PDA

Zobacz pełną wersję : Płacić za nr tel do fachowców?



Aga-K
01-09-2006, 15:54
Witam,
Sama kupuję nr tel do ekip ktore wykonują mój dom. Jak na razie jestem z nich baardzo zadowolona bo do tej pory okazali się w miarę niedrogimi i solidnymi fachowcami których nie trzeba było bardzo pilnować, pojawiali się na budowie z samego rana i wiedzieli co trzeba robić tak ze praca szła szybko, sprawnie, a co najważniesze dla kobiety i sąsiadów, potrafili po sobie posprzątać tak że mogłam z małym dzieckiem spokojnie przyjechać na działkę. Potrafili dobrze doradzić, podpowiedzieć (bo projekt nie zawsze jest idealny). Bardzo chciałabym się tymi fachowcami podzielić ale niestety kosztowali mnie troszkę więc serce bardzo boli jak znajomi i nie tylko proszą o taki kontakt. Zwłaszcza że jeżdżenie, szukanie i oglądanie robót tych ekip czy szukanie taniej i dobrej hurtowni też kosztuje. Czy dobrze robię?

sSiwy12
01-09-2006, 16:01
A ile taka informacja kosztuje? Z VAT-em, czy bez? Z F-rą, czy bez?
To nie jest prowokacja?

variuss
01-09-2006, 16:04
Wiesz - twoja sprawa, twój problem.

To jest forum darmowych porad, kontaktów do firm itp.
Raczej nie spotkasz się tu z życzliwościa, reprezentując takie podejście.

dominikams
01-09-2006, 16:07
:lol: :lol: :lol:
ale mnie rozbawiłaś!!
Jak ktoś cię o drogę pyta na ulicy, to tez każesz płacić? :evil:

Od razu ci mówię - to nie jest forum dla ciebie! :evil: Tutaj dzielimy się informacjami za darmo.

Aga-K
01-09-2006, 16:07
W tym problem że nie jest 1 kwietnia i nie jest to prowokacja. Płacę za tel do ekip, a podają mi te nr ludzie którym fachowcy budowali czy wykonywali jakieś prace i twierdzą że ich to albo kosztowało bo kupowali od innych albo po prostu namęczyli się zeby ich znależć więc trzba zapłacić, ale widę że tutaj znajdę dużo dobrych porad za darmo.

Aga-K
01-09-2006, 16:11
No właśnie jest dla mnie bo po co mam płacić za coś za co tutaj będę mieć za darmo :D A moze i sama przekonam się do tego ze ktoś mi w czymś pomoże za darmo to ja odwdzięczę się tym samym dla kogoś innego.

Rezi
01-09-2006, 16:12
a mówi się ze Poznaniacy są obliczeni do grosza :lol:
Krakusy bija nas na głowę :lol:

Aga-K
01-09-2006, 16:19
chyba płaciłam za nic ale jak na razie nie załuję człowiek się uczy na błedach :cry: tutaj będę mieć nr tel za darmo więc wycofuję pytanie!!!!!

dominikams
01-09-2006, 16:23
Bardzo chciałabym się tymi fachowcami podzielić ale niestety kosztowali mnie troszkę więc serce bardzo boli jak znajomi i nie tylko proszą o taki kontakt.



No właśnie jest dla mnie bo po co mam płacić za coś za co tutaj będę mieć za darmo

Nadal uważam, że nie dla ciebie - twoje serce może tego nie wytrzymać, jak obcy ludzie bedą chcieli informacje za darmo :roll: Chyba, że oczekujesz, że bedzie to działało tylko w jedną stronę :roll:

Zróbmy test: dawaj te namiary! 8)

sSiwy12
01-09-2006, 16:25
Następna prowokatorka ?

