PDA

Zobacz pełną wersję : Regipsy na poddaszu, jak z gispowaniem



Kulin
01-09-2006, 12:02
Witam.

Zastanawiam się czy trzeba gispować całe płyty GK, czy wystarczy same połączenia.

aru
01-09-2006, 12:06
same...

scur
01-09-2006, 12:33
oczywiście że łączenia, ale też narożniki. nie gipsuje się przylegających płyt do ścian ,tam wypełniasz akrylem.
pozdrawiam

Rezi
01-09-2006, 14:11
odrazu zacznij szukac watku o pękaniu płyt GK

Kulin
01-09-2006, 19:19
Rezi, może podasz sprawdzoną metodę niepkękania płyt na połączeniach. Ja bym chciał wypełnić połączenia gipsem z włóknami szklanymi, na to jeszcze siatka. Ale chodzi mi o to czy powierzchnie gładkie samych płyt (ten papier) trzeba też przegipsowac gładzią, czy tylko gruntować i malować ?
Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy jest jakiś pewny sposób na nie pękanie połączeń, stosując tradycyjne płyty GK i stelaże (też tradycyjne).

Rezi
01-09-2006, 20:12
Wg mnie pękanie połaczeń płyt GK spowodowane jest nie tylko poprzez wadliwie wykonane połaczenia ale przedewszystkim poprzez błednie wykonany stelaż który nie kompensuje ruchów. Kazdy przedstawiciel producenta płyt GK nie dawał gwarancji na niepękanie płyt i twierdzili ze nie da się przed tym w zaden sposób zabezpieczyć. Przy tych zamianach temperaqtur i napręzeniach w więźbie ( stosujemy mokre drewno na dachy) jest to w naszym klimacie niemozliwe i koniec.

co do sponowania ja połozyłem masę knaufa Uniflot w to została zatopiona taśma papierowa ( wcześniej namoczona w wodzie)
po 2 miesiącach wszytko zaczeło pękać , porobiły się rysy.
Może akurat mój dach nie jest typowy, wszystkie narożne krokwie mam stalowe

po rozmowie z doswiadczonym wykonawca zagruntowałem cału dach, wykleiłem go tapetą z włókna szklanego i wygładziłem masa akrylową.

po 4 miesiącach na na dachu nie ma żadnej najmniejszej szczelinki nic nie pęka nie odłazi, wydaje mi sie ze to jedyny rozsadny sposób przy zastosowaniu pły GK.

Kulin
04-09-2006, 14:20
to jak w końcu, gipsowac całe płyty, czy tylko połączenia i narożniki ?
Jak to wyglądało u Was, całe gispowanie, czy tylko nie niezbędne rzeczy ? Pytam, bo nie wiem czy jest sens gispować płyte GK która jest juz sama w sobie bardzo prosta i gładka, tylko czy farba na papier po uprzednim jego zagruntowaniu będzie OK ?

Rezi
04-09-2006, 14:36
tylko połączenia i narożniki

końcowa decyzje podejmiesz jak zrobią połączenia i narożniki
a jak zrobia źle to i tak przeciągniesz całe płyty

mira it
04-09-2006, 20:06
[quote="Kulin"]to jak w końcu, gipsowac całe płyty, czy tylko połączenia i narożniki ?
Jak to wyglądało u Was, całe gispowanie, czy tylko nie niezbędne rzeczy ? Pytam, bo nie wiem czy jest sens gispować płyte GK która jest juz sama w sobie bardzo prosta i gładka, tylko czy farba na papier po uprzednim jego zagruntowaniu będzie OK ?[/quot
po co gipsować całe płyty??????????????//
po to dajesz płyty g-k żeby nie gipsować całych ścian
styki płyty najpierw Uniflot w to wklejasz siatkę z włókna (włókninę) czyli poprostu wtapiasz ta siatke w gips, po godzinie mozesz nałożyć drugą warstwę i eleganko wygładzisz ,można zrobić tzw szkliwo po wyschnięciu leciutki szlif i cacy nic nie pęka zrobiłem i robię b duzo poddaszy i jak narazie nie miałem żadnych reklamacji