PDA

Zobacz pełną wersję : zaczynamy fundamenty...proszę o radę..



agnieszkakusi
04-09-2006, 06:30
no i już prawie na 100% mamy kredycik....dziś ostateczna rozgrywka. Zaczynamy fundamenty. Mąż dał mi dziś zadanie: " dowiedz się na tym forum jak to wygląda z budową fundamentów. Jak robić podłączenia prądu, kanalizy i wody w fundamentach? Co niżej co wyżej...". No więc pytam....mamy pana, który będzie robił fundamenty, ale nie ma to jak podpytać tych, co przez to przeszli. Jakies rady?

Krisker
04-09-2006, 06:46
no i już prawie na 100% mamy kredycik....dziś ostateczna rozgrywka. Zaczynamy fundamenty. Mąż dał mi dziś zadanie: " dowiedz się na tym forum jak to wygląda z budową fundamentów. Jak robić podłączenia prądu, kanalizy i wody w fundamentach? Co niżej co wyżej...". No więc pytam....mamy pana, który będzie robił fundamenty, ale nie ma to jak podpytać tych, co przez to przeszli. Jakies rady?

Prądu nie puszczałem w fundamentach, bo zamierzam go puścić wierzchem i wejść do budynku zaraz przy samej ziemi. Ew. lekko się wkuję, żeby nie było widać przewodu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby od razu zrobić przepust w ścianie fundamentowej i umieścić w nim osłonówkę, w którą potem włoży się przewód.
Woda przechodzi pod ławą na głębokości ok. 1,7m, a wyjście kanalizacji także pod ławą (jakieś 2 cm pod nią). Woda jest doprowadzona w rurze PCV (niebieskiej) i dodatkowo w osłonówce (też PCV).

kaskaa
04-09-2006, 10:37
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=23376&highlight=przepusty

retrofood
04-09-2006, 10:55
Witam.

Wykonaj UZIOM FUNDAMENTOWY!
Jak? pytaj fachowców lub szukaj na forum.