PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze Zawilce - historia pewnej budowy KOMENTARZE



tynia
30-08-2006, 12:04
Witam wszystkich i zapraszam do rozmowy na temat naszej budowy. Jeśli macie jakieś pytania lub porady, piszcie!

malmuc
30-08-2006, 13:57
Będziemy pytać, radzić i czego tam jeszcze zapragniecie.
Powodzenia!
Będziemy chyba iść równolegle z naszymi domkami :D

Żelka
31-08-2006, 17:58
Witajcie wśród budujących się! Ale mieliście przejścia z tym geodeta!
To dopiero początek i nie należy się zniechęcać. Budowa wymaga dużo czasu wolnego aby być przy wszystkim i aby wszystko i wszystkich kontrolować i dużo cierpliwości aby się z tym uporać...
Pilnujcie, pilnujcie bo to Wasz domek i macie do tego prawo, a jak wykonawcy zwietrzą, ze maja luz, to zaraz robią na skróty...Trzeba od razu z nimi wszystko umówić i spisać dobra umowę. Ważne są tez takie "drobiazgi" jak kto sprząta po wykonaniu pracy, trzeba to z nimi od razu ustalić, bo jak się okazuje, potem robią duże oczy, ze się tego od nich wymaga...
Na razie to poziomica, projekt i miara = chodzić za nimi i sprawdzać... :P
Ale uda Wam się na pewno, bo tutaj jeszcze nie bilo aby się komuś nie udało...Forumowicze na to nie pozwolą... :D :wink:

tynia
01-09-2006, 08:15
Serdeczne dzięki za wsparcie!!
Pierwsze doświadczenia z geodetą sprawiły, że do wykonawców mamy baardzo ograniczone zaufanie.
Na szczęście mąż przez cały wrzesień będzie na urlopie, więc nie spuści ekipy z oka 8)
Zeljka, Twoja ojczyzna jest przepiękna. Może uda nam się kiedyś tam pojechać na wakacje...

Żelka
01-09-2006, 08:19
Tynia, ja tez mam taka nadzieje, ze Wam sie uda tam pojechac, choc sama dawno nie bylam z powodow zdrowotnych (za daleka droga). Ale juz tesknie bardzo i ciagnie mnie coraz wiecej, wiec moze sie uda. :P

tynia
01-09-2006, 08:54
Tego Ci życzę!!!
Od dawna jesteś w Polsce? Pięknie posługujesz się naszym językiem.

Żelka
01-09-2006, 10:59
13 lat minelo. Paplac to ja umiem, tylko z pisaniem gorzej, ale na szczescie zawsze mozna skorzystac z "Worda", co czasami tez i robie. Jednak lenistwo mi ostatnio dokucza i uznalam, ze i tak mi wybacza, wiec czesciej pisze prosto z glowy... :D

Kowalik
05-09-2006, 15:45
Chętnie się poprzyglądam i trzymam mocno kciuki. My także bedziemy budować Zawilce (wprowadziliśmy więcej zmian) Niestety tkwimy jeszcze w paierologii ale ja mocno wierzę, że w tym roku uda mi się cosik jeszcze zacząc. Dlatego chętnie podpatrze co tutaj słychać.

Magda

tynia
05-09-2006, 16:48
Magdo, jakie zmiany wprowadziliście do swoich Zawilców?
Też macie wersję nr 2 z pokojem nad garażem?
Pozdr.
Marta

