PDA

Zobacz pełną wersję : Co jest z tymi dachowkami?



anstak
31-08-2006, 21:29
hej witam mam takie nieśmiałe pytanie,

Dopiero niedawno rozpoczełam budowe, w przyszłym tygodniu zaczynamy ściany parteru. Chcemy w tym roku wykonac stan surowy otwarty z jednoczesnym połozeniem dachówki..
Na razie jeszcze nie myslałam o tej dachówce, ale poczytuje tu i ówdzie na forum, że w dachówkach braki, tzn sa problemy z zamówieniami Czy mam sie martwić na zapas i czy możecie potwierdzić bądż zaprzeczyc plotkom? Chce zamówić albo ruppa albo creatona bo maja najlepsze opinie a poza tym na moje oko ładnie wyglądaja na dachach. A dachówka będzie chyba kładziona w drugiej połowie pażdziernika jak wszystko dobrze pójdzie.

W sumie to mój pierwszy dom :D i sie za bardzo nie znam na budowaniu :D , chociaz się szkole intuicyjnie wydawało mi się że dotąd że mamy wolny rynek i materiału powinno byc dość, ale na wszelki wypadek chciałam sie podpytać?

Ania

arkadiod
01-09-2006, 01:46
Prponuję dać projekt dachu do wyceny w kilku hurtowniach ,materiał na pewno się znajdzie ,pytanie tylko za jaka cenę.Najlepiej skonsultować sie z wykonawcą dachu . Ja dałam dach do wyceny ,hurtownie wyceniły wszystkie szczegóły ,wybrałam najlepszą ofertę i wszystko zostało dostarczone na budowe w odpowiednim terminie.Dodatkowo zaoszczędzisz bo przciez wybierzesz najlepszą cenę .Osobiscie polecam dachówke robena szkliwioną ,zadne zielone paskudztwo się jej nie czepia,deszcz ją pieknie myje.Szkoda ,ze nie umiem wklejac zdjęć :oops: ..
pozdrawiam :wink:

laspalmas
01-09-2006, 06:58
Jak chcesz położyć dachówkę w tym roku to musisz niestety zrobić tak jak proponuje arkadiod. Ja w jednej churtowni dowiedziałem się że na rupa do końca roku nie przyjmują zamówień [podejrzewam że może by i przyjeli ale za jaką cenę] a na pozostałe trzeba czekać od miesiąca do dwóch.

Wciornastek
01-09-2006, 07:54
Powinnaś już teraz obskoczyć hurtownie. Rzeczywiście z ruppem robią cyrki. Przez promocję na syriusa 13 są straszne terminy i niestety ceny też przez to ciągną w górę. Mi właśnie tydzień temu przywiżli dachówkę zamówioną na końcu lipca. Już wtedy zrezygnowałam z ruppa bo cena skoczyła drastycznie. W rezultacie nietety mam robena ale u mnie cena była istotna bo dach 300 m kw. Kupiłam w hurtowni Animir na Obornickiej.

anstak
05-09-2006, 09:04
hej hej zrobiłam wielki przegląd po poznanskich hurtowniach i niestety z tymi dachówkami nie jest najlepiej Co do Ruppa zamówienia najwczesniej na grudzien, co do creatona, kera pfanne to mozliwy październik ( koniec) jezeli chodzi o rzadkie kolory, a co do reszty tez listopad/grudzien.
Z Robenem nie ma problemu, ale z opinii naszego dekarza nie jest to najlpesza dachowka.
Nie mozemy ryzykowac, wiec wybralismy (prawie) Koramic L15 czerwona angoba. jest w kolorze jaki nam sie zawsze podobal, dachowka ma opinie raczej pozytywne, cene dostalismy niezlą, wiec chyba bierzemy.

Fumfol
05-09-2006, 10:07
Zamawiałem Braasa w lipcu, przyjechał na poczatki sierpnia. Braas robił wielka łaske, żeby dowieźć go do hurtowni, w której go zakupiłem (Wesołek w Chociczy pod Poznaniem). W końcu moja hurtownia kupiła do dla mnie w innej i z tej innej trafił dopiero na budowę, przy czym ponad 100 dachówek było potrzaskanych (reklamacja załatwiona bez problemu).
Tak że z tą dachówką to nie jest takie proste :)

anstak
05-09-2006, 10:18
Hej Fumfol, Wesolek w Chociczy ma bardzo dobre ceny za dachówke , tez chcielismy u niego zamówic, zresztą częśc inych materiałów od niego bierzemy. Nie podoba mi sie tylko to, że liczą sobie za rozładunek. Tak tez gdy zrobilismy dokładne rozliczenia, opłacało nam sie jednak zamówic gdzie indziej zwłaszcza ze dostalismy rabat na cos tam jeszcze.

Ania

ps. masz bardzo ładny domek, troche jest podobny do naszego:) tylko Twoj na zdecydowanie dalszym etapie

Fumfol
05-09-2006, 11:07
Hej Fumfol, Wesolek w Chociczy ma bardzo dobre ceny za dachówke , tez chcielismy u niego zamówic, zresztą częśc inych materiałów od niego bierzemy.

Ja miałem od Wesołka wszystko poza stalą i betonem :) W rodzinie budujemy chyba 4 dom z materiałów Wesołka i upusty sa zadowalające. Zawsze przyjeżdza po zwroty i nie robi z tym problemów.


ps. masz bardzo ładny domek, troche jest podobny do naszego:) tylko Twoj na zdecydowanie dalszym etapie

Dzieki, nie mogę się doczekac końca!