PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wart miec 1 pokój na parterze??



madziak1
01-09-2006, 14:41
Bo sie zastanawiam czy całkowicie oddzielić częsc sypialnianą od dziennej czy moze wybrac projekt gdzie jest 1 pokój na parterze.
Jaka sadzicie??Czy jest sens wykończyc parter wprowadzić sie a z czasem wykończyc pokoje na poddaszu??
Prosze o opinie.

lonly
01-09-2006, 14:47
Ja mam pokój na parterze dla tego że:
- mogę miec gosci i tam mogą się przenocować,
- moąna tam w spokoju popracować,
- na stare lata jak nie będę miał siły wchodzić na schody albo nie daj boże mnie połamię (na windę nie mam miejsca :lol: ) to ten pokój może być sypialnią - mało kto o tym myśli.

madziak1
01-09-2006, 14:50
Masz racje z ta starościa :D

tom17
01-09-2006, 15:02
Zdecydowalismy się na projekt z dodatkowym (oprócz pokoju dziennego) pokojem na parterze bo tak jak sugerujesz planowaliśmy budowę w dwóch etapach i chcieliśmy najpierw zamieszkać na parterze a później wykańczać poddasze. Okazało się jednak że banki niechętnie dają kredyty na takie budowanie na raty więc budujemy całość za jednym zamachem tak żeby chociaż można było formalnie zakończyć budowę. Niemniej jednak taki pokój może się przydać: dla gości, dla seniora, na gabinet , pokój tv czy sypialnie jak się postarzejemy i nie będzie nam się chciało chodzić po schodach. :)
Druga stron medalu jest taka, że dom z dwoma pokojami na parterze będzie automatycznie większy od tego bez...

daggulka
01-09-2006, 15:09
Witam, ja też w projekcie na który najprawdopodobniej się zdecydujemy mam na dole dodatkowy pokój-dla babci która zamieszka z nami. Miały być dwa pokoje-ten drugi na pracownię, ale poszłam na kompromis :wink: i pracownia będzie na górze -do tego u góry dwa pokoje dzieci i nasza sypialnia. Wiem, że jest mnóstwo gotowych projektów w internecie, ale jak przyjdzie co do czego....zawsze coś nie pasuje: a to za mało pokoi, a to za duża powierzchnia...itd. Pozdrawiam, Dagmara.

prymasek
01-09-2006, 15:12
Ja mam pokój na parterze dla tego że:
- mogę miec gosci i tam mogą się przenocować,
- moąna tam w spokoju popracować,
- na stare lata jak nie będę miał siły wchodzić na schody albo nie daj boże mnie połamię (na windę nie mam miejsca :lol: ) to ten pokój może być sypialnią - mało kto o tym myśli.
,
albo Ci sie własnie tam wprowadzi teściowa
:evil:

akacja
01-09-2006, 16:37
Ja mam na parterze dwa pokoje - sypialnię i pokój do pracy. Powód jest prosty - na górze są pokoje dzieci. Nie bardzo mamy ochotę mieszkać przez ścianę z nastolatkami...