Kowalik
06-09-2006, 08:40
Cześc Marta,

też wybraliśmy projekt z pokojem nad garażem, z tymże powiększyliśmy garaż o drugie miejsce i automatycznie pokój nad garażem jest ogromny,
- zamieniliśmy miejscami kotłownię i przedpokój (wejście jest tam gdzie była kotłowania i odwrotnie)
- powiększyliśmy klatkę schodową (bo chcemy schody dwuzabiegowe i drewniane)
-przez powiększenie klatki schodowej mamy większą łazienkę na górze a
- na dole się wydłużył salon ( hmm w sumie nie wiem czemu , chyba dlatego że dom poszerzylismy o conajmniej metr )
- zamiana okien to już domena mojego męża (bo On je bedzie wstawiał wiec za bardzo tu nie ingerowałam)
Chyba o wszystkim napisałam. Tak naprawe przezaziłam się jak zobaczyła efemt zmian, w moich notatkach i bazgrołach wyglądały troche inaczej, ale okaże się w rzeczywistości. Wczoraj czytaliśmy wieczorem Wasz Dziennik i mocno trzymamy kciuki za Zawilce i gładką budowę. My jutro dopiero składamy uzupełnienia, więc nie wiem jak to bedzie, ale jestem optymistycznie nastawiuona że się uda zaczać jeszcze w 2006 :D
Czekam na dalsze losy z niecierpliwością i bacznie obserwujeMy.Ale się rozpisałam :D
Pozdrawiam, Magda

Kowalik
08-09-2006, 13:37
Czekam na zdjęcia "parteru" z niecierpliwościa. Cieszę się że plac robót wrze

Kowalik
15-09-2006, 10:53
rosną mury aż oko cieszą ... :lol:

Mice
23-10-2006, 15:30
Widzę, że prace postępują, ale zazdroszczę. Przymierzam się do Zawilcy również, stąd pytanie o materiał na ściany zewnętrzne bo w projekcie jest keramzyt a tutaj ceramika :) Skąd taka decyzja (sam mam tak zamiar zrobić ale jestem ciekaw co innymi powodowało :D )

tyniu
02-12-2006, 17:45
Witam
Właściwie od zawsze chciałem budować z ceramiki choć w świetle ostatnich cen zdecydowałbym się na Poromur Jopka lub Porotherm zamiast U220.

Kowalik
08-01-2007, 15:26
Czemu taka cisza????
Zdjęcia opisy poprosze!!!!!!!!!!!!!!
:roll:

Piotrek1
21-03-2007, 09:07
Tyniu,

jak miło spotkac następną osobę , która wybrała Zawilce. My mieszkamy od prawie dwóch lat w Zawilcach 1 ( gruntownie zmienionych w stosunku do projektu).

tynia
21-03-2007, 09:35
Witaj, Piotrku!
Gdzie można zobaczyć Wasz domek?
Masz może jakieś zdjęcia? Jak się mieszka? Jak urządziliście dom (chodzi mi głównie o kuchnię i łazienkę, bo tu mamy największe dylematy).

Pozdrawiam,
Marta

Piotrek1
21-03-2007, 09:40
W albumie, taki kwadracik z domkiem poniżej 8)

Uprzedzam, że na parterze kuchnia jest na miejscu gabinetu a łazienka na poddaszu na miejscu pokoju ( na miejscu łazienki jest garderoba) .Wspominałem o wielkich zmianach w projekcie :D

tynia
22-03-2007, 07:54
Piotrku, teraz pamiętam, widziałam już kiedyś Twój domek!
Z tego co widzę, faktycznie bardzo różni się od naszego, w którym w sumie niewiele się zmieniło w stosunku do oryginału.
Ależ ogromną macie łazienkę!

I czy mnie wzrok myli, czy zrezygnowaliście z wykusza?

Też planujemy podświetlane schody takimiż właśnie świetlikami jak u Was, bardzo nam się podoba takie rozwiązanie.

Jak się użytkuje domek? Po dwóch latach pewnie można już wiele na ten temat powiedzieć :)

Pozdrawiam,
Marta

Piotrek1
22-03-2007, 10:39
Marta,

tak, wykusza nie mamy ( mała działka , za blisko granicy)

Nie narzekamy, jeszcze jest wiele do zrobienia w środku no i na zewnątrz
Po świętach planujemy dokończyć ogrodzenie z brama przesuwna i furtka oraz wybrukować wjazd do garażu i drogę do domu oraz ogród z trawnikiem i dokończyć skarpę ze skalniakiem. W środku : balustrada na piętro, pokój dla młodszego syna i może meble do gabinetu, oraz dokończenie obudowy kominka czyli obłożenie kamieniem. Przydałby się tez nowy wypoczynek w salonie ( ale to by było 200% normy)

