PDA

Zobacz pełną wersję : ZESTAWIENIE EL. DREWNIANYCH - ...no to leżę...



NorbertZ
31-08-2006, 21:25
Witam wszystkich forumowiczów - za kilka dni startuje z budową zamawiam materiały a TU TAKI PASZTET... przeglądając zestawienie konstrukcyjne el. drewnianych (jest to projekt "na kilka sposobow" z muratora) widnieje zapis cyt. ..."Niniejsze zestawienie ma charakter zacunkowy i nie może stanowić podstawy do zamawiania materiałów"... :o :-? :( :evil:
ZDĘBIAŁEM PROSZĘ O POMOC....

NorbertZ
31-08-2006, 21:28
znam dwa przypadki gdzie drewno zamówione na więźbę było niewymiarowe do rzeczywistych potrzeb a przekroje krokwi... jak na budowę mostu,
nie wiem co z tym teraz zrobić :-?

rzyraf
31-08-2006, 22:48
kierownik budowy powinien okreslic ilości i wymairy potrzebnego drewna

krisga
31-08-2006, 23:04
kierownik budowy powinien okreslic ilości i wymairy potrzebnego drewna

no mogłby ...ale raczej bym sie ciesli o to zapytal ......bedziesz mial dokladniej

arkadiod
01-09-2006, 00:59
Witaj ,skonsultuj sie z kierownikiem budowy (przeciez on po to jest ) badź z wykonawca dachu,twoje watpliwości zostaną szybko rozwiane.
pozdrawiam i zyczę powodzenia :)

01-09-2006, 06:24
a wg mnie nie ma najmniejszego powodu dla jakiego ciesla czy kierownik budowy mieli by za friko odwalac czarna robote
kase za projekt wzioł projektant więc wal jak w dym - do projektanta !

pzdr

Kryspin
01-09-2006, 07:08
Mój projekt KLEO z Archupelagu miał podobnie...

Cieśla + dekarz w jednym który wykonywał ( dzisiaj kończy) dla mnie dach podjął się roboty wraz z dostarczenem drzewa na budowę.
Wszystko sobi sam poobliczał, przekalkulował itd
W efekcie została mi jedna beleczka 7 metrowa - mała zmiana podczas budowy i raptem kilka ścinków. Sam byłem w szoku e można sobie tak dokładnie wszystko pozamawiać na wymiar.

Gdy oddzielnie chciałem cieślę, a o drzewo pytałem sam w tartakach to wychodziło mi sporo więcej PLNów i zapewne ścinków, spadów i pozostałości byłoby ze 3 razy tyle...

Polecam rozważyć takie rozwiązanie cieśla + drzewo w jednym a przynajmniej przekalkulować. Cieśle w tartakach mają lepszę układy i rabaty niż pierwszy lepszy klient.

pencil
01-09-2006, 12:35
Witam wszystkich forumowiczów - za kilka dni startuje z budową zamawiam materiały a TU TAKI PASZTET... przeglądając zestawienie konstrukcyjne el. drewnianych (jest to projekt "na kilka sposobow" z muratora) widnieje zapis cyt. ..."Niniejsze zestawienie ma charakter zacunkowy i nie może stanowić podstawy do zamawiania materiałów"... :o :-? :( :evil:
ZDĘBIAŁEM PROSZĘ O POMOC....


Porządnie wykonane zestawienie drewna (inaczej specyfikacja) powinna zawierać wyszczególnienie wszystkich PONUMEROWANYCH elementów więźby z podaniem rodzaju elementu, powierzchni przekroju, długości i objętości jednostkowej oraz łączne zestawienia wszystkich elementów o tym samym przekroju i ilość drewna w metrach sześciennych. Pozwoli to najpierw łatwo zorientować się w cenach drewna w wybranych tartakach a potem zamówić drewno już pocięte na odpowiednie elementy i w ten sposób przygotowane do złożenia na miejscu budowy.

yama
04-09-2006, 10:37
moze dla Ciebie jest to niejasne , ale jak pokarzesz rysunek więżby ( bo chyba taki jest ? ) cieśli to wszystko będzie jasne a kierownik to powinien tylko kontrolować jego prace
mój wykonawca w kilka minut rozpracował tą pajęczyne belek i tylko porównał ze specyfikacją oczywiscie przekroje poszczególnych elementów muszą być podane

NorbertZ
04-09-2006, 20:26
Wszyscy pewnie macie racje i dzięki za pomoc, jednak powodowany ciekawością zadzwoniłem do muratora dział projektów gotowych i zapytałem odpowiedź była następująca: "taki zapis jest niezbędny gdyż jest to wyliczenie przy pomocy komputera, matematyka - matematyką, a życie - życiem i może być jakieś niewielkie różnice w centymetrach mogą występować, natomiast przekroje drewna obliczane są z zapasem ale nie jest to zbyt duży zapas i nie radzi żeby zmianiać - w sumie rozsądnie mówiła i chyba zostawię tak jak, tylko zamówie z jakimś troche większym zapasem i tyle

yama
05-09-2006, 08:31
tylko uwarzaj na zapas bo tartaki dodają po 20- 30 cm
ja tez dodałem i w efekcie cieśla miał całą bryke opału

Fumfol
05-09-2006, 10:12
W projekcie (Atrium) miałem dokładną rozpiskę drewna. Skonsultowałem to z cieslą, bo zamieniłem 2 lukarny na połaciówki, czego ta rozpiska nie uwzgledniała. Drewno dojechało, dach zrobili ale i tak zostało jakieś 1-1,5 kubika.
Co do konsultacji z kierownikiem... skonsultowałem z nim ilość siporeksu na ściany poddasza. Wyliczył wg jakiś nor polskich i musiałem 10 palet budulca zwrócic do hurtowni, bo tyle zostało po wymurowaniu.