PDA

Zobacz pełną wersję : Komin przecieka - pomocy



Inwestor128
01-09-2006, 06:54
Mam systemowy komin Schiedla. Ponad dachem jest wykonczony z cegly klinkierowej pelnej. Na gorze nie ma płyty tylko rownież wykończenie z cegły. Na samej gorze jest metalowy stożek. Wszystko murarz zrobil zgodnie z instrukcją. Pierwszym pomieszczeniem pod dachem, przez które przechodzi komin jest łazienka. Zauważyłem, że po ostatnich ulewach pustaki kominowe w lazience są mokre. Pustak ciągnie wodę od góry, bo dach jest szczelny i nic przez dach nie przecieka. Boje się, że woda dostała sie między rurę kamionkową komina a pustak i uszkodziła wełnę, która ociepla komin od wewnątrz. Co robic?

01-09-2006, 07:55
Co robic?
reklamowac


Wszystko murarz zrobil zgodnie z instrukcją.
tym bardziej reklamowac
ciekawi mnie bardzo czy ta słynna 30 letnia gwarancja ma cos wspolnego z rzeczywistościa ?
czy to tylko chwyt reklamowy i sposób na tansza konkurencje np. na ZAPELA ?
jesli komin jest systemowy, a murarz zrobil wszystko zgodnie z instrukcją i przecieka - to wyglada, ze system jest do d ...

pzdr

MarzannaPG
11-09-2006, 21:11
Mnie też przecieka. Po dwóch latach... :( Zaczęło się zimą jak zalegał śnieg, ale teraz po ulewach też kominy są mokre, jeden tylko w 1 miejscu drugi cały. A tu idzie zima i regipsy czekają... :( Dzisiaj mąż wszedł na dach i stwierdził, że cała taśma przykominowa wogóle nie trzyma się dachówek. Dachówki mamy Braasa a taśmę firmy Wakaflex (czy jakoś tak), z którą notabene przy zakupie były cyrki, bo się od gorąca wulkanizowała nim się znalazła na dachu. Oczywiście wymieniliśmy egzemplarz (aż dwa razy przy wielkim niezadowoleniu firmy sprzedającej która twierdziła, ze trzymamy ją na pewno w pełnym słońcu przez parę dni a tymczasem prosto ze sklepu lądowała na dachu... :-? ) i wyglądało, że się trzyma. Tymczasem po 2 latach zachowała się jak kiepskiej jakości taśma i nie trzyma. Oczywiście nie wiemy czy to jest przyczyną - możemy tylko dywagować. Czy myślicie, że można ją przykleić do dachu silikonem dekarskim ? Czy też zrywać dziadostwo i kupić nowe... tylko jakie?
Dodam, ze komin mamy robiony tak: wymurowany z cegły pełnej, na górze z klinkeru też pełnego, zaprawa fugująca do klinkeru, u styku z dachem taśma Wakaflex uszczelniona aluminiową listwą i kitem dekarskim. Nie ma wcięcia pod blacharkę, ale też w tym systemie się go nie robi.
Co radzicie? Wiem, że były na tym forum osoby, którym dach przeciekał...

bigmario4
12-09-2006, 05:28
To że tasma odkleiła sie od dachówki nie powinno stanowić problemu.Sprawdz czy nie popękała na zagięciach lub z tyłu komina możesz ew. uszczelnić to wszystko silikonem dekarskim.

MarzannaPG
12-09-2006, 18:12
Właśnie tak robimy, ale nie wiemy czy to pomoże. Trochę to niepokojące, że taśma się odkleiła od dachówki, bo skoro kiedyś przywierała i nie ciekło...
Sorki, że pytam, ale jesteś może dekarzem? Odpowiedź fachmana by mnie w kwestii taśmy uspokoiła. Nie znaczy, że nie cenię tej rady. Właśnie zgodnie z nią postępujemy.

bigmario4
12-09-2006, 19:04
Nie nazwał bym sie jeszcze dekarzem pracuje w tym zawodzie dopiero 4 lata :oops: Ale spotykałem sie już z czym takim,czasami dachówka jest zakurzona czy zapylona po cięciu i z czasem puści klej,tyle mogę na odległość bez obejżenia z bliska

MarzannaPG
12-09-2006, 19:12
Nie lata ale doświadczenie się liczy. :D Znaczy jestem uspokojona w kwestii taśmy, chociaż dziadostwo się okropnie wulkanizowało kiedy się ją kładło, 'łapała' jak szalona, jakby się ją źle położyło (krzywo) to już by nie odeszła bez zniszczenia a zatem wyglądało, że będzie trzymać po wsze czasy a tu taki klops... :(
Może to na wstępie był błąd: trzeba było zrobić tradycyjną blacharkę i wcięcie w komin a nie te nowoczesne wynalazki...

casandra75
12-09-2006, 19:14
Własnie niedawno miałam problem i zastanawiałam sie co zrobić by nie mieć takich problemów j/w. Przewody wentylacyjne pozostawiono otwarte od góry- zamiast zboku . Odwiedził mnie przedstawiciel kominów szidla i poinstruował mnie jak ma wyglądać poprawnie wymórowany komin:

1. 30cm podmórówki pod pierwszy pustak- umnie tego nie zrobiono kominy sa w konsekwencji za krutkie :-? ale mieszcza sie dzieki bogu na granicy normy.

2. przewody wentylacyjne z boku nie od góry - jak od góry to własnie ciagną wode i właśnie ztego wzgledu były umnie przerabiane-właśnie to najbardziej mnie niepokoiło .

3. na dole w kanałach jest wlot i wylot powietrza - należy sprawdzic czy te wloty i wyloty nie sa zapchane wełna gdzie .

4. obkładany komin przewaznie płytką - na rantach komina maja byc fugi - jesli nie bedzie tej przestrzeni a płytka bedzie do płytki z minimalną luka to moze tez ciec woda.

5. Wysokość wyjścia do kominka nie przy kazdym kominku jest tak samo-najlepiej najpierw kupić kominek albo upatrzyc a póżniej stawiać komin.

I na koniec budowlaniec jak usłyszał od przedstawiciela j/w tylko sie usmiechnoł nerwowo i powiedział ze przesadza :roll: ale to my jestesmy inwestorami i to my płacimy i to po naszych kominach bedzie sie lała woda. Pilnowac i jeszcze raz pilnować kominy to wazna sprawa.
Pozdrawiam :lol: Mam nadzieje iz komuś pomogłam. :lol:

jks
16-01-2014, 12:42
NIE chcesz miec dużej problemów z kominem?
Zobacz jak możesz skutecznie wykonczyc komin systemowy: http://fasadaplus.pl/wpisy/oferta_ind/jak-wykonczyc-komin-systemowy-2/