Mice
22-03-2007, 11:51
no ładnie ładnie idziecie, przynajmniej mam co żonie pokazywać jak będzie u nas wyglądało. Z pewnymi różnicami bo My zrezygnowaliśmy (zostaje wykusz z daszkiem) z balkonu a Wy z lukarny w łazience :)
I koszty widzę +/- takie jak mi wychodzą z wyliczeń choć budowa dopiero rusza po świętach. Ładnie :wink:

tynia
23-03-2007, 11:25
Piotrku - w domu chyba nigdy nie jest tak, że już jest wszystko zrobione i można tylko leżeć i podziwiać. Zawsze znajdzie się coś do zrobienia, ulepszenia, odnowienia i tak w kółko. I to jest w sumie fajne, dom się zmienia razem z nami.
Mam nadzieję, że będziesz w trakcie zmian umieszczał zdjęcia swojego domku w galerii? Miło jest pooglądać i podejrzeć jakieś fajne rozwiązania :D

Mice - Oglądajcie, oglądajcie, zapraszamy, niedługo dojdą zdjęcia wnętrz :)
Czekam na Twój dziennik i fotki i trzymam kciuki za budowę.
Oby prognozy co do kosztów się sprawdziły, bo ceny teraz rosną w zastraszającym tempie - aż sami nie wierzymy, że pustaki, które kupowaliśmy po 2,20 (i wydawało nam się drogo), teraz są po 5 zł. Jakiś koszmar!

Mice
23-03-2007, 11:28
Tak, mamy Zawilce2 w pełnej krasie :D
Dzisiaj geodeta wytyczył budynek, start fundamentów zaraz pod świętach.
Qrde będę musiał założyć dziennik :lol:

Koszty tak rosną, że już przestałem się przejmować, co tam te 50k pln w te czy we wte :roll:

Piotrek1
23-03-2007, 11:35
Marta,

oczywiście, jak tylko będą jakieś znaczące zmiany to wkleję.
Na ucho moge szepnąć,żeby nie zapeszyć, że chyba żonka już dojrzała do rodzaju kamienia na kominku. Bo wczoraj prosiła abym porównał ceny czerwonego trawertynu chyba "Persiano" w 3 firmach 8)

Kowalik
06-04-2007, 10:50
Musze się dopisać do naszej skromnej grupy Zawilcowej.

Mice cieszę się, że jesteś kolejną osobą, która buduje Zawilce
My też zaczynamy po Świętach - nareszcie po 8 miesiacach się doczekam.
Trzymam za Nas kciuki.

Piotrek 1 pamietam jak szukałes nietypowego przez układ salonu wypoczynku i jak poszukwiania się udały??Chyba nie z tego co piszerz....

Tyniu gdzie podesłać zdjęcia kuchni?Układ pasujący do tej w Zawilcu

Pozdrawiam Was Świątecznie i Życzę bezproblemowych rozwiązań i budowlanych i wnętrz.

Obyśmy w Święta nabrali sił, a po ruszyli pełną parą

Magda

tyniu
06-04-2007, 11:35
Witam
Zdjecia poprosze na krzysiek (at) klisza.pl. Fajnie ze zaczynacie - mam nadzieje, ze panujace obecnie trudne warunki dla inwestorow Was nie zniecheca i bedziecie na biezaco relacjonowac postepy w budowie.

Powodzenia.

pawel3999
15-05-2007, 17:23
To już połowa maja. Z niecierpliwością czekam na posty...

tynia
15-05-2007, 19:30
Mówisz i masz :lol:

ingga
14-03-2009, 14:44
A co zostało do zrobienia?
Mnóstwo rzeczy:
schody
podjazd
podbitka
taras
parapety zewnętrzne

To tylko taka lista "z grubsza". Oprócz tego oczywiście tysiąc drobniejszych spraw.

Witaj!
Jak sytuacja na placu boju?
udało się cos dalej wykończyć?

ponury63
11-05-2009, 19:40
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


Czy można prosić o zdjęcia wnętrz? Będziemy bardzo wdzięczni :D
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik93516.htm