Aga-K
01-09-2006, 16:27
To mnie jeszcze nie znasz jak ktoś coś dla mnie zrobi za darmo to ja potrafię się odwdzięczyć tym samym!!!! Moje serce jest dobre jeszcze nie skamieniało!!! Czy Ciebie by nie bolało gdybyś płacił a póżniej dawał za darmo???? Ja mam już darmowy namiar na hydraulika wiec jestem otwarta na dzielenie się wiedzą!!! ale namiary na kogo?

sSiwy12
01-09-2006, 16:33
Ja jestem z Dolnego Śląska, a u nas ludzie raczej życzliwi i raczej rozrzutni. I jeszcze jedno, mnie osobiście "dają" za darmo.

areq
01-09-2006, 16:36
To mnie jeszcze nie znasz jak ktoś coś dla mnie zrobi za darmo to ja potrafię się odwdzięczyć tym samym!!!! Moje serce jest dobre jeszcze nie skamieniało!!! Czy Ciebie by nie bolało gdybyś płacił a póżniej dawał za darmo???? Ja mam już darmowy namiar na hydraulika wiec jestem otwarta na dzielenie się wiedzą!!! ale namiary na kogo?

Uciekaj na krakowskie forum..może kogoś "o dobrym sercu tam znajdziesz" ...co Ci dadzą namiary ze Stolicy na przykład?
Kliknij sobie tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=934
I widzisz porada za darmo.... :P :P :P

dominikams
01-09-2006, 16:38
Aga, mnie naprawdę nie interesuje czyje namiary podasz i czy w ogóle je podasz. Chodzi mi o generalne twoje nastawienie - trafiłaś na to forum i zamiast zapoznać się z regułami to walisz taki post. Pierwszy twój post tutaj! Rozumiem, że gryzie cię, że się sfrajerzyłaś (jeżeli rzeczywiście zapłaciłaś za te namiary), ale zmień nastawienie: tutaj nie obowiązuje zasada Dam-Ci-Jak-Ty-Mi-Dasz. Ludzie podają namiary bezinteresownie. A przede wszystkim dzielą się bezinteresownie wiedzą! Bo wiedz, że wymiana namiarów to tylko mały procent postów tutaj.

Aga-K
01-09-2006, 16:39
Widzę i dam namiary za darmo na moja ekipę budowlaną Homar68 żeby Wam udowodnic ze nie jest ze mną tak żle jak myślicie. Ale kto z Was jest idealny?????

kabietka
01-09-2006, 16:40
Jezusie Nazareński przecież to jest chore!! :evil:
Kupować numery do fachowców????
Przecież jak polece kogoś to druga osoba poleci następnej namiary i
tym sposobem fachowiec ma pracę!!
To on jeszcze musiałby dopłacic za reklamę!! :D

Pozdrawiam :D

Aga-K
01-09-2006, 16:44
DOMINIKA masz rację ale postu już nie wycofam zrobiłam błąd i już tego załuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ania
01-09-2006, 16:47
A przedwczoraj w TV był film "Pacific Hights", w którym pada zdanie: "Fachowiec od dachu chce 70 dolarów za oglądanie i wycenę roboty"... :roll:

dominikams
01-09-2006, 16:48
No dobra, wybaczam i zapominam o sprawie :wink: :lol:

(ale ten nr na ekipę by mi się przydał!!!) żart, żart oczywiście :wink: :lol: :lol:

sSiwy12
01-09-2006, 16:48
Aga, ja jestem idealny - tak sądzę. A na powaznie, czy na prawdę nie widzisz że takie postępowanie jest chore? Dziewczyno zmień towarzystwo, bo każą Ci płacić za przepuszczenie w drzwiach, lub podanie ognia jeśli palisz.
I jeszcze jedno witamy na Forum - bez podtekstów

Agduś
01-09-2006, 16:51
Widzę i dam namiary za darmo na moja ekipę budowlaną Homar68 żeby Wam udowodnic ze nie jest ze mną tak żle jak myślicie. Ale kto z Was jest idealny?????
Oj daleko mi do ideału, ale po przeczytaniu pierwszego posta zbaraniałam!
Primo - nie wpadłabym na pomysł płacenia za namiary na ekipy. Jakich Ty masz znajomych???!!!
Secundo - sama namiary na "moje" ekipy rozdaję na prawo i lewo. Niektóre dostałam od kogoś, innych długo i pracowicie szukaliśmy, jeszcze inne "trafiły się jak ślepej kurze ziarno". To jak je powinnam cenić?
Ba, sprawia mi przyjemność dzielenie się tym, czego udało mi się dowiedzieć. Jakaś chyba naiwna jestem, czy co? Ale chyba nie, bo spotkałam wiele takich "nieżyciowych" osób.
Ale, jak napisałam, daleko mi do ideału, więc nie oceniam tego stylu postępowania. Po prostu współczuję znajomości. Rzeczywiście, spotkawszy się kilka razy z koniecznością kupienia namiarów, można uwierzyć, że taki jest ten świat. Proponuję terapię: czytanie forum. Kilka razy w tygodniu, dopóki nie powróci Ci wiara w człowieka. Czego serdecznie życzę :)
PS. Mogę podać namiary na kilka dobrych ekip z Krakowa.

