PDA

Zobacz pełną wersję : oczyszczalnia



waldon & mala
01-09-2006, 17:16
Witam. Mam pytanie odnośnie przydomowej oczyszczalni ścieków. Posiadam dzialkę w okolicy, której nie ma kanalizacji(ma dopiero powstać). Chcę na tej działce zamiast szmba oczyszczalnie. Jednak Pani w starostwie oświadczyła mi, że raczej nie będę mógł tego zrobić. Jej uzasadnienie było takie, że w planie przestrzennego zagospodarowania tego terenu nie ma mowy na temat przydomowych oczyszczalni. Co ciekawsze oswiadczyła, że do czasu powstania kanalizacji nie dostanę odbioru budynku, ponieważ nie ma też mowy o szambie. Co w takiej sytuacji zrobić? (bo kanalizacja szybko tam nie powstanie) Czy można zabronić wybudowania oczyszczalni z uwagi tylko na brak mowy o niej w planie zagospodarowania przestrzennego?
Pozdrawiamy i prosimy o pomoc.

anpi
01-09-2006, 21:53
Wystąp o warunki zabudowy.

WM 08
02-09-2006, 18:12
Jeżeli jest plan zagospodarowania przestrzennego to nie ma potrzeby występowania o warunki zabudowy. Jeżeli w planie zagospodarowania nie ma zabronionego budowania POŚ tzn., że można. Najlepiej jak w projekcie byłoby jako odprowadzenie kanalizacji zapisane POŚ i jeszcze lepiej jak na mapce zagospodarowania działki zostanie wrysowana POŚ. Musisz jednak najpierw zrobić badanie gruntu, żeby mieć wszystkie argumenty w ręku. Niestety w wielu urzędach pracują nie do końca zorientowani urzędnicy i wydają decyzję na zasadzie "nie bo nie". Wiem coś na ten temat bo wygrałam sprawę o POŚ.

anpi
02-09-2006, 18:56
Faktycznie, nie doczytałem że jest plan zagospodarowania. W takim razie składać zgłoszenie budowy oczyszczalni i jeśli przez 30 dni starostwo nie sprzeciwi się na piśmie - budować. Jeśli się sprzeciwi - żądać uzasadnienia i odwoływać się.