PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic drewniane schody na paskudnych betonowych?....



katarzyna kulpinska
01-09-2006, 13:57
Witam ekspertow. :)
Pytanie jak w temacie....Szczegoly; w domu przez nas remontowanym wystepuja paskudne wylane z betonu schody o nierownych stopniach.
Marzymy natomiast o przykryciu ich dechami drewnianymi - ze wszystkich stron rzecz jasna. Na razie mi wiadomo, ze takowe paskudne betony nalezy najpierw wyrownac czyms w rodzaju dodatkowych miniwylewek, ale jak zabrac sie do samych drewnianych schodow?
Jesli ktos juz to robil, przezyl i przetrawil albo po prostu wie - prosze niech napisze......

mery26
01-09-2006, 14:31
Po co wyrównywać-poszukaj i kup kołki tzw. fishery do trepów.Za ich pomocą pięknie się poziomuje trepy i co najważniejsze nie ma widocznych punktów montazowych.Wszystko - z podstopniem na piankę montażową i po kłopocie.Mam tak od chyba 5 lat i tylko jeden schodek skrzypi bo technologia przerosła wykonawce (nie zdazyłem zareagować) i użył młota delikatnie uszkadzając tym samym trepa.
pozd.
Mariusz

Roman1591
01-09-2006, 14:32
Nie martw się, że betonowe schody są krzywe i bylejakie. Ja też takie mam u siebie zaś po obłożeniu drewnem wcale tego nie widać. Weź tylko dobrego wykonawcę od schodów, najlepiej stolarza z wieloletnią praktyką i specjalistę od schodów. Teraz schody mocują na jakąś piankę, która trzyma jak diabeł sołtysa. Taniej oczywiście obłożyć je płytkami ale trzeba wtedy pomyśleć o wyrównaniu, zrobieniu nadlewek itp.
Jeśli mieszkasz gdzieś w Pyrlandii mogę dać namiary na dobrą firmę.

JackD
01-09-2006, 15:18
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75992

tutaj popatrz

katarzyna kulpinska
01-09-2006, 16:26
Dzieki wszystkim za rady! :D
Czekam na meza i dam mu do poczytania...

katarzyna kulpinska
01-09-2006, 16:29
Roman - mieszkamy w swietokrzyskim ale bardzo mozliwe, ze ekipa od drzwi moze nam zrobic i schody. Problem prozaiczny - kasa.