PDA

Zobacz pełną wersję : dom o konstrukcji szkieletowej a rozbudowa(plany?? i porady)



JMJ
31-08-2006, 20:47
Jestem na etapie, że zaczynam mysleć o własnym domu zamiast M-x. Z budowaniem mam mało wspólnego ale znajomi i mają sporo doswiadczenia, na szczęście. Zainteresowała mnie technologia szkieletow budowy domu. W związku z tym mam pytanie czy takie domy też można budować tak jak np znajomi budowali domy z pustaków, tak, że dom ocieplali wykańczali z zewnątrz ale np piętro było praktycznie gołe oprócz kilku elementów które musiał byc by konstrukcja się trzymała. Chodzi o to, że muszę rozłożyc budowę w czasie. Technologia jest prosta na mój chłopski rozum... więc chciałbym budować w niej, przy pomocy znajomych i jednej zaprzyjaźnionej ekipy. Druga sprawa czy moglibyście podać linki do stron z katalogami planów w tej technologii, ja znalazłem tylko http://www.djw.net.pl/projekty.htm i nie ma tu nic co do końca spełniałoby moje oczekiwania. Przydałby się domek partertowy z płaską kopertą jako dach, by po zdjęciu dachu łatwo mozna było dobudować piętro, z czasem chciałbym przystawić z boku domu także garaż. Nie mam doswiadczenia więc chętnie posłucham wszelkich uwag.