PDA

Zobacz pełną wersję : kominek - drzwiczki rewizyjne



kamilltee
01-09-2006, 09:52
Witam
zamierzam wykonac kominek wlasnymi silami (opis
http://www.przewodnik-budowlany.com.pl/pdf/20030818Kominek.pdf)

Niestety nie wiam czy wklad:
- postawic w odleglosci 20 cm od sciany by umozliwic otwieranie
drzwiczek rewizyjnych ? - zdjecie:
http://s10.photobucket.com/albums/a110/kamilltee/?action=view¤t...


- czy przesunac kominek w bok od osi komina - troche powinien byc
przesyniety by ograniczyc cug?
- czy olac drzwiczki rewizyjne - co ile ich sie normalnie uzywa
zakladajac, ze pale suchym sezonowanym drewnem?

MARKOG
01-09-2006, 10:11
A nie szło tego podcza monatażu wmontować na innej ścianie(od tyłu) - teraz będą tylo kłopoty. Jak bedziesz to czyścił jak kominek będzie zabudowany (no chyba że koza wolnostojąca) - fakt że tam się rzadko zagląda- ale czasami wypada

Forest-Natura
01-09-2006, 22:24
Witam.
Drzwiczki będziesz otwieral o wiele częściej niż myślisz...albo komin, który ma standartowo 30 lat gwarancji zapchasz w przeciągu kilku lat. Skąd wiesz że będziesz palił suchym drewnem? mierzysz jego wilgotność? Będziesz takie drewno sezonował 2-3 lata?
Zrób tak kominek by mieć w każdwj chwili dostęp do wyczystki - odsuń kominek w bok, posadź wkład powyżej wyczystki, odsuń od ściany - wszystko jedno. To już kwestia zwymiarowania obudowy i samej jej estetyki. Ale zapewnij sobie możliwość czyszczenia komina!!!
Pozdrawiam.

askala
02-09-2006, 20:42
A widzial ktos jakies ladnie dzwiczki do wyczystki. Komin mam na srodku wiec wycxzystke chce zrobic sdrugiej strony komina niz kominek, i bedzie te drzwicxzki widac i musza byc jakies ladniejsze. Jedyne ktore widzialem to w castoramie do malowania.

MARKOG
02-09-2006, 20:59
A widzial ktos jakies ladnie dzwiczki do wyczystki. Komin mam na srodku wiec wycxzystke chce zrobic sdrugiej strony komina niz kominek, i bedzie te drzwicxzki widac i musza byc jakies ladniejsze. Jedyne ktore widzialem to w castoramie do malowania.
Ja widziałem - u mnie są takie za 10 zł :)
http://www.karaokeshow.com.pl/d1.jpg

LamiaReno
02-09-2006, 21:49
oczywiście odpowiednio zamaskowane :D

kamilltee
03-09-2006, 20:50
Dziękuję za rady - jednak to nie takie proste:

to budynek 4 rodzinny wykonywany przez Developera SEDNO ( a myślałem, że oni wiedzą jak budować...)- nie moge nic zmienić dopóki nie zapłacę i nie odbiorę. Nie ma możliwości zrobienia drzwiczek w innym miejscu.

Prosiłbym o porady i odpowiedzi na zadane powyżej pytania.

Jedny słowem - jak ustawic kominek w tej sytuacji ?
Zamierzam ustawić go skośnie do ściany - by jednak mieć dostęp do drzwiczek. Umieszczenie do wyżej niż drzwiczki odpada.
Czy praktykował ktoś czyszczenie wyczystki odkurzaczem ? (może wystarczy uchylić te drzwiczki tylko na 10 cm ?

kamilltee
24-10-2006, 10:11
odswieżam temat:

- jak z czyszczeniem wyczystki odkurzaczem z separatorem ?

artureski
26-10-2006, 08:28
nie sądzę aby okurzanie sadzy było dobrym pomysłem, dojście powinno być swobodne, wygodne. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest tył komina lub pod spodem kominka - można podnieść kominek lub/i obniżyć drzwiczki

Bard13
26-10-2006, 08:53
Sadza jest bardzo wredna.
Brudzi i ciężko zchodzi.
Drzwiczki powinny być w takim miejscu, żeby po każdym czyszczeniu wyczystki nie trzeba było malować ściany