PDA

Zobacz pełną wersję : Zbrojenie ław.



Bryndal30
30-08-2006, 21:47
Mam pytanie. Mam ławy zbrojone #16 i strzemiona co 25 cm. Ale wykonawcy nie zaginają zbrojenia na narożach tylko wstawiaja tzw elki czyli prety wygiete pod kątem prostym . Powiedzieli że to tak samo przeniesie obciążenia. Dodam że działka leży prawdopodobnie na terenie szkód górniczych choc na mapach nie ma tam wyrobisk stąd te #16. Poprostu wolałem być przezorny bo wiem że nie wszystkie chodniki nanosili na mapy górnicze.

Geno
30-08-2006, 21:51
Jeśli odpowiednio długie to moga być, waże aby zachować zakład.

lackyluk
31-08-2006, 09:51
Zrobic tylko duży zakład. Przy odbiorze kiero kaze dozbroić jak będzie źle.

Bryndal30
31-08-2006, 13:28
Dzięki bardzo. Zakład jest 50 cm mam nadzieje że to wystarczy . Wyśle jeszcze Wam zdjęcia.

Geno
31-08-2006, 13:29
Dzięki bardzo. Zakład jest 50 cm mam nadzieje że to wystarczy . Wyśle jeszcze Wam zdjęcia.
Sprawdź jeszcze czy są strzemiona w narożach bo wykonawcy lubie tego nie zrobic.

budulec
31-08-2006, 13:42
Dzięki bardzo. Zakład jest 50 cm mam nadzieje że to wystarczy . Wyśle jeszcze Wam zdjęcia.
dla pewności powinien wynosić 50 średnic.
pzdr

AldonkaS
31-08-2006, 14:45
zakłądy robi się na śląsku generalnie 1metr. Wg mnie 50cm to za mało. Zresztą wykonawcy idą na łatwiznę, ja bym na takie rozwiązanie się nie zgodziła, maja giąć całe pręty, a nie tylko fajki.

jajmar
31-08-2006, 14:51
ja bym na takie rozwiązanie się nie zgodziła, maja giąć całe pręty, a nie tylko fajki.

A możesz to w jakiś racjonalny sposób uzasadnić ? Dlaczego całe pręty są lepsze od odpowiednio zakotwionych "fajek" ?

Geno
31-08-2006, 15:37
ja bym na takie rozwiązanie się nie zgodziła, maja giąć całe pręty, a nie tylko fajki.

A możesz to w jakiś racjonalny sposób uzasadnić ? Dlaczego całe pręty są lepsze od odpowiednio zakotwionych "fajek" ?
Nie wiesz? Tutaj generalnie na forum obowiązuje argument "bo tak" :D

jajmar
31-08-2006, 16:01
Nie wiesz? Tutaj generalnie na forum obowiązuje argument "bo tak" :D

Ten argument znam:-) Miałem nadzieję że poznam jakąś inny który za tym przemawia.

budulec
31-08-2006, 16:15
zakłądy robi się na śląsku generalnie 1metr. Wg mnie 50cm to za mało. Zresztą wykonawcy idą na łatwiznę, ja bym na takie rozwiązanie się nie zgodziła, maja giąć całe pręty, a nie tylko fajki.
No tak, ale na śląsku to Wy pewnie budujecie według śląskich norm, czyli ŚN ileś tam :D

AldonkaS
31-08-2006, 19:14
Odpwoeidź jest prosta - pręty zawsze w narożach dokładach i wiążesz do tych zewnętrznych, jak masz ich kilka (przy twojej średnicy jest już sporo dodatkowego żelastwa) i masz jeszcze jakiś podciąg - to popatrz jaką masz plontaninę drutu :o :o :o . Jak wygną Ci fachowcy od razu - to po prostu lepiej to wygląda i jest większa szansza, że będzie dobrze i dokładnie zalane betonem.
Jeżeli chodzi o walory wytrzymałościowe i konstrukcyjne - to rozwiązanie z fajkami jest jak najbardziej prawidłowe - tylko że to jest już łatanie, a nie podstawowa robota.
W końcu za coś się płaci.

Geno
31-08-2006, 22:04
Odpwoeidź jest prosta - pręty zawsze w narożach dokładach i wiążesz do tych zewnętrznych, jak masz ich kilka (przy twojej średnicy jest już sporo dodatkowego żelastwa) i masz jeszcze jakiś podciąg - to popatrz jaką masz plontaninę drutu :o :o :o . Jak wygną Ci fachowcy od razu - to po prostu lepiej to wygląda i jest większa szansza, że będzie dobrze i dokładnie zalane betonem.
Jeżeli chodzi o walory wytrzymałościowe i konstrukcyjne - to rozwiązanie z fajkami jest jak najbardziej prawidłowe - tylko że to jest już łatanie, a nie podstawowa robota.
W końcu za coś się płaci.
Większe sa straty na materiale,natomiast wytrzymałościowo przy zachowaniu zakłądu nie ma różnicy - ludziom jest jednak sporo lżej - stosunkowo ciężko jest manewrować tym wszystkim przy zaginaniu - to ,że lepiej wygląda to typowa kobieca przypadłość...

jajmar
31-08-2006, 22:10
...... - to ,że lepiej wygląda to typowa kobieca przypadłość...

:D :D :D