PDA

Zobacz pełną wersję : odległośc drenażu od ścian funfdamentowych



alepka
31-08-2006, 09:31
Sytuacja jest następująca. dom w połowie podpiwniczony na zboczu o dośc dużym kącie nachylenia, naokoło glina i wgłab tez glina. mam wylewane ławy w deskowaniu a potem fundament z bloczków. pytanie jest takie: w jakiej odlegośći od ław wykonać drenaż?. mam to wszystko rozkopane wiec jesli mozna go zrobic zaraz przy ławie to machnę to za jednym razem z izolacją i ociepleniam. trochę to zmniejszy koszta. pozroawiam

oczyszczalnia
31-08-2006, 10:18
widziałem jak wykonywali taki drenaż opaskowy w górach przy samym budynku.
Był on wykonany w płukance żwirowej o frakcji ok.16/32 mm.
Musisz pamiętać aby grenaż położyć jak naj niżej, bo on ma za zadanie obniżenie lustra wody i ma ograniczoną przepustowość.
Może zamiast rur drenarskich 100mm zastosować 150mm?
pozdrawiam
Robert :)

JackD
31-08-2006, 12:55
odległość około 1 metra... miedzy drenażem i budynkiem/fundamentami/ wskazana glina....

alepka
31-08-2006, 13:17
odległość około 1 metra... miedzy drenażem i budynkiem/fundamentami/ wskazana glina....
gliny ci u mnie dostatek. rozumiem że najpierw żwir potem rura potem żwir a na koniec glina??

JackD
31-08-2006, 13:29
odległość około 1 metra... miedzy drenażem i budynkiem/fundamentami/ wskazana glina....
gliny ci u mnie dostatek. rozumiem że najpierw żwir potem rura potem żwir a na koniec glina??
było to juz wiele x
zobacz tu.... http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=27657
lub uzyj wyszukiwarki..... jest tego sporo.... i dokładnie i z linkami i z rysunkami.,
pozdrawiam