PDA

Zobacz pełną wersję : kosiarka i problemy



wieslaw n
31-08-2006, 17:41
moze ktoś mi powie jak zamontowć nóż do kosiarki TECUMSECH zdjęłem do naostrzenia i teraz nie wiem jaką stroną zamontować wypukłą do dołu czy do góry proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję

Rezi
31-08-2006, 18:04
wypukłym do góry

JackD
31-08-2006, 18:08
jak ma na końcach takie wywinięte odcinki... to tym do góry, czyli do silnika...

GL35
31-08-2006, 19:21
Zobacz w którą stronę kręci się silnik i zamontuj tak, aby cieło ostrzem.

Marzin
31-08-2006, 19:28
moze ktoś mi powie jak zamontowć nóż do kosiarki TECUMSECH zdjęłem do naostrzenia i teraz nie wiem jaką stroną zamontować wypukłą do dołu czy do góry proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję

Tecumseh to producent silnika kosiarki, ale to tylko tak na marginesie. Zrób tak jak radzi GL35, noże mają różne kształty i choć to mało prawdopodobne, to może się zdarzyć, że wypukłość będzie od dołu.

Pamiętaj jak będziesz grzebał przy nożu, żeby ściągnac ze świecy fajkę, a kosiarki nie można wywracac na bok. Jak chcesz dostać się do noża, to tylko unosząc do góry tę stronę, na której jest świeca.

Zbigniew Rudnicki
31-08-2006, 20:09
Ja ostrzę nóż kosiarki bez jego zdejmowania małą szlifierką kątową (chyba fi=130mm).
A nawet nie schylam się aby sprawdzić czy nóż jest tępy.
To widzę na drugi dzień po skoszeniu trawy. Na końcach ściętych liści widać wówczas jasne włoski.

Marzin
31-08-2006, 20:13
Ja ostrzę nóż kosiarki bez jego zdejmowania małą szlifierką kątową (chyba fi=130mm).
A nawet nie schylam się aby sprawdzić czy nóż jest tępy.
To widzę na drugi dzień po skoszeniu trawy. Na końcach ściętych liści widać wówczas jasne włoski.

Co jakiś czas po ostrzeniu nóż się wyważa. A po ostrzeniu szlifierką powinno się to zrobić bezapelacyjnie!

lackyluk
01-09-2006, 07:58
Zagięciami wyrzutnika trawy do góry czyli do silnika.

01-09-2006, 13:03
Ja ostrzę nóż kosiarki bez jego zdejmowania małą szlifierką kątową (chyba fi=130mm).
A nawet nie schylam się aby sprawdzić czy nóż jest tępy.
To widzę na drugi dzień po skoszeniu trawy. Na końcach ściętych liści widać wówczas jasne włoski.

Co jakiś czas po ostrzeniu nóż się wyważa. A po ostrzeniu szlifierką powinno się to zrobić bezapelacyjnie!

Jak będzie niewyważony to będzie trzęsło kosiarką...

wieslaw n
02-09-2006, 07:11
Bardoz serdecznie dziękuję za porady w sprawie montażu noża a propo typ kosiarki to TECUMSECH-VOLTAREN POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW WIESŁAW :lol: