PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa piwnicy



anetta_p
03-09-2006, 21:56
Dzisiaj przekopalam forum szukajac informacji na temat piwnicy.

Zdecydowalismy sie na wybudowanie piwnicy pod garazem. Architekt stwierdzil, ze dobrze wzmocniony strop nie bedzie przeszkadzal, aby ta piwnica byla pod garazem (wyliczenie obciazenia mamy takie - 1 m2 wytrzyma 1 tone), architekt, jak i ekipa budujaca twierdza ze ok, ale teraz po przeczytaniu forum, zaczynam miec watpliwosci...
Na upartego, piwnice mozemy jeszcze przeniwsc pod inna czesc domu, ale wlasnie najbardziej pasuje pod garazem, z powodu tak uksztaltowanego terenu.

Nastepne pytanie - ekipa budujaca stwierdzila, ze dobrze wybudowac piwnice od wewnatrz z cegly Max , a od zewnatrz mor betonowy i oczywiscie styropian jako ocieplenie. Na poczatku maz myslal o budowie piwnicy z bloczkow betonowych.

Z gory dziekuje za pomoc :D

beton44
04-09-2006, 06:47
ekipa budujaca stwierdzila, ze dobrze wybudowac piwnice od wewnatrz z cegly Max , a od zewnatrz mor betonowy


a po co te pustaki Max???


tu ośmielę się zwrócić uwagę, że istniej coś takiego jak zatwierdzony pozwoleniem na budowę projekt budynku :P

co w nim jest????

i wg niego chyba się buduje,

a nie wg wskazań tajemniczej "ekipy"

Wciornastek
04-09-2006, 11:45
Mam właśnie takie rozwiązanie tj piwnicę pod garażem. Piwnica jest z bloczków M6. A strop specjalny strunożebrowy o wyższej wytrzymałości. Terriva 1 nie nadaje się na taki strop. Nie wiem jak Terriva 2 ale chyba też nie. W projekcie mam zapis że obciązęnie użytkowe to w sumie 6,64 kNa a w całości obciązenie 9,65 kN

anetta_p
04-09-2006, 14:58
ekipa budujaca stwierdzila, ze dobrze wybudowac piwnice od wewnatrz z cegly Max , a od zewnatrz mor betonowy


a po co te pustaki Max???


tu ośmielę się zwrócić uwagę, że istniej coś takiego jak zatwierdzony pozwoleniem na budowę projekt budynku :P

co w nim jest????

i wg niego chyba się buduje,

a nie wg wskazań tajemniczej "ekipy"


Jestem jeszcze na takim etapie, ze moge zmienic technologie wykonania...
Tak, jak pisalam wczesniej bylismy z mezem przekonani ze piwnica bedzie z bloczkow betonowych, natomiast szef ekipy zaproponowal inna technologie, wiec sie nad tym zastanawiamy. I tylko tyle, mysle ze ironia nie byal tutaj potrzebna.

Geno
04-09-2006, 15:28
Czym szef ekipy argumentował taką zmianę? Jkaieś konkretne korzyści?

anetta_p
04-09-2006, 20:33
Czym szef ekipy argumentował taką zmianę? Jkaieś konkretne korzyści?

Twierdzi, ze tak zbudowana piwnica jest cieplejsza.

Geno
04-09-2006, 20:38
Czym szef ekipy argumentował taką zmianę? Jkaieś konkretne korzyści?

Twierdzi, ze tak zbudowana piwnica jest cieplejsza.
Ciekawe....