PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zakończyć kanał dymowy od kominka?



Rav
30-08-2006, 09:40
Witam,
Od ponad roku użytkuję kominek. Jest on podłączony do kanału dymowego zrobionego z kamionki, przekrój kwadratowy wewnątrz 18x18 cm. Komin ma ponad 7m wysokości, więc ciąg jest ogromny.
Kanał ten zakończyłem u góry zwykłym daszkiem z blachy, żeby nieco osłonić przed deszczem i śniegiem.
Ostatnio rozmawiałem z dwoma osobami (niezależnie) które miały bogate doświadczenia w temacie(typu 20 lat budowy kominów, pieców kaflowych i kominków itp).
Obie te osoby zgodnie stwierdziły, że kanału dymowego od kominka u góry najlepiej nie zakańczać niczym! Kompletnie niczym! Kanał powinien być wysoki, o dużym przekroju i u góry całkiem otwarty!
Co Wy na to?

lukol-bis
30-08-2006, 09:50
Ja tak mam od 17 lat, z tym że komin ma ze 14m i wszystko jest jak najbardziej OK, ale jeżeli ten daszek już masz, jest wszystko OK, ciąg dobry, i estetyka zachowana, to go nie demontuj.

mocny8
01-09-2006, 12:55
z czapką cieplej

GL35
01-09-2006, 13:05
A czy przez daszek nie występuje zabrudzenie komina od zewnątrz spowodowane rozpuszczonymi przez deszcz sadzami?

bladyy78
01-09-2006, 13:19
Mi tez odradzono dawac cokolwiek zeby zadaszyc komin. Balem sie ze po kilku miesiacach od jego wybudowania bedzie stala w nim woda jednak wczoraj wykuwalem dziury pod wczystke i w kominie bylo sucho wiec otwarty komin to chyba nic zlego.