PDA

Zobacz pełną wersję : Czy miekka woda ma jakies "wady"?



P.e.t.e.
01-09-2006, 19:00
Zastanawiam sie nad zastosowaniem w swojej instalacji zmiekczacza wody (wymiennika jonowego) - woda do instalacji bedzie dostarczana z miejscowego wodociagu.
Czy miekka woda ma jakies wady?
Slyszalem, ze... :P np. mydlo zle sie splukuje z cialka podczas kapieli w miekkiej wodzie :P


Prawda to li falsz? :D

jabko
01-09-2006, 21:24
yyy że co ??
Z ciałka...mydło.... hmmm.

Jedyne co zauważyłem włucząc sie dość często po hotelach, znajomych i wszelkich innych miejscach to to ze u mnie po kąpaniu i wysuszeniu gęba nie ściąga się jakby była przesuszona.
Tyle ze ja mam miękką naturalnie z ujęcia (nawet na proszkach na mapce mój teren jest jako najmiększa woda w kraju).

Ale żeby mydło ...ciężko...z kobiety....to to nie.
Mniam - rozmarzyłem się :roll:

Aha i jak sobie siedzisz w wannie i chcesz ze złosci uderzyć dłonią w wodę to jakoś tak w miękką nie ma efektu. W twardą lepiej :lol:

Mały
02-09-2006, 08:32
Zastanawiam sie nad zastosowaniem w swojej instalacji zmiekczacza wody (wymiennika jonowego) - woda do instalacji bedzie dostarczana z miejscowego wodociagu.
Czy miekka woda ma jakies wady?
Slyszalem, ze... :P np. mydlo zle sie splukuje z cialka podczas kapieli w miekkiej wodzie :P


Prawda to li falsz? :D
Swego czasu byłem na wczasach gdzie woda była bardzo miękka i przyzwyczajony do bardzo twardej dłuuuugo się szorowałem żeby skóra po mydle przestała być śliska.

Cpt_Q
02-09-2006, 09:19
Miękka jest doskonała do prania i mycia włosów, a poza tym wszystkie baterie, czajniki itp nie zachodzą kamieniem. Zawsze wszystko błyszczy.
Ale z tym mydłem to fakt. Troszkę to niewygodne. Mamy tak na statkach, gdzie wodę robimy sobie sami, prawie destylat. Tylko tych ciałek brak :roll:

retrofood
02-09-2006, 09:40
Witam.

Miękka woda jest niesmaczna. Jej picie jest pozbawianiem organizmu niezbędnych składników mineralnych.
No chyba że zlizujšc.

Cpt_Q
02-09-2006, 10:28
Witam.

Miękka woda jest niesmaczna. Jej picie jest pozbawianiem organizmu niezbędnych składników mineralnych.
No chyba że zlizujšc.
Zgadza się. Widzicie, jaki ja niezdrowy zawód sobie wybrałem :evil:
Ale mamy mineralizatory :D

retrofood
02-09-2006, 11:04
Witam.

chodziło mi o zlizywanie razem z resztkami mydła.

Teska
02-09-2006, 14:20
Zastanawiam sie nad zastosowaniem w swojej instalacji zmiekczacza wody (wymiennika jonowego) - woda do instalacji bedzie dostarczana z miejscowego wodociagu.
Czy miekka woda ma jakies wady?
Slyszalem, ze... :P np. mydlo zle sie splukuje z cialka podczas kapieli w miekkiej wodzie :P


Prawda to li falsz? :D


prawda....sama sie przekonalam..... :lol: :lol:

P.e.t.e.
02-09-2006, 21:00
Czyli jednak z tym mydlem to fakt :P

Co do picia zmiekczonej wody.
Otoz nie zamierzam takiej wody spozywac - mam w planach poprowadzic osobna rurke sprzed zmiekczacza i zakonczyc ja osobna wylewka w kuchni, z ktorej bedzie pobierac sie wode do celow spozywczych :)

A swoja droga - oprocz tradycyjnych zmiekczaczy opartych na wymianie jonow wapnia na jony sodu/potasu na rynku znalezc tez mozna urzadzenia, ktore nota bene nie sa zmiekczaczami, bo nie zmieniaja twardosci wody, ale usuwaja z niej jony wapnia, zastepujac je jonami magnezu.
W sumie nie jest to chyba takie zle rozwiazanie - unikamy odkladania sie kamienia w instalacji i na armaturze (brak jonow wapnia w wodzie) a jednoczesnie nie wystepuja chyba problemy ze zmywaniem wody z cialka :D jak przy typowych zmiekczaczach (twardosc wody pozostaje na niezmienionym poziomie).
Poza tym taka wode mozna chyba spozywac bez obaw (brak zwiekszonej ilosci jonow sodu/potasu).
Przyklad takiego urzadzenia mozna znalezc np. w ofercie Honeywell -> http://europe.hbc.honeywell.com/poland/pdf/pw52-k-pl01r0206.pdf

dusigrosz2000
06-09-2006, 08:13
Z tym mydłem to dosyc dziwna sprawa.....to nie ono się źle spłukuje tylko wrażenie nie spłukania pozostaje na skórze , zas w rzeczywistości brak wapnia i magnezu które to głównie decyduja o twardości wody powoduje reakcję inaczej odczuwalna niż w przypadku korzystania z twardej wody. W każdym razie jako wieloletni uzytkownik kazdemu będe polecał miękką wodę. Koniec wysuszonej skóry i natłuszczania jej po kapieli to podstawowy komfort jaki sie uzyskuje. Ponadto taka wode wykorzystujemy do przygotowania żarełka i niejednokrotnie odkryłem poprawe smaku potraw dlatego nie moge sie zgodzić z tymi którzy twierdza ze jest inaczej.
No i rzeczywiscie nie ma osadów na sanitariatach i innych elementach wyposazenia co zona sobie cholernie chwali
Trzeba sie jednak zastanowic nad wyborem..dzisiaj juz widziałem oszczędne bardzo urzadzenia...moje jest tego typu który tu ktos polecał ze strony honeywela a to juz raczej zabytek i sam sie zastanawiam nad zmiana.
[email protected]