dominikams
01-09-2006, 16:53
Aga, ja jestem idealny - tak sądzę.


Siwy, daj mi swoje namiary :wink:
Skłonna jestem nawet zapłacić :wink: :lol:

sSiwy12
01-09-2006, 16:58
Napisałem "tak sadzę". Z wrodzonej skromności nie będę cytował innych.
Faktem jest, że się podbudowałem i to dwa razy dzisiaj. Ślicznie dziękuję. Świat jest jednak piękny.

dominikams
01-09-2006, 17:02
No i kosza dostałam :cry:

Ale przynajmniej w eleganckim stylu :D

Geno
01-09-2006, 17:24
Proponuję bujać się z takim rodzajem pomocy...

hos
01-09-2006, 17:31
a ja zaraz ide na wieczor panienski i bede pic za wasze, nasze zdrowie.....za darmo :wink:

01-09-2006, 17:56
Świat oszalał :o :lol:

ponury63
01-09-2006, 18:04
...co chcecie... 26 postów w 2 godziny... ;)

..niezłe, niezłe... wygląda na to, że to Forum multimilionerów 8)
[nie wiem tylko jak indeksować telefon do całej ekipy, a jak do hydraulika ;)]


"- Czy jest na sali ładowarka?" :lol: :lol:

Yogi66
01-09-2006, 18:07
Widzę i dam namiary za darmo na moja ekipę budowlaną Homar68 żeby Wam udowodnic ze nie jest ze mną tak żle jak myślicie. Ale kto z Was jest idealny?????

I o to w tym wszystkim chodziło. Niby sprytna reklama jakiegoś wykonawcy.
Czekam na dalsze posty kolejnych nowicjuszy forumowiczów zachwyconych super wykonawstwem jakiejś co prawda tajemniczej niemniej rewelacyjnej firmy której nazwy i nr telefonu jeszcze nie znamy ale poznamy.

selimm
01-09-2006, 19:14
Yogi masz racje ...
fachowiec ktory chce zdobyć robote , to co to za fachowiec
wiele osob prywatnie mnie prosi zeby dac namiar na ekipe ,
migam sie od tego jak moge -bo tak naprawde z czystym sumieniem nie ma kogo polecać

marcin714
01-09-2006, 21:37
To będą firmy z limitowanej serii w promocji więc lepiej będą smakować.
Niezła socjotechnika ,najpierw wzbudzić pożądanie a później dawkować informację .
Ciekawe tylko czy ci handlarze namiarami zwracali pieniądze jak firma nie została skonsumowana. A i sam właściciel tego telefonu powinien chyba dostawać jakieś tantiemy.

jabko
01-09-2006, 21:47
... Ale kto z Was jest idealny?????

JA...choć zależy w czym.
Ale na kilku meblach i w samochodzie Ja...Ja.... i jeszcze raz JA :lol:



Aga, ja jestem idealny - tak sądzę...
Oj widzę ze mamy konkurencję :lol:
Siwy chyba my z Dolnego Ślaska mamy wysokie poczucie własnej wartości :lol:

Bigbeat
01-09-2006, 22:08
To wszystko żarty, prawda?

retrofood
01-09-2006, 22:15
Witam

To wszystko żarty, prawda?
To jest 1 wrzeœnia a nie 1 kwietnia.

admiro
01-09-2006, 22:37
Tym twoim ekypom to pewnie Panorama Firm i Polskie Ksiązki Telefoniczne musiały ciężki grosz zapłacić za umieszczenie w spisie nie? A nie daj Boże reklama kolorowa :o

Na twoim miejscy wystawiłbym tą informację na allegro :wink:

anetta_p
02-09-2006, 10:20
Boze, chron mnie od takich znajomych...
Na szczescie za zadne namiary nie musialam placic, no i jestem z Krakowa ;).

LamiaReno
02-09-2006, 11:09
ale o co tu kurna chodzi?!:evil:

ktoś chce od ciebie kupić drużynę piłkarską - to zrozumiem,

ale drużynę murarską! jakoś nie kumam :roll:

Teska
02-09-2006, 14:18
dobrze ze ja nie mialam takich znajomych :(

Dorota szymczak
02-09-2006, 14:38
Ludzie, ten świat zwariował płacić za namiary!!!
A jabko pora zjeść :wink: w 100 jest dobre :lol:

Gusiek
02-09-2006, 18:25
A co jak ekipa mi 'spitoli" robotę :evil: To chyba należy mi się zwrot kasy
+ poniesione koszty :lol: :lol: :lol: Dobre :lol: :D :wink:

Sonika
02-09-2006, 18:45
A co jak ekipa mi 'spitoli" robotę :evil: To chyba należy mi się zwrot kasy
+ poniesione koszty :lol: :lol: :lol: Dobre :lol: :D :wink:

A jak zmieni numer telefonu :wink: ?

izat
02-09-2006, 18:55
dużo bym juz zarobiła postępując w ten sposób
ale na szczęście nie robię tego, nawet mi to przez myśl nie przeszło
otrzymuję za to cos znacznie więcej, coś najcenniejszego
wdzięcznośc wykonawców dzwoniących do mnie i dziękujących za polecenia
to bardzo miłe uczucie, a doświadczam go ostatnio bardzo dużo
a to co napisała na początku koleżanka jest chore do potęgi n
na pochybel takim ................. :x

kozik
02-09-2006, 19:11
uśmiałem sie do łez...ale egzemplarz....zabytkowy :lol:

zielonooka
02-09-2006, 19:16
przypomnialo mi sie cos.... niekonieczie w temacie budowlanym :wink:

za czasow studiow - wiadomo jak wygladaly wyklady - malo kto chodzil (zwl. na 4 i 5 tym roku :wink: ) ale egzamin trzeba bylo zdac :)
Zawsze na roku znalazlo sie pare pracowitych duszyczek co dzielnie chodzily na 8 rano a potem bidule dawali czytac notatki z tych wykladow... :oops:

teraz ponoc ci co siedza na wykladach kaza sobie slono za notatki płacic.... :wink:

czy to zle? nie wiem... za moich czasow ( :wink: :lol: :lol: :lol: ) nie do pomyslenia :wink:
z drugiej strony dobra informacja to najwyzej ceniony towar - w tym tez informacja o fachowcach...
swiat sie zmiania , ehhh

co do placenia za namiary ... hmmm dziwne ale widocznie w tym kierunku to idzie - informacja jest cenna :wink:
tylko co jak sie nie sprawdza :):):)?

Gusiek
02-09-2006, 19:17
A tak na poważnie pierwszy raz słyszę coś takiego jak zapłata za telefon do fachowców. Całe szczęście że nikt nigdy nawet o tym nie wspomniał a mnie nawet do głowy nie przyszło brać pieniądze jak kogoś polecam :o To jest chore :o a może ja już żyję w IV RP :)

Yogi66
02-09-2006, 19:30
Ludzie!!!! Myślcie logicznie. Nie ma czegoś takiego jak płacenie za kontakt z fachowcami. Autor postu jaja sobie z Was robi usiłując jednocześnie (za jakiś czas) zareklamować swoją firmę czy też firmę kolesia.

jabko
02-09-2006, 19:38
...
A jabko pora zjeść :wink: w 100 jest dobre :lol:
Kusisz ?? :lol:

Moja ekpipa powiada "Inwestor ty nie podawaj nikomu naszych namiarów bo my nigdy tego domu nie skończymy"

Jak ktośchciałby ode mnie choć 1zł za namiar na ekipę to musiałby usłyszeć kilka miłych słów w stylu " Co Cie ku... poj... ? "

bladyy78
02-09-2006, 20:12
Tanio sprzedam numer do extra elektryka. Dane techniczne: młody, przystojny brunet, wzrost 180cm, posiada wszystkie uprawnienia, solidny i przede wszystkim tani :D.

