PDA

Zobacz pełną wersję : drenaż działki albo obniżenie wód gruntowych



jacol12
03-09-2006, 13:11
Witam ,prosze o porady,mam zamiar wykonać odwodnienie działki ,grunt jest doś mieki wyniku wysokiemu poziomowi wód gruntowych.prosze w kilku punktach podać od czego zacząć i na co zwracać uwage przy projektowaniu i pracach ziemnych

marcin_u
03-09-2006, 13:49
Witam ,prosze o porady,mam zamiar wykonać odwodnienie działki ,grunt jest doś mieki wyniku wysokiemu poziomowi wód gruntowych.prosze w kilku punktach podać od czego zacząć i na co zwracać uwage przy projektowaniu i pracach ziemnych

najwazniejsze to trzeba miec gdzie ta wode gruntowa spuszczac..
Trzeba okreslic kierunek naplywania wody gruntowej (najlepiej to zrobi geolog) i odciac rowem (potem mozna tam umiescic rury drenazowe+zwir+geowluknina...i zasypac)powyzej zeby woda naplywajac w strone dzialki wpadala do rowu i tym rowem ....tam gdzie zamierzasz to spuszczac...ja mam podlaczone to do studzienek deszczowych.

Na mojej dzialce woda stala w niektorych miejscach stala na powierzchni a po wykopaniu rowow woda nawet nie utrzymuje sie po deszczu...zamierzam ten row jeszcze wydluzyc i poglebic zeby jeszcze obnizyc wode gruntowa i zrobie spore oczko wodne ktore bedzie mi regulowalo poziom wod gruntowych bo bede regulowal stan wody w oczku puszczajac nadmiar w kanal.