PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie blaszanego garażu.



Vein
29-08-2006, 23:09
Witam!!

Mam pewien problem, dostałem blaszany garaż "w spadku", zostanie on przeniesiony na nową działke (gdzie powstaje całoroczny dom mieszkalny). Przy okazji przeniesienia, chciałbym ocieplić ten garaż. Z tego co wiem, jest to konstrukcja w pełni metalowa (dach oraz ściany). Chciałbym to ocieplić po to, by zimą móc coś zrobić przy aucie gdy się zepsuje, oraz po to by latem się nie gotować jak w saunie. garaż byłby ogrzewany "okazjonalnie" kozą.
Zastanawiałem sie, czy ocieplenie 5 cm styropianu od zewnątrz(ściany i drzwi) i od wewnątrz(sufit) będzie wystarczające. Od zewnątrz ocieplenie byłoby przyklejone pomiędzy listwami drewnianymi przykręconymi do konstrukcji a nastepnie na to zostałaby położona szalówka bądź tynk, na suficie byłoby to tylko przyklejone (ewentualnie tak jak na zewnątrz i zamiast szalówki płyty GK).
Może coś mi doradzicie ?

Dodatkowo będzie się znajdował tam kanał, mam 195 centymetrów wzrostu, czy kanał głębokości 190 cm nie będzie zbyt głęboki ? do tego 3,4 metra długości i 90 cm szerokości.

Pozdrawiam

Vein

Patos
30-08-2006, 06:58
Co do głębokości to jeżeli warunki gruntowe pozwalają to im głębiej tym lepiej, paletę lub dwie zawsze można położyć na dnie, gorzej jest coś robić zgiętym w pół.
Jeżeli możesz to zrób nawiewy do kanału, aby był przewiew i suchy kanał.

malgoss
30-08-2006, 08:08
Dokładnie taki sam garaż mam zamiar postawić u siebie gdzie "blaszak" będzie konstrukcją którą na zewnątrz ocieplę wełną i na to deski "na zakładkę", oczywiście ze wszystkimi foliami itp. Od wewnątrz drewniane łaty, wełna, płyty, koza.

Vein
30-08-2006, 10:14
w garażu będzie wentylacja, więc i pewnie położe jedną rure wyciągową w kanale. nadal mam problem, czy 5 cm styropianu wystarczy na to by ogrzać kozą powierzchnie 24 metry kwadratowe do temperatury 15-20*C

malgoss
30-08-2006, 10:56
(...) czy 5 cm styropianu wystarczy na to by ogrzać kozą powierzchnie 24 metry kwadratowe do temperatury 15-20*C

Raczej nie :wink:
U mnie wstępnie przyjmuję 15 wełny na zewnątrz (miękka bo i tak układana w stelaż), 5 wewnątrz.

Vein
30-08-2006, 14:06
no to niestety drożej wyjdzie :/ i mi sie to nie podoba, bo i koszta będą znacznie większe.. ale jeszcze posprawdzam, policze, może akurat gdzies okazyjnie się kupi materiały.