pozeracz
02-09-2006, 20:23
a mówi się ze Poznaniacy są obliczeni do grosza :lol:
Krakusy bija nas na głowę :lol:

Podobno tak powstal drut. Krakus z Poznaniakiem przeciagali zlotowke... :wink:

retrofood
02-09-2006, 20:25
Tanio sprzedam numer do extra elektryka. Dane techniczne: młody, przystojny brunet, wzrost 180cm, posiada wszystkie uprawnienia, solidny i przede wszystkim tani :D.
czasem nawet sam płaci.

Dorota szymczak
02-09-2006, 20:52
jabko widać że jesteś soczysty i dojrzały , taki do schrupania :wink:
Kuszę? Słabo powiedziane :lol:

jabko
02-09-2006, 20:57
Skarbie na fotce jestem ogonkiem do dołu więc skąd to "branie" ? :roll:


pozdrawiam Dorotko

Dorota szymczak
02-09-2006, 21:29
Ja mam rengena w oczach :lol: :lol: i widzę dużo :o

jabko
02-09-2006, 21:40
Ja mam rengena w oczach :lol: :lol: i widzę dużo :o
Słyszycie dziewczęta !!

Żeby później nie było że sam się chwalę :lol:


Niech Ci się za to Dorotko aniołki śnią... i jabuszko

Dorota szymczak
02-09-2006, 21:54
Jak się ma czym chwalić to trza się chwalić.
Zaraz pójdę na stary rynek i będę głosić "jabko ma piękny ogonek", tylko chwilę poczekaj muszę znaleźć coś w rodzaju tuby, by lepiej było słyszalne dla wszystkich.
Jak ryknę to umarłych z grobów powyciągam.

wartownik
03-09-2006, 10:55
Jak się ma czym chwalić to trza się chwalić.
Zaraz pójdę na stary rynek i będę głosić "jabko ma piękny ogonek", tylko chwilę poczekaj muszę znaleźć coś w rodzaju tuby, by lepiej było słyszalne dla wszystkich.
Jak ryknę to umarłych z grobów powyciągam.

I pozniej zaloza ci ubranko z przydlugimi rekawami :D

Grzesiek13
03-09-2006, 20:17
Widzę i dam namiary za darmo na moja ekipę budowlaną Homar68 żeby Wam udowodnic ze nie jest ze mną tak żle jak myślicie. Ale kto z Was jest idealny?????

I o to w tym wszystkim chodziło. Niby sprytna reklama jakiegoś wykonawcy.
Czekam na dalsze posty kolejnych nowicjuszy forumowiczów zachwyconych super wykonawstwem jakiejś co prawda tajemniczej niemniej rewelacyjnej firmy której nazwy i nr telefonu jeszcze nie znamy ale poznamy.

Ładna ściemka reklamowa-Aga "spadówa" do działu ogłoszeń 8) :lol: :lol: :lol:

Grzesiek13
03-09-2006, 20:19
A może ktoś kupi mój numer :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tylko za jednyne 100zł+ vat :lol: :lol: :lol: :lol:

zielonooka
03-09-2006, 20:21
A może ktoś kupi mój numer :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tylko za jedyne 100zł+ vat :lol: :lol: :lol: :lol:


eee no co sie tak malo cenisz?:D
podbijam do 200 :D:D:D:D

Grzesiek13
03-09-2006, 20:21
no dobra 1000 zł netto :lol: :lol: :lol:

wartownik
03-09-2006, 20:33
no dobra 1000 zł netto :lol: :lol: :lol:

A jaki numerek masz do zaoferowania , ze tak drogo :lol:

selimm
03-09-2006, 20:33
Widzę i dam namiary za darmo na moja ekipę budowlaną Homar68 żeby Wam udowodnic ze nie jest ze mną tak żle jak myślicie. Ale kto z Was jest idealny?????

