PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie drzewa



jacek--m
04-09-2006, 08:38
Mam na działce drzewo które jest naniesione na mapkę a chciałbym je usunąć. Oczywiście chcę to zrobić po cichu. Kolejnym minusem jest to że gałęzie zaczynają nachodzić na linie wysokiego napięcia. Proszę o podanie nazw jakiś substancji które skutecznie spowodują uschnięcie drzewa.

marcin_u
04-09-2006, 08:41
Mam na działce drzewo które jest naniesione na mapkę a chciałbym je usunąć. Oczywiście chcę to zrobić po cichu. Kolejnym minusem jest to że gałęzie zaczynają nachodzić na linie wysokiego napięcia. Proszę o podanie nazw jakiś substancji które skutecznie spowodują uschnięcie drzewa.

jak drzewo nachodzi na linie wysokiego napiecia to zglos to do UM lub energetyki i niech oni zajma sie drzewem i je zetna.

hos
04-09-2006, 10:11
jezeli jest naniesione na mapke to nie radzę Ci tego robić po cichu bo mozesz słono za to zapłacic....

laspalmas
04-09-2006, 10:34
Zezwolenie na wycinkę drzewa kosztuje 25 zł a kara kilatysięcy lub więcej, więc po co kombinować z wycinką po cichu :-? . a to że jest naniesione na mapę to świadczy jedynie o tym że jakiś geodeta przy inwentaryzacji działki zrobił ją sumiennie. Ty po wycince robiąc kiedyś następną inwentaryzacje powykonawczą dasz mu decyzję na wycinkę przedmiotowego drzewa i on na tej podstawie usunie je z mapy. Więc po co tyle kombinacji?

D`arek
04-09-2006, 11:06
Zezwolenie na wycinkę drzewa kosztuje 25 zł

Ja nie płaciłem nic. Po prostu złóż wniosek w Urzedzie Gminy ,odpowiednio umotywuj np. że drzewo koliduje z wjazdem na posesję, odczekaj urzędowe 30 dni i po kłopocie. To prawda ,kara za samowolne wycięcie drzewa kosztuje kilka tyś zł więc po co ryzykować tym bardziej ,że drzewo jest naniesione na mapie. Pozdrawiam

laspalmas
04-09-2006, 11:14
Ja nie płaciłem nic. Po prostu złóż wniosek w Urzedzie Gminy ,odpowiednio umotywuj np. że drzewo koliduje z wjazdem na posesję, odczekaj urzędowe 30 dni i po kłopocie
No to bardzo dziwna sprawa :o lub twój wniosek gdzieś przepadł!
Ustawa o ochronie przyrody ewidentnie określa wymóg posiadania zezwolenia na wycinkę drzewa [jest parę przypadków gdy nie trzeba np.: drzewa owocowe, na plantacjach, młodsze niż 5 lat] oraz ustawa o opłacie skarbowej wskazuje: 5 zł za złożenie wnioskau [+ 0,50 zł za każdy ewentualny załącznik] oraz 20 zł za wydanie zezwolenia - decyzji.
W twoim przypadku D'arku ktoś w urzędzie nie zaniedbał swoje obowiązki.

prymasek
04-09-2006, 13:47
przy czym na oba drzewa złóż jeden wniosek :-)

D`arek
04-09-2006, 20:07
No to bardzo dziwna sprawa lub twój wniosek gdzieś przepadł!

Sorka, wniosek nie przepadł - sprawdziłem - mam urzędowe pozwolenie na wycinkę drzewa ale spytałem żony i rzeczywiście płaciła 80 zł. No cóż może nie chciała mnie stresować :wink:

mynia_pynia
04-09-2006, 20:39
NIE WYCINAJ drzewa samowolnie.
Zawsze znajdzie się "dobry" sąsiad który cię podkabluje.
A o takim drzewku mogą sobie urzędnicy przypomnieć nawet po 3 latach.
A kary są wysokie, oj wysokie.
Możesz sobie sprawdzić w internecie.
Znajomy za wycięcie 3 rosłych drzew dostał tylko 80 - 90tyś kary, już kiedyś o tym pisałam.