PDA

Zobacz pełną wersję : widać zbrojenie w stropie pomóżcie !!!



Ewkoz
03-09-2006, 22:32
Po ściągnięciu deskowania widać gdzieniegdzie pręty zbrojenia.Czy to ma wpływ na wytrzymałość stropu.Co zrobić bo budowa idzie do przodu ....Mam strop monolityczny.

Geno
03-09-2006, 23:00
Ma wpływ, ekipa zapomniała zastosować podkładki dystansowe.

Ewkoz
03-09-2006, 23:07
ok to czym to grozi i jak to sę leczy ?

Geno
03-09-2006, 23:13
ok to czym to grozi i jak to sę leczy ?
Ma mniejszą nośność z tym,że z reguły na szczęście w domkach jednorodzinnych nie ma to tragicznych skutków, gdyby zaczął się rysować nadmiernie trzeba wzmacniać.

Ewkoz
03-09-2006, 23:25
czy jestem w stanie teraz to poprawić,nie znamy się na budowie domu.Po jakim czasie "wyjdzie"ten błšd?ćzy dobrze by było dostać dodatkowš gwarancję od wykonawcy?

beton44
04-09-2006, 06:43
hmm poprawić się nie da już bo zrobione :(


tak dla przyzwoitości

żeby zadowolić trochę zasady sztuki budowlanej

przy tynkowaniu pierwszą warstwę tynku /tzw obrzut/ wykonać z zaprawy cementowej

samej zaprawy cementowej BEZ WAPNA


zabezpieczy to te pręty przed rdzewieniem....


wymóc to na ekipie, bo oni będą chcieli na pewno dać wapno - bo się lepiej klei do sufitu...

ubek
04-09-2006, 10:53
Jak w paru miejscach to nie ma się czym przejmować. Na pewno trzeba zaezpieczyć przed korozją. Choć u mojego ojca tak nie zrobiono - bo tez mu tak "strop wyszedł" (w piwnicy ma nieotynkowane niektóre pomieszczenia i nic się nie dzieje). Jego (ojca) domek stoi 30 lat.

Ewkoz
04-09-2006, 11:05
Dzięki za odpowiedzi!Mam jeszce pare pytań;np.czy dobrze byłoby "obrzucić"sufit i strop teraz bo w tym roku będziemy mieli tylko stan surowy otwarty czy też może to poczekać do przyszłego roku?Czy mamy prawo żšdać od wykonawcy który to "spaprał"wykonania tego "?na jego koszt.....?

Geno
04-09-2006, 11:35
Dzięki za odpowiedzi!Mam jeszce pare pytań;np.czy dobrze byłoby "obrzucić"sufit i strop teraz bo w tym roku będziemy mieli tylko stan surowy otwarty czy też może to poczekać do przyszłego roku?Czy mamy prawo żšdać od wykonawcy który to "spaprał"wykonania tego "?na jego koszt.....?
Obrzutkę zrób teraz ,możesz żądać usunięcia wady.

Ewkoz
04-09-2006, 12:04
bardzo bym chciała żeby było wszystko ok ale cóż i mnie to dotknęło.Mam ponoć najlepszš ekipę w okolicy i co ?A tak nie lubię takich sytuacji....W każdym razie BAARRDDZZOO Wam Dziękuję i dam znać jak to się wszystko zakończyło... :roll:

mira it
04-09-2006, 20:19
Dzięki za odpowiedzi!Mam jeszce pare pytań;np.czy dobrze byłoby "obrzucić"sufit i strop teraz bo w tym roku będziemy mieli tylko stan surowy otwarty czy też może to poczekać do przyszłego roku?Czy mamy prawo żšdać od wykonawcy który to "spaprał"wykonania tego "?na jego koszt.....?

wykonaj obrzutkę tylko tam gdzie widać pręty żeby zapobiec korozji
nie ma potrzeby narzucić na ściany i sufity.
przecież to żaden koszt zrobić obrzutkę zaprawą cementową widocznych prętów,