PDA

Zobacz pełną wersję : dylemat



hos
31-08-2006, 17:20
witam czy podnoszac sciane kolankowa o 1 lub 2 pustaki musze robic nowy rysunek domu i pisac nowe pozwolenie na budowe bo tak twierdzi moj inspektor nadzoru?

Acent
31-08-2006, 17:22
Istotne odstepstwo.Wymaga zmiany pozwolenia na budowę.

hos
31-08-2006, 17:27
dzieki za odp.

KAS01
31-08-2006, 17:32
Istotne odstepstwo.Wymaga zmiany pozwolenia na budowę.

O ile wysokość kalenicy sie nie zmieni (czyli zmieni się kąt nachylenia dachu), to od niedawna nie jest to istotne odstępstwo od projektu i nie wymaga zmiany pozwolenia na budowe.
pozdrawiam
Konrad

hos
31-08-2006, 17:36
Istotne odstepstwo.Wymaga zmiany pozwolenia na budowę.

O ile wysokość kalenicy sie nie zmieni (czyli zmieni się kąt nachylenia dachu), to od niedawna nie jest to istotne odstępstwo od projektu i nie wymaga zmiany pozwolenia na budowe.
pozdrawiam
Konrad
czyli jak zmienię kąt dachu to nie muszę tego nowego pozwolenia a jak nie zmienią to muszę...?

KAS01
31-08-2006, 17:38
Istotne odstepstwo.Wymaga zmiany pozwolenia na budowę.

O ile wysokość kalenicy sie nie zmieni (czyli zmieni się kąt nachylenia dachu), to od niedawna nie jest to istotne odstępstwo od projektu i nie wymaga zmiany pozwolenia na budowe.
pozdrawiam
Konrad
czyli jak zmienię kąt dachu to nie muszę tego nowego pozwolenia a jak nie zmienią to muszę...?

Najważniejsze, aby nie zmieniać głównych wymiarów budynku.

Rezi
31-08-2006, 18:16
ja nie zgłosilem i nie zamierzam

hos
31-08-2006, 18:29
ja nie zgłosilem i nie zamierzam
a o ile zmieniłes bo ja jutro mam spotkanie z inspektorem i nie wiem jak mam z nim gadac a on mowi ze nie chce miec potem problemow....

Rezi
31-08-2006, 18:31
o jedną warstwę Porothermu

jeżyk
31-08-2006, 18:40
Jeżeli zmiana nachylenia dachu nie jest zmiana istotną, to w jakich granicach jest to nie istotna zmiana, a powyżej jakiej wartosci juz istotna :o ( ale sie zamotałem). Ja w warunkach zabudowy miałem kąt od 40 do 50 prjekt był na 38 stopni i nie przeszło, musiałem dach przeprojektować.

Acent
31-08-2006, 18:43
No dobra można to zrobić na dwa sposoby zmienić "po cichu" i liczyć ,że przejdzie,Albo oficjalnie.Ja pisałem zapytanie do nadzoru czy taką zmianę potraktują jako istotne odstępstwo i napisali,że tak.Zmniejszenie kąta nachylenia dachu wymaga przemyślenia bo można sobie narobić niezłego bigosu.

hos
31-08-2006, 18:48
No dobra można to zrobić na dwa sposoby zmienić "po cichu" i liczyć ,że przejdzie,Albo oficjalnie.Ja pisałem zapytanie do nadzoru czy taką zmianę potraktują jako istotne odstępstwo i napisali,że tak.Zmniejszenie kąta nachylenia dachu wymaga przemyślenia bo można sobie narobić niezłego bigosu.
a pisales po zmianie czy przed bo ja jestem juz po zmianie ....

jeżyk
31-08-2006, 18:52
Jeżeli kąt zmoienił się o 2,3 stopnie to spokojnie nikt tego pewnie mierzyc nie bedzie, choć u mojego znajoego zmierzyli dosłownie wszystko, ale budował "firmę" i pewnie naraził się komuś :lol:

Acent
31-08-2006, 18:59
No dobra można to zrobić na dwa sposoby zmienić "po cichu" i liczyć ,że przejdzie,Albo oficjalnie.Ja pisałem zapytanie do nadzoru czy taką zmianę potraktują jako istotne odstępstwo i napisali,że tak.Zmniejszenie kąta nachylenia dachu wymaga przemyślenia bo można sobie narobić niezłego bigosu.
a pisales po zmianie czy przed bo ja jestem juz po zmianie ....
Przed

Acent
31-08-2006, 19:00
Mam na karku sąsiada i konserwatora zabytków wiec o wszystko muszę pytać :-?

Acent
31-08-2006, 19:09
No dobra można to zrobić na dwa sposoby zmienić "po cichu" i liczyć ,że przejdzie,Albo oficjalnie.Ja pisałem zapytanie do nadzoru czy taką zmianę potraktują jako istotne odstępstwo i napisali,że tak.Zmniejszenie kąta nachylenia dachu wymaga przemyślenia bo można sobie narobić niezłego bigosu.
a pisales po zmianie czy przed bo ja jestem juz po zmianie ....
No to po dylemacie :D

hos
31-08-2006, 20:01
tak po dylemacie czy zmieniac czy nie tylko teraz apropo nowego projektu ciekawa jestem ile mi zaspiewa architekt za ta zmiane :cry: