PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M11 MIŁA CHWILA



Strony : [1] 2 3

Paulina&Pawe?
11-04-2006, 12:12
czy ktoś z forumowiczów buduje lub przymierza się do budowy tego projektu?

pozdroofka

Paulina

gb1973
12-04-2006, 10:38
Witam.
Jak to dobrze że ten temat został poruszony, jestem również zainteresowny tym projektem. Myślę iż przed ostateczną decyzją porozmawiamy o plusach i minusach tego projektu.
Pozdrawiam.
Grzegorz

Paulina&Pawe?
12-04-2006, 19:21
no własnie my jesteœmy na etapie zakupu działki i ten projekt najlepiej pasuje do tej działki.
Myslałam, ze może już ktoœ zaczšł budowę albo wybudował dom wg tego projektu ale widać jak na razie nie za bardzo.
My już zobaczyliœmy pewnš niedogodnoœć w tym projekcie ale jest to tak naprawdę szczegół.
A ty Grzegorzu masz już jakieœ uwagi albo ciekawe sopostrzeżenia co do tego projektu?

pozdrawiamy
Paulina i Paweł

gb1973
12-04-2006, 20:01
Projekt ten jest "świeży" jak nazwała go Pani w muratorze, tzn. w ofercie jest od końca roku 2005 wzwiązku z tym najprawdopodobniej nikt go jeszcze nie wybudował. Sam jestem ciekaw jakie jest zainteresowanie tym projektem.
Osobiście jestem na etapie zbierania dokumentów do pozwolenia na budowe, z zakupem projektu wstrzymuję się jeszcze z uwagi na uwarunkowania miejscowego planu zagosopdarowania, które to konsultuję z potencjalnym architektem adaptującym..Jedno co na dzien dzisiejszy moge powiedziec to to iż zrezygnyje z zadaszenia tarasu by doświetlić salon. Zastanawiam się też nad wykuszem z tyłu domu w jednej z sypialń czy pozostawic ?
Pozatym sam układ pomieszczen jak dla mnie jest OK.
Grzegorz

kabietka
13-04-2006, 16:54
no własnie my jesteœmy na etapie zakupu działki i ten projekt najlepiej pasuje do tej działki.
Myslałam, ze może już ktoœ zaczšł budowę albo wybudował dom wg tego projektu ale widać jak na razie nie za bardzo.
My już zobaczyliœmy pewnš niedogodnoœć w tym projekcie ale jest to tak naprawdę szczegół.
A ty Grzegorzu masz już jakieœ uwagi albo ciekawe sopostrzeżenia co do tego projektu?

pozdrawiamy
Paulina i Paweł

Witajcie!!
Właśnie zakupiłam projekt "Miła chwila".
Teraz jest u architekta celem adaptacji.
Moglibyście opisać tę zauważoną niedogodność w tym projekcie??
Wraz z mężem zmieniliśmy:poszerzenie garażu o 1 metr, nad garażem dach dwuspadowy-powiększenie stryszku no i dodanie okna połaciowego.
Zrezygnowaliśmy z zadaszenia tarasu.
Moze podniesiemy o jedną cegłę ściankę by poddasze było wyższe.
No to na tyle :D
Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę to we wrześniu zaczynamy budować :cry: -niestety dopiero ekipa budowlańców ma wolny ten termin.
Pozyjemy zobaczymy
Pozdrawiam
:D

gb1973
13-04-2006, 20:39
Witam.
Mam pytanie do "kabietka". gdzie będziecie budowac i z jakich materiałów.
Pytam gdyż wielu znajomych którzy już wybudowali różnie doradza i sam nie wiem z czego murować ściany.
Widzę iż nie jestem odosobniony w koncepcji zrezygnowania z zadaszenia tarasu.
Serdecznie pozdrawiam.
Grzegorz

Paulina&Pawe?
13-04-2006, 21:09
no właœnie gdzie będziecie się budować? My pod Warszawš ale dopiero w przyszłym roku wylejemy fundamenty, a dalsze prace jeszcze nastepny rok..
Jeżeli chodzi o pewne zmiany to my chcemy doswietlić łazienkę na górze, zmniejszyć okno nad klatkš schodowš i trochę powiększyć łazienke na górze kosztem wolnej przestrzeni nad garażem.
Jeżeli chodzi o zlikwidowania daszka nad tarasem to my chyba zostawimy tak jest bo mamy tę stronę od południa.
A u was jak bedzie wychodził taras? Na którš stornę œwiata?

pozdroofka

Paulina&Pawe?
13-04-2006, 21:47
A propos niedogodnoœcie to sprawa się wyjaœniła i tak naprawdę może zostać tak jak jest. Chodziło nam o to, że wyjœcie z kotłowni jest tylko do garażu, że może by zrobić jednak wejœcie bezpoœrednio do domu. Myslałam że tam będę suszyć pranie i brak bezpoœredniego wejœcia do domu to wada. Jednak studiujšc forum dowiedziałam się, że tam gdzie stoi piec nie mozna suszyć, bo uszkadza się elektornikę sterujšcš całoœciš.
Także o tej niedogodnoœci mozna zapomnieć:)
Tak jeszcze raz przejżeliœmy projekt i faktycznie należy zlikwidować zadaszenie nad tarasem:) i darować sobie te okna wykuszowe w sypialni tej mniejszej.

pozdroofka

willdseahorse.
13-04-2006, 22:12
pozdroofka


:o :o :o

rany...skad piszecie, z gimnazjum ?! :lol:
yoł ziomale pfffff :lol:

Paulina&Pawe?
14-04-2006, 11:36
Paulina&Paweł napisał:


pozdroofka





rany...skad piszecie, z gimnazjum ?!
yoł ziomale pfffff

No chyba jaja sobie robisz??? i to świąteczne :evil: o co Ci chodzi nigdy w necie nie widziałeś skrótów myslowych tudzież zapożyczeń z języków obcych dobranych do osobistych preferencji???? i nie zaśmiecaj więcej wątku.

pozdroofka :wink:

willdseahorse.
14-04-2006, 12:01
to bełkot rodem z kiepskiego serialu dla młodzieży od ktorego aż oczy bola jak sie widzi jak dorosli ludzie (jak sadze) uzywają
a nie skrót myślowy czy zapożyczenie językowe (to bylo dobre :lol: )
ale chcecie sie kompromitowac - Wasza sprawa - pozdrawiam niezmiernie światecznie :lol: i już nie zaśmiecam "poważnego" wątku :lol:

kabietka
14-04-2006, 12:22
to bełkot rodem z kiepskiego serialu dla młodzieży od ktorego aż oczy bola jak sie widzi jak dorosli ludzie (jak sadze) uzywają
a nie skrót myślowy czy zapożyczenie językowe (to bylo dobre :lol: )
ale chcecie sie kompromitowac - Wasza sprawa - pozdrawiam niezmiernie światecznie :lol: i już nie zaśmiecam "poważnego" wątku :lol:



Witaj!!
Może zamiast wytykać pisownię innym napiszesz coś konkretnego na temat "Miłej chwili "?? :D
Pozdrawiam

kabietka
14-04-2006, 12:28
Witam.
Mam pytanie do "kabietka". gdzie będziecie budowac i z jakich materiałów.
Pytam gdyż wielu znajomych którzy już wybudowali różnie doradza i sam nie wiem z czego murować ściany.
Widzę iż nie jestem odosobniony w koncepcji zrezygnowania z zadaszenia tarasu.
Serdecznie pozdrawiam.
Grzegorz


Czeć!!
Mieszkamy w Wielkopolsce-Wągrowiec.
Budować zamierzamy z betonu komórkowego na zaprawie klejowej.
Nie zmieniamy materiału i będzie tak jak w projekcie.
Rezygnujemy równierz z wykuszu w mniejszej sypialni.
W miejsce okna garażowego damy dwa mniejsze okienka gdyż wydaje się nam iż okno założone w projekcie jest za duże-po co kusić złodzieja??
Pozdrawiam :lol:

kabietka
14-04-2006, 12:34
A propos niedogodnoœcie to sprawa się wyjaœniła i tak naprawdę może zostać tak jak jest. Chodziło nam o to, że wyjœcie z kotłowni jest tylko do garażu, że może by zrobić jednak wejœcie bezpoœrednio do domu. Myslałam że tam będę suszyć pranie i brak bezpoœredniego wejœcia do domu to wada. Jednak studiujšc forum dowiedziałam się, że tam gdzie stoi piec nie mozna suszyć, bo uszkadza się elektornikę sterujšcš całoœciš.
Także o tej niedogodnoœci mozna zapomnieć:)
Tak jeszcze raz przejżeliœmy projekt i faktycznie należy zlikwidować zadaszenie nad tarasem:) i darować sobie te okna wykuszowe w sypialni tej mniejszej.

pozdroofka



cześć!!
Co do ewentualnej suszarni w kotłowni to nawet się nie zastanawialiśmy .Myślę ze szkoda byłoby zrezygnowac z miejsca na szafę w przedsionku kosztem drzwi do kotłowni.
Bedę zimą suszyć pranie na stryszku -pomieszczenie za łazienką.
Garaż powiększymy i dwuspadowy dach nad nim sprawi iż będzie więcej miejsca :lol:
Zresztą zgodę na tę i inne zmiany -już opisane mam na piśmie :D
pozdrawiam :) :D

kabietka
14-04-2006, 12:46
no właœnie gdzie będziecie się budować? My pod Warszawš ale dopiero w przyszłym roku wylejemy fundamenty, a dalsze prace jeszcze nastepny rok..
Jeżeli chodzi o pewne zmiany to my chcemy doswietlić łazienkę na górze, zmniejszyć okno nad klatkš schodowš i trochę powiększyć łazienke na górze kosztem wolnej przestrzeni nad garażem.
Jeżeli chodzi o zlikwidowania daszka nad tarasem to my chyba zostawimy tak jest bo mamy tę stronę od południa.
A u was jak bedzie wychodził taras? Na którš stornę œwiata?

pozdroofka

To jeszcze ja :D :D
taras u nas wychodzi na Zachód tak więc darujemy sobie daszek. W przyszłości może jakaś pergola?? -zobaczymy :) Front domu od Południa.

Ogólnie uważam że projekt M11 jest dopracowany,funkcjonalny .
Ponieważ można go realizować etapami to na razie po wybudowaniu bedziemy mieszkać na dole .W między czasie będziemy wykańczać poddasze dla naszych dzieciaków.
Gdyby była kasa to nie powiem ,wykończylibyśmy na tip top ale realia są jakie są :cry: :evil:
Ale nie ma co narzekać!! Dobrze jest :lol:
Pozdrawiam

Paulina&Pawe?
14-04-2006, 14:08
u nas strony œwiata sš zupełnie inaczej, tzn. wejœcie będzie od zachodu, duzy pokój od południa, sypialnia ta mała od wschodu.
Szkoda tylko, że tak daleko budujecie od W-wy :cry: ale mam nadzieję, że pokażecie nam zdjęcia z realizacji :D i w ogóle napiszecie co i jak.
Acha jeszcze jedno a propos dachu dwuspadowego nad garazem. Nie boicie się, że trochę to zakłóci bryłę tego domu? My tak wczoraj analizowalismy jak to będzie wyglšdać i mamy pewne obiekcje :roll: ale zobaczymy jak u was wyjdzie:)
Funkcjonalnoœć domu też nam odpowiada :D górę będziemy robić w ramach przypływu gotówki, natomiast chłopaki będę mieli tę dużš sypialnię na dole.

pozdroofka :wink:

kabietka
14-04-2006, 15:04
u nas strony œwiata sš zupełnie inaczej, tzn. wejœcie będzie od zachodu, duzy pokój od południa, sypialnia ta mała od wschodu.
Szkoda tylko, że tak daleko budujecie od W-wy :cry: ale mam nadzieję, że pokażecie nam zdjęcia z realizacji :D i w ogóle napiszecie co i jak.
Acha jeszcze jedno a propos dachu dwuspadowego nad garazem. Nie boicie się, że trochę to zakłóci bryłę tego domu? My tak wczoraj analizowalismy jak to będzie wyglšdać i mamy pewne obiekcje :roll: ale zobaczymy jak u was wyjdzie:)
Funkcjonalnoœć domu też nam odpowiada :D górę będziemy robić w ramach przypływu gotówki, natomiast chłopaki będę mieli tę dużš sypialnię na dole.

pozdroofka :wink:




Zdjęcia to dopiero na jesień :x :x
Co do dwuspadowego dachu nad garażem to w znaczący sposób nie powinno wpłynąć na bryłe domu. Mam bynajmniej taką nadzieję :-?
Mąz ostatnio widział podobny projekt z dwuspadowym garażem i stwierdził że nie wygląda to żle!! :lol: Czas pokaże!! :lol:
Wiem że czasami wprowadzając zmiany człowiek sam sobie szkodzi ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!! :lol:
A większy strych przy małej ilości schowków to skarb!! :lol:
A jeszcze co do zmian to ogrzewanie podłogowe góra i dół-w projekcie są kaloryfery.No i w łazienkach zamiast przewidzianej w projekcie maty grzejnej -podłogówka wodna + drabinki.
Pozdrawiam

gb1973
14-04-2006, 18:38
Witam miłośników "Miłej chwili" .
Ja najprawdopodobniej będę kupował projekt w odbiciu lustrzanym , czyli garaż z lewej strony . wejscie od południowego - zachodu., tak mamy usytuowaną działkę .Województwo śląskie.
Co do dachu dwuspadowego o którym mowa , to szczerze mówiąc trudno mi go sobie wyobrazić podobnie jak Paulinie&Pawłowi. Proponowałbym zrobić makietę i pooglądać ją z każdej strony przed podjęciem decyzji. Ale oczywiście wszystko to to kwestia gustu.
Kolejne pytanie do "kabietka".
Czy kominek w projekcie posiada instalację rozprowadzającą ciepło do innych pomieszczeń poza salonem? Oraz interesowały by mnie wymiary kotłowni z uwagi na chęć ogrzewania piecem z podajnikiem na tzw."groszek".
Ostatnie podwyżki cen gazu nie są optymistyczne. Zastanawiam się również nad kominkiem z płaszczem wodnym , ale to jeszcze przyszłość.

Pozdrawiam
Grzegorz : :P

kabietka
14-04-2006, 19:10
Witam miłośników "Miłej chwili" .
Ja najprawdopodobniej będę kupował projekt w odbiciu lustrzanym , czyli garaż z lewej strony . wejscie od południowego - zachodu., tak mamy usytuowaną działkę .Województwo śląskie.
Co do dachu dwuspadowego o którym mowa , to szczerze mówiąc trudno mi go sobie wyobrazić podobnie jak Paulinie&Pawłowi. Proponowałbym zrobić makietę i pooglądać ją z każdej strony przed podjęciem decyzji. Ale oczywiście wszystko to to kwestia gustu.
Kolejne pytanie do "kabietka".
Czy kominek w projekcie posiada instalację rozprowadzającą ciepło do innych pomieszczeń poza salonem? Oraz interesowały by mnie wymiary kotłowni z uwagi na chęć ogrzewania piecem z podajnikiem na tzw."groszek".
Ostatnie podwyżki cen gazu nie są optymistyczne. Zastanawiam się również nad kominkiem z płaszczem wodnym , ale to jeszcze przyszłość.

Pozdrawiam



Witaj!!
Pytasz masz- pow kotłowni 5.47
Kominek nie posiada w projekcie rozprowadzenia kanałów ale to leży w gestii przyszłego użytkownik.
Nie dołujcie mnie tym dachem :x
Decyzję już podjęliśmy z mężem i jej nie zmienimy.
Dom ma mieć oczywiście walory estetyczne ale przede wszystkim winien być funkcjonalny. :evil:

pozdrawiam
















Grzegorz : :P

gb1973
14-04-2006, 19:26
Nie mam zamiaru nikogo dołować .
Dzięki za powierzchnię kotłowni , nie mniej jednak zależało by mi na podaniu szerokości oraz długosci pomieszczenia przyjmując iż ściana z wyjściem na zewnątrz jest szerokością .

Grzegorz

kabietka
14-04-2006, 20:11
Nie mam zamiaru nikogo dołować .
Dzięki za powierzchnię kotłowni , nie mniej jednak zależało by mi na podaniu szerokości oraz długosci pomieszczenia przyjmując iż ściana z wyjściem na zewnątrz jest szerokością .

Grzegorz


Podeślij mi na priv Twój meil a ja przeslę na skrzynkę rysunki parteru.

Paulina&Pawe?
18-04-2006, 21:34
Własnie zapomniałam dopisać, że my też będziemy budować wersję lustrzanš projektu. Tym sposobem taras będzie od południa :D
Kabietka jeżeli to nie tajamnica napisz ile kosztowała was adaptacja projektu.

pozdrawiam

Paulina

kabietka
19-04-2006, 07:57
Własnie zapomniałam dopisać, że my też będziemy budować wersję lustrzanš projektu. Tym sposobem taras będzie od południa :D
Kabietka jeżeli to nie tajamnica napisz ile kosztowała was adaptacja projektu.

pozdrawiam

Paulina

Cześc! :D
Za adaptacje projektu architekt weżmie sześćset złotych polskich :)
Płacę j/w i on załatwia sprawy papierkowe z pozwoleniem na budowę :)

Mam nadzieję że do końca tygodnia już złoży papiery do starostwa :)
Pozdrawiam
:D

gb1973
21-05-2006, 10:37
Witam wszystkich.
Chciałbym odnowić ten temat , czyżby nikt nie był zainteresowany tym projektem?
Osobiście mam projekt w adaptacji oraz zbieram pierwsze wyceny.
Pozdrawiam.

kabietka
21-05-2006, 10:55
Witam wszystkich.
Chciałbym odnowić ten temat , czyżby nikt nie był zainteresowany tym projektem?
Osobiście mam projekt w adaptacji oraz zbieram pierwsze wyceny.
Pozdrawiam.



Zainteresowani są na pewno ,ale wszystko zaczyna przeciągać się w czasie :x
Adaptację już mam ,projekt poszedł do urzędu -pozwolenie na budowę .
Niestety facet żle wrysował budynek w mapkę no i nie zachował odległości 4m.W wyniku tego po miesięcznym czekaniu na zgodę dostaliśmy projekt do poprawki no i w poniedziałek poprawiony projekt M11 idzie do urzędu :x
Szkoda :evil: Facet adoptujący projekt sie nie popisał !! :x
Chciał -myślał że będzie naszym kierownikiem budowy ale damy sobie z nim spokój :D
Szkoda nerwów a figurant nam nie potrzebny!!
Pozdrawiam!!!

kabietka
21-05-2006, 13:01
Jeszcze pytanie do gb1973 ??
Jaki wybraliście kolor dachówki czy ten proponowany w projekcie-zielony??

Mnie się podoba ale zaważą wzgledy ekonomiczne- wysokość dopłat do zielonego koloru :x

pozdrawiam :D

gb1973
21-05-2006, 16:36
Do kabietka .
Masz racje figurantów w tej branży u nas ci dostatek. :evil:
My do adaptacji, by zmieścić się w działce zrezygnowaliśmy z tarasu. tzn architekt nie liczy go w adaptacji., w przeciwnym razie też byśmy nie mieli 4m.
Co do dachu to:
żona bardzo chciała by mieć zielony lecz po odwiedzeniu kilku składów budowlanych okazuje się iż, z zieloną dachówką jest tak jak piszesz za dopłatą i tylko na zamówienie ile szt zamówisz tyle przywiozą w przypadku gdyby zabrakło przy kładzeniu musisz czekać znowu ok. 1-2 tygodni. :(
Na dzień dzisiejszy mam wycenę dla Marsylki 12 z TONDACH kolor brązowa angoba:
Dachówki + gąsiory = razem 89762,70 PLN
Materiały inne niezbędne (bez okien dachowych) = 3513,95
Okana dachowe FAKRO + kołnierze = 5712,66

Czekam jeszce na kilka wycen innych dachówek ale wszystko w brązie i chyba taki kolor bedzie naszego dachu..

Mam też wycenę okien+brama garażowa+drzwi wejściowe złoty dąb = wszystko razem z montażem ok. 20.200 PLN
(Okna - OKNOLAST KRAKÓW)


Pozdrawiam
:wink:

kabietka
21-05-2006, 20:51
[quote="gb1973"]Do kabietka .
Masz racje figurantów w tej branży u nas ci dostatek. :evil:
My do adaptacji, by zmieścić się w działce zrezygnowaliśmy z tarasu. tzn architekt nie liczy go w adaptacji., w przeciwnym razie też byśmy nie mieli 4m.
Co do dachu to:
żona bardzo chciała by mieć zielony lecz po odwiedzeniu kilku składów budowlanych okazuje się iż, z zieloną dachówką jest tak jak piszesz za dopłatą i tylko na zamówienie ile szt zamówisz tyle przywiozą w przypadku gdyby zabrakło przy kładzeniu musisz czekać znowu ok. 1-2 tygodni. :(
Na dzień dzisiejszy mam wycenę dla Marsylki 12 z TONDACH kolor brązowa angoba:
Dachówki + gąsiory = razem 89762,70 PLN
Materiały inne niezbędne (bez okien dachowych) = 3513,95
Okana dachowe FAKRO + kołnierze = 5712,66

Czekam jeszce na kilka wycen innych dachówek ale wszystko w brązie i chyba taki kolor bedzie naszego dachu..

Mam też wycenę okien+brama garażowa+drzwi wejściowe złoty dąb = wszystko razem z montażem ok. 20.200 PLN
(Okna - OKNOLAST KRAKÓW)


Pozdrawia



Dzięki za wyczerpującą odpowiedż!! :D Czy czasami przecinek nie przestawił się o jedno miejsce?? aż 89762,70 ?? Coś mi się zdaje że duużoo :o
My będziemy moze szukac dachówki w brązie :x ale profilu S-zobaczymy jakie będą wyceny/ :lol:
A jeszcze jedno będziecie tak jak w projekcie dawać folie na dach czy deskować??
Kurcze zastanawiamy się nad deskowaniem :o
Straszą nas wkoło z tą folią na dach i badż tu mądry?? :lol:
pozdrawiam

gb1973
21-05-2006, 20:56
Nie zakładam deskowania.
Co takiego starasznego opowiadaja?

kabietka
21-05-2006, 21:31
Nie zakładam deskowania.
Co takiego starasznego opowiadaja?


Cześć!!
Jest tylu zwolenników co przeciwników :D
Przeciwnik że zgnije ,skruszeje.....


Nie wiem może jak uda się nam kupić taniej deski to skusimy się na deskowanie
Nic na siłę bedziemy mierzyć zamiary podług sił :D
Oj ta kasa :D
Holender gdyby człowiek miał gotówkę to nie zastanawiał by się czy to czy tamto ale zleciłby budowę firmie i wprowadzał do domciu już wybudowanego i zagospodarowanego :D
Ale co tam DAMY RADĘ!!!!! :D :D
A przeprowadzka za 2 latka :) OBY!!
Pozdrawiam
Dobranoc !!

Aruchna
05-06-2006, 10:17
Witam wszystkich
Ja też chyba dojzałem do "milej chwili" w wersji lustrzanej z 2 garażami.
tak mi na działeczke pasuje.
Ze zmian zamierzam zlikwidować daszek nad tarasem, dołożyć trochę tarasu do końca domu od poludnia żeby z sypialni tez zrobić wyjscie na taras. Luksfery w garażu, łazienka na dole jednoczęściowa.
Na ile wycenili wam stolarkę okienną w/g projektu? (3 wykusze)
Czy ktoś buduje w okolicach Śląska?
Czy ktoś z Was morze mi na rirva wysłac dokładniejsze rysunki projekty niż to co jest na stronie internetowej najlepiej takie z wymiarami ścian i przekrojem pionowym
Zgory dziękuję

Pozdrawiam

gb1973
05-06-2006, 20:26
Cześć .
Cieszę się iż kolejna osoba zainteresowała się tym projektem.
Co do ceny okien jak pisłem wcześniej całość dołu bez dachowych u mnie (bez 1 szt wykuszu, w zamian 1,7x1,5 okno) to ok. 20200PLN - jeden wykusz to 3688 PLN.
Będę budował w okolicy Mikołowa.
Pozdrawiam.

Aruchna
05-06-2006, 21:02
GB1973
Czesć super ze jestes ze śląska - ja mam zamiar cos postawic w okolicy Bielska wiec mozna coś podpatrzeć. Czy zmieniłeś coś znacznie w projekcie? Ja mam kilka istotnych zmian na myśli o których już pisałem w poprzednim poscie.
Na jakim etapie jesteś?Może jakiś mail na privie?
Pozdrawiam

Aruchna
06-06-2006, 15:49
Gb1973
W jakim biurze na śląsku kupowałeś projekt i jak tam z obsługą klienta (ile kosztuje adaptacja itp). Jesli mozesz wyslij mi twoje rzuty po adaptacji - szczególnie interesuje mnie wielkość poszczególnych okiennek:)
Pozdrawiam

kabietka
07-06-2006, 07:58
Witajcie :D :D

U mnie dzisiaj mija termin uprawomocnienia się pozwolenia na budowę :D
Jeszcze tylko ustalenie warunków płacowych z kierownikiem budowy i rozmowa z ekipą budowlaną (wstepnie juz podali cenę za wybudowanie domu -stan surowy otwarty)
Co do zmian to zamiast okien w garazu lukswery - [][][] [][][]
[][][] [][][] nie wyszły jeden pod drugim ale docelowo będzie równiutko :D
A i nad kalatką schodową będzie jedno okno dachowe :D


Jeśli macie czas to zbudujcie sobie makietę "Miłej chwili" :lol:
Właśnie mąz skończył makietę M11 z dwuspadowym dachem nad garażem. I Wiecie że podoba mi się to rozwiązanie :D
Nawet zainstalował wewnątrz diody jako oświetlenie domu :lol:

Tym sposobem juz mamy wybudowany dom- w skali :D
Pozdrawiam :D

Aruchna
07-06-2006, 11:17
Witam,
KabietkaCzy twój mąż wybudował makiete dołączoną do projektu czy sam ma taki talent plastyczny, że sam ją zrobił?
Może da sie ją przesłac (szablony) "mejlem" (ochrona j. polskiego):)
Fajnie że już ruszacie czekamy na zdjęcia z budowy i wszelkie pomocne sugestie przy budowaniu tego domku.
Pozdrawiam

kabietka
07-06-2006, 12:17
Witam,
KabietkaCzy twój mąż wybudował makiete dołączoną do projektu czy sam ma taki talent plastyczny, że sam ją zrobił?
Może da sie ją przesłac (szablony) "mejlem" (ochrona j. polskiego):)
Fajnie że już ruszacie czekamy na zdjęcia z budowy i wszelkie pomocne sugestie przy budowaniu tego domku.
Pozdrawiam


Hej!! :D
Nie było żadnej makiety dołączonej do projektu :(
Jako iż ma zdolności manualne sam przeliczył skalę z projektu i powycinał elementy domku.
Szablonem nie mogę Ciebie poratować po prostu nie mam :o ale jeśli chcesz to daj na priv Twój meil a prześlę zdjęcia makiety :lol: niestety jeszcze nie nauczyłam się wklejać tutaj zdjęć :cry: Nie mogę wyświetlić Twojego meila :evil:
Budowe dopiero zaczynamy we wrześniu :x
Pozdrawiam

Aruchna
07-06-2006, 12:59
Kabietka
Wielkie dzięki
Mail poszedł na priva
Myslałem że projekt 3D był dołączony do projektu (czasami tak jest) ale jeśli nie to gratuluje zdolności manualnych :lol:
pozdrawiam

kabietka
07-06-2006, 13:09
Kabietka
Wielkie dzięki
Mail poszedł na priva
Myslałem że projekt 3D był dołączony do projektu (czasami tak jest) ale jeśli nie to gratuluje zdolności manualnych :lol:
pozdrawiam


Hej!!
Na razie jeszcze na skrzynkę nic mi nie weszło :( ale jak tylko będę mieć namiar na Twoją skrzynkę to prześlę.

pozdrawiam :)

Aruchna
07-06-2006, 15:04
Hej!!
Na razie jeszcze na skrzynkę nic mi nie weszło :( ale jak tylko będę mieć namiar na Twoją skrzynkę to prześlę.

pozdrawiam :)[/quote]



mój mail [email protected]

pozdrowienia

kabietka
07-06-2006, 16:23
Hej!!
Na razie jeszcze na skrzynkę nic mi nie weszło :( ale jak tylko będę mieć namiar na Twoją skrzynkę to prześlę.

pozdrawiam :)



mój mail [email protected]

pozdrowienia[/quote]


Poooszłooo!!!
Mam nadzieję ze nie zapchałam Ci serwera :o
Pozdrawiam :D :D

Aruchna
07-06-2006, 19:24
Kabietka
Dzieki
doszło - co prawda jedno zdjęcie 2.8MB ale jakoś pociągnołem
Super wygląda faktycznie mąż albo ma zaciecie albo się strasznie napalił na tem domek (albo i to i to) :D
My mamy projekt lustrzany ale i tak ta makieta daje niezłe pojęcie o proporcjach domu.
dach dwuspadowy jest ok na domku z 1 garażem z 2 garażami to juz stodoła:)
teraz jak już wybudowaliście dom to ten drugi będzie łatwiej :lol: no moze odrobine dłużej:)
Jeszcze raz dzięki za zdjęcia
Pozdrawiam

kabietka
07-06-2006, 20:46
Kabietka
Dzieki
doszło - co prawda jedno zdjęcie 2.8MB ale jakoś pociągnołem
Super wygląda faktycznie mąż albo ma zaciecie albo się strasznie napalił na tem domek (albo i to i to) :D
My mamy projekt lustrzany ale i tak ta makieta daje niezłe pojęcie o proporcjach domu.
dach dwuspadowy jest ok na domku z 1 garażem z 2 garażami to juz stodoła:)
teraz jak już wybudowaliście dom to ten drugi będzie łatwiej :lol: no moze odrobine dłużej:)
Jeszcze raz dzięki za zdjęcia
Pozdrawiam


Hej!!
To się cieszę że Twój komputer jakoś przełknął te MB :D
Mąż po prostu lubi sklejać modele i tyle.
Domek podoba się nam obojgu :D zobaczymy ile starczy nam zacięcia przy budowie prawdziwego domciu :lol:
U nas garaż to 1 1/2 garażu jednostanowiskowego :) z centralnie wstawioną bramą.
Oby Twoje słowa co do drugiego domku były prorocze !!! :lol:
Wiadomości z ostatniej chwili-
Właśnie wyrósł nam na makiecie piękny zielony trawniczek :o :)

pozdrawiam
Wszelkie sugestie co do zmian w Miłej chwili mile widziane!! :)

kabietka
20-06-2006, 19:13
Cześć .
Cieszę się iż kolejna osoba zainteresowała się tym projektem.
Co do ceny okien jak pisłem wcześniej całość dołu bez dachowych u mnie (bez 1 szt wykuszu, w zamian 1,7x1,5 okno) to ok. 20200PLN - jeden wykusz to 3688 PLN.
Będę budował w okolicy Mikołowa.
Pozdrawiam.


Witaj!!
Właśnie jestem na etapie dobierania klinkieru zarówno na kominy jak i na wykusze.
Piszesz że będziesz miał dach brązowy,
Czy już wiesz jaki klinkier zastosujesz na kominy i resztę??
Proszę podpowiedz bo ja na razie mam tylko mętlik w głowie :x
Może daj namiary na stronkę z ewentualnie wybranym przez Ciebie klinkierze.

Ostatnio znajomy mający kontakty w hurtowni budowlanej poinformował mnie że cement ma zdrożeć o 10%
Kurcze czy wszystko musi drożeć jak ja mam rozpoczynać budowę?? :o
Pozdrawiam

kabietka
23-06-2006, 13:36
Cześć .
Cieszę się iż kolejna osoba zainteresowała się tym projektem.
Co do ceny okien jak pisłem wcześniej całość dołu bez dachowych u mnie (bez 1 szt wykuszu, w zamian 1,7x1,5 okno) to ok. 20200PLN - jeden wykusz to 3688 PLN.
Będę budował w okolicy Mikołowa.
Pozdrawiam.

Witaj
Moje pytanie?
Kurcze nie wiem jakiej szerokości mają być te szproszy dzielące taflę okna na mniejsze pola w wykuszach .
Pozdrawiam :D
!

gb1973
26-06-2006, 20:47
Witam.
Szprosy w oknach z tego co dowiedziałem się u tych przedstawicieli których już pytałem o ile dobrze pamiętam moga być w dwóch szerokościach tj. 24 mm oraz 40 mm. Wybór należy do Ciebie , osobiście wydaje mi się iż 40 mm to za szeroko to oczywiście moje zdanie po przyłożeniu próbki szprosa do okna.
Co do klinkieru oraz koloru elwacji to też mam jeszcze mętlik w głowie, na dzień dzisiejszy oglądam po okolicy kto jakiego dokonał wyboru budując może z tego coś wybiorę .
Jeśli mogę to chciałbym prosić również o zdjęcia makiety mój adres:
[email protected]

Pozdrawiam

kabietka
26-06-2006, 22:48
Witam.
Szprosy w oknach z tego co dowiedziałem się u tych przedstawicieli których już pytałem o ile dobrze pamiętam moga być w dwóch szerokościach tj. 24 mm oraz 40 mm. Wybór należy do Ciebie , osobiście wydaje mi się iż 40 mm to za szeroko to oczywiście moje zdanie po przyłożeniu próbki szprosa do okna.
Co do klinkieru oraz koloru elwacji to też mam jeszcze mętlik w głowie, na dzień dzisiejszy oglądam po okolicy kto jakiego dokonał wyboru budując może z tego coś wybiorę .
Jeśli mogę to chciałbym prosić również o zdjęcia makiety mój adres:
[email protected]

Pozdrawiam

Dziękuję za rozjaśnienie umysłui odnośnie szprosów
Prosisz masz :)
Pozdrawiam
:D

kabietka
27-06-2006, 11:58
gb1973 :D

Cieszę się ze praca mojego mężusia sie spodobała :D
U mnie wczoraj zdejmowano humus .Dzisiaj podejdzie geodeta .
A od 29.06 uprawamacnia sie nam pozwolenie na budowę .
Tak więc ekipa zabierze się za kopanie fundamentów a 07.07 zalewamy ławy fundamentowe.
I tak po krótce wygląda zaawansowanie
:wink: w pracach nad Miłą chwilą.
Pozdrawiam budujących i mających w planie wybudować M11. :lol:

Kurcze trzeba się wybudować -stan surowy zamknięty do końca roku bo ceny materiałów budowlanych rosną w zastraszajacym tempie. :evil:

pelsona
29-06-2006, 11:29
Witam,
Ja również zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Przejrzałem ich setki jeśli nie więcej i ten jest najbardziej trafny i odpowiedni dla mnie pod względem wjazdu od strony południowej. Rozmieszczenie pomieszczeń i funkcjonalność są bez zarzutu.Natomiast metraż WC i kolor dachu są do bani ale to nie problem. Pozdrawiam wszystkich którzy wybrali ten projekt.

kabietka
29-06-2006, 15:00
Witam,
Ja również zastanawiam się nad zakupem tego projektu. Przejrzałem ich setki jeśli nie więcej i ten jest najbardziej trafny i odpowiedni dla mnie pod względem wjazdu od strony południowej. Rozmieszczenie pomieszczeń i funkcjonalność są bez zarzutu.Natomiast metraż WC i kolor dachu są do bani ale to nie problem. Pozdrawiam wszystkich którzy wybrali ten projekt.


Witamy w gronie "Miłej chwili" :D :D
Kolorystyka domu żaden problem :D
Zwłaszcza jak się ma dopłacać za tę zieleń to ja dziękuję i wybiorę brąz :D
Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru :D :D

gb1973
29-06-2006, 20:13
Witam miłośników "Miłej Chwili"
Odebrałem dzisiaj pozwolenie na budowę, czekam na uprawomocnienie!!!!!! :lol:
Teraz wyjazd na wakacje a, po powrocie do roboty.
Pozdrawiam.

kabietka
29-06-2006, 21:51
Witam miłośników "Miłej Chwili"
Odebrałem dzisiaj pozwolenie na budowę, czekam na uprawomocnienie!!!!!! :lol:
Teraz wyjazd na wakacje a, po powrocie do roboty.
Pozdrawiam.


Gratulacje!! :D :D
Oj zazdroszczę tego urlopu :(
My niestety w tym roku zero wyjazdów :x
Coś za coś
My wybraliśmy budowę domciu :D
Pozdrawiama.
Życzę udanych wakacji :D :D

Aruchna
30-06-2006, 08:04
Witam eszystkich,
Narazie załatwiam formalności (problem działka blisko rzeczki i PRAWO WODNE troche mi przeszkadza się budować) ale damy rade :)
Czy ktoś z was rozważał podniesienie sciany kolankowej a jeśli tak to jak to bedzie się miało do wykuszów na których "leży" dach - czy zostanie wolna przestrzeń - może nie ciekawie wyglądać. Jeszcze tego tematu nie omówiłem z architektem i jestem ciekaw waszych opini.
Jak dobrze pójdzie to fundamenty na jesień a wiąsną ......niech się mury pną do góry...... :wink:
I jeszcze jedno czy da się rolety zewnętrzne zamontować na wykuszach - myśleliście o tym?
POzdrawiam

Aruchna
30-06-2006, 08:19
Witam ponownie
Może ktoś z już budujących miłą chwilę założy dziennik budowy - wtedy znacznie może to pomóc osobom zaczynająycm później :lol: (wiadomo człowiek uczy się na błędach (innych))
Ja to zrobie ale dobiero jak skończe papierkologie i zaadoptuje projekt a to jeszcze 1-2 miesięcy. :cry:
POzdrawiam

kabietka
30-06-2006, 10:23
Witam eszystkich,
Narazie załatwiam formalności (problem działka blisko rzeczki i PRAWO WODNE troche mi przeszkadza się budować) ale damy rade :)
Czy ktoś z was rozważał podniesienie sciany kolankowej a jeśli tak to jak to bedzie się miało do wykuszów na których "leży" dach - czy zostanie wolna przestrzeń - może nie ciekawie wyglądać. Jeszcze tego tematu nie omówiłem z architektem i jestem ciekaw waszych opini.
Jak dobrze pójdzie to fundamenty na jesień a wiąsną ......niech się mury pną do góry...... :wink:
I jeszcze jedno czy da się rolety zewnętrzne zamontować na wykuszach - myśleliście o tym?
POzdrawiam

Witaj :D
Przy zakupie projektu poprosilismy o zgodę na zmiany .
Między innymi było podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak.
Zgoda na to jest pod warunkiem wydłużenia krokwi. No i tym samym zmieni się kąt nachylenia dachu.
Musimy jeszcze przedyskutować to z kierownikiem budowy-osobą najbardziej zorientowaną w temacie .
Roletę zewnętrzną założymy tylko w drzwiach tarasowych.W wykuszach chyba będzie problematyczne zainstalowanie rolet. :x
Pozdrawiam :D :D

Aruchna
02-07-2006, 19:36
Kabietka
W jakimś poście na temat centralnego odkurzacza widziałem że prosiłaś o wycenę. :lol: Mogłabyś się pochwalić ile to cudo by kosztowało w "miłej chwili"? Ile gniazd, szufelek i gdzie lokalizacja jednostki centralnej? Z góry dzięx :P

kabietka
02-07-2006, 22:26
Kabietka
W jakimś poście na temat centralnego odkurzacza widziałem że prosiłaś o wycenę. :lol: Mogłabyś się pochwalić ile to cudo by kosztowało w "miłej chwili"? Ile gniazd, szufelek i gdzie lokalizacja jednostki centralnej? Z góry dzięx :P

Prosisz masz :D


OFERTA SYSTEMU CENTRALNEGO ODKURZANIA BEAM.


Opis instalacji centralnego odkurzania.


Instalacja systemu centralnego odkurzania przewidziana na:
3 gniazda ssące + 1 szufelkę automatyczną


obsługiwanych wężem ssącym o długości 9 m z włącznikiem w uchwycie.

Zaproponowano odkurzacz jednofazowy model 2725 i instalację ssącą PVC o średnicy 50mm..


Lokalizacja jednostki centralnej w pom. gospodarczym; wydmuch pow. wyprowadzony na zewnątrz.


Koszt materiałów z robocizną (4x250) 1000,00 zł brutto!


Proponowana jednostka centralna dla danego obiektu – model : 2725.
Jednofazowy centralny odkurzacz, przeznaczony do sprzątania powierzchni do 350 m dla max. 5 gniazd ssących.


Cena jednostki: 2306,00 zł brutto!


Gniazdo „szufelka automatyczna”

Razem: 170,00 zł brutto!







Zestaw sprzątający:

- 9-metrowy wąż z włącznikiem w uchwycie
- rura ssąca teleskopowa
- szczotka dwuklawiszowa do podłóg i dywanów
- ssawka okrągła
- ssawka szczelinowa
- ssawka do tapicerki mała
RAZEM: 0 zł


Gwarancja udzielona na:

- jednostkę centralną 60 miesięcy
- instalacja ssąca 24 miesiące

Zestawienie kosztów systemu na 3 gniazda ssące + 1 szufelkę automatyczną

Materiały z robocizną 1000,00
Jednostka centralna 2725 2306,00
Gniazdo meblowe „szufelka automatyczna” (1 szt.) 170,00
Zestaw do sprzątania (komplet) 0,00

RAZEM: 3476,00zł brutto

Warunki płatności – gotówka w momencie dostarczenie zamówionego sprzętu i/lub odbioru powierzonych prac.

W przypadku zakupu kompletu sprzętu wraz z robocizną na jednostkę centralną zostanie udzielony rabat w wysokości 8%.


Wyrażam nadzieję, że nasza oferta będzie dla Państwa atrakcyjna i czytelna, oraz w pełni sprosta Państwa oczekiwaniom.


Oferta ważna 14 dni.

Z poważaniem

Paweł Hołownia 0-501-034-156.

Oczywiście ta oferta na dzień dzisiejszy już nie jest ważna :D :D
pozdrawiam :D

Aruchna
03-07-2006, 08:22
Kabietka
Nie zle ale troche droga jednostka centralna. Są już całkiem niezłe koło 2000 zł.
A tak na całkowitym marginesie wymyśliłem jak "obejść" te okna wykuszowe. Można by boki zrobić z muru obłozonego klinkierem (tak jak dół okna) zostawiająć lico (szerokość okna) takie jak było (ok 3m okna). Po podniesieniu ściany kolankowej między oknem wykusza a dachem też mur obłożony klinkierem. Daje to cały wykusz odcinający się od reszty sciany domu bo są to wyspy klinkieru (przy czerwonym dachu i cokole z kloinkieru całkiem fajnie to może wyglądac - reszta domu biała ze stolarką). Po takim "manewrze" można kiedyś (lub odrazu) załozyć rolety zewnętrzne na okna wykuszowe a poza tym okna będą tańsze bez tych łamań o 90 stopni. Doświetlenie przy tak przeszklonym domu też powinno być ok.

Tak to sobie przy piwku wykombinowałem a teraz to przegryzam - co o tym myślicie? Czekam na komentarze?

I druga rzecz - czy ktoś będzie budował w "jednowarstwówce"?

Pozdrawiam na początku (niestety) tygodnia pracy :lol:

kabietka
03-07-2006, 09:42
Kabietka
Nie zle ale troche droga jednostka centralna. Są już całkiem niezłe koło 2000 zł.
A tak na całkowitym marginesie wymyśliłem jak "obejść" te okna wykuszowe. Można by boki zrobić z muru obłozonego klinkierem (tak jak dół okna) zostawiająć lico (szerokość okna) takie jak było (ok 3m okna). Po podniesieniu ściany kolankowej między oknem wykusza a dachem też mur obłożony klinkierem. Daje to cały wykusz odcinający się od reszty sciany domu bo są to wyspy klinkieru (przy czerwonym dachu i cokole z kloinkieru całkiem fajnie to może wyglądac - reszta domu biała ze stolarką). Po takim "manewrze" można kiedyś (lub odrazu) załozyć rolety zewnętrzne na okna wykuszowe a poza tym okna będą tańsze bez tych łamań o 90 stopni. Doświetlenie przy tak przeszklonym domu też powinno być ok.

Tak to sobie przy piwku wykombinowałem a teraz to przegryzam - co o tym myślicie? Czekam na komentarze?

I druga rzecz - czy ktoś będzie budował w "jednowarstwówce"?

Pozdrawiam na początku (niestety) tygodnia pracy :lol:



Witaj!!
Jednostka droga fakt :lol:
Ale i tak na poczatek kupimy wszystkie elementy by rozłożyć je na chudziaku.
Koszt ok 300zł. A z czasem kupić jednostkę centralną i zawiesić albo w garażu albo w pom.gosp. :lol:
Z tymi wykuszami to wymyśliłeś :lol:
Może i dobre posunięcie ale i za ten klinkier trzeba też zapłacić a i robocizna to następne koszty.
Wykusz ten od frontu mozesz dac jako fix i tu już masz taniej :lol:
Co do kolorystyki to warta przemyślenia :lol:
Ściany jednowarstwowej moim zdaniem sie nie opłaca stawiać :lol:
W dwuwarstwowej jak masz jakieś mostki cieplne to je przykryjesz ocieplając dom albo wełną albo styropianem :D

A tak nawiasem mówiac u mnie dzisiaj kopią fundamenty pod domek :D


Pozdrawiam :D
Życzę wszystkim pracującym aby pierwszy dzień pracy Wam szybko minął :D :D

Aruchna
03-07-2006, 10:53
[quote=Aruchna]Kabietka

Witaj!!
Jednostka droga fakt :lol:
Ale i tak na poczatek kupimy wszystkie elementy by rozłożyć je na chudziaku.
Koszt ok 300zł. A z czasem kupić jednostkę centralną i zawiesić albo w garażu albo w pom.gosp. :lol:
Z tymi wykuszami to wymyśliłeś :lol:
Może i dobre posunięcie ale i za ten klinkier trzeba też zapłacić a i robocizna to następne koszty.
Wykusz ten od frontu mozesz dac jako fix i tu już masz taniej :lol:
Co do kolorystyki to warta przemyślenia :lol:
Ściany jednowarstwowej moim zdaniem sie nie opłaca stawiać :lol:
W dwuwarstwowej jak masz jakieś mostki cieplne to je przykryjesz ocieplając dom albo wełną albo styropianem :D

A tak nawiasem mówiac u mnie dzisiaj kopią fundamenty pod domek :D


Pozdrawiam :D
Życzę wszystkim pracującym aby pierwszy dzień pracy Wam szybko minął :D :D


Witam,
Mimo wszystko jestem za 1-warstwówką (kuzyn właśnie zamyka stan surowy i jest ok) jest ona jednak nieco tańsza ( wsumie) niż 2W i jakoś mi lepiej leży ale to jeszcze do rozstrzygnięcia.
Obłożenie 1W płytką klinkierową na wykuszach nie jest taką drogą inwestycją (jeszcze gdy się samemu obkłada) :lol:
Fundamenty - łopatologia czy koparkologia?
Zdążysz w tym roku zamknąć stan surowy czy przestój fundamentów do wiosny?
Pozdrowienia

kabietka
03-07-2006, 13:20
[quote=Aruchna]Kabietka

Witaj!!
Jednostka droga fakt :lol:
Ale i tak na poczatek kupimy wszystkie elementy by rozłożyć je na chudziaku.
Koszt ok 300zł. A z czasem kupić jednostkę centralną i zawiesić albo w garażu albo w pom.gosp. :lol:
Z tymi wykuszami to wymyśliłeś :lol:
Może i dobre posunięcie ale i za ten klinkier trzeba też zapłacić a i robocizna to następne koszty.
Wykusz ten od frontu mozesz dac jako fix i tu już masz taniej :lol:
Co do kolorystyki to warta przemyślenia :lol:
Ściany jednowarstwowej moim zdaniem sie nie opłaca stawiać :lol:
W dwuwarstwowej jak masz jakieś mostki cieplne to je przykryjesz ocieplając dom albo wełną albo styropianem :D

A tak nawiasem mówiac u mnie dzisiaj kopią fundamenty pod domek :D


Pozdrawiam :D
Życzę wszystkim pracującym aby pierwszy dzień pracy Wam szybko minął :D :D


Witam,
Mimo wszystko jestem za 1-warstwówką (kuzyn właśnie zamyka stan surowy i jest ok) jest ona jednak nieco tańsza ( wsumie) niż 2W i jakoś mi lepiej leży ale to jeszcze do rozstrzygnięcia.
Obłożenie 1W płytką klinkierową na wykuszach nie jest taką drogą inwestycją (jeszcze gdy się samemu obkłada) :lol:
Fundamenty - łopatologia czy koparkologia?
Zdążysz w tym roku zamknąć stan surowy czy przestój fundamentów do wiosny?
Pozdrowienia

Cześć!! :D


Właśnie przyjechałam z placu budowy :D
Kopią ręcznie i pewnie w duchu przeklinają jak diabli :evil:
Ziemia u nas gliniasta i twarda,tak że dziobią pomalutku
:evil: Jeden pożytek z tego gruntu to brak szalowania :D
My budujemy tak jak w projekcie -dwuwarstwówke.
Jesteś szczęściażem że sam potrafisz obłożyć elewację płytkami :D
My niestety musielibyśmy zapłacić fachowcom :)
W tym roku ma byc wybudowany stan surowy otwarty z dachem :D

Pozdrawiam :lol:

kabietka
11-07-2006, 23:50
Wczoraj zalano betonem ławy a dzisiaj murują ścianę fundamentową.
Do 16.00 wymurowali do pełnej wysokości fundamenty frontowe i ścianę tą z tarasem :D
Chłopaki idą jak burza choć ja w tym skwarze nie pracowałabym za żadne pieniądze :D

Murują dokładnie i zgodnie ze sztuką budowlaną :D
Pozdrawiam :D

pelsona
13-07-2006, 08:54
Witam,
Dojrzałem w końcu do zakupienia tego projektu, wprowadziłbym jednak w nim niewielkie zmiany,które już były poruszane na forum. Zrobiłbym także bezwzględnie niezależne, niekrępujące wyjście na ogród z dużej sypialni na stronę północną (mam wjazd od strony południowej). Dodatkowa zaleta tego rozwiązania to słońce w sypialni na przywitanie dnia. Minus, to oprócz dodatkowych kosztów, mniej ustawny pokój.
Poza tym darowałbym sobie zupełnie wykańczanie góry, zostawiając to dla przyszłych pokoleń (dzieci mamy już odchowane i tylko patrzeć jak pójdą na swoje). Projekty na przyłącza energii i wody terenu budowy już mamy łącznie z pozwoleniami. Największy problem to jak zwykle kasa, ale od czego są kredyty.Chętnie podyskutował bym w niedalekiej przyszłości na temat cen robocizny za poszczególne etapy robót ale to już inny temat (poruszany zresztą na innym forum Muratora). Kończę bo się za bardzo rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich miłośników "Miłej chwili" i życzę samych sukcesów w budowie.

kabietka
13-07-2006, 10:54
Witam,
Dojrzałem w końcu do zakupienia tego projektu, wprowadziłbym jednak w nim niewielkie zmiany,które już były poruszane na forum. Zrobiłbym także bezwzględnie niezależne, niekrępujące wyjście na ogród z dużej sypialni na stronę północną (mam wjazd od strony południowej). Dodatkowa zaleta tego rozwiązania to słońce w sypialni na przywitanie dnia. Minus, to oprócz dodatkowych kosztów, mniej ustawny pokój.
Poza tym darowałbym sobie zupełnie wykańczanie góry, zostawiając to dla przyszłych pokoleń (dzieci mamy już odchowane i tylko patrzeć jak pójdą na swoje). Projekty na przyłącza energii i wody terenu budowy już mamy łącznie z pozwoleniami. Największy problem to jak zwykle kasa, ale od czego są kredyty.Chętnie podyskutował bym w niedalekiej przyszłości na temat cen robocizny za poszczególne etapy robót ale to już inny temat (poruszany zresztą na innym forum Muratora). Kończę bo się za bardzo rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich miłośników "Miłej chwili" i życzę samych sukcesów w budowie.[/quote]


Witamy w gronie Miłej chwili :D

Szczęściaż z Ciebie :D
Dzieci odchowane to skarb :D
Ja górę zagospodaruje -wykończe jak już będziemy mieszkać aby moje dwa diamenty-Filip-5 lat i Agnieszka-8 lat miały każdy swój kąt :D
Póki co będą pomoeszkiwać wspólnie . :D
Ale do tego czasu mieni pewnie z rok :(

Pozdrawiam i zyczę szybkiej realizacji projektu :lol:

pelsona
13-07-2006, 13:53
Witamy w gronie Miłej chwili :D

Szczęściaż z Ciebie :D
Dzieci odchowane to skarb :D
Ja górę zagospodaruje -wykończe jak już będziemy mieszkać aby moje dwa diamenty-Filip-5 lat i Agnieszka-8 lat miały każdy swój kąt :D
Póki co będą pomoeszkiwać wspólnie . :D
Ale do tego czasu mieni pewnie z rok :(

Pozdrawiam i zyczę szybkiej realizacji projektu :lol:[/quote]

Cześć,
Jestem pełen uznania i podziwu dla Ciebie przy realizacji tej budowy.
Widać duże zaangażowanie i chęć działania, a to najważniejsze.
Koncepcję uważam Masz bardzo słuszną, zwłaszcza jak rodzina jest rozwojowa. W moim przypadku jest nieco inaczej. Mamy trzech dorosłych synów w wieku 24,23 i 18 lat, którzy na pewno się nie garną aby mieszkać z rodzicami w okolicach Warszawy, bo tam zamierzamy się budować.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

kabietka
13-07-2006, 16:56
Witamy w gronie Miłej chwili :D

Szczęściaż z Ciebie :D
Dzieci odchowane to skarb :D
Ja górę zagospodaruje -wykończe jak już będziemy mieszkać aby moje dwa diamenty-Filip-5 lat i Agnieszka-8 lat miały każdy swój kąt :D
Póki co będą pomoeszkiwać wspólnie . :D
Ale do tego czasu mieni pewnie z rok :(

Pozdrawiam i zyczę szybkiej realizacji projektu :lol:

Cześć,
Jestem pełen uznania i podziwu dla Ciebie przy realizacji tej budowy.
Widać duże zaangażowanie i chęć działania, a to najważniejsze.
Koncepcję uważam Masz bardzo słuszną, zwłaszcza jak rodzina jest rozwojowa. W moim przypadku jest nieco inaczej. Mamy trzech dorosłych synów w wieku 24,23 i 18 lat, którzy na pewno się nie garną aby mieszkać z rodzicami w okolicach Warszawy, bo tam zamierzamy się budować.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.[/quote]



Hej!!
To poddasze przerobisz jak się wnuki pojawią :D :D

Jaka tam rodzinka rozwojowa?? :o
Człowiek już z 40 na karku tak że dzieci te co są i wiecej koniec :D
Niech się młodzi rozwijaja :D :D


Pozdrawiam :o)

U mnie dzisiaj skończyli murować ścianę fundamentową.Orapowali ją od środka i pokryli dysperbitem :)
Tyle z frontu robót nad Miłą chwila !!

pelsona
14-07-2006, 09:23
Witamy w gronie Miłej chwili :D

Szczęściaż z Ciebie :D
Dzieci odchowane to skarb :D
Ja górę zagospodaruje -wykończe jak już będziemy mieszkać aby moje dwa diamenty-Filip-5 lat i Agnieszka-8 lat miały każdy swój kąt :D
Póki co będą pomoeszkiwać wspólnie . :D
Ale do tego czasu mieni pewnie z rok :(

Pozdrawiam i zyczę szybkiej realizacji projektu :lol:

Cześć,
Jestem pełen uznania i podziwu dla Ciebie przy realizacji tej budowy.
Widać duże zaangażowanie i chęć działania, a to najważniejsze.
Koncepcję uważam Masz bardzo słuszną, zwłaszcza jak rodzina jest rozwojowa. W moim przypadku jest nieco inaczej. Mamy trzech dorosłych synów w wieku 24,23 i 18 lat, którzy na pewno się nie garną aby mieszkać z rodzicami w okolicach Warszawy, bo tam zamierzamy się budować.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.



Hej!!
To poddasze przerobisz jak się wnuki pojawią :D :D

Jaka tam rodzinka rozwojowa?? :o
Człowiek już z 40 na karku tak że dzieci te co są i wiecej koniec :D
Niech się młodzi rozwijaja :D :D


Pozdrawiam :o)

U mnie dzisiaj skończyli murować ścianę fundamentową.Orapowali ją od środka i pokryli dysperbitem :)
Tyle z frontu robót nad Miłą chwila !![/quote]


Hej,

Muszę przyznać, że coraz bardziej mi imponujesz. Sypiesz fachową terminologią jak z rękawa, niczym majster na budowie.
Twój mąż to prawdziwy szczęściarz mając tak wspaniałą i zaradną żonę.
Jak Ty u licha znajdujesz na to wszystko czas ?.
Nie zapominajcie tylko w ferworze walki budowlanej i natłoku spraw, starannie i umiejętnie oszlifować te dwa diamenty, które tylko wtedy będą przedstawiały prawdziwą wartość.
Z tymi wnukami to widzę że czytasz w moich myślach.

Ja niestety jak narazie nie mam czym się pochwalić z frontu robót i na gadaniu się tylko kończy. Być może i ja jeszcze w tym roku jak Bóg da, wykopię dołek i zacznę coś rzeźbić.
Przy robotach fundamentowych (prawda znana nie od dzisiaj) szczególną uwagę należy zwrócić na izolacje pionowe i poziome. A propos, na jakiej głębokości macie ławy fundamentowe. U mnie niestety jest stosunkowo wysoki poziom wód gruntowych. Czy wymagano od Was badań geologicznych?

Pozdrawiam.

kabietka
14-07-2006, 22:43
witaj!!
ławy są wykonane zgodnie z projektem. Badań geologicznych nie robiliśmy.Wystarczyło że mąż sam wykopał studnię co prawda tylko na 6 kręgów ale już widzieliśmy jak się rozkładają warstwy ziemi.

Co do fachowości to zobaczysz jak będziesz dłużej na forum sam się sobie będziesz dziwił że znasz terminy budowlane :D
Jeszcze 1 1/2 roku nie wiedziałam co to rapowanie ścian :oops:
I guzik mnie to obchodziło :cry:
Teraz jak śledzę forum to co nieco wiem :x
Diamenty szlifowane pod moim okiem gdyż nie pracuje i mogę te moje maleństwa przypilnować :lol:
Zresztą czas pokaże czy nauka i przestrogi nie poszły w las :evil:

Pozdrawiam

ppiioottrr
17-07-2006, 11:57
Witam wszystkich forowiczów,
właśnie dołączam do grona zainteresowanych budową Miłej chwili.
Projektu jeszcze nie kupiłem, czekam na decyzję w sprawie warunków zabudowy, ale wstępne ustalenia pozwalają mi już teraz wybrać ten projekt.
Tak jak większość będę nieco przerabiał ten projekt, aby dostosować do własnych upodobań.
Najważniejsze zmiany dotyczą wykuszy, ponieważ chcę na kazdym oknie zamontować rolety zewnętrzne. Mam działkę z wjazdem od południa. Wybrałem wariant I, czyli z dwoma garażami.
Co do innych zmian, to chcę w pomieszczeniu nad garażem dodać po dwa okna połaciowe, tam urządzimy pralnię i suszarnię.
Jak Wasze dotychczasowe wrażenia z budowy?

Pozdrawiam

kabietka
17-07-2006, 12:23
Witam wszystkich forumowiczów,
właśnie dołączam do grona zainteresowanych budową Miłej chwili.
Projektu jeszcze nie kupiłem, czekam na decyzję w sprawie warunków zabudowy, ale wstępne ustalenia pozwalają mi już teraz wybrać ten projekt.
Tak jak większość będę nieco przerabiał ten projekt, aby dostosować do własnych upodobań.
Najważniejsze zmiany dotyczą wykuszy, ponieważ chcę na kazdym oknie zamontować rolety zewnętrzne. Mam działkę z wjazdem od południa. Wybrałem wariant I, czyli z dwoma garażami.
Co do innych zmian, to chcę w pomieszczeniu nad garażem dodać po dwa okna połaciowe, tam urządzimy pralnię i suszarnię.
Jak Wasze dotychczasowe wrażenia z budowy?

Pozdrawiam


Witaj!! :D
Im nas będzie wiecej tym więcej porzemyśleń ,nowych rozwiązań...
Napisz coś wiecej na temat zmian w wykuszach :D

Pozdrawiam :D

ppiioottrr
19-07-2006, 19:33
Dziękuję za miłe powitanie. Też tak uważam, że im nas więcej tym lepiej :D
Co do wykuszy to będę w najbliższy weekend rozmawiał z arcjitektem, który zaadaptuje mój projekt. Zobaczymy, czy to co wymyśliłem wogóle nadaje się do realizacji.
Pozdrawiam
:)

kolecik
21-07-2006, 12:34
Ja zamierzam zakupić projekt w odbiciu lustrzanym (z dwoma garażami z lewej strony).
Widzę już parę przeróbek:
- na górze dać parę cegieł więcej lub/i zwiększyć kąt dachu;
- przerobić strych na suszarnię z wejściem z łazienki;
- zwykłe okno w mniejszym pokoju na dole;
- większe okno i wejście na taras;
Na tą chilę to chyba wszystko.
Co sądzicie o tych zmianach???
Pozdrawiam :D

kabietka
21-07-2006, 12:54
Ja zamierzam zakupić projekt w odbiciu lustrzanym (z dwoma garażami z lewej strony).
Widzę już parę przeróbek:
- na górze dać parę cegieł więcej lub/i zwiększyć kąt dachu;
- przerobić strych na suszarnię z wejściem z łazienki;
- zwykłe okno w mniejszym pokoju na dole;
- większe okno i wejście na taras;
Na tą chilę to chyba wszystko.
Co sądzicie o tych zmianach???
Pozdrawiam :D


Witaj!! :D

Każda zmiana która Tobie odpowiada jest dobra :D
Przy niektórych z nich trzeba liczyć się z wyższymi kosztami budowy. :(

Pozdrawiam :lol:

kabietka
21-07-2006, 13:04
Wiadomość z frontu robót :D
Jutro przychodzi hydraulik by rozprowadzić odpływy, rurę doprowadzającą powietrze do kominka no i oczywiście niebieską rurke do wody :D

We wtorek mają zasypywać i ubijać piasek przygotowując powierzchnię pod chudziak :D


A na strop bedzie teriva z bloczkami betonowymi. Taniej od keramzytowych a swoje funkcje spełni w 100%




Pozdrawiam :D

ppiioottrr
01-08-2006, 18:43
:D

Cały czas trwają prace nad zaadaptowaniem projektu do naszych indywidualnych potrzeb. Prawdopodobnie nie będzie pralni i suszarni w pomieszczeniu nad garażem tylko mała pracownia - po dodaniu okien połaciowych oczywiście :)

kabietka
04-08-2006, 13:50
Witajcie :D

No ja juz mogę napisać że stan 0 skończony (no może poza ociepleniem fundamentów z zewnątrz-ale to zrobia pózniej).


Od 2 dni murarze murują na zaprawę klejową ściany z BK.Co prawda robią to z doskoku bo wykańczają chałupe sąsiada ale wszystko jest OK!!
Dzisiaj juz zamawiałam strop Terivę i beton na strop -niestety albo stety trzeba to zamawiać z wyprzedzeniem ok 2 tygodni :)


Po podliczeniu dotychczasowych kosztów wyszło że założenie Muratora 28.800zł wyniosło nas ok 17.000tyśzł (brutto)D :D .
W tym 4000tyś zł robocizna :(
Z zaznaczeniem ze :
-nie dawaliśmy podkładu betonowego B10 pod ławy
-nie deskowalismy- ławy lane w grunt
- bloczki betonowe tzw.oszczedne

Wszystko skonsultowane z kierbudem :D

Tak więc budujcie,budujcie bo i materiały i robocizna idą ciągle w górę.

A doszliśmy do wniosku że okno w sypialni owszem bedzie opierało się na wykuszu ale w miejscu tych bocznych szybek bedzie ścianka pomalowana tak jak elewacja a sam wykusz pod oknem będzie z klinkieru tak jak pierwotnie przewidziano w projekcie.

Pozdrawiam serdecznie :D :D

kabietka
04-08-2006, 13:52
Witajcie :D

No ja juz mogę napisać że stan 0 skończony (no może poza ociepleniem fundamentów z zewnątrz-ale to zrobia pózniej).


Od 2 dni murarze murują na zaprawę klejową ściany z BK.Co prawda robią to z doskoku bo wykańczają chałupe sąsiada ale wszystko jest OK!!
Dzisiaj juz zamawiałam strop Terivę i beton na strop -niestety albo stety trzeba to zamawiać z wyprzedzeniem ok 2 tygodni :)


Po podliczeniu dotychczasowych kosztów wyszło że założenie Muratora 28.800zł wyniosło nas ok 17.000tyśzł (brutto)D :D .
W tym 4000tyś zł robocizna :(
Z zaznaczeniem ze :
-nie dawaliśmy podkładu betonowego B10 pod ławy
-nie deskowalismy- ławy lane w grunt
- bloczki betonowe tzw.oszczedne

Wszystko skonsultowane z kierbudem :D

Tak więc budujcie,budujcie bo i materiały i robocizna idą ciągle w górę.

A doszliśmy do wniosku że okno w sypialni owszem bedzie opierało się na wykuszu ale w miejscu tych bocznych szybek bedzie ścianka pomalowana tak jak elewacja a sam wykusz pod oknem będzie z klinkieru tak jak pierwotnie przewidziano w projekcie.

Pozdrawiam serdecznie :D :D

kabietka
11-08-2006, 19:37
Witam :D

Donoszę iz dzisiaj położyli część stropu nad garażem :D :D
Jutro podciagną kominy a w przyszłym tygodniu rozłożą resztę stropu i zbrojenia. :D
Zalewanie stropu-grucha zamówiona na 21.08.br


Tak to u mnie wygląda :D
Co u reszty budujących Miłą chwilę :D :D
Chetnie poczytam z czym sie obecnie borykacie w zwiazku z budową :D

Pozdrawiam :D :D

Paulina&Pawe?
14-08-2006, 14:51
My dopiero kupiliœmy dzialke. Mielismy ja kupic duzo wczesniej ale jak to w zyciu bywa okazalo sie ze jeszcze trzeba bylo dopelnic roznych dziwnych formalnosci :evil: no ale jest w reszcie nasza :D
Teraz siedzimy wspolnie i myslimy nad przerobkami. Przede wszystkim oprocz tego co pisalismy na poczatku, to chcemy troche to wszystko powiekszyc. Dokladnie o pol metra z kazdej strony.
Kabietka do Ciebie pytanie, bo widzialam ze budujesz z BK. Jaka one maja dlugosc? Bo to tez istotne z tym powiekszeniem. Zeby nie wyszlo ze bedziemy musieli ciac bloczki. Poza tym to dobrze, ze wyczytalam ze do zielonego jest doplata, bo juz sie zastawialam czy elewacji nie zostawic takiej jaka jest w projekcie. No na nic nie moge sie zdecydowac. Pdobaja mi sie dachy czerwone ale rowniez podoba mi sie wykonczenie takim klinkierem jaki jest w projekcie a nie wiem czy przy czerwonym dachu bedzie to do siebie pasowac. Hmmmm genearlnie jeszcze sie na dobre nei zaczelo a juz mam niezly metlik w glowie :roll:.
Pisz Kabietko jak tam prace na Twojej budowie to bede o tyle madrzejsza :D A u nas na gorze zamieszaja dwaj mezczyŸni. Jedne 5 latek-Wiktor jeden jak na razie mocno nieletni Wituœ 6 msc :D Ale poki co bedziemy mieszkac razem na dole. Chlopaki w tym pokoju z garderoba, a my w tym mniejszym.
pozdrawiamy i jak bedziesz mogla to wyslij mi na priva makiete domku,
moj adres: [email protected]

kabietka
14-08-2006, 18:37
Witam :D
Cieszę się że pozałatwialiście sprawy z działką-trochę Wam zeszło :(
Zdjęcia makiety poszły na podany adres :D

Co do wymiarów BK to :
-bloczki na ściany nośne:590x240x240 mm
-bloczki na ścianki działowe:590x240x120mm

Z docinaniem bloczków nie ma problemu to akurat łatwa robota :D

Ponieważ są te dopłaty do dachówek ok 30% więcej to kupimy brązową
Braasa-celtycka Lumino- tak mężus postanowił a ze czasem postanowienia zmienia to sprawa dachówki jest jeszcze otwarta :D
Podoba mi sie pierwotna kolorystyka domu jak i wyprawek z klinkieru ale niestety trzeba to bedzie zweryfikować :x

Na pewno nie damy ceramiki-brak kasy :x
Mętlik w głowie to i ja mam bo strop zalewają w poniedziałek no i czas rozejrzeć się za klinkierem na wykończenie kominów :o
Wybrać tak aby i elewacja i kominy miało ręce i nogi :D

No to się Wam udało 2 chłopaków-super :D :D
Bedziesz miała obstawę jak się patrzy :)

Co do zmian to jeszcze w trakcie stawiania murów zauważyliśmy że wykusz ten w jadalni wychodzi na wysokości kolan no i postanowiliśmy dołożyc pustak tak że okno -wykusz będą na tej samej wysokości co okna w kuchni i w salonie :D
Mężuś stwierdził że nikt z ulicy nie będzie zaglądał mu pod stół :D
Fakt troche nisko a jak jeszcze dojdzie podłogówka to ścianka wykuszu wyjdzie jeszcze niżej :(

Pozdrawiam cała Waszą rodzinkę :D :D :D

Waleriana
16-08-2006, 16:06
Witajcie . Ja też zastanawiam się nad budową "Miłej chwili" .Jesteśmy młodym małżeństwem i bardzo podoba nam się ten projekt, jednak jak dla mnie jest za duży o 1 pokój. Szukam czegoś mniejszego, ale jak nie znajdę to pewnie będzie ten. Chyba bezboleśnie nie da się go zmniejszyć??? Jak w rzutach zmniejszałam tył parteru nie pomyślałam o tym,ze jeszcze trzeba zmniejszyć górę i oczywiście dach... Za dużo zmian... Może coś poradzicie .

Pozdrawiam

kabietka
16-08-2006, 16:34
Witajcie . Ja też zastanawiam się nad budową "Miłej chwili" .Jesteśmy młodym małżeństwem i bardzo podoba nam się ten projekt, jednak jak dla mnie jest za duży o 1 pokój. Szukam czegoś mniejszego, ale jak nie znajdę to pewnie będzie ten. Chyba bezboleśnie nie da się go zmniejszyć??? Jak w rzutach zmniejszałam tył parteru nie pomyślałam o tym,ze jeszcze trzeba zmniejszyć górę i oczywiście dach... Za dużo zmian... Może coś poradzicie .

Pozdrawiam


Witamy :D
Z czasem rodzinka Wam się powiększy i ten 1 pokój teraz zbędny moze okazać sie zbawieniem :D
Mozesz w tym zbędnym zrobic pokój komputerowy, wstawić bilard :D
Po prostu zrobić z niego pokój rekreacyjny. :D

W zyciu różnie bywa i czasem moze Wasi rodzice będą musieli z wami zamieszkać -pokój juz będzie :D :D

Raczej nic na siłę nie zmniejszaj :D
Jest wiele ciekawych projektów o mniejszym metrarzu i na pewno cos poszukacie, :D

Miła chwila ma swój urok i dlatego ja budujemy :D :D

Życzę trafnych wyborów.
Pozdrawiam :D :D

ida
18-08-2006, 19:15
Witajcie!

Ja tu po raz pierwszy!
Mysle jednak, ze nie ostatni bo wlasnie dzis odebralismy projekt i zawozimy do architektki!

Kobietka spadasz mi z nieba-wygloda na to, ze jestesmy w podobnej sytuacji- prawdopodobnie to ja bede dogladac budowy i rownoczesnie "szlifowac" diamenty w osobach dwoch corek 2 i 10 lat.

Na dzien dzisiejszy jestem zielona jak szczypiorek na wiosne w sprawach budowlanych :wink: , ale mam nadzieje to zmienic bo mysle, ze warto :D
I mysle, ze Mila chwila to dobry wybor

pozdrawiam

kabietka
18-08-2006, 20:58
Witamy !! :D
Miła chwila - jasne jak słońce że to dobry wybór!! :D
W razie potrzeby to i dziadkowie mogą zamieszkać w jednym z pokoików na dole :D

Działajcie ,działajcie bo czas szybko ucieka a załatwienie formalności też
jakiś czas potrwa :D
Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz jak wiele informacji i rad przyda się na budowie :D

Pozdrawiam :D :D

ida
19-08-2006, 08:20
Witamy !! :D
Miła chwila - jasne jak słońce że to dobry wybór!! :D
W razie potrzeby to i dziadkowie mogą zamieszkać w jednym z pokoików na dole :D

Działajcie ,działajcie bo czas szybko ucieka a załatwienie formalności też
jakiś czas potrwa :D
Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz jak wiele informacji i rad przyda się na budowie :D

Pozdrawiam :D :D

Halo, halo :D :D
Dzięki za odpowiedz!!
Jakbyś czytala w naszych myślach :wink: o tych dziadkach bo to wlaśnie dla nich ta czwarta sypialnia-będziemy się budować w Koszalinie , a jesteśmy z Poznania, w związku z czym nikt nie przyjeżdża do nas na kawę, ale przynajmniej na jedną noc.

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to :
1. powiększamy garaż o 0.6m
2.likwidujemy wykusze w sypialniach-równamy z murem
3.chcemy podnieść góre o jeden pustak

pozdrawiam

kabietka
19-08-2006, 11:29
Witamy !! :D
Miła chwila - jasne jak słońce że to dobry wybór!! :D
W razie potrzeby to i dziadkowie mogą zamieszkać w jednym z pokoików na dole :D

Działajcie ,działajcie bo czas szybko ucieka a załatwienie formalności też
jakiś czas potrwa :D
Posiedzisz na forum dłużej to zobaczysz jak wiele informacji i rad przyda się na budowie :D

Pozdrawiam :D :D

Halo, halo :D :D
Dzięki za odpowiedz!!
Jakbyś czytala w naszych myślach :wink: o tych dziadkach bo to wlaśnie dla nich ta czwarta sypialnia-będziemy się budować w Koszalinie , a jesteśmy z Poznania, w związku z czym nikt nie przyjeżdża do nas na kawę, ale przynajmniej na jedną noc.

Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to :
1. powiększamy garaż o 0.6m
2.likwidujemy wykusze w sypialniach-równamy z murem
3.chcemy podnieść góre o jeden pustak

pozdrawiam



No to jesteśmy krajanami :D
Z Wagrowca do Poznania żabi skok :lol: Do Koszalina kilkadziesiąt żabich skoków :D
Czemu nie powiększacie garażu o 1 metr?? My tak mamy z centralnie ustawioną bramą :)
Nie podnieśliśmy góry bo stwierdziliśmy że i tak życie będzie się toczyć na dole a pokoje na poddaszu w przyszłości muszą wystarczyć naszym pociechom :D

Pozdrowionka :D :D

Moze już masz koncepcje co do kolorystyki zarówno dachu jak i elewacji :)

ida
19-08-2006, 12:48
No to jesteśmy krajanami :D
Z Wagrowca do Poznania żabi skok :lol: Do Koszalina kilkadziesiąt żabich skoków :D
Czemu nie powiększacie garażu o 1 metr?? My tak mamy z centralnie ustawioną bramą :)
Nie podnieśliśmy góry bo stwierdziliśmy że i tak życie będzie się toczyć na dole a pokoje na poddaszu w przyszłości muszą wystarczyć naszym pociechom :D

Pozdrowionka :D :D

Moze już masz koncepcje co do kolorystyki zarówno dachu jak i elewacji :)[/quote]


Garaz powiększamy o 0.6 m bo tylko o tyle możemy-wynika to z wrunków zabudowy, a konkret. to % powierzchni zabudowy w stosunku do pow. dzialki-mamy ok.0.5m kwadrat zapasu :D :D :D .

Chcemy podnieść górę bo czuję, ze już nie dlugo utrzymamy starszą córkę na dole jeżeli w ogóle i chcemy dać im troche więcej przestrzeni-ale ciągle się nad tym zastanawiamy.

Jezli chodzi o kolor to narazie bez orientacji cenowej: -ciemny brąz (czekolada) dach do zabrudzony beż ściany( wszystkie inne dodatki w tej gamie kolorystycznej) i moim marzeniem do tego są ramy okien w kolorze migdala obranego z brązowej skóry :wink: :D -wtydy okna tworzą jedna calość murem i to wg mnie świetnie wygląda (widzialam w USA-dlatego myślę, że u nas nie do zrealizowania, ale moż :D :D )

Pa,pa

ida
19-08-2006, 15:40
Mam pytanie dotyczące tej malej ubikacji na parterze-caly czas sie zastanwiamy czy ona ma sens i czy nie lepiej ją zlikwidować na rzecz większej szafy z jednej strony i większej lazienki z drugiej str ściany??-a jak Wy macie?

Pozdrawiam

kabietka
19-08-2006, 20:59
Mam pytanie dotyczące tej malej ubikacji na parterze-caly czas sie zastanwiamy czy ona ma sens i czy nie lepiej ją zlikwidować na rzecz większej szafy z jednej strony i większej lazienki z drugiej str ściany??-a jak Wy macie?

Pozdrawiam


Cześć!! :D
Mała ubikację zostawiamy :D
Będą z niego korzystać goście :D
Zainstalujemy małą umywalkę i osoby z zewnatrz nie będą musiały wchodzić -korzystać z dużej łazienki :D


Pozdrawiam
Życzę udanej niedzieli :D :D

Waleriana
20-08-2006, 10:59
Witajcie!
My już na 99% zdecydowani jesteśmy na budowę "Miłej chwili" - bez zmniejszania :wink: . Trzeba wziąc pod uwagę fakt ,że dom jest bez piwnic więc na pewno każdy pokój się przyda.
Kabietka jak możesz zamieść zdjęcia z budowy domu . Próbowałam zrobić makietę ale ja chyba nie mam zdolności manualnych :-?
Szkoda,że budujecie tak daleko ode mnie , ja jestem z lubelskiego a wielkopolska to już kawał drogi, może ktoś z mazowieckiego lub lubelskiego buduje ten domek, chetnie bym was odwiedziła i na własne oczy zobaczyła jak wygląda "Miła chwila" w realu.

Mam jeszzce prośbę czy możecie mi przesłać ilość i wymiary okien. My raczej zrezygnujemy z wykuszy z 2 sypialniach a wstawimy potrójne okna, choć to jeszcze w planach.
Co do kibelka też miałam zamiar z niego zrezygnować ale zostanie .
Jeśli możecie proszę jeszcze o dokładniejsze rzuty parteru i poddasza. Będe bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

kabietka
21-08-2006, 08:58
Witajcie :D
Juz myślałam że budowa przejdzie jak po maśle i że mam fachowców najlepszych w okolicy :)
Ale wczoraj jak kierbud sprawdził ułożenie stropu i zbrojenia to zwątpiłam w ich fachowość :(
Okazało się że tam gdzie miało być w zbrojeniu 9 prętów dali 4 ,zrobili jeden podciąg tam gdzie go nie powinno byc :o
Kurcze a mąz dokupił stali i pytał czy nie potrzeba wiecej.
Gdyby nie było sprawdzone to dzisiaj z rana miała przyjechac grucha i zalać strop a tak przynajmiej przesuneliśmy godzinę przyjazdu betonu i w tym czasie murarze poprawia to co spaprali :evil:

Tak więc wyczulam przyszłych budujących na to aby ich kierbud nie był papierkowym nadzorem ale aby był przy zalewaniu zarówno ław fundamentowych jai i stropu no i sprawdzał zgodność z dokumentacją :D

Może i strop by nam nie spadł na głowę ale nie po to projektant robi obliczenia aby to ignorować .Co musi być zrobione to musi i nie ma że boli.

Pozdrawiam :D :D
Życzę miłego dnia :D

kabietka
21-08-2006, 17:58
Witam !! :D

No mogę powiedzieć Alleluja!!! Strop zalany!!!! :lol: :lol:
Teraz może padać deszcz nad naszym domkiem :D :D
Nie będę musiała polewać wodą betonu :D :D
No i mamy czas ok tygodnia na wybór i zakup klinkieru na kominy :D :D
W międzyczasie trzeba wreszcie wybrać ekipę do więżby i ułożenie dachówek.


Pozdrawiam :D :D

ppiioottrr
21-08-2006, 20:23
Witajcie, jakiś miesiąc temu rozmawiałem z murarzem, który w przyszłym roku będzie stawiał nasz dom - ten stwierdził, że teraz kobiety zajmują się budową domu i widzę, że miał rację nasze forum też jest opadnowane przez kobiety. Podziwiam Was za wiedzę i zaangażowanie.
No dobra co do budowy. Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.
Projekt Miła chwila jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jakie oglądaliśmy z żoną od 2 lat. Oczywiście zrobimy małe poprawki. Tak jak większość nie chcemy wykuszy i myślimy o podniesieniu poddasza. Uzgadniamy wszelkie zmiany z architektem - mamy czas przygotować się do budowy.
Pozdrawiam wszystkich
:D

kabietka
22-08-2006, 07:39
Witajcie, jakiś miesiąc temu rozmawiałem z murarzem, który w przyszłym roku będzie stawiał nasz dom - ten stwierdził, że teraz kobiety zajmują się budową domu i widzę, że miał rację nasze forum też jest opadnowane przez kobiety. Podziwiam Was za wiedzę i zaangażowanie.
No dobra co do budowy. Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.
Projekt Miła chwila jest zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jakie oglądaliśmy z żoną od 2 lat. Oczywiście zrobimy małe poprawki. Tak jak większość nie chcemy wykuszy i myślimy o podniesieniu poddasza. Uzgadniamy wszelkie zmiany z architektem - mamy czas przygotować się do budowy.
Pozdrawiam wszystkich
:D




Cześć!! :D

Witamy w gronie inwestorów którzy wybrali Miła chwilę :D :D

Kobiety zajmuja sie budową domu bo mężczyżni muszą na ten przyszły dom zarabiać i nie maja za bardzo czasu aby odwiedzać Forum :D :D :D

Pozdrawiam :D :D

pelsona
22-08-2006, 13:50
[quote="ppiioottrr"]ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.

Witaj,
Czy nie boisz się, że rozpoczynając roboty fundamentowe wczesną wiosną kiedy jest najwyzszy poziom wód gruntowych, po wykopaniu dołu obudzisz się następnego ranka z pięknym basenem na działce.
Ja u siebie bym się tego obawiał i w moim przypadku nie spieszył się zanadto.
Pozdrawiam

ppiioottrr
22-08-2006, 20:42
Tego się raczej nie obawiam, bo dom będzie wybudowany na wzniesieniu. :D
Poza tym nie muszę się spieszyć, mogę zacząć miesiąc później :)
Pozdrawiam

Waleriana
23-08-2006, 19:10
Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.
:D
Witaj ppiioottr cieszę się bardzo, ze ktoś buduje niedaleko ale my też postanowiliśmy ruszyć z budową na wiosnę... i też domek będzie na wzgórku...

My się jeszcze zastanawiamy nad tymi wykuszami, czy robić takie jak w projekcie czy też w innym kształcie trepezowate w przekroju :roll: mam nadzieję ,ze wiecie o co chodzi lub też myślimy nad nie robieniem wykuszy a tylko potrójne okna ... jak myślicie
A jeszcze mam pytanie czy wszyscy powiększają poddasze??? Czy te pokoiki naprawde bez powiększania są nieustawne???
Doradzcie coś bo już głupieję :o

PS. Kabietka dziękuję za makietę i rzuty.


Pozdrawiam wszystkich sympatyków "Miłej chwili"

kabietka
23-08-2006, 21:53
Wiadomość dla Waleriana będziemy budowali niedaleko Mińska Mazowieckiego, ale planujemy rozpoczęcie prac wczesną wiosną.
:D
Witaj ppiioottr cieszę się bardzo, ze ktoś buduje niedaleko ale my też postanowiliśmy ruszyć z budową na wiosnę... i też domek będzie na wzgórku...

My się jeszcze zastanawiamy nad tymi wykuszami, czy robić takie jak w projekcie czy też w innym kształcie trepezowate w przekroju :roll: mam nadzieję ,ze wiecie o co chodzi lub też myślimy nad nie robieniem wykuszy a tylko potrójne okna ... jak myślicie
A jeszcze mam pytanie czy wszyscy powiększają poddasze??? Czy te pokoiki naprawde bez powiększania są nieustawne???
Doradzcie coś bo już głupieję :o

PS. Kabietka dziękuję za makietę i rzuty.


Pozdrawiam wszystkich sympatyków "Miłej chwili"



Nie ma sprawy do usług :D :D
Nie powiększam poddasza.W połowie września będą mi stawiać dach i wtedy powiem Wam czy pokoiki na poddaszu będą ustawne czy nie :D :D

Pozdrawiam :D :D

Waleriana
26-08-2006, 16:16
Ok ! Kabietka w takim razie czekam do połowy września a to już nie długo :D A co do kierunków świta mój taras również będzie wychodził na zachód a wejście od południa ... nie wiem czy to dobrze czy źle..

kabietka
26-08-2006, 20:43
Ok ! Kabietka w takim razie czekam do połowy września a to już nie długo :D A co do kierunków świta mój taras również będzie wychodził na zachód a wejście od południa ... nie wiem czy to dobrze czy źle..




Walerianko :D usytuowanie domków mamy wręcz podręcznikowe :D :D
No mogę na 100% powiedzieć mam dekarzy :D
Teraz tylko klepanie zdrowasiek w intencji dobrej - nie deszczowej pogody :D :D
Pozdrawiam :D :D

Waleriana
27-08-2006, 12:10
Hej Kabitka będę klepać razem z Tobą te zdrowaśki :wink:
Podałabyś mi jeszcze wymiary okien bo nie wiemy jaka jest różnica i jak cenowo nas wyniosą okna drewniane a Oknoplastu, a tak z ciekowości jakie Wy wstawiacie?

Pozdrawiam

kabietka
27-08-2006, 12:19
Hej Kabitka będę klepać razem z Tobą te zdrowaśki :wink:
Podałabyś mi jeszcze wymiary okien bo nie wiemy jaka jest różnica i jak cenowo nas wyniosą okna drewniane a Oknoplastu, a tak z ciekowości jakie Wy wstawiacie?

Pozdrawiam


Dzieki :D za wsparcie :D
Podeślę na meila zestawienie stolarki :D
U nas z braku kasy będą okna plastikowe jednostronnie okleinowane :D Jakiej firmy tego jeszcze nie wiem :D
Niektóre z okien bedą fixami -tylko jeszcze nie wiem które :D :D



Pozdrawiam :D

ida
27-08-2006, 21:55
Witajcie mile :D :D inwestorki i inwestorzy Milej chwili!

Kobietka gratuluję postępów i przylączam się do zdrowsiek .

Do tej pory nie chcialam się narzucać, ale Wasze postępy prowokują :D :wink: . Mialabym wielką prośbę, czy jak będziemy jechać na trasie Koszalin-Poznań moglibyśmy spojrzec na dzielo, które tworzycie!? [email protected]

Dzisiaj skończylam wakacje i nie zacznę następnych do czas az Mila chwila nie stanie na naszej dzialce :D :D :D !!

cześć pracy :D :D


Ps jak juz podalam adres to uśmiecham się :lol: :lol: :lol: o makietę!!!!!

kabietka
28-08-2006, 07:53
Witajcie mile :D :D inwestorki i inwestorzy Milej chwili!

Kobietka gratuluję postępów i przylączam się do zdrowsiek .

Do tej pory nie chcialam się narzucać, ale Wasze postępy prowokują :D :wink: . Mialabym wielką prośbę, czy jak będziemy jechać na trasie Koszalin-Poznań moglibyśmy spojrzec na dzielo, które tworzycie!? [email protected]

Dzisiaj skończylam wakacje i nie zacznę następnych do czas az Mila chwila nie stanie na naszej dzialce :D :D :D !!

cześć pracy :D :D


Ps jak juz podalam adres to uśmiecham się :lol: :lol: :lol: o makietę!!!!!


Dzięki za propozycję zdrowasiek :D
Nie ma sprawy jak tylko będziecie w okolicy wpadajcie :D
Nr telefonu podam na priv :D
Pozdrawiam

ŁukasziAga
01-09-2006, 12:02
Czy ktoś buduje taki domek? :D
Chciałbym dowiedzieć się o przyblizone koszty budowy.
W muratorze podane jest okolo 238.000 PLN do zamieszkania.
Prawda czy fałsz? :P

ŁukasziAga
01-09-2006, 12:34
Co myślicie o jakiejś lukarnie zamiast okien dachowych. Zastanawiam się o zastąpieniu okien dachowych wolim okiem od pfrontu. Oczywiście koszt wzrośnie ale ten wyglą. 8)

kabietka
01-09-2006, 12:51
Co myślicie o jakiejś lukarnie zamiast okien dachowych. Zastanawiam się o zastąpieniu okien dachowych wolim okiem od pfrontu. Oczywiście koszt wzrośnie ale ten wyglą. 8)


Witamy :D :D
Jak Cię stać to zmieniaj i wprowadzaj w czyn :D

Pozdrawiam :D :D

Co do makiety -prosisz masz :D -poszło na skrzynkę :D

ŁukasziAga
01-09-2006, 12:54
Bardzo dziękuję za zdjęcia ale ich jeszcze nie dostałem. Nie moge się jednak doczekać aż je ujrzę.
Pozdrowionka KABIETKA bardzo serdeczne. :lol:

ŁukasziAga
01-09-2006, 12:57
Co do makiety -prosisz masz -poszło na skrzynkę


Patrzę i nie widzę :o możźe nie ten adres?????

ŁukasziAga
01-09-2006, 13:18
JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I w tym momencie na pierwzsz emiejsce w moim rankingu wysuwa sie Miła Chwila.
Na drugim jest Wdzięczny (M07) także z oferty Muratora.

Pozdrawiam wszystkich.

Waleriana
01-09-2006, 18:42
ŁukasziAga widzę ,ze masz podobny gust do naszego tzn. mojego i mojego męża :D My równiez mamy dylemat między Miłą chwilą a wdzięcznym. My jesteśmy raczej za miłą chwilą ( moze bardziej Ja) bo jest mniejszy i chyba z zewnątrz ładniejszy. Wdzieczny jest lepiej ustawny od miłej chwili, jednak my mamy wejście od południa i to jest dodatkowy + dla miłej chwili.

Dla wielbicieli Miłej chwili nam wycenili okna OKNOPLAST na ok. 21000 wraz z oknami połaciowymi.

