PDA

Zobacz pełną wersję : Nierówna górna powierzchnia ławy



bleon
31-08-2006, 12:53
Witam
Górna powierzchnia ław po usunięciu szalunku okazała się bardzo nierówna. Tam, gdzie były listwy spinające do kupy obie ścianki szalunku z desek w betonie powstały uskoki, od niewielkich do ok. 1-2 centymetrowych. Jeśli dam teraz na to papę czy folię, to nie uszkodzi się ona pod naporem muru z bloczków? Może zalać te nierówności betonem? Albo całe ławy wyrównać 1-2 centymetrową wartwą betonu?

Pietrov
31-08-2006, 13:43
Ostre nierówności trzeba skuć i wyrównać jeśli nie chcemy dopuścić do przecięcia izolacji poziomej, po obciążeniu. Dolana od góry warstwa może się skruszyć pod naciskiem ściany fundamentowej, bo nie będzie jednolicie związania z gotową już ławą.

dominikams
31-08-2006, 13:46
Izolację poziomą z folii robisz tak: na ławę zaprawa (wyrównujesz nią nierówności - bez przesady oczywiście), potem folia i jeszcze raz zaprawa, na którą idą bloczki. Z papą to nie wiem.

Salah
27-05-2014, 18:24
Witam

Mam pytanie ,jak wyrównać ławę fundamentową [ powierzchnia jest chropowata ] bo przez własną głupotę nie przejechaliśmy jej po wylaniu jakąś pacą. Teraz chcemy dać na nią papę SBS ,ale strach bo kamyczki i nierówności mogą ją poprzecinać !

DZIĘKUJĘ BARDZO ZA DOBRE RADY !

Salah
27-05-2014, 18:55
właśnie mam ten sam problem i nie wiem jak to zrobić :/ bo kucie to odpada mam ostre nierówności na całej ławie 100mb