I o to w tym wszystkim chodziło. Niby sprytna reklama jakiegoś wykonawcy.
Czekam na dalsze posty kolejnych nowicjuszy forumowiczów zachwyconych super wykonawstwem jakiejś co prawda tajemniczej niemniej rewelacyjnej firmy której nazwy i nr telefonu jeszcze nie znamy ale poznamy.

Ładna ściemka reklamowa-Aga "spadówa" do działu ogłoszeń 8) :lol: :lol: :lol:

w dziale ogłoszen ona juz tez jest :wink:

jolandka
03-09-2006, 20:52
:evil: :evil: :evil:
Dokladnie taki sam post Agi-K o sprzedazy nr tel jest w ogloszeniach drobnych.Czyzby ktos kpil sobie z tego co jest sensem tego forum,czyli bezplatna wymiana doswiadczen??? :evil: :evil: :evil:

jolandka
03-09-2006, 20:53
:lol: Cale szczescie ze Forumowicze maja duze poczucie humoru,hehe

jabko
03-09-2006, 20:56
Jak się ma czym chwalić to trza się chwalić.
Zaraz pójdę na stary rynek i będę głosić "jabko ma piękny ogonek", tylko chwilę poczekaj muszę znaleźć coś w rodzaju tuby, by lepiej było słyszalne dla wszystkich.
Jak ryknę to umarłych z grobów powyciągam.

:roll: Darmowa reklama :roll:
Czy myśmy się kiedyś spotkali ?? :lol:



... bezplatna wymiana doswiadczen???.

Jolandka czy to jakaś propozycja for me ?? :lol:

jolandka
03-09-2006, 21:04
He,he na tym forum wszystko rozbija sie o numerki i pieniadze...... :wink:

SNCF
03-09-2006, 21:17
jak Pani sobie juz sprzeda ten numerek to w ktorym polu rocznej deklaracji PIT36 potem trzebaby taki dochod wpisac ? :)

pozycja "przychód z numerka" ?

albo zapytam inaczej "można ten numerek na fakture?" :)

jk69
03-09-2006, 21:20
Pewnym uzupełnieniem tego pasjonującego wątku będzie lektura "małopolskiej białej i czarnej listy wykonawców"...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=65420
Być może uświadomi ona forumowiczom z innych regionów Polski, że nie jest łatwo zdobyć tu jakiś nr telefonu. Desperacja nowych inwestorów tworzy więc rynek, hm, usług informacyjnych :D A jak jest popyt, pojawi się i j.w.podaż...

lotos
03-09-2006, 21:24
Ta Aga -K to niezły dowcipniś. Zakpiła sobie a niektórzy dali się podpuścic.Znam takie osoby, które udają sierotke Marysię i nieżle się bawią reakcją innych. Ja proponuję zapłacic Adze-K za to że chciała tu napisać, w koncu niektórzy dobrze sie ubawili a kabaret kosztuje.

imwbudowa
03-09-2006, 22:21
Tanio sprzedam numer do extra elektryka. Dane techniczne: młody, przystojny brunet, wzrost 180cm, posiada wszystkie uprawnienia, solidny i przede wszystkim tani :D.
e, teraz w modzie hydraulicy....
i pielęgniarki

Goni_Mnie_Peleton
04-09-2006, 00:52
Gdybym musial zaplacic za wszystkie porady udzielone mi na tym forum i informacje , ktore uzyskalem czytajac setki watkow to chyba zostalbym w samych skarpetkach.

Wielkie dzieki za Wasza bezinteresownosc.

piejar
04-09-2006, 06:01
Przeczytałem wątek i resztka włosów mi się zjeżyła.
Dotychczas płacenie "za numerek" kojarzyło mi się trochę inaczej :D
Pozdrowienia dla braci Lajkoników :wink:

Dorota szymczak
04-09-2006, 13:41
jabko
oj, chyba się nie spotkaliśmy :cry:
jabka z ogonkami uwielbiam :lol:
a mężuś patrzył się na mnie /jak pisałam na forum/ jak na wariata bo pisząc śmiałam się do rozpuku.
Pozdrawiam

Heath
04-09-2006, 14:13
a jednak coś w tym może być. Kiedyś próbowałem wydębić na grupie krakowskiej namiar na jakiegoś kierownika budowy i mimo wielu próśb NIC. :-? :-? :-? :-?