie indziej .

Staszek budowniczy
16-12-2007, 18:19
Oj, od dawna już nic nie napisałem a działo, sie działo.
W końcu budowlańcy poszli sobie choc juz raz musiałem ich do poprawki wzywać - przeciekał komin. Ale jak miał n ie przeciekać jak silikon położono na mokry i zimny komin.
W chwili obecnej robią mi się już ściany i sufit.
Mam juz zrobione posadzki i C.O.
Przez prawie 3 tygodnie nocowałem na budowie pilnując kaloryferów i pieca.
W chwili obecnej leżą sobie kaloryferki i piec w u sąsiada.

Oto kilka nowych fotek z tego okresu:

http://img140.imageshack.us/img140/8808/78ky3.jpg

Staszek budowniczy
16-12-2007, 18:28
Fotek ciąg dalszy:

http://img140.imageshack.us/img140/9596/79tx3.jpg


http://img140.imageshack.us/img140/8983/80pr9.jpg
Tak wygląda w sumie dom z ogrodu

http://img140.imageshack.us/img140/7415/81mh7.jpg


http://img140.imageshack.us/img140/8818/82tc6.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/7067/83nm5.jpg
Moja "koza"Jotula :D

http://img140.imageshack.us/img140/8779/84ul7.jpg
Idok w nocy na ogień

http://img140.imageshack.us/img140/3617/85ct1.jpg


http://img140.imageshack.us/img140/7189/86aq5.jpg
Komin od strony pokoju

http://img140.imageshack.us/img140/7383/87wj0.jpg
Robienie schodów wejściowych - tutaj sie okazało że wykonawca dolicza sobie za zrobienie schodów osobno :evil:

http://img140.imageshack.us/img140/6571/88nl6.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/3383/89cz0.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/2284/90hc0.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/97/91gf1.jpg

Staszek budowniczy
16-12-2007, 18:39
Zdjęcia dalsze...

http://img140.imageshack.us/img140/1124/92ku4.jpg


http://img140.imageshack.us/img140/7248/93fk8.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/3476/94tt3.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/7088/95tf3.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4434/96dp4.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/2541/97jm7.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/133/98bd6.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4444/99za4.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/9652/100yh5.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/9429/101it0.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4324/102hf8.jpg
Dom obsypany ( fundamenty) nabiera w końcu normalnej formy. Niestety ale moja ekipa budowlana zeszła z budowy dopiero około 15 listopada a jak wiecie od tego czasu jest brzydka deszczowa pogoda więc z resztą wyprofilowania terenu wstrzymuję się do późnej wiosny . Do czasu kiedy na działkę będzie mógł wkechac sprzęt i nie uplastyczni przy tym terenu :wink:

http://img140.imageshack.us/img140/5858/104nb2.jpg
Tak wygląda docieplenie stropu.......
Na stropie jest w niektórych miejscach 35cm wełny. W niektórych tzn w salonie bo wszędzie indziej jest 20cm. :D
Jak będzie zimno to dołożę wszędzie po 15 cm wełny. Ale to dopiero po 1 pełnym sezonie grzewczym czyli tak za 2 lata