ŁukasziAga
01-09-2006, 20:36
Proponuję jeszcze abyście spojrzeli na projekty na stronce www.krajobrazy.com.pl
Podoba nam się projekt o nazwie Szafir oraz Piasek Pustyni.
Proponuję zajrzeć.

Waleriana
02-09-2006, 10:28
Witam
ŁukasziAga tamte domki są jak dla nas za duże. Z tamtych stawiałabym na piasek pustyni :D dodatkowo nasz domek musi mieć salon z przodu mam wjazd od południa. Podoba mi się kilka domków mniejszych z krajobrazów ale jakoś wracam do miłej chwili :wink: . Dla mnie Szafir jest trochę przesadzony, ale to rzecz gustu oczywiscie :) .

W Miłej chwili myślę jeszcze nad przestawieniem ścian na parterze. chciałabym aby salon był bardziej otwarty.

kabietka
03-09-2006, 22:10
Witam :D
No mam już wiekszosć ścianek działowych :D
Pozostają schody i wykończenie komina klinkierem :D
Tylko jedno mnie ciekawi czy będę mogła wnieść póżniej na poddasze np.płytę KG :x do wykończenia poddasza.
Powodem są wąskie schody-tylko 87cm :evil: Fakt aby wejsć na poddasze i zejść wystarcza ale co z wnoszeniem mebli ???-
A moze ja sie martwię na zapas i bez potrzeby?? :wink:
Pozdrawiam :D

kabietka
03-09-2006, 22:12
Witam :D
No mam już wiekszosć ścianek działowych :D
Pozostają schody i wykończenie komina klinkierem :D
Tylko jedno mnie ciekawi czy będę mogła wnieść póżniej na poddasze np.płytę KG :x do wykończenia poddasza.
Powodem są wąskie schody-tylko 87cm :evil: Fakt aby wejsć na poddasze i zejść wystarcza ale co z wnoszeniem mebli-chyba w klepkach.
A moze ja sie martwię na zapas i bez potrzeby?? :wink:
Pozdrawiam :D

Waleriana
04-09-2006, 20:50
kabietka to super ! Już nie mogę się doczekać zdjęć z budowy. Bardzo proszę prześlij chociażby na maila, będę BARDZO BARDZO wdzięczna :D Co do schodow to też nad tym myślałam, moi rodzice budują domek też z muratora i też są tam dosyć wąskie schody a na dodatek w dachu dosyć małe okna także nawet przez okno ciężko będzie coś wnieść :wink: ale jakos się poradzi, głowa do góry !!!
Kabietka a czy możesz zdradzić jak ustawisz meble w salonie? Ja zawsze marzyłam o wypoczynku przy kominku ale obawiam się ,ze w tym projekcie nie da się tak ustawić :-? a moze się mylę . Czy w 29 metrach zmieści sie i stół jadalny i wypoczynek ale przy kominku a nie jak jest w projekcie? Zdradz jeszcze jaką szerokość i długośc ma salon :) Przepraszam za tyle pytań ale w końcu to dom na całe życie i chciałabym abym była z niego zadowolona >

Pozdrawiam milusińskich :wink:

kabietka
05-09-2006, 06:43
kabietka to super ! Już nie mogę się doczekać zdjęć z budowy. Bardzo proszę prześlij chociażby na maila, będę BARDZO BARDZO wdzięczna :D Co do schodow to też nad tym myślałam, moi rodzice budują domek też z muratora i też są tam dosyć wąskie schody a na dodatek w dachu dosyć małe okna także nawet przez okno ciężko będzie coś wnieść :wink: ale jakos się poradzi, głowa do góry !!!
Kabietka a czy możesz zdradzić jak ustawisz meble w salonie? Ja zawsze marzyłam o wypoczynku przy kominku ale obawiam się ,ze w tym projekcie nie da się tak ustawić :-? a moze się mylę . Czy w 29 metrach zmieści sie i stół jadalny i wypoczynek ale przy kominku a nie jak jest w projekcie? Zdradz jeszcze jaką szerokość i długośc ma salon :) Przepraszam za tyle pytań ale w końcu to dom na całe życie i chciałabym abym była z niego zadowolona >

Pozdrawiam milusińskich :wink:

Cześć!! :D
Co do ustawienia mebli to jeszcze się nie zastanawiałam.Pewnie same się ustawią jak tylko bedzie pokój gotowy :lol:
Z tym wypoczynkiem przy kominku to kto wie może dobry pomysł??!! :D
Stół jadalny postawimy tam w wykuszu.Ale wiesz do ustawiania mebli fizycznie daleka droga .Jak to mówia ruski pażywiom uwidzim :D
Co do długości i szerokości salonu to jak bęę na budowie zmierzę i odpiszę :D
My mamy nadzieję pomieszkć w Miłej Chwili jak najdłużej :D
Chyba że na starość nie starczy kasy na utrzymanie chaty i trza będzie się wyprowadzać do bloku :lol:
Dziękuję za pozdrowienia dla dzieciaków :D

Pozdrawiam

Waleriana
08-09-2006, 19:47
Hej Kabietka!
Chyba doszłam z tych projektów jak długi i szeroki jest salon więc na razie daję Ci spokój. na moje oko ok 5 metrów na 5 i kilka. czyli wszystko się zmieści ;)
a jak z oknami czy Wy zdecydowaliście wstawić te w jadalni mniejsze w trakcie budowy czy takie zmiany jak wielkość okien i zmiana ścian działowych to trzeba przy adaptacji zmieniać czy samemu można? Jestem laikiem w tych sprawach więc...


Pozdrawiam

kabietka
10-09-2006, 19:46
Hej Kabietka!
Chyba doszłam z tych projektów jak długi i szeroki jest salon więc na razie daję Ci spokój. na moje oko ok 5 metrów na 5 i kilka. czyli wszystko się zmieści ;)
a jak z oknami czy Wy zdecydowaliście wstawić te w jadalni mniejsze w trakcie budowy czy takie zmiany jak wielkość okien i zmiana ścian działowych to trzeba przy adaptacji zmieniać czy samemu można? Jestem laikiem w tych sprawach więc...


Pozdrawiam

Cześć !
No to przesłałam Tobie drugi raz rzuty :o)
Sory za zwłoke ale komputer mi się zawiesił i dopiero dzisiaj mężuś go naprawił :o)
Kupując -zamawiając projekt od razu sprecyzowaliśmy zakres zmian jakie chcemy wprowadzić . Między innymi było zmiana z wykuszu na okna itd.
Zgodę na zmiany otrzymaliśmy już dołączona do projektu.
Teraz jak już mamy ściany to widzimy że okno to wykuszowe w jadalni jest za nisko i podniesiemy je na jeden pustak wyżej.
Okna w sypialni to z garderobą i to w mniejszej sypialni są stanowczo za duże jak na tak małe pomieszczenia.Dlatego też musimy zmniejszyć szerokość otworów okiennych.

Pozdrawiam
:D :D

general
12-09-2006, 11:38
Kto buduje Miłą Chwilę, proszę o opinie i spostrzeżenia. Czy warto
wybrać ten projekt?

agnieszkakusi
12-09-2006, 11:39
a jakiś link? zdjęcia?

Geno
12-09-2006, 11:43
Nie ma to jak własny wysiłek - czekam na pytanie "za ile" :D

kabietka
12-09-2006, 11:49
No nie chce się szukać :D :D
No to witamy na forum Miłej chwili :D
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68689&highlight=


Pozdrawiam :lol:

Waleriana
13-09-2006, 15:49
Aha w takim razie dzięki za odpowiedz, ja byłam u Projektanta który powiedział mi ,ze salon w "miłej chwili" wynosi 4,68 na 4,89 czyli łącznie 29 m2 :-? Coś tu nie tak.

Na razie szukamy ekipy która nam wybuduje domek, a jak Kabietka u Ciebie prace idą??? a jak reszta coś ostatnio spadła popularność tego wątku ... a szkoda.


Pozdrawiam

kabietka
13-09-2006, 16:40
Cześć!!
Póki co kończą kominy z klinkieru.
Pozostaną do zrobienia schody,ścianka od garderoby i zmniejszenie szerokości okna w sypialni .
Te prace nie wiem kiedy murarze dokończą bo teraz pracują z doskoku :lol:
Najważniejszy element domku- dach dopiero pod koniec września,

Tak wiec zbyt wiele się nie dzieje.
Pozdrawiam. :D

ppiioottrr
13-09-2006, 20:09
Witajcie,

popularność forum nie spadła, ale np. w moim przypadku sam muszę zajmować się załatwianiem formalności i jeszcze zarabiać na budowę :lol:
Poważnie, to walczyłem z przyłączeniem energii elektrycznej do mojej działki. Było trochę problemów, bo zakład energetyczny będzie musiał wybudować nowy odcinek linii ok. 200 m, ale zrobią to.
W październiku kupuję projekt, a teraz jeszcze myślimy o ewentualnych zmianach w projekcie.
Kabietka, ja na takim etapie budowy to będę za jakieś 12 miesięcy :D
dlatego z przyjemnością czytam o Twoich poczynaniach na budowie.

Pozdrawiam

kabietka
13-09-2006, 20:59
Witajcie,

popularność forum nie spadła, ale np. w moim przypadku sam muszę zajmować się załatwianiem formalności i jeszcze zarabiać na budowę :lol:
Poważnie, to walczyłem z przyłączeniem energii elektrycznej do mojej działki. Było trochę problemów, bo zakład energetyczny będzie musiał wybudować nowy odcinek linii ok. 200 m, ale zrobią to.
W październiku kupuję projekt, a teraz jeszcze myślimy o ewentualnych zmianach w projekcie.
Kabietka, ja na takim etapie budowy to będę za jakieś 12 miesięcy :D
dlatego z przyjemnością czytam o Twoich poczynaniach na budowie.

Pozdrawiam




Hej!! :D
Co ty gadasz :o
W tym roku pozwolenia wszelakie a na wiosnę ruszasz z budową :D
I jak kasa pozwoli to wprowadzasz się na Boże Narodzenie :D
Tego Tobie jak i wszystkim budującym nie tylko ten dom życzę!! :D
Ja w przyszłym roku mam zamiar wprowadzić się we wrześniu-pażdzierniku. :)
Zobaczymy czy wyrobimy się do tego czasu z fachowcami wszelakiej maści jak i z kasą :D :D

Pozdrawiam serdecznie :D :D

kabietka
14-09-2006, 21:13
Witajcie :D :D
No mogę z czystym sumieniem napisać że kominy z klinkieru już mam wymurowane !! :D Są przecudnej urody :D :wink:
Alleluja !! :D :D :D

Teraz czas na porządki budowlane zanim zawita do mnie cieśla i dekarz w jednej osobie :D :D

Muszę podjechać jutro i sprawdzić czy facet zamówił i więżbę i dachówkę :D :D

Pozdrawiam
:)

Waleriana
15-09-2006, 18:01
A my zaczęliśmy załatwiać wszelkie formalności:) Jutro zamawiam projekt, najbardziej obawiam się tego salonu :-? ale może nie będzie tak źle. Pozdrawiam

kabietka
17-09-2006, 14:25
A my zaczęliśmy załatwiać wszelkie formalności:) Jutro zamawiam projekt, najbardziej obawiam się tego salonu :-? ale może nie będzie tak źle. Pozdrawiam


Oj nie będzie żle!! :D
Nie moze byc żle !!!! :D

Pozdrawiam :D :D

ida
18-09-2006, 20:47
Kobietka!!
Jeszcze raz wielkie dzięki za pokazanie domku :D :D :D
Wizyta ta byla dla nas bardzo owocna w przemyślenia.
Może wypunktuje co zamierzamy zmienić:
1. postaramy się zalatwić możliwość zrownania frontowej ściany dziennego pokoju z miejscem w którym wystaje wykusz, a jak to się nie da będziemy przesówać frontową ścianę do przodu, bo wydaje nam się, ze moze zabraknać tego miejsca.
2. na pewno zmniejszymy okna kuchenne od dolu i to w pokoju dziennym też żeby bylo tak samo
3. rezygnujemy z malej ubikacji na dole na rzecz powiekszenia lazienki i tej wneki na szafe
4.a co do scianki miedzy schodami - przypatrz sie schodom u znajomych jezeli sa zbudowane w podobny sposob jak nasze wg mnie ta scianka na ogol konczy sie rowno z kazdym stopniem i to rozwiazuje problem przy wprowadzaniu bo szerokosc, jezeli nie zamontujesz balustrady,bedzie w wiekszej ich czesci 2razy86 cm i zupelnie inaczej sie wtedy manipuluje roznymi wielkimi przedmiotami, a potem jak zamontujesz balustrade to beda ladnie i lekko wygladac szczegolnie jak te scianke oddzielajaca schody od pokoju powycinasz tak jak mowilas

To narazie tyle co wymyslilismy, dzis maz pojechal do architektki ustalac szczegoly


pozdrawiam
I.

kabietka
18-09-2006, 20:56
Hej Ida!! :D
Cieszę sie że wizja lokalna okazała się owocną w przemyślenia!! :D
Co do schodów to wiesz masz rację :D
Muszę przekazać tą informację-uwagę Mareczkowi :D

Pozdrawiam gorąco i dziekuję za piękne słoneczniki :D :D


Całuski dla dziewczynek :D

Waleriana
20-09-2006, 18:40
Ojej jaka szkoda, ze ja tak daleko mieszkam :cry: chętnie bym sie udała również aby zobaczyć domek . kabietka jak masz to prześlij na maila jakieś nowe zdjęcia.
ja ostatnio zainstalowałam sobie bezpłatny program do urządzania wnetrz i meblowałam .....oczywiście SALON ! jak wypoczynek stawiałam przy kominku to nie miałam gdzie ustawić televizora :-? a jak wypoczynek postawiłam za stołem ( jak projekcie) to środek był taki pusty :-? Zastanaiwam się jeszcze nad ustawieniem sofy przy ściance przy schodach jednak nie mam jej wymiarów, Kabietka jak gdzies znajdziesz to proszę prześlij . Z rzutów wywnioskowałam,ze podany jest metraż salonu razem z tą powierzchnią przy schodach, czyli salon tak naprawde niestety ma mniejszy metraż :(
Ciągle nad tym myślę...

kabietka
21-09-2006, 07:23
Ojej jaka szkoda, ze ja tak daleko mieszkam :cry: chętnie bym sie udała również aby zobaczyć domek . kabietka jak masz to prześlij na maila jakieś nowe zdjęcia.
ja ostatnio zainstalowałam sobie bezpłatny program do urządzania wnetrz i meblowałam .....oczywiście SALON ! jak wypoczynek stawiałam przy kominku to nie miałam gdzie ustawić televizora :-? a jak wypoczynek postawiłam za stołem ( jak projekcie) to środek był taki pusty :-? Zastanaiwam się jeszcze nad ustawieniem sofy przy ściance przy schodach jednak nie mam jej wymiarów, Kabietka jak gdzies znajdziesz to proszę prześlij . Z rzutów wywnioskowałam,ze podany jest metraż salonu razem z tą powierzchnią przy schodach, czyli salon tak naprawde niestety ma mniejszy metraż :(
Ciągle nad tym myślę...




cześć!!
Nowych zdjęć nie mam bo i robota na budowie na razie stoi :(
Ale już nauczyłam się wklejać zdjęcia to wkleję te co mam :D
Salon nie jest taki duży to fakt ale mam nadzieję ze jakieś sprzęty do niego pójdzie wstawić :D
Sofa postawiona wzdłuż scianki przy schodach to chyba nie najlepszy pomysł :(
Oj im bardziej człowiek myśli tym większy mętlik w głowie :o

Aby go powiększyć można wydłużyć dom od strony salonu :D
Ale to chyba szkoda zachodu i lepiej poszukać sobie innego projektu :D
Wiesz ja już nie mam wyboru co do projektu ale o ile Ty jeszcze nie kupiłaś projektu to moze poszukaj innego bardziej ustawnego projektu :D
Pozdrawiam :D

kabietka
21-09-2006, 08:15
no to kilka zdjęć -dla tych którzy jeszcze nie widzieli :D
Na wprost wejście do części sypialnej obok wejście do WC :D
http://images4.fotosik.pl/135/3e0171285ec9cad0.jpg (www.fotosik.pl)

miejsce w którym będą schody na poddasze :D
http://images3.fotosik.pl/171/13f98653eea171d0.jpg (www.fotosik.pl)
okno w salonie
http://images4.fotosik.pl/135/ec3b53ab255b45e0.jpg (www.fotosik.pl)

widok na część salonu od strony holu :D
http://images2.fotosik.pl/171/2d95cfef815ae1d7.jpg (www.fotosik.pl)
Tak wygląda jeden z kominów :D

http://images3.fotosik.pl/171/0d29e2efce473f3a.jpg (www.fotosik.pl)

Pozdrawiam :D :D

Waleriana
21-09-2006, 09:02
Śliczny komin :)
Co do wyboru projektu to już sama nie wiem co robić, Miła chwila jest śliczna i już tyle o niej myslimy , ze jest jakby już NASZA. Myślimy cały czas o jakimś przeprojektowaniu, może schody przenieść ale tak naprawdę chyba nie ma gdzie :-? Oglądam inne projekty ale niestety nic mi się nie podoba i na dodatek muszę szukać projektu z wejściem od południa :( . szukamy cały czas kogoś kto wybudował juz ten dom w pobliżu ale też niestety wszyscy na wiosne zaczynają z budową.

Pozdrawiam

kabietka
21-09-2006, 09:53
Śliczny komin :)
Co do wyboru projektu to już sama nie wiem co robić, Miła chwila jest śliczna i już tyle o niej myslimy , ze jest jakby już NASZA. Myślimy cały czas o jakimś przeprojektowaniu, może schody przenieść ale tak naprawdę chyba nie ma gdzie :-? Oglądam inne projekty ale niestety nic mi się nie podoba i na dodatek muszę szukać projektu z wejściem od południa :( . szukamy cały czas kogoś kto wybudował juz ten dom w pobliżu ale też niestety wszyscy na wiosne zaczynają z budową.

Pozdrawiam


Szkoda że trochę daleko do mnie :D
A któryś z nowych projektów Muratora??

Moze ten http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=338&IdKolekcji=41


Wiesz co tak myślę usiądżcie z mężusiem i wypiszcie na kartce oczekiwania wobec przyszłego domku i porównajcie z Miła chwilą.

Pozdrawiam
:D

ppiioottrr
21-09-2006, 12:55
Witajcie,
pooglądałem sobie zdjęcia, bardzo ładnie wygląda Twój dom Kabietka.

Co do gotowych projektów, to żaden nie spełni do końca oczekiwań, aby tak się stało należałoby zamówić projekt indywidualny.
Info dla Waleriany: ciekawym rozwiązaniem jest projekt muratora "Za miastem", jest nieco większy od "Miłej chwili" ale ma ciekawsze rozwiązania. Może warto zapoznać się z tą propozycją. Tak przy okazji projektowała go ta sama osoba, więc pewne rozwiązania są podobne.

Pytanie do Kabietki, czy masz jakieś zdjęcia z zewnątrz, ciekaw jestem jak wygląda bryła fasada domu.

Pozdrawiam forowiczów

kabietka
21-09-2006, 14:00
Witajcie,
pooglądałem sobie zdjęcia, bardzo ładnie wygląda Twój dom Kabietka.

Co do gotowych projektów, to żaden nie spełni do końca oczekiwań, aby tak się stało należałoby zamówić projekt indywidualny.
Info dla Waleriany: ciekawym rozwiązaniem jest projekt muratora "Za miastem", jest nieco większy od "Miłej chwili" ale ma ciekawsze rozwiązania. Może warto zapoznać się z tą propozycją. Tak przy okazji projektowała go ta sama osoba, więc pewne rozwiązania są podobne.

Pytanie do Kabietki, czy masz jakieś zdjęcia z zewnątrz, ciekaw jestem jak wygląda bryła fasada domu.

Pozdrawiam forowiczów



Cześć :D
Zdjątko wrzucę wieczorkiem jak tylko mężuś wróci z pracy :D
Pozdrawiam :D

ppiioottrr
21-09-2006, 15:30
Dziękuję, jestem ciekaw jak wygląda Twój domek
:D

kabietka
21-09-2006, 17:51
Proszę :D
dom od frontu
http://images2.fotosik.pl/172/a05e5a6e23911e35.jpg (www.fotosik.pl)

boczna ściana garazu

http://images4.fotosik.pl/135/16c975d492c07c64.jpg (www.fotosik.pl)
widok od strony tarasu
http://images1.fotosik.pl/181/8c2c93968d690700.jpg (www.fotosik.pl)
widok od podwórka-wejscie do kotłowni ,okna garażowe
http://images1.fotosik.pl/181/443095851cfe73c3.jpg (www.fotosik.pl)
okno od mniejszego pokoiku od podwórka
http://images1.fotosik.pl/181/85e08e61c78b8eaa.jpg (www.fotosik.pl)
wykusz -okno w sypialni z garderobą
http://images3.fotosik.pl/172/6a79f4a31ac17486.jpg (www.fotosik.pl)
wykusz w jadalni - boczne ujęcie http://images3.fotosik.pl/172/a3c872b94a90f10f.jpg (www.fotosik.pl)

No ale się nawklejałam :D
Pozdrowionka :D :D :D

ppiioottrr
21-09-2006, 18:16
Bardzo dziękuję za foto.
Jestem pod wrażeniem, macie już za sobą bardzo dużo pracy. Zauważyłem, że zostawiłaś wykusze, ale będą w nich "normalne" okna, a nie łamane i chyba mniejsze okna w garażu. O ile dobrze widziałem, to w pomieszczeniu nad garażem jest dodane okno z boku.

Pozdrawiam i życzę aby dalsza budowa szła tak sprawnie jak do tej pory, a może nawet lepiej :D

kabietka
21-09-2006, 19:00
Bardzo dziękuję za foto.
Jestem pod wrażeniem, macie już za sobą bardzo dużo pracy. Zauważyłem, że zostawiłaś wykusze, ale będą w nich "normalne" okna, a nie łamane i chyba mniejsze okna w garażu. O ile dobrze widziałem, to w pomieszczeniu nad garażem jest dodane okno z boku.

Pozdrawiam i życzę aby dalsza budowa szła tak sprawnie jak do tej pory, a może nawet lepiej :D


Okno łamane będzie li tylko w salonie. :D
W zwiazku z tym iż powiekszyliśmy garaż o 1 metr dodaliśmy jedno okno i mamy 2 okna 78x118 .
Wymiar okna z projektu juz na początku wydał nam się za duży.
Co do okien to będzie wszędzie poza garażowymi oknami dodana jedna warstwa pustaków.
Po prostu okna są za nisko a przy podłogówce każdy cm się liczy :D
(projekt jest przystosowany do ogrzewania grzejnikami)
Nad garażem tak jak pisałam w pierwszych postach będzie dach dwuspadowy stąd ta ściana z oknem .

