PDA

Zobacz pełną wersję : Mozna juz sypac piasek?



brachol
01-09-2006, 06:48
Witam
w poniedizalek wylalem sciane fundamentowa w szalunku o wysokosci 80 cm i szerokosci 25 cm i w sobote chcialem do srodka wsypac piasek tylko nei wiem czy nie za szybko na taka operacje? bo z zewnatrz na razie nie chce obsypywac. piasek bedzie zageszczany dopiero na wiosne. a tak w sumie nei piasek tylko pewnie pospolka jest najlepsza do wewnatrz?
pozdrawiam

01-09-2006, 07:09
mozna sypac
ale najeżdżaniem samochodu, czy koparki na brzeg wykopu byłbym ostrozny
jesli masz wybór - do zasypania wybierz pospółke

Geno
01-09-2006, 07:15
Witam
w poniedizalek wylalem sciane fundamentowa w szalunku o wysokosci 80 cm i szerokosci 25 cm i w sobote chcialem do srodka wsypac piasek tylko nei wiem czy nie za szybko na taka operacje? bo z zewnatrz na razie nie chce obsypywac. piasek bedzie zageszczany dopiero na wiosne. a tak w sumie nei piasek tylko pewnie pospolka jest najlepsza do wewnatrz?
pozdrawiam
Z tym zagęszczaniem na wiosnę to sporo ryzykujesz.

Pietrov
01-09-2006, 07:18
Nie lepiej odrazu zagęszczać warstwami? Jak niby zrobisz to na wiosne z przemokniętym piaskiem? Będziesz mieć w komorach fundamentów wode z zimy. Zasyp z zagęszczaniem i wylej chudziak posadzki z zabezpieczonymi wszystkim wyjściami instalacyjnymi. Stan zero przed zimą powinieneś zdążyć wykonać. Z zewnątrz przed zimą też trzeba zasypać (wcześniej drenaż).

Acidtea
01-09-2006, 07:23
Geno,
dlaczego?

brachol
01-09-2006, 07:26
moze i lepiej zageszczac warstwami ale budynek jest na glinie ktora jest teraz mokrai musialbym zdejmowac ja w sumie nei wiem ile cm bo ciagle pada i moglbym nie zdazyc wsypac z powrotem piasku a tak sobie pomytslalem ze jak wsypie teraz piasek to przez zime sie ulezy i na wiosne zageszcze wierzchnia warstwe i wyleje chudziaka bo przeciez piasek jak i inny grunt zageszcza sie sam pod wplywem deszczu

Geno
01-09-2006, 07:28
Geno,
dlaczego?

Zagęszca się warstwami 15-20 cm , sypiąc od razu całość bez zagęszczania dużo się ryzykuje ponieważ wartswa zagęszczana na wiosne będzie miała przynajmniej te 0,5 m a wtedy trzeba naprawdę dużej zagęszczarki.

Geno
01-09-2006, 07:30
moze i lepiej zageszczac warstwami ale budynek jest na glinie ktora jest teraz mokrai musialbym zdejmowac ja w sumie nei wiem ile cm bo ciagle pada i moglbym nie zdazyc wsypac z powrotem piasku a tak sobie pomytslalem ze jak wsypie teraz piasek to przez zime sie ulezy i na wiosne zageszcze wierzchnia warstwe i wyleje chudziaka bo przeciez piasek jak i inny grunt zageszcza sie sam pod wplywem deszczu
Nie licz ,że sama woda Ci zagęści.

Acidtea
01-09-2006, 14:27
Geno,
ok, a co powiesz na taką sytuację, żeby zostawić na zimę: wylane ławy, wysypany i zagęszczony piasek na zimę?

Ale tak jak Pietrov napisał:
i wylej chudziak posadzki z zabezpieczonymi wszystkim wyjściami instalacyjnymi.
nie widzę tego za bardzo. Chudziaka nie uszkodzą mrozy?

Geno
01-09-2006, 15:06
Geno,
ok, a co powiesz na taką sytuację, żeby zostawić na zimę: wylane ławy, wysypany i zagęszczony piasek na zimę?

Ale tak jak Pietrov napisał:
i wylej chudziak posadzki z zabezpieczonymi wszystkim wyjściami instalacyjnymi.
nie widzę tego za bardzo. Chudziaka nie uszkodzą mrozy?
Można zostawić na zimę i na wiosnę przed ułozeniem podkładu betonowego powtórnie zagęścić wierzchnią warstwę.

Acidtea
03-09-2006, 06:51
Geno,
dzięki bardzo.

brachol
03-09-2006, 07:01
a jeszcze mam pytanie czy lepiej zageszczac? skoczkiem czy zageszczarka?