PDA

Zobacz pełną wersję : planowanie wydatków



areszuza
01-09-2006, 14:27
hallo
:D

pytanko czy ktoś budował projekt muratora C97 Cynober ?????
93 m parterowy
3 pokoje +dzienny , ściany jednowarstwowe, dach dwu spadowy

mam gotówki ok 80tys. chce wziąśc kredyt 100tys. działka jest ogrodzona, z bramą wjazdową i takimi tam, media w granicy

jak myśliće starczy na to żeby sie wprowadzić w zupełnie zykłym standardzie

variuss
01-09-2006, 15:48
Myśle że wystarczy,
ppod warunkiem, że:
- nie dasz sie namówic na strop, tylko zrobisz sufit podwieszony z ociepleniem pod wiązarami kratowymi
- nie dasz sie namówic "doradzaczom" na "pięterko" na wszelki wypadek
- wszystkie okna i drzwi będą standardowe (sprawdzic u producentow okien, bo to ze projketant napisał w projekcie"okna stadardowe" to wcale nie znaczy ze tak jest)

Sciany polecam 2 warstwowe- tani bloczek + styropian.
Jednowarstwowe to drogi materiał i droga ekipa, która musi to zrobić super-profesjonalnie.
z bloczków wymuruje pierwszy lepszy murarz, a styropian każdy debil potrafi przykleic do ściany. Pomyśl o tym patrząc na koszty robociżny.

Jak dla mnie jedyna wada cynobera to mały pokój dzienny.

dyczkins
12-10-2006, 08:31
Ja go właśnie buduję. Powinieneś się zamknąć w tej kwocie ale radzę się śpieszyć z rozpoczęciem budowy - usługi jak i materiały z roku na rok drastycznie rosną i będzie coraz trudniejsze wybudowanie go w tej cenie. Dobrym przykładem są tutaj usługi dekarskie(nikt teraz nie ruszy tyłka poniżej 60 zł/m2 zrobienia więźby i pokrycia dachu) - dobra rada to umówić termin wykonania dachu już nawet w tym roku po starej cenie bo w przyszłym na pewno będzie więcej. Reszta tak jak napisał variuss.
Choć co do okien to nie ma wielkiej róźnicy w cenach standardowych i niestandardowych (mówię tutaj o oknach prostokątnych) - przynajmniej w moim przypadku tak było.
pzdr
dyczkins

[/i]