Dziękuje za życzenia :D


Dodam kolejne zdjęcia póżniej jak będę mieć już dach :D
Mam nadzieję że dekarze zjawia się na mojej budowie zgodnie z umową :D Więżba ma dojechać w przyszłym tygodniu :D


Pozdrawiam
:D :D :D :D

kabietka
25-09-2006, 20:14
Witajcie! :D
Dzisiaj dla relaksu zdjątka które zrobiłam będąc w Milenie. :D http://images2.fotosik.pl/177/2fd613fc6fcccf3b.jpg (www.fotosik.pl)

No i oczywiscie zachód Słońca :D
http://images3.fotosik.pl/177/bf82eeb63dd33201.jpg (www.fotosik.pl)

Pozdrawiam :D :D

kabietka
26-09-2006, 08:45
Czy ktoś buduje taki domek? :D
Chciałbym dowiedzieć się o przyblizone koszty budowy.
W muratorze podane jest okolo 238.000 PLN do zamieszkania.
Prawda czy fałsz? :P


Zapraszamy na stronkę
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68689&start=120
:D :D :D

ida
26-09-2006, 13:26
Jakiś czas się nie odzywalam bo caly czas walczymy z papierami, ale to co nas spotkalo tu w Koszalinie- muszę się tym z Wami podzielić :evil: :)

Jako, ze jesteśmy na etapie papierkowym to najczęstsze kontakty mamy z architektem, który jakby się moglo wydawać powinien być POMOCNY na tym etapie, ale niestety w naszym przypadku tak nie bylo (cale szczęście czas przeszly!!!).

Wszystkie dokumenty, mapki, warunki itp. zalatwialiśmy sami gdyż pani architekt zawolala od nas za to 500zl- a ze byliśmy już po "przeprawie z urzędem miasta w sprawie warunków zabudowy i po pierwszych uzgdodnieniach branżowych stwierdizliśmy że pociągniemy to dalej sami i jak się okazalo to dobrze bo pewne sprawy mąż przyspieszyli zalatwil pozytywniej niż przewidywala to p. arch.!!

Tu dochodzimy do sedna p.arch. wszystko bylo truno i każde z 5 spotkań polegalo glównie na tym, że p. arch. na nasze propozycje zmian reagowala cierpiącym tonem i przedstawianiem problemów jakie dla niej się będą z tym wiązaly, a sama nie wychodzila z żadną propozycją dotycząc projektu( jak ufunkcjonalnić go, bądż dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.
Najbardziej jednak świadczy o jej stosunku fakt, że na każdym spotkaniu musieliśmy jej przypominać, że mamy mieć wodę z wodociągów bo ona ciągle nwracala do studni. Widać bardzo byla zainteresowana naszym projektem :evil: :evil: :evil: i dokladnie znala sprawę :evil: :evil: :evil: . Może oczekiwaliśmy zbyt wiele, ale my nie kupowaliśmy namiotu na wyprzedaży w markecie tylko chcemy wybudować dla siebie dom i oczekujemy min zangażowania od osoby, która ma pomóc nam go tworzyć.Tym bardziej, że 5lat temu w Poznaniu rozpoczynaliśmy budowe i zaangażowanie architekta bylo skrajnie inne( zalatwil wszystki papiery, sam proponowal przyjazne nam rozwiązania, a do tego przyjeżdżal do nas kiedy nam pasowalo) i ta cena :D :D :D w sumie za wszystko zaplaciliśmy 700zl, a pani arch. zawolala od nas z ^aską i cierpiącą miną oraz w/w brakiem zaangażowania 700zl zgospod. terenu i min 1500zl adaptecja :evil: :evil: :evil: TO JUŻ BYLO PONAD NASZĄ WYTRZYMALOŚĆ- ^aska za takie pieniądze!!!! Ja wiem, że tamten projekt byl 5lat temu, ale za mapki placiliśmy tyle samo wtedy i teraz za projekt( też gotowy) 1200-teraz1750- różnica niecale 50% niech tyle samo by zdrożal arch to nadal jest ok 1000zl, a nie 2200 Z ^ASKĄ :evil: :evil: .Poczuliśmy, że ktoś nas tu robi w jelenia-popytaliśmy wśród arch. tu w Koszalinie okazalo się, że wszyscy "śpiewają" tak samo, a dotego piętrzą trudności :evil: :evil: :evil: Postanowiliśmy zadzwonić do arch. sprzed 5lat(cale szczęście robilam dobre notatki-znalazlam numer :D :D :D ).

PAMIĘTAL NAS ! :) NIC NI BYLO DLA NIEGO PROBLEMEM! POWIEDZIAL, ZE BĘDZIE MUSIAL ZROBIĆ DODATKOWE RYSUNKI DLA NASZEGO DOBRA-ZEBY BUDOWLAŃCY SIĘ NIE POGUBILI(no to już myśleliśmy, że nam za to "zaśpiewa"!) WIĘC PODSUMOWAL NAS NA.........600ZL :D :D :D I NIKT Z NAS Z "MAFII KOSZALIŃSKIEJ" W JELENIA ROBIĆ NIE BĘDZIE!!!

Przy czym pani arch. bardzo się zdziwila, ze rezygnujemy z jej uslug bo w Koszalinie na pewno nie znajdziemy taniej. Na co mąż powiedzial o zmowie na "krojenie jelenia"-tylko się poblażliwie uśmiechnęla i wyciągnęla rękę po kasę za to co już zrobil("bo przeciż tyle zrobila") tzn. byla pośrednikiem z branżystą(chciala za to 1600zl :evil: :evil: -my z tym samym facetem mamy umowę na 900 :D :D :D ), noi wrysowala kontur domu w matrycę-dostala 350 i dowidzenia!!!

Nie wiem skąd się bierze takie zalożenie, że przy calkowitym koszcie domu te pare tys. to nic-wolę je mieć w kieszeni niż placić frycowe!!!!!!!!


Przeprzszam, że tak o pieniądzach i w ogóle, ale jestem podminowana, a do tego Poznanianką :wink: :wink: (cale szczęście dobrze się skończylo-mąż jest w drodze do POZ :D :D :D )


Następnym razem napiszę o zmianach jakie w prowadzimy w projekcie.


Pozdrwiam wszystkich!!! :lol: :lol: :lol:

IDA

P.S. Kobietka następnym razem jak obierzesz kierunek Mielno to zaprzaszam po drodze do mnie na kawę!!!!!!!-przejeżdżalaś tuż kolo nas(bo inaczej z Wągrowca do Mielna się nie da!!!!!!!!) I.

kabietka
26-09-2006, 14:44
Cześć Iduś!!
Nie ma sprawy !!
Przy okazji jak szef męża będzie miał gest i wynajmie nam ponownie apartament w Mielnie nie omieszkamy wstąpić :D

Ja pierniczę ale mieliście przeprawę z toporną na sugestie inwestora pania architekt :evil: Nie chciało się kobiecie nanosić zmian ,robić ponownych obliczeń i dodatkowych rysunków :evil: :evil:
Broń nas Boże od takich architektów !!! 8) 8)



Pozdrowionka dla Was i dla dziewczynek :D :D

Waleriana
26-09-2006, 20:13
Witajcie! Ja wciąż szukam ale ta Miła chwila wciąż wraca do mnie ;) Cały czas myśle aby jakoś powiększyć ten salon. Ida czytałam ,ze Ty chcesz powiększyć salon, tzn przesunąc ścianę i zrównać z wykuszem i jak... da się??? . Jesli tak to czy kąt dachu i powierzchnia zmienia się czy wszystko pozostaje bez zmian oprócz oczywiście ściany;) Co do Pani architekt to dobrze,ze się w porę wycofaliście bo szkoda nerwów... U nas za wszystkie sprawy do pozwolenia na budowę kosztuje ok. 2000 jeśli się nie wprowadza żadnych zmian a jesli jeszcze jakies zmiany to nawet nie chcę myśleć...

Pozdrawiam Wszystki miłośników Miłej chwili !

kabietka
26-09-2006, 21:09
Walerianko! :D
Tak sobie myślę może kierujac się projektem Miłej chwili dajcie do opracowania projekt indywidualny . :D
Moze suma sumarum wyjdzie Wam taniej takie rozwiazanie :D :D


Pozdrawiam :D

ida
26-09-2006, 21:15
Waleriana

Chętnie Ci odpowiem na Twoje pyt wyczerpująco, ale dopiero najwcześniej jutro , gdyż mąż mój jest w Poz i nie jest w stanie wytlumacczyć mi "tak na odleglość bez kartki", ale na pewno przesuwamy ścianę frontową z wykuszem i kuchnią do przodu, a co z dachem to nie wiem "tak bez kartki" :D :D :D .

Poza tym:

1) standaryzujemy wszystkie okna

2) rezygnujemy z wykuszy w malych pokojach i zmniejszamy je o ok.0,6m

3) podnosimy male okna od frontu

i..........

4) zastanawiam się wlaściwie nad tym czy coś z tego projektu zostanie :lol: :wink: he,he,he

NIE,NIE,NIE :lol: Mila chwila będzie poprostu bardzie naszą milą chwilą

Pozdrwienia dla wszystkich :wink:

ida

ida
26-09-2006, 21:21
Jezeli chodzi o projekty indywidualne to myślę, że trudno będzie znależć projektanta poniżej 10tys (na pewno tak by bylo w Koszalinie!!!! :evil: )

Pozdrowienia

Ida

Waleriana
27-09-2006, 08:17
Co do projektu indywidualnego to myślę ,ze będzie za drogo :( . Miła chwila jest dla nas idealna oprócz tego salonu. Już kombinujemy jak się da. Mierzymy salony znajomych i w sumie jakby On był weższy a dłuższy byłby bardziej ustawny.
Poczekam co tam u Idy i wtedy moze my też przedłuzymy salonik.


Pozdrawiam

ida
28-09-2006, 12:39
Walerina!

Mam dodatkowe info na temat powiększenia salonu.

Jeżeli chodzi o dach- trochę się zmieni- wydluży się kalenica i cala frontowa polać dachu.

Z architektem umówieni jesteśmy na odbiór projektów za ok. 2 tyg wtedy powiem Ci coś więceji bardziej technicznie :).

Mam tylko nadzieję, że ten arch. spelni nasze oczekiwania!!!

Pozdrawiam
I.

Waleriana
28-09-2006, 19:16
Ok Dziękuję ślicznie :D My już jesteśmy zdecydowani na Miłą chwilę bo jednak nic innego i tak ładnego nie znajdziemy. Myślimy nad przeróbkami. Teraz wpadł pomysł aby przesunąć schody, wcześniej myślałam nad przeniesieniem kominka przy schodach bo chcialam na ścianie gdzie był kominek postawić wypoczynek ... Kombinuje jak sie da ale może coś wymyślę.


Pozdrawiam

kabietka
29-09-2006, 19:28
Witam :D :D
No majstrowie zabrali się za wylewanie schodów :D
Proszę oto fotki
szalunek I etap-deskowanie

http://images1.fotosik.pl/191/ed3be05ba76896d0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images3.fotosik.pl/182/dbe208c72a09e6df.jpg (www.fotosik.pl)
http://images1.fotosik.pl/191/080a3852fdb9a199.jpg (www.fotosik.pl)
Już wylane schody :D
http://images2.fotosik.pl/183/49177ab5fbb94367.jpg (www.fotosik.pl)
http://images4.fotosik.pl/146/2a5d8315f00b5c01.jpg (www.fotosik.pl)http://images1.fotosik.pl/191/a1a23826411f307c.jpg (www.fotosik.pl)

Pozdrawiam :D

Waleriana
30-09-2006, 12:22
No proszę i na poddasze można już wejść :wink:
Ja kupiłam najnowsze wydanie projektów muratora do którego dołączona jest płyta na której można zwiedzić Miła chwilę :D oraz zmienić kolor elewacji i dachów itp. Moje spostrzeżenia po wirtualnym spacerku po Miłej chwili to niestety za mały salon ale ciągle nad tym pracuję. Trochę się dziwię bo salon we Wdzięcznym wynosi 29,4 a w Miłej chwili 29,3 a jak się wejdzie do salonu Wdzięcznego to wydaje się duzo dużo większy i mieści się więcej mebli a również w tamtym salonie jadalnia jest wliczona do powierzchni... Ja chyba musze na własne oczy zobaczyć ten salon bo może do Miłej chwili wirtualnie wstawili większy wypoczynek :wink:
Kabietka przykładowa aranżacja wnętrza postawiła tv w miejscu gdzie Ty masz zamiar a dla mnie :wink: wstawiono ściany z surowej cegły :D .

Pozdrawiam


PS. Dla zainteresowanych powiem,ze najnowszy numer Projektów Muratora to 03/2006(4) . Podaję bo sama zostałam wprowadzona w błąd i zakupiłam ze strony muratora "najnowszy numer" Muratora oczywiście z gratisami ( wczesniejszymi wydaniami) a po kilku dniach okazało się,że najnowszy numer jest inny...Ale dzięki temu gdzie nie spojrzę tam katalog muratora lezy :lol: Już mi się po nocach rzuty śnią... Myślę ,ze warto kupić !!!

kabietka
01-10-2006, 13:11
No może dodam zdjęcie -schody widziane z poddasza.

http://images1.fotosik.pl/194/82d924d512c76dd2.jpg (www.fotosik.pl)



Pozdrawiam :D :D

Waleriana
01-10-2006, 16:53
Kabietka a nie widziałam zdjęcia z kuchni , czy też robisz spiżarnię za kominkiem, i czy to będzie taka spiżarnia z drzwiami takimi wejściowymi (hehe mam nadzieję ,ze rozumiesz o co chodzi) czy też zabudujesz ją szafkami jak meble kuchenne?

ida
01-10-2006, 18:24
Kobietka

Gratulacje, gratulacje piękne te Wasze schody!

pozdrowienia dla rodzinki

IDA

kabietka
01-10-2006, 19:01
Cześć!!
Waolerianko spiżarnia to właściwie mała wnęka i owszem bedzie z drzwiami harmonijkowe no chyba że coś innego się wymyśli ,
:D Wiesz ja już mam spiżarenkę postawioną ale szafki kuchenne w jej miejsce to dobry pomysł natomiast szafki w środku spiżarenki to kiepski pomysł:D :D Ewentualnie wchodzą w grę tylko półki .
Właśnie się zastanawiamy czy nie zamurować okna w kuchni tego na bocznej ścianie przy wejściu do domu . :o
Dziekuję Iduś za pozdrowienia :D


Pozdrawiam :D :D :D

Waleriana
06-10-2006, 13:18
Własnie mi chodziło o to czy spiżarnia będzie miała normalne drzwi wejściowe czy też zrobione będą z tego co meble kuchenne, ale już wiem,ze u Ciebie będą harmonijkowe, bo w przykładowej aranżacji na płytce są normalne drzwi i trochę nieładnie to wygląda jakby wejście do bunkra :wink: A co z tym oknem w kuchni??? Za dużo ich?
Pisz pisz co robicie i co macie zamiar zrobić jeszcze w tym roku, a moze masz jakieś nowe zdjęcia?

Pozdrawiam i PAMIĘTAM :wink:

kabietka
06-10-2006, 15:37
cześć!!
Dziękuję że PAMIĘTASZ!!!
Jutro podjadę na budowę i zrobię zdjęcie tej spiżarki :lol:
Zastanawiamy sie nad oknem bo nie chodzi tu o zbyt duzą ich ilość a o wygospodarowanie więcej miejsca na szafki :D
Zbyt wiele szafek w pierwotnym układzie nie postawisz .Chyba że zrezygnujesz ze spiżarni i w to miejsce postawisz np słupek z piekarnikiem i mikrofalą albo szafki.

W chwili obecnej na budowie są dekarze .Co prawda zbyt wiele nie zrobili bo i pogoda nie sprzyja -pada deszcz .Rozłożyli murłaty i postawili kilka krokwi.
Zdjątka również zamieszczę jutro :D
Chcielibyśmy jeszcze w tym roku zrobić elektrykę na dole i tynki cementowo-wapienne.Z zewnetrznych prac to podstawowa sprawa zasypanie fundamentów .. Na koniec zabicie dechami okien .
Przeliczenie kasy jaka nam została o ile jakaś zostanie :D

Pozdrawiam :D :D

Waleriana
08-10-2006, 14:36
hej Kabietka , jak możesz zamieść jeszcze zdjecia ogolne salonu, to co mnie najbardziej interesuje :D .
Przed chwilą zrobiłam sobie powiększony rzut salonu i nie mogę dojść ile powinien mieć dlugości ten wykusz w salonie za nic w świecie nie wychodzi 246 co najwyżej 240, chybaże moja linijka mnie oszukuje ;) Zaraz zrobię meble i ...zacznę meblowanie :wink:

Pozdrawiam

aligo
10-10-2006, 21:29
chcielibyśmy zobaczyć zrealizowany domek M11 tj.Miła chwila....pomóżcie!
jesteśmy z Lublina,ale zobaczyć dojedziemy nawet bo w-wy.

aligo
10-10-2006, 22:29
Vitamy...jesteśmy nowi na forum,mieszkamy w Lublinie i tak jak wszyscy,chcemy COŚ zbudować.
Jesteśmy zainteresowani "miłą chwilą",tak więc jeśli DOBRZY ludzie zechcieliby nam wysłać zdjęcia z realizacji tego projektu,bylibyśmy PRZESZCZęśLIWI..jeszcze fajniej gyloby gdybyśmy mogli obejrzeć taki domek w realu.
dzięki z góry za zyczliwe potraktowanie tematu

jola&seba z lublina

kabietka
11-10-2006, 18:17
hej Kabietka , jak możesz zamieść jeszcze zdjecia ogolne salonu, to co mnie najbardziej interesuje :D .
Przed chwilą zrobiłam sobie powiększony rzut salonu i nie mogę dojść ile powinien mieć dlugości ten wykusz w salonie za nic w świecie nie wychodzi 246 co najwyżej 240, chybaże moja linijka mnie oszukuje ;) Zaraz zrobię meble i ...zacznę meblowanie :wink:

Pozdrawiam


cześć!!
Sory za zwłokę ale grypka mnie dopadła i uziemiła na kilka dni :D
Wykusz ma długość 246,5cm .
Zamieszczam zdjęcia więżby.Co prawda nie w 100% zmontowanej ale przynajmiej będziecie widzieć jakie to "olbrzymie "poddasze będzie
http://images4.fotosik.pl/162/34951025fbf450d6.jpg (www.fotosik.pl)

http://images2.fotosik.pl/199/5f5cc51e13f1ee50.jpg (www.fotosik.pl)

http://images3.fotosik.pl/199/85d7824afd7b9839.jpg (www.fotosik.pl)

http://images4.fotosik.pl/162/b4f6319e41178c8a.jpg (www.fotosik.pl)

Jeżeli mogę poradzić to odnośnie więżby skonsultujcie się już na etapie projektu z architektem co do grubości krokwi i płatwi .Więżba zaprojektowana na wyrost :D
Zastanówcie się nad podwyższeniem poddasza bo z tego co widzę li tylko dzieciaki swobodnie będą się mogły poruszać bez konieczności schylania głowy :D
Gdybyśmy mieli taką wiedzę przed budową to na pewno zmiany te wprowadzilibyśmy w życie :evil:

Myśleliśmy że jeszcze w pażdzierniku będzie dach na gotowo ale niestety realia rynku- dachówka będzie dopiero na koniec pażdziernika :x Braas nie może wyrobić się z zamówieniami choć złożyliśmy je już sierpniu.
Całe szczęście ze otrzymamy dachówkę z ceną przed 16.10.br-podwyżka cen. :lol:
W zwiazku z tym do lasu poszły nasze plany rozprowadzenia prądu i tynkowania.
No cóz w listopadzie pokryją dach .Murarze przyjdą dokończyć to czego jeszcze nie zdążyli i poprawić to co spaprali :evil: .Zadeskujemy otwory wszelakie i będziemy czekać do wiosny z dalszą robotą.
Oczywiście jeszcze w tym roku musimy zamówić fachowców do kolejnych etapów -instalatorzy,hydraulicy,płytkarze................ ...
Oj jak wiele jeszcze przed nami a tak niewiele za nami :x :x


Pozdrawiam :D :D

Waleriana
11-10-2006, 20:23
Kabietka przede wszystkim zyczę zdrówka, wygrzewaj się a nie po budowie latasz :) !
dziękuję za wymiar wykusza , mi jakoś tyle nie wychodzi :(
Ja juz wypisałam zamówienie na projekt ale ciagle się waham, najgorsze jest to ,że żaden inny projekt mi sie nie podoba :-? Teraz znowu to poddasze .... a może jednak nie będzie tak źle. Najważniejsze,że budowa idzie do przodu! Głowa do góry !!!

kabietka
12-10-2006, 07:05
Kabietka przede wszystkim zyczę zdrówka, wygrzewaj się a nie po budowie latasz :) !
dziękuję za wymiar wykusza , mi jakoś tyle nie wychodzi :(
Ja juz wypisałam zamówienie na projekt ale ciagle się waham, najgorsze jest to ,że żaden inny projekt mi sie nie podoba :-? Teraz znowu to poddasze .... a może jednak nie będzie tak źle. Najważniejsze,że budowa idzie do przodu! Głowa do góry !!!


CZeść!
Projekt mamy taki jaki sobie wybraliśmy :D
Co tam poddasze najwyżej bedziemy po nim pełzać :lol: :lol:
Przedtem człowiek marudził że schody za wąskie -fakt :lol: :lol:

Nie przerażajcie się budujący Miłą chwilę tymi moimi uwagami tylko już przy Waszych budowach wprowadżcie ewentualne poprawki-zmiany i będzie dobrze!!!!! :D :D

Pozdrawiam :D
Jak rozłożą wszystkie krokwie-więżbę w całosci to wkleję zdjątko :D :D

kabietka
14-10-2006, 14:25
Witam!!

No wreszcie mogę wkleić zdjęcie Miłej chwili z zamontowaną więżbą.
http://images4.fotosik.pl/166/cd1562b3cf38d473.jpg (www.fotosik.pl)

http://images4.fotosik.pl/166/daca052edb9b664f.jpg (www.fotosik.pl)

Wygląda super choć to tylko kilka krokwi ale serce rośnie gdy człowiek na to popatrzy !!

No teraz będzie przerwa do listopada aż wreszcie dotrze na plac nasza dachówka :(


A jeszcze jedno w łazience na poddaszu zamontujemy okno połaciowe :D

Pozdrawiam :D :D

patkon
15-10-2006, 11:50
Witam.
Zastanawiał się ktoś jak można wykończyć te wykuszepo podniesieniu poddasza , tak aby nie wydłużać krokwi?

Nie wyglądałoby to chyba za ładnie, gdyby podnieść poddasze o ok 2 pustaki i próbować zniwelować tę wysokość krokwiami? a wydaje mi się że w oryginalnym projekcie krokwie "leżą" na tych nieszczęsnych wykuszach.

poradźcie coś, jak to zrobić estetycznie. Jakiś siding od dołu?
pozdrawiam.

patkon
15-10-2006, 12:34
witam ponownie.

w celu zobrazowania problemu ;-)

[/img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/432f9fd5b9015c46.html

pozdrawiam

patkon
15-10-2006, 12:38
nie wiem jak wstawić na forum ale link jest:


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/432f9fd5b9015c46.html

Waleriana
15-10-2006, 12:50
Kabietka Twoja "Miła chwila" rośnie w oczach. Wygląda bardzo ładnie ! Czekam do listopada na dalsze zdjęcia :D


patkon czyżbyś budował "Miłą chwilę" jeśli tak to można zapytać gdzie? Co do podniesienia poddasza i krokwi to niestety nie wiem jak to zrobić :(

Pozdrawiam

Aga - Żona Facia
16-10-2006, 18:03
kabietka domek rośnie w oczach. Więźba super, czy już ją opijaliście :D Widzę, ze nie podnosiliście ścianki kolankowej.

kabietka
17-10-2006, 08:45
kabietka domek rośnie w oczach. Więźba super, czy już ją opijaliście :D Widzę, ze nie podnosiliście ścianki kolankowej.


Cześć Aguś! :D
Wiesz wieżba nie opita ale dekarze dostali litra opiją ją za nas. :D
Zresztą juz po spotkaniu z cieslami podjechaliśmy na budowę .Akurat był kierbud i stwierdził że słupy podpierające więżbę są nie w tym miejscu no i muszą poprawiać :evil:
Nie martwimy się tym ,bo ta sama ekipa będzie kłaść dachówki .
Wiesz tak to jest jak w porę człowiek kierbuda nie zawezwie.



Pozdrawiam
Muszę zerknąć na Twoją stronkę :D :D
Całuskidla maleństwa :D :D

ida
21-10-2006, 06:55
Kobietka wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiecha imponuje!!!!!!!!!!!

Kochani mój mąż wlaśnie odbiera projekt po naszych poprawkach!

Sama jestem bardzo ciekawa :o :o :o .Jak go zobaczę to postaram się jak najlepiej opisać.

Pozdrawiam
I.

kabietka
21-10-2006, 12:43
Ida dziękuję za gratulacje!! :D

Mam nadzieję że odebrany projekt będzie ostatecznym i spełni wasze oczekiwania :o)

Ze schodów zdjęto szalunki.
Mężus twierdzi że wyszły super.
Nie uwierzę jak nie zobaczę a jak zobaczę to zrobię zdjątko i zamieszczę :D :D

Pozdrawiam :D

kabietka
22-10-2006, 11:02
Teraz ja prosze o wasze propozycje odnośnie okna w wykuszu!!
Czy wstawicie witrynę czy normalnie otwierane segmenty okna??

Pozdrawiam :D

ida
23-10-2006, 20:48
Kobietka wielkie dzięki za przesyłkę :D :D

Jeżeli chodzi o projekt to myślę, że nie jest najgorzej :)

Zobaczymy jak zmiany, które wprowadziliśmy będą się podobać w urzędzie :D :D

Wprowadziliśmy nastepujące zmiany:

1. dodaliśmy okno połaciowe do łazienki na poddaszu
2. poszerzyliśmy garaż o 0,50m
3. wydłużyliśmy budynek presówając ścianę frontową "jedno przęsło dachowe"
4. zlikwidowaliśmy w.c. na parterze powiększając łazienkę
5. arch. zaprojektował ściankę kolankową o wysokości 2 warstw
6. zlikwidowaliśmy zadaszenie nad wyjściem na taras
7. przenieśliśmy drzwi z pom.gospodarczego z garażu do wiatrołapu
8. zmieniliśmy wymiary części okien o wymiarach nietypowych na typowe
9. zlikwidowaliśmy wykusze - boczny i tylny

Zyskaliśmy :

1. 32,16-pokój dzienny z 29,25
2. 9,77-kuchnia z 8,29
3. 20,45-garaż z17,33
4. 6,34-łazienka na dole z 5,13
5. 17,52 i 18,75 z 15,60- pokoje na górze po podłodze
6. 9,90 z 7,69-strych po podlodze

nie wiem jeszcze co z tym zrobimy.

pozdrawiam

ida :D :D

kabietka
24-10-2006, 09:25
Kobietka wielkie dzięki za przesyłkę :D :D

Jeżeli chodzi o projekt to myślę, że nie jest najgorzej :)

Zobaczymy jak zmiany, które wprowadziliśmy będą się podobać w urzędzie :D :D

Wprowadziliśmy nastepujące zmiany:

1. dodaliśmy okno połaciowe do łazienki na poddaszu
2. poszerzyliśmy garaż o 0,50m
3. wydłużyliśmy budynek presówając ścianę frontową "jedno przęsło dachowe"
4. zlikwidowaliśmy w.c. na parterze powiększając łazienkę
5. arch. zaprojektował ściankę kolankową o wysokości 2 warstw
6. zlikwidowaliśmy zadaszenie nad wyjściem na taras
7. przenieśliśmy drzwi z pom.gospodarczego z garażu do wiatrołapu
8. zmieniliśmy wymiary części okien o wymiarach nietypowych na typowe
9. zlikwidowaliśmy wykusze - boczny i tylny

Zyskaliśmy :

1. 32,16-pokój dzienny z 29,25
2. 9,77-kuchnia z 8,29
3. 20,45-garaż z17,33
4. 6,34-łazienka na dole z 5,13
5. 17,52 i 18,75 z 15,60- pokoje na górze po podłodze
6. 9,90 z 7,69-strych po podlodze

nie wiem jeszcze co z tym zrobimy.

pozdrawiam

ida :D :D


Cześć!!
No to teraz jeszcze musicie uzyskać zgodę projektanta Cybulskiej-Marks na zmiany :D
No chyba że takową zgodę juz macie :D

Zmiany te są godne uwagi dla tych którzy są na etapie wyboru projektu i poważnie biorą pod uwagę M11.

Tak Waleriano!! Ida znalazła sposób na powiekszenie salonu i kilku innych pomieszczeń .
Masz propozycję zmian podaną jak na talerzu :D :D

Jeszcze zapytam?? Jakiej wielkości okno połaciowe do łazienki na poddaszu przewidujecie wstawić??


Iduś cieszę sie że przesyłka się przyda :D :D :D

Pozdrawienia dla całej rodzinki :o)

ida
24-10-2006, 22:07
Jeżli chodzi o okno w łazience to nie mogę dokładnie powiedzieć gdyż projekt jest już u branżowca, ale chyba typowe dachowe.

pozdrawiam Ida

Waleriana
25-10-2006, 10:50
Witajcie!
Ida super ,ze udało Ci się powiększyć nieco miłą chwilę! Ida a czy masz zrobioną wizualizację jak domek będzie wyglądał po podniesieniu o 2 pustaki? a czy kąt dachu pozostawiacie bez zmian? Jak widać dla chętnego nic trudnego. Chyba poszukam dobrego projektanta w celu powiększenia mojego domku.


Pozdrawiam

patkon
28-10-2006, 15:12
witam. Kobietka ile policzyli sobie za pracę cieśle?

Mój chce 18 zł za metr, jak to sie ma do waszych kosztów.

i jeszcze jedno w muratorze pisze, żę dachówki potrzeba 201,8 m2 a cieśla wyliczył mi 230 m2. Liczyłem powierzchnię i faktycznie wyszło te 230 m2. 230 * 18 = 4100 ok. :-( pozdrawiam wszystkich.

PS buduję na pomorzu.

kabietka
28-10-2006, 16:40
witam. Kobietka ile policzyli sobie za pracę cieśle?

Mój chce 18 zł za metr, jak to sie ma do waszych kosztów.

i jeszcze jedno w muratorze pisze, żę dachówki potrzeba 201,8 m2 a cieśla wyliczył mi 230 m2. Liczyłem powierzchnię i faktycznie wyszło te 230 m2. 230 * 18 = 4100 ok. :-( pozdrawiam wszystkich.

PS buduję na pomorzu.


Cześć!! :D
Ciesiółka -15zł/m
Dachówka ,rynny ,obróbki blacharskie,wstawienie okien -20zł/m2
U mnie robi całość jedna ekipa :D :D

Więżby wyszło w moim przypadku -8,569m3

Ogólnie do rozliczenia z cieślo-dekarzami mam 245m2 dachu.

Na jakim etapie budowania jesteś??
Papierkowym czy już budowlanym ??


Pozdrawiam :D :D

kabietka
29-10-2006, 11:58
No to może wkleję teraz rozszalowane schody :D :D
Widziane z salonu
http://images4.fotosik.pl/186/4b94928e887c9299.jpg (www.fotosik.pl)

http://images2.fotosik.pl/223/bcd66e4b1724d18b.jpg (www.fotosik.pl)

Schody od strony garderoby
http://images3.fotosik.pl/223/34c202a26d3a1349.jpg (www.fotosik.pl)



:D :D :D :D :D :D

Waleriana
30-10-2006, 17:29
Schody bardzo fajnie wyglądają. Miła chwila ma swój urok :) My chyba zdecydujemy się jednak na inny projekt ze względu na salon... Ale życzę budującym powodzenia , dalej będe śledziła ten watek.

patkon
30-10-2006, 20:19
kobietka, za moment zalewamy strop ;-) także budujemy , zaciskamy pasa i czekamy do wiosny.

kabietka
30-10-2006, 22:04
kobietka, za moment zalewamy strop ;-) także budujemy , zaciskamy pasa i czekamy do wiosny.


No to się cieszę że robota wre!!
Może zamieściłbyś zdjątka z Twojej budowy??
Moim obrazkom będzie wówczas rażniej:o) :lol:

Pozdrawiam :D

kabietka
30-10-2006, 22:06
Schody bardzo fajnie wyglądają. Miła chwila ma swój urok :) My chyba zdecydujemy się jednak na inny projekt ze względu na salon... Ale życzę budującym powodzenia , dalej będe śledziła ten watek.


Jak już będziesz mieć konkretny projekt to daj znać :o)

Owocnych poszukiwań :D
Pozdrawiam

w-iola
10-11-2006, 14:59
Hej ludzie, czy jest jeszcze ktoś kto chce porozmawiać o "miłej chwili"

Waleriana
12-11-2006, 13:17
kabietka, jak tam Twój dach, czy już zrobili - pochwal się :)

Ja myśle teraz nad piaskiem pustyni :D

w-iola
12-11-2006, 13:48
Witajcie,
Wy tu już o dachu rozmawiacie a ja jestem na etapie szukania projektu.
Zazdroszczę Wam. Ten projekt jest super ale naniosłabym parę zmian do niego. Waleriano, napisz czy naniosłaś jakies zmiany czy w 100% robisz tak jak w projekcie? Czy może już teraz coś byś zmieniła?.

w-iola
12-11-2006, 13:52
Oj sorry Waleriana, dopiero doczytałam się, że Ty rezygnujesz z tego projektu.

kabietka
12-11-2006, 20:22
kabietka, jak tam Twój dach, czy już zrobili - pochwal się :)

Ja myśle teraz nad piaskiem pustyni :D

Walerinko póki co to nie mam się czym pochwalić :x
Wczoraj przywieżli dopiero dachówkę a od poniedziałku tj 13.11 br mają przyjść dekarze.
Oby ten dzień nie był pechowym i pogoda choć troszkę będzie sprzyjała pracom na dachu.
Pozdrawiam

kabietka
21-11-2006, 10:22
Witam!!

Nasz dach pokryty membraną ,łatami i kontrłatami czeka na dekarzy -mają byc jutro :D :D

http://images1.fotosik.pl/265/d209d7db0f8ed71d.jpg (www.fotosik.pl)




Pozdrowienia dla budujących lub mających w planie wybudować Miła chwilę :D :D

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:01
kabietka ładnie wygląda Twój domek! Jesteśmy na tym samym etapie! Też czekam na dekarzy. (czy membrana i folia paroprzepuszczalna to jest to samo?).

kabietka
23-11-2006, 09:48
kabietka ładnie wygląda Twój domek! Jesteśmy na tym samym etapie! Też czekam na dekarzy. (czy membrana i folia paroprzepuszczalna to jest to samo?).


Szczeże to nie wiem :evil:
Ale mam nadzieję że i jedno i drugie sprawdzi sie w praktyce :D
Wiesz moi dekarze to fajne chłopaki ale skaczą od roboty do roboty i stąd to czekanie.Ale chyba wszyscy fachowcy tak mają na utrapienie inwestora :evil:

Jeszcze dzisiaj nie byłam na budowie może już pracuja?? :D
OBY!!! :D

Wiesz że cena wełny do ociepleń-dociepleń poddasza ma iść w górę :evil: My chyba kupimy ją juz teraz bo o promocjach mozna zapomnieć tej zimy :evil:


Pozdrawiam :D
Całuski dla maleństwa :D :D

marciNET
01-12-2006, 14:35
Witam wszystkich miłośników Miłych Chwil...!

Jestem na etapie zmian we wreszcie zakupionym projekcie (od lutego się do tego zbierałem). Większość elementów mam ustalonych, oprócz jednego dylematu. Może ktoś z Was rozwiązał jakoś ten problem. Chodzi o sposób montażu rolet zewnętrznych (antywłamaniowych) szczególnie na "trójstronnych" oknach/wykuszach, a właściwie o brak takiego sposobu... :(

Macie jakiś pomysł gdzie i jak je wcisnąć? Wolałbym uniknąć obniżania górnej linii okien.

marcin.

kabietka
01-12-2006, 19:12
No wreszcie się ujawniłeś :D :D

Pozdrowionka :D :D

kabietka
02-12-2006, 18:59
No wreszcie mogę zamieścic zdjatka .Jedno czego nie mogę powiedzieć to to że nie mam dachówki na dachu :o)
http://images3.fotosik.pl/274/624fe35dc2a5e226.jpg (www.fotosik.pl)

Jak widać na zdjęciu dorobiliśmy się klinkieru na wykuszach :D


Zaraz zaznaczam iż wykusz frontowy jest podniesiony o 2 pustaki.
Wiem że może to już tak uroczo nie wygląda jak w oryginalnym projekcie ale po dodaniu ok 18 cm posadzki (ogrzewanie podłogowe) mam ten komfort że z ulicy nikt mi pod stół nie bedzie zagladał :D
Był to nasz świadomy wybór.

Jak się przyjżycie to mam juz założone rymny ,Fajnie to wygląda.

Mam nadzieję ze dach już z rozłożonymi dachówkami będę Wam mogła wkleić w przyszła sobotę.
Przy okazji mężuś porobił odprowadzenie deszczówki do studni -własnymi rękami. :D

http://images3.fotosik.pl/274/f0eeb1b76eab8b2f.jpg (www.fotosik.pl)

Pozdrawiam.
To na tyle z placu budowy. :D

kabietka
17-12-2006, 18:19
No, dzisiaj zamieszczę ostatnie zdjęcie Miłej chwili przed zimową przerwą :D
Co prawda zabrakło na kalenicy kilku gąsiorów ale domówiliśmy :D
Dachówka Braas kasztan z powłoką Cisar .
Okna połaciowe zainstalujemy w marcu 2007r by móc przez zimę spać spokojnie :lol:

http://images2.fotosik.pl/297/a39d7578c9dbbbf9.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Waleriana
18-12-2006, 19:47
Śliczna Twoja miła chwila kabietka :D ja byłam już w 2 miłych chwilach ale Twoja jest najładniejsza, może dlatego,że najmniej zmian i jest taka właśnie jak nam się podoba. My niestety ze względu na wielkośc wybraliśmy inny domek IMPRESJĘ z krajobrazów. Nie jest to wymarzony domek ale spełnia w większości nasze kryteria.

Pozdrawiam i czekam do wiosny :D

nazgi
18-12-2006, 22:12
Mam pytanie do forumowiczów... czy buduje ktos Miłą Chwilę na podkarpaciu, lubelszczyznie badz w małopolsce?

kabietka
18-12-2006, 22:14
Śliczna Twoja miła chwila kabietka :D ja byłam już w 2 miłych chwilach ale Twoja jest najładniejsza, może dlatego,że najmniej zmian i jest taka właśnie jak nam się podoba. My niestety ze względu na wielkośc wybraliśmy inny domek IMPRESJĘ z krajobrazów. Nie jest to wymarzony domek ale spełnia w większości nasze kryteria.

Pozdrawiam i czekam do wiosny :D


Dziękuję Walerianko :D
Miło jest usłyszeć dobre słowo :D

Ostatecznie już kupiliście ten projekt??
Muszę wejść na stronę Impresji.
Pozdrawiam :D

kabietka
18-12-2006, 23:14
Walerianko właśnie widziałam projekt który wybrałaś :)

Wiesz podoba mi się :D Teraz bedziesz mogła w salonie ustawić co tylko chcesz :D

Pozdrawiam :D

kabietka
22-12-2006, 12:08
Wesołych Świąt!
Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.
Wesołych Świąt!
A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.
Wesołych Świąt!
A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia






http://images1.fotosik.pl/312/bf4f6c425d2700ca.gif (www.fotosik.pl)



Życę Wam abyście już kolejne święta Bożego Narodzenia spędzali w Miłej Chwili :D

SIEMIONKOWA
27-12-2006, 19:21
CZY KTOŚ MA ZDJĘCIA Z ŚRODKA DOMU, JAKI BYŁ KOSZT BUDOWY DOMU

SIEMIONKOWA
28-12-2006, 13:57
mam pytanie co do tego projektu, jak mam wjazd od południa, czy będzie to dobre rozwiąznie wybór tego projektu, czy nie da rady zmniejszyć garderoby, w zamian za większę schody

Waleriana
30-12-2006, 15:20
Walerianko właśnie widziałam projekt który wybrałaś :)

Wiesz podoba mi się :D Teraz bedziesz mogła w salonie ustawić co tylko chcesz :D

Pozdrawiam :D
dzięki kabietka, salon może niewiele większy ale można w nim ustawić sofki jak sobie wymarzyłam ;)

Pozdrawiam i życzę równiez wszystkiego dobrego w 2007 roku

kabietka
30-12-2006, 15:33
Walerianko właśnie widziałam projekt który wybrałaś :)

Wiesz podoba mi się :D Teraz bedziesz mogła w salonie ustawić co tylko chcesz :D

Pozdrawiam :D
dzięki kabietka, salon może niewiele większy ale można w nim ustawić sofki jak sobie wymarzyłam ;)

Pozdrawiam i życzę równiez wszystkiego dobrego w 2007 roku


Dziękuje za życzenia Noworoczne!!
Życzę Tobie i Twojej drugiej połowie abyście bez przeszkód wybudowali swój wymarzony domek i abyście mogli spędzać przyszłe Świeta i Nowy Rok 2007/8
przy kominku na swoim :D

Cześć!! :)

w-iola
01-01-2007, 18:12
No, dzisiaj zamieszczę ostatnie zdjęcie Miłej chwili przed zimową przerwą :D
Co prawda zabrakło na kalenicy kilku gąsiorów ale domówiliśmy :D
Dachówka Braas kasztan z powłoką Cisar .
Okna połaciowe zainstalujemy w marcu 2007r by móc przez zimę spać spokojnie :lol:

http://images2.fotosik.pl/297/a39d7578c9dbbbf9.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Kabietko,
Wasz domek wygląda ślicznie. Śledziłam Twoje wypowiedzi od samego początku. Nie ma chyba bardziej zaawansowanej budowy, dlatego też jesteś jedyną osobą, która może udzielać rad.
Pisałaś, że podniosłaś poddasze o 1W. Ja nie mogę spać wciąż mam przed oczami te nie wykorzystane metry poddasza. Już nawet w święta wieszałam sznurki przy suficie aby poczuć ten nastrój. Myślałam o przeprojektowaniu dachu z 4-spadowego na 2-spadowy ale cała bryła straci urok. Ty już chodzisz po poddaszu i powiedz jaki jest? Może zrobiłabyś dla mnie pare fotek.

kabietka
02-01-2007, 09:56
No, dzisiaj zamieszczę ostatnie zdjęcie Miłej chwili przed zimową przerwą :D
Co prawda zabrakło na kalenicy kilku gąsiorów ale domówiliśmy :D
Dachówka Braas kasztan z powłoką Cisar .
Okna połaciowe zainstalujemy w marcu 2007r by móc przez zimę spać spokojnie :lol:

http://images2.fotosik.pl/297/a39d7578c9dbbbf9.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Kabietko,
Wasz domek wygląda ślicznie. Śledziłam Twoje wypowiedzi od samego początku. Nie ma chyba bardziej zaawansowanej budowy, dlatego też jesteś jedyną osobą, która może udzielać rad.
Pisałaś, że podniosłaś poddasze o 1W. Ja nie mogę spać wciąż mam przed oczami te nie wykorzystane metry poddasza. Już nawet w święta wieszałam sznurki przy suficie aby poczuć ten nastrój. Myślałam o przeprojektowaniu dachu z 4-spadowego na 2-spadowy ale cała bryła straci urok. Ty już chodzisz po poddaszu i powiedz jaki jest? Może zrobiłabyś dla mnie pare fotek.


Cześć !
W polsce juz są M11 o takim zaawansowaniu budowy jak moja :o)
Tylko nie każdy ma czas i ochotę aby pisać na forum :D

Nie podnosiliśmy domu o pustak.Pierwotnie mielismy to w planie ale w końcu daliśmy sobie z tym spokój :)
Podczas podejmowania decyzji o zmianie dachu nad garażem na dwuspadowy
braliśmy pod uwagę możliwość powiekszenia stryszku :)
Wysokość pomieszczeń nie uległa zmianie :D

Jak uda mi się zrobić fotki to prześlę tylko napisz namiary na skrzynkę na priv :D

Pozdrawiam

SIEMIONKOWA
02-01-2007, 19:07
[quote=kabietka]No, dzisiaj zamieszczę ostatnie zdjęcie Miłej chwili przed zimową przerwą :D
Co prawda zabrakło na kalenicy kilku gąsiorów ale domówiliśmy :D
Dachówka Braas kasztan z powłoką Cisar .
Okna połaciowe zainstalujemy w marcu 2007r by móc przez zimę spać spokojnie :lol:

http://images2.fotosik.pl/297/a39d7578c9dbbbf9.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Kabietko,
Wasz domek wygląda ślicznie. Śledziłam Twoje wypowiedzi od samego początku. Nie ma chyba bardziej zaawansowanej budowy, dlatego też jesteś jedyną osobą, która może udzielać rad.
Pisałaś, że podniosłaś poddasze o 1W. Ja nie mogę spać wciąż mam przed oczami te nie wykorzystane metry poddasza. Już nawet w święta wieszałam sznurki przy suficie aby poczuć ten nastrój. Myślałam o przeprojektowaniu dachu z 4-spadowego na 2-spadowy ale cała bryła straci urok. Ty już chodzisz po poddaszu i powiedz jaki jest? Może zrobiłabyś dla mnie pare fotek.


