PDA

Zobacz pełną wersję : warunki zabudow, pierwszy natrudniejszy krok



kate_mj
01-09-2006, 11:32
kupiliśmy właśnie działeczkę i musimy wystąpić o warunki zabudowy....i pierwsze problemy, jak to wypełnić?

beton44
01-09-2006, 11:38
czytelnie, długopisem np....

Pietrov
01-09-2006, 11:39
We wniosku należy podać:

Dane identyfikacyjne inwestora (imię i nazwisko lub nazwę instytucji oraz adres) oraz pełnomocnika jeżeli działa w jego imieniu.
Rodzaj obiektu lub zespołu obiektów bądź robót budowlanych oraz adres inwestycji i oznaczenie geodezyjne terenu - nazwę obrębu, numer arkusza mapy, numer działki.
Charakterystykę inwestycji, obejmującą:
określenie zapotrzebowania na wodę, energię oraz sposobu odprowadzania lub oczyszczania ścieków, a także innych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej, a w razie potrzeby również sposobu unieszkodliwiania odpadów,
określenie planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych, przedstawione w formie opisowej i graficznej
określenie charakterystycznych parametrów technicznych inwestycji oraz dane charakteryzujące jej wpływ na środowisko.

Do wniosku należy dołączyć:

1. 3 egzemplarze kopii mapy zasadniczej z określonymi granicami terenu objętego wnioskiem, obejmujące teren, którego wniosek dotyczy i obszar, na który ta inwestycja będzie oddziaływać, w skali 1:500, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1:1000 lub 1:2000 (na mapach można nie oznaczać granic obszaru inwestycji jeżeli zostanie dołączona dodatkowa kserokopia mapy z wymaganymi oznaczeniami).

2. Opracowanie zawierające określenie planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych przedstawione w formie opisowej i graficznej.

3. Upoważnienie udzielone osobie pełnomocnika działającego w imieniu wnioskodawcy - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis.

4. W przypadku wniosku składanego przez osobę prawną „odpis aktualny z Rejestru Przedsiębiorców” Krajowego Rejestru Sądowego - oryginał lub urzędowo poświadczony odpis.

5. W zależności od potrzeb:
- umowę gwarantującą zaopatrzenie inwestycji w wodę i oraz odbiór ścieków
- umowę gwarantującą zaopatrzenie inwestycji w energię elektryczną
- umowę gwarantującą zaopatrzenie inwestycji w gaz
- umowę gwarantującą zaopatrzenie inwestycji w cieplnej
- umowę gwarantującą przyłączenie do sieci telekomunikacyjnych
- dokument potwierdzający służebność gruntową gwarantującą dostęp do drogi publicznej.

(O warunki można było wystąpić przed zakupem działki)

kate_mj
01-09-2006, 11:43
dobra rada, dziękuję za szczere chęci pomocy.....

kate_mj
01-09-2006, 11:47
niemniej jednak, decyzja o budowie domu nie oznacza, ze jestem specjalistką w opisywaniu parametrów technicznych inwestycji..stąd moje wątpliwości. Nie będzie kanalizacji, wiec pewnie jako sposób odprowadzania scieków należy wpisać "szambo" a co dokładnie rozumieć jako sposób unieszkodliwienia odpadów?

hela32
01-09-2006, 12:15
Pamiętaj przy określaniu parametrów domu wpisuj zawsze z zapasem wymiary domy i pow. zabudowy. Moje warunki zabudowy były uzaleznione od sąsiada, który własnie buduje dom, a dokładnie, do jego wymiarów dodano 20 % . No i do mojego wymarzonego domu zabrakło mi dokładnie 1 m, ale na szczęście urbanista był układny i postapił ten metr.

Pietrov
01-09-2006, 12:22
unieszkodliwiannie śmieci - "umowa z (firmą wywożącą śmieci w tej miejscowości)"