Cześć !
W polsce juz są M11 o takim zaawansowaniu budowy jak moja :o)
Tylko nie każdy ma czas i ochotę aby pisać na forum :D

Nie podnosiliśmy domu o pustak.Pierwotnie mielismy to w planie ale w końcu daliśmy sobie z tym spokój :)
Podczas podejmowania decyzji o zmianie dachu nad garażem na dwuspadowy
braliśmy pod uwagę możliwość powiekszenia stryszku :)
Wysokość pomieszczeń nie uległa zmianie :D

Jak uda mi się zrobić fotki to prześlę tylko napisz namiary na skrzynkę na priv :D

INTERSUJE MNIE TEN PROJEKT, OGLĄDAŁAM ZDJĘCIA SĄ SUPER
MAM PYTANIE O SCHODY? CZY NIE SĄ ZA WĄSKIE?

kabietka
02-01-2007, 21:55
[quote=kabietka]No, dzisiaj zamieszczę ostatnie zdjęcie Miłej chwili przed zimową przerwą :D
Co prawda zabrakło na kalenicy kilku gąsiorów ale domówiliśmy :D
Dachówka Braas kasztan z powłoką Cisar .
Okna połaciowe zainstalujemy w marcu 2007r by móc przez zimę spać spokojnie :lol:

http://images2.fotosik.pl/297/a39d7578c9dbbbf9.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Kabietko,
Wasz domek wygląda ślicznie. Śledziłam Twoje wypowiedzi od samego początku. Nie ma chyba bardziej zaawansowanej budowy, dlatego też jesteś jedyną osobą, która może udzielać rad.
Pisałaś, że podniosłaś poddasze o 1W. Ja nie mogę spać wciąż mam przed oczami te nie wykorzystane metry poddasza. Już nawet w święta wieszałam sznurki przy suficie aby poczuć ten nastrój. Myślałam o przeprojektowaniu dachu z 4-spadowego na 2-spadowy ale cała bryła straci urok. Ty już chodzisz po poddaszu i powiedz jaki jest? Może zrobiłabyś dla mnie pare fotek.


Cześć !
W polsce juz są M11 o takim zaawansowaniu budowy jak moja :o)
Tylko nie każdy ma czas i ochotę aby pisać na forum :D

Nie podnosiliśmy domu o pustak.Pierwotnie mielismy to w planie ale w końcu daliśmy sobie z tym spokój :)
Podczas podejmowania decyzji o zmianie dachu nad garażem na dwuspadowy
braliśmy pod uwagę możliwość powiekszenia stryszku :)
Wysokość pomieszczeń nie uległa zmianie :D

Jak uda mi się zrobić fotki to prześlę tylko napisz namiary na skrzynkę na priv :D

INTERSUJE MNIE TEN PROJEKT, OGLĄDAŁAM ZDJĘCIA SĄ SUPER
MAM PYTANIE O SCHODY? CZY NIE SĄ ZA WĄSKIE?



Witaj!!]
Schody nie są szerokie ale wygodnie sie po nich chodzi nie ocierając rękawami i łokciami o ścianę :o)
Gdyby schody były szersze to w salonie nie byłoby zbyt wiele miejsca ;o)


Co prawda bedzie mały kłopot z wniesieniem płyt KG na górę ale nie ma rzeczy niemożliwych :o)


Pozdrawiam :o)

sysia
09-01-2007, 12:11
Czytam ten watek juz drugi raz.Wszystkie Wasze przemyslenia wypisuję na kartce.Na wiosnę zaczynamy budowe Miłej Chwili. Mysleliśmy o podniesieniu poddasza ale w koncu zrezygnowalismy , chociaż po przeczytaniu wątku - pomysł powrócił.
Piszecie o wizualizacjach wewnątrz domu - jak ją zdobyć?

Pozdrawiam wszystkich.

kabietka
09-01-2007, 12:37
Czytam ten watek juz drugi raz.Wszystkie Wasze przemyslenia wypisuję na kartce.Na wiosnę zaczynamy budowe Miłej Chwili. Mysleliśmy o podniesieniu poddasza ale w koncu zrezygnowalismy , chociaż po przeczytaniu wątku - pomysł powrócił.
Piszecie o wizualizacjach wewnątrz domu - jak ją zdobyć?

Pozdrawiam wszystkich.


Pisz do Muratora :o)

SIEMIONKOWA
09-01-2007, 16:20
Czytam ten watek juz drugi raz.Wszystkie Wasze przemyslenia wypisuję na kartce.Na wiosnę zaczynamy budowe Miłej Chwili. Mysleliśmy o podniesieniu poddasza ale w koncu zrezygnowalismy , chociaż po przeczytaniu wątku - pomysł powrócił.
Piszecie o wizualizacjach wewnątrz domu - jak ją zdobyć?

Pozdrawiam wszystkich.

my też będziemy stawiać dom wiosną woj. mazowieckie
zrobiliśmy następujące zmiany:
1. poszerzyliśmy garaż o 1 m
2. podnieśliśmy o 2 pustaki do góry
3. poszerzymy schody kosztem garderoby
4. okna w małych pokojach na normalne
5. zmniejszony wykusz i trochę do góry
6. okna z przodu te normalne usunięte

kabietka
09-01-2007, 19:07
:D :D :D :D :D

kabietka
09-01-2007, 19:08
No, dzisiaj zamieszczę ostatnie zdjęcie Miłej chwili przed zimową przerwą :D
Co prawda zabrakło na kalenicy kilku gąsiorów ale domówiliśmy :D
Dachówka Braas kasztan z powłoką Cisar .
Okna połaciowe zainstalujemy w marcu 2007r by móc przez zimę spać spokojnie :lol:

http://images2.fotosik.pl/297/a39d7578c9dbbbf9.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Kabietko,
Wasz domek wygląda ślicznie. Śledziłam Twoje wypowiedzi od samego początku. Nie ma chyba bardziej zaawansowanej budowy, dlatego też jesteś jedyną osobą, która może udzielać rad.
Pisałaś, że podniosłaś poddasze o 1W. Ja nie mogę spać wciąż mam przed oczami te nie wykorzystane metry poddasza. Już nawet w święta wieszałam sznurki przy suficie aby poczuć ten nastrój. Myślałam o przeprojektowaniu dachu z 4-spadowego na 2-spadowy ale cała bryła straci urok. Ty już chodzisz po poddaszu i powiedz jaki jest? Może zrobiłabyś dla mnie pare fotek.


Cześć !
W Polsce juz są M11 o takim zaawansowaniu budowy jak moja :o)
Tylko nie każdy ma czas i ochotę aby pisać na forum :D

Nie podnosiliśmy domu o pustak.Pierwotnie mielismy to w planie ale w końcu daliśmy sobie z tym spokój :)
Podczas podejmowania decyzji o zmianie dachu nad garażem na dwuspadowy
braliśmy pod uwagę możliwość powiekszenia stryszku :)
Wysokość pomieszczeń nie uległa zmianie :D

Jak uda mi się zrobić fotki to prześlę tylko napisz namiary na skrzynkę na priv :D

Pozdrawiam

Monika&Adam
13-01-2007, 12:26
Witamy wszystkich Forumowiczów!
Planujemy budowę MIŁEJ CHWILI M11. Projekt bardzo nam sie podoba, jednak zastanawiamy się jak budynek prezentuje sie w rzeczywistości. Chcielibyśmy obejrzeć go, choćby w stanie surowym. Czy ktoś z Państwa wybudował Miłą Chwilę w okolicach Warszawy i mógłby nam pokazać?? prosimy o kontakt: [email protected]

Seyna
14-01-2007, 11:20
Witam serdecznie :lol:
Lada moment i my rozpoczniemy budowę "Miłej chwili"
W tym momencie dokumenty leżą w Starostwie i czekają na zatwierdzenie...
Z uwagą czytam uwagi już budujących ...jeśli chodzi o budowę obydwoje
z mężem mamy zerowe doświadczenia...
no ale "nie święci garnki lepią' :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam :P

ida
14-01-2007, 15:33
Witam serdecznie :lol:
Lada moment i my rozpoczniemy budowę "Miłej chwili"
W tym momencie dokumenty leżą w Starostwie i czekają na zatwierdzenie...
Z uwagą czytam uwagi już budujących ...jeśli chodzi o budowę obydwoje
z mężem mamy zerowe doświadczenia...
no ale "nie święci garnki lepią' :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam :P

Witam
to jak dostaniecie zgodę to będziemy na tym samym etapie z podobnym doświadczeniem :lol: :lol: :lol: .
Myśmy wszystkie pozwolenia załatwiali przez pełne 9 miesięcy nie obyło się bez bólu!!!! :evil:
Szczęśliwie już po :) . Zastanawiam się tylko co nas jeszcze spotka skoro z papierami był taki młyn :wink: .
Seyna wprowadzaliście jakieś zmiany w projekcie?

Pozdrawiam

SIEMIONKOWA
14-01-2007, 18:47
CIESZĘ SIĘ, ŻE TYLE LUDZI DECYDUJE SIĘ NA PROJEKT, BĘDZIEMY WYMIENIAĆ SIĘ POGLĄDAMI, MY ZACZYNAMY BUDOWĘ W CZERWCU

SIEMIONKOWA
14-01-2007, 18:52
CIESZĘ SIĘ ŻE TYLE OSÓB BUDUJE TEN DOM, MY TEŻ STAWIAMY W CZERWCU

ArtiW
14-01-2007, 20:28
???

Robert13
06-02-2007, 12:48
cześć Robert czekamy na wiosnę i zaczynamy budowę Miłej Chwili.Robimy kilka zmian w projekcie .Najważniejsze pytanie czy ktoś z Was już wybudował ,szukam kogoś w rejonie Katowice-Mikołów,chętnie zobaczyłbym stan surowy, podzieliłbym się informacjami.

Robert13
18-02-2007, 12:02
Czy ktoś z Was buduje "MiLĄ CHWILE" w rejonie Katowic

gb1973
22-02-2007, 10:31
Buduję w okolicach Mikołowa.Dzisiaj mam stan surowy otwarty, czekam na okna.
Gdzie masz zamiar budować, chyba że już budujesz?

mój adres:
[email protected]

bm_mi
22-02-2007, 10:56
Wszystkie porady mile widzianie :)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1657511#1657511

iskierka2
06-03-2007, 20:47
ja mam zamiar budować:)a jakie zmiany w projekcie poczyniliście?:)

Robert13
07-03-2007, 16:45
WITAM .My zaczynamy najprawdopodobniej za tydzień,budujemy w Tychach.Widzieliśmy Miłą Chwilę w stanie surowym i moja żonka nie spała dwie noce bo salon jest mały,ale my wcześniej przesuneliśmy ścianę frontową z salonu o 1m i teraz będzie OK. Na poddaszu stawiamy ściany kolankowe (warto).Reszta jest OK.Chętnie podzielę się informacjami tel 0601462411

Sylwia Z
07-03-2007, 22:12
Witam na forum. Kupiliśmy już projekt Miłej Chwili. Marzy nam się żeby obejrzeć domek na żywo. Jesteśmy z Torunia. Czy moglibyśmy podjechać do kogoś kto jest zaawansowany w budowie tego domku. Bardzo zależy nam na tej wizycie.
Do kontaktu podaję maila [email protected] :)

SIEMIONKOWA
09-03-2007, 19:36
Witam na forum. Kupiliśmy już projekt Miłej Chwili. Marzy nam się żeby obejrzeć domek na żywo. Jesteśmy z Torunia. Czy moglibyśmy podjechać do kogoś kto jest zaawansowany w budowie tego domku. Bardzo zależy nam na tej wizycie.
Do kontaktu podaję maila [email protected] :)


My będziemy wylewać fundamenty w tym roku, a dom stawiać wiosną 2008.
Strasznie ciężko o murarzy-wszystko się nam przesunęło. :cry:

kabietka
16-03-2007, 18:39
Witam!!
Po zimowej przerwie nasza Miła chwila wyglada tak :


http://images21.fotosik.pl/84/0c70246e6e4cfffa.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Sylwia Z
16-03-2007, 20:23
Piekny dom. Bardzo chcielibyśmy go zobaczyć. Czy jest taka możliwość aby podjechać do was i zobaczyć co i jak postanowiliście zbudować. My chcemy wystartować z budową w czerwcu. Dajcie znać. Pozdrawiam

kabietka
17-03-2007, 15:32
Witajcie!!
Gdybyśmy mieli teraz budować to
-podnieślibysmy o pustak dom bez żadnych przeróbek dachu i dodawania długosci krokwiom :O)

Tak więc weżcie to pod uwagę bo wówczas zyskuje się większą powierzchnie na górze :O)

Doszliśmy do wniosku bedąc dzisiaj na budowie że w miejsce kibelka dla gości zrobimy prysznic.
Wejście pod prysznic będzie z łazienki .
W miejscu na wannę postawimy Geberit z bidetem i drugi z podwieszaną miska ustępową.
Jeszcze musimy pomysleć gdzie dać umywalkę i drabinkę .

Łazienka na dole jest naprawdę mała i choć szkoda mi WC dla gości to musi brać górę zdrowy rozsadek :O)

Jak widzicie na zdjęciu do łazienki na górze wstawiliśmy okno połaciowe i to dobra decyzja:O)
Jest tam teraz dużo światła :O)
Będzie można mocząc się w wannie spogladać na gwiazdy :O)


Jedyną rzeczą która mnie martwi to sposób mycia okna połaciowego nad klatką schodową :O(
Ale co tam ,przyjdzie czas będzie rada :O)


A jeszcze co do przeróbek w wybudowanym domku to mężuś zamurował to boczne okno w kuchni :O(

Budujący Miłą chwilę napiszcie co u Was słychać ??

U nas na budowie już mamy rozłożoną instalację elektryczna ,meżuś rozprowadza kable do satelity,alarmu,internetu i kina domowego :O)
W kwietniu wchodzi tynkarz :O)


To byłoby na tyle :D

Pozdrawiam i czekam równierz na Wasze relacje z placów budowy Miłej chwili :D

Danka

Sylwia Z
17-03-2007, 17:40
My na pewno podniesiemy górę o 20cm.

Zastanawiam się dlaczego zamurowaliście boczne okno w kuchni. Czy uznaliście, że jest za mało miejsca na szafki wiszące? Czy zostawiliście spiżarkę tak jak jest w projekcie? Cały czas zastanawiam się nad wielkością kuchni. Myślimy o przesunięciu ściany frontowej do przodu o jakieś pół metra.

Łazienkę i toaletę dla gości na razie pozostawiamy bez zmian.

Czy zostawiliście wszystkie 3 wykusze bez zmian, tak jak jest w projekcie i czy nie mieliscie żadnych technicznych problemów z ich budową (jedna z osób oglądającyh projekt stwierdziła, że mogą pojawić się kłopoty przy ich budowie)?

I jeszcze jedno pytanko, czy już zdecydowaliście się jaki będziecie mieli piec: gazowy czy inny?

Pozdrawiam

kabietka
17-03-2007, 21:21
My na pewno podniesiemy górę o 20cm.

Zastanawiam się dlaczego zamurowaliście boczne okno w kuchni. Czy uznaliście, że jest za mało miejsca na szafki wiszące? Czy zostawiliście spiżarkę tak jak jest w projekcie? Cały czas zastanawiam się nad wielkością kuchni. Myślimy o przesunięciu ściany frontowej do przodu o jakieś pół metra.

Łazienkę i toaletę dla gości na razie pozostawiamy bez zmian.

Czy zostawiliście wszystkie 3 wykusze bez zmian, tak jak jest w projekcie i czy nie mieliscie żadnych technicznych problemów z ich budową (jedna z osób oglądającyh projekt stwierdziła, że mogą pojawić się kłopoty przy ich budowie)?

I jeszcze jedno pytanko, czy już zdecydowaliście się jaki będziecie mieli piec: gazowy czy inny?

Pozdrawiam


Okno w kuchni zamurowaliśmy gdyż tam powiesimy szafkę z ociekaczem na naczynia.
Zlew będzie pod tą szafką nie jak w projekcioe pod oknem .
Na pewno mamy wykusz o nieco zmienionych wymiarach na frontowej elewaji:O0 i wykusz w sypialni ale z normalnym oknem:O)
Instalowanie 3 wykuszów takich jak w projekcie jest po prostu kosztowne:O)

Zresztą zapraszam do mnie:O) Zobaczysz co i jak :O)
Przesuniecie ściany w salonie bedzie ok!
Pierwotnie salon jest mały i nie ma co ukrywać że jest inaczej :O)
Spiżarkę mamy jak w projekcie .

Co do ogrzewania domu to mieliśmy obcje pompy ciepła lub gazowe ogrzewanie domu.

Jeszcze tylko czekamy za wyceną od instalatora dot. centralnego ogrzewania + kosztów pieca kondensacyjnego .
Porównamy i wybierzemy:O)

kabietka
17-03-2007, 21:22
My na pewno podniesiemy górę o 20cm.

Zastanawiam się dlaczego zamurowaliście boczne okno w kuchni. Czy uznaliście, że jest za mało miejsca na szafki wiszące? Czy zostawiliście spiżarkę tak jak jest w projekcie? Cały czas zastanawiam się nad wielkością kuchni. Myślimy o przesunięciu ściany frontowej do przodu o jakieś pół metra.

Łazienkę i toaletę dla gości na razie pozostawiamy bez zmian.

Czy zostawiliście wszystkie 3 wykusze bez zmian, tak jak jest w projekcie i czy nie mieliscie żadnych technicznych problemów z ich budową (jedna z osób oglądającyh projekt stwierdziła, że mogą pojawić się kłopoty przy ich budowie)?

I jeszcze jedno pytanko, czy już zdecydowaliście się jaki będziecie mieli piec: gazowy czy inny?

Pozdrawiam


Okno w kuchni zamurowaliśmy gdyż tam powiesimy szafkę z ociekaczem na naczynia.
Zlew będzie pod tą szafką nie jak w projekcioe pod oknem .
Na pewno mamy wykusz o nieco zmienionych wymiarach na frontowej elewaji:O0 i wykusz w sypialni ale z normalnym oknem:O)
Instalowanie 3 wykuszów takich jak w projekcie jest po prostu kosztowne:O)

Zresztą zapraszam do mnie:O) Zobaczysz co i jak :O)
Przesuniecie ściany w salonie bedzie ok!
Pierwotnie salon jest mały i nie ma co ukrywać że jest inaczej :O)
Spiżarkę mamy jak w projekcie .

Co do ogrzewania domu to mieliśmy obcje pompy ciepła lub gazowe ogrzewanie domu.

Jeszcze tylko czekamy za wyceną od instalatora dot. centralnego ogrzewania + kosztów pieca kondensacyjnego .
Porównamy i wybierzemy:O)

Sylwia Z
18-03-2007, 18:06
Witam serdecznie.
Z prawdziwą przyjemnością skorzystamy z zaproszenia. Jeżeli możecie to prześlijcie namiary na was na maila: [email protected]. Skontaktujemy się i umówimy tak aby nasz przyjazd nie kolidował z waszymi planami.
pozdrawiam

Sylwia Z
27-03-2007, 15:56
Dziękujemy za możliwość obejrzenia tego cudeńka na żywo. To nam dało obraz jak będziemy mieszkać w przyszłości. :D Po tej wizycie zdecydowaliśmy się na likwidację wykusza z tyłu domu. Zastanawiamy się jeszcze nad kibelkiem na dole, czy go zostawić czy połączyć to pomieszczenie z łazienką. W tej chwili czekamy na pozwolenie i jak wszystko pójdzie po naszej mysli to zaczynamy w czerwcu. Hura!

anrut
10-04-2007, 15:22
Mam pytanko odnośnie projektu Miła Chwila muratora. Czy ktoś z Was zbudowal ten domek? A może zaczął budować? Chcielibyśmy zobaczyć go "na żywo", bo zastanawiamy się nad jego zakupem :-? Jeśli ktoś byłby tak miły to proszę o kontakt...
Dziękuje!
Ania

kabietka
11-04-2007, 12:21
Witam
Zdjęcie domu z lotu ..
http://images20.fotosik.pl/217/4dee1c2c70c8e04f.jpg (www.fotosik.pl)


Pozdrawiam :D

Sylwia Z
11-04-2007, 14:12
Rewelacja! Świetne zdjęcie:o ! Jak to zrobiłaś, że uniosłaś się tak wysoko :lol:

anrut
11-04-2007, 16:13
Kochani! Czy jest możliwość zobaczyć u kogoś Miłą Chwilę już pobudowaną? :oops: piszę ogólnie, bo nie chcę się narzucać nikomu. :oops: Jeśli komuś by to nie przeszkadzało to proszę o kontakt na e-maila [email protected]
Z góry dziękuje!
Ania

kabietka
12-04-2007, 10:40
Rewelacja! Świetne zdjęcie:o ! Jak to zrobiłaś, że uniosłaś się tak wysoko :lol:


Cześć!!
To nie ja bo za dużo ważę :D
Trzeba mieć kolegę z motolotnią który właśnie w ostatnia sobotę marca po raz pierwszy w tym roku sobie polatał :O)

Pozdrowienia dla Ciebie i dla małzonka :O)


Cześć!! :D

mira0
17-04-2007, 11:10
Robert 13 - chciałabym zadać trochę pytań odnośnie adaptacji i budowy Miłej chwili. Po pierwsze - o ile zmieniła się powierzchnia i kubatura domu po przesunięciu ściany frontowej w salonie; czy to była jedyna przesunięta przez Was ściana zewnętrzna, czy pozostawiliście wykusz na tej ścianie?
Po drugie - o ile podnieśliście ściany kolankowe i czy zmienił się/ o ile/ kąt nachylenia dachu ? czy na to porzebna była zgoda architekta?
No i jeszcze jedno - aktualnie szacunkowy koszt budowy tego domu w stanie surowym otwartym to 290 tys. Jak oceniasz (wiem, że na Twoim etapie budowy to trudno określić) - na ile realne są te koszty?
Pozdrawiam
mira

Robert13
22-04-2007, 13:05
Witam! Ścianę frontową przesunęliśmy o 1,50 metra pozostawiając wykusz , co nie zmieniło kąta dachu tylko dach został wydłużony. Inne ściany zostają bez zmian gdyż ciągnęło by to za sobą zmiany w konstrukcji dachu.Całość powierzchni mieszkalnej podpiwniczyliśmy i tam przenieśliśmy pomieszczenie gospodarcze. Liczymy, że łączna kwota stanu surowego zamkniętego wynosi ok.150.000

Paulina&Pawe?
05-05-2007, 12:55
Kabietka ależ Wam super idzie ta budowa. My w końcu zrezygnowaliśmy z tego projektu ale cały czas Wam kibicujemy :D

kabietka
06-05-2007, 15:08
Kabietka ależ Wam super idzie ta budowa. My w końcu zrezygnowaliśmy z tego projektu ale cały czas Wam kibicujemy :D

Dziękuję :D
Jak tylko wybierzecie inny projekt to pochwalcie sie nim:O)
Chętnie zobaczę